Klinika, kurioje per metus atliekama virš 1.000 ortopedinių operacijų, yra vienintelis „Smith & Nephew“ kompetencijų centras Baltijos šalyse. „Nordclinic“ taip pat yra ir žinomiausia Lietuvos ortopedijos klinika užsienio šalyse, apie kurią reportažus rengė „BBC“, „The Guardian“, „Der Spiegel“, „ITV“, „The New York Times“ ir kt.
Viršutinės blauzdikaulio dalies valgizuojanti osteotomija yra ortopedinė chirurginė procedūra, skirta koreguoti netaisyklingą kojos mechaninę ir anatominę ašį arba ją koreguoti gydant kelio sąnario patologiją keičiant kelio sąnario apkrovimą. Ji dažniausiai atliekama pacientams, kuriems yra ankstyvos stadijos osteoartritas ir pažeisti sąnariniai paviršiai vienoje kelio sąnario pusėje. Pagrindinis procedūros tikslas – ištiesinti kojos ir kelio apkrovimo ašį, perkeliant svorio apkrovą nuo pažeistos kelio pusės į sveikąją. Daugiau apie operaciją.
* Paslaugos gali būti kompensuojamos PSDF lėšomis.
** Priklausomai nuo atliktos operacijos, rekomenduojamas bent 5-7 vizitų kursas. Mūsų klinikos pooperaciniams pacientams reabilitacija suteikiama be eilių.
Sužinoti daugiau.
SVARBI INFORMACIJA: „Nordclinic“ atliekamos operacijos gali būti finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Gydymo paslaugos gali būti teikiamos be papildomo mokesčio, tačiau pacientas savo iniciatyva gali pasirinkti papildomai apmokamas medicinines medžiagas ar paslaugas. Skaityti daugiau.
Ilgametė „Nordclinic“ patirtis ortopedijoje lėmė, jog klinika pacientams gali pasiūlyti specializuotą ortopedijos kineziterapiją bei teikti kineziterapinį gydymą po traumų, operacijų ar dėl lėtinių griaučių raumenų sistemos problemų.
„Nordclinic“ kineziterapijos padalinys aprūpintas modernia įranga, o individualias reabilitacijos programas rengia daugiau nei 20 metų patirtį turintis kineziterapeutas prof. Laimonas Šiupšinskas.
Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ortopedijos-traumatologijos chirurgijos specialistai, turintys 10–20 metų darbo patirtį. Kiekvienas iš mūsų chirurgų atlieka daugiau kaip 500 operacijų per metus. Be to, chirurgai yra įvairių prestižinių nacionalinių ir tarptautinių chirurginių draugijų nariai. Daugiau apie klinikoje dirbančius chirurgijos specialistus galite sužinoti čia
Klinikoje naudojamos modernios diagnostikos ir chirurginės priemonės, kokias specialistai pasitelkia ir Šiaurės Europos klinikose. Dalis įrangos yra itin aukšto technologinio lygio, kuris vis dar retenybė daugumoje kitų šalių. Palatos yra įrengtos užtikrinant maksimalų komfortą pacientui, jose yra televizorius, oro kondicionierius, atskiras tualetas. Klinikoje galima naudotis belaidžiu internetu.
Į kliniką atvyksta pacientai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių – Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų. Klinikoje pacientams suteikiama visokeriopa asmeninė priežiūra ir pagalba. Savo pacientus iš klinikos išleidžiame tik tada, kai jie yra pasiruošę ir jaučiasi gerai.
Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ekspertai, naudojami naujausi ir patikimiausi paciento saugumo užtikrinimo standartai bei kokybiškos medžiagos. Taip pat klinikoje pateikiamos kainos yra du kartus mažesnės nei Vakarų Europos klinikose.
Po operacijos visiems pacientams suteikiame aukščiausio lygio paslaugas ir priežiūrą visą parą. Jei pacientas gyvena ne Lietuvoje, galime padėti jam suorganizuoti kelionę, pasirūpinti pervežimais, viešbučiu ir kita.
Operacijos datą ir laiką prideriname prie paciento, atsižvelgiant į jo darbą, atostogas ir kitas aplinkybes.
Mūsų klinikos personalas gali bendrauti lietuviškai, rusiškai, angliškai, vokiškai, ispaniškai, norvegiškai, švediškai, daniškai.
Galime pasidalyti pacientų, kuriems mūsų klinikoje buvo atlikta operacija, patirtimi. Ilgametė klinikos patirtis ir pacientų pasitikėjimas, nesikeičiantis personalas, grįžtantys pacientai – elementai, kurie padės Jums priimti sprendimą dėl operacijos mūsų klinikoje.
Viršutinės blauzdikaulio dalies valgizuojanti osteotomija (angl. high tibial osteotomy – HTO) yra ortopedinė chirurginė procedūra, skirta koreguoti netaisyklingą kojos mechaninę ir anatominę ašį arba ją koreguoti gydant kelio sąnario patologiją keičiant kelio sąnario apkrovimą. Ji dažniausiai atliekama pacientams, kuriems yra ankstyvos stadijos osteoartritas ir pažeisti sąnariniai paviršiai vienoje kelio sąnario pusėje. Pagrindinis procedūros tikslas – ištiesinti kojos ir kelio apkrovimo ašį, perkeliant svorio apkrovą nuo pažeistos kelio pusės į sveikąją.
Ši operacija efektyviai taikoma gydant kelio osteoartritą, kelio deformaciją, osteochondritą, medialinę osteonekrozę bei kai kuriuos posterolateralinio nestabilumo atvejus.
Blauzdikaulio osteotomija tinkama tada, kai osteoartrito pažeidimas yra tik vienoje sąnario srityje. Ji padeda išsaugoti esamas kelio struktūras ir sulėtina artrito progresavimą.
Pirmojo apsilankymo metu chirurgas atlieka medicininę apžiūrą ir įvertina kelio būklę. Gali prireikti rentgeno ar MRT tyrimų. Rekomenduojama anksčiau atliktų tyrimų vaizdo medžiagą turėti su savimi konsultacijos metu.
Operacija trunka apie 2 valandas. Chirurgas atlieka pjūvį blauzdikaulyje ir sukuria pleištinę angą blauzdikaulio vidinėje pusėje pagal iš anksto atliktus skaičiavimus. Jei korekcijadidesnė nei 10 mm, naudojamas kaulo transplantatas, padedantis gijimui. Atlikus reikiamą ašies korekciją, kaulas fiksuojamas specialiais implantais (Newclip plokštele ir sraigtais). Kai kuriais atvejais gali būti operuojamos abi kojos vienu metu.
Atsigavimo laikotarpis skirstomas į 4 fazes. Kiekviena iš jų turi skirtingus tikslus ir pratimus.
Pirmąsias 2 savaites pacientams rekomenduojama ilsėtis ir laikyti koją pakeltą, kad sumažėtų tinimas. Jei nėra atliekamos kitos kelio sąnario procedūros – paprastai įtvaras nenaudojamas. Pratimai apima kulno slinkimą gulint ant nugaros arba sėdint, kelio lenkimą ir švelnius tempimo pratimus.
Nuo 2 iki 6 savaitės skirta stiprinimu, dalinai apkraunant operuotą koją. Šiuo laikotarpiu pacientai turi vaikščioti su ramentais, taip leidžiant kaului gyti. Iki 6-os savaitės pabaigos pacientai turėtų gebėti lengvai sulenkti ir visiškai ištiesti kelį. Atsigavimo pratimai: tiesios kojos kėlimas gulint, šlaunų užpakalinės dalies ir blauzdų raumenų tempimas, raumenų jėgos bei ištvermės didinimas.
6–12 savaitės skirtos laipsniškam apkrovos didinimui. Šiuo laikotarpiu pacientai turėtų palaipsniui pereiti nuo dalinės apkrovos iki vaikščiojimo be ramentų. Šiuo metu pacientai turėtų turėti visišką ir neskausmingą kelio judesių amplitudę. Šios fazės tikslai yra didinti širdies ir kraujagyslių sistemos pajėgumą bei atkurti pusiausvyrą. Pratimai apima stacionarų dviratį arba elipsinį treniruoklį, tempimo pratimus stovint, klubų stiprinimo pratimus, pratimus atsistojant iš sėdimos padėties ir kt.
3–6 mėnesius po operacijos pacientai turėtų būti pasiruošę grįžti prie įprastos veiklos. Šios fazės tikslai – toliau stiprinti širdies ir kraujagyslių sistemą, gerinti pusiausvyrą ir pereiti prie specifinių sportinių treniruočių. Pratimai apima pratimus atsistojant iš sėdimos padėties, kojos atvedimus atgal, įtūpstus, pusiausvyros lavinimą naudojant balansines lentas, važiavimą dviračiu, greitą ėjimą ant bėgimo takelio ir kt.