Dantų protezavimas

Video apie mūsų kliniką:

Kuo mes išsiskiriame iš kitų odontologijos klinikų?

Mūsų klinikoje dirba gydytojai odontologai, preciziškai žvelgiantys į kiekvieno paciento problemą bei įsiklausantys į jo turimus lūkesčius. Reguliarus turimų žinių tobulinimas seminaruose bei mokymuose tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje leidžia žengti koja kojon su naujausiomis medicinos tendencijomis ir pasiūlyti pacientams tinkamiausią gydymo metodą ar procedūrą. Daugiau apie klinikoje dirbančius gydytojus galite sužinoti čia.

Klinikoje naudojami naujausios kartos odontologijos aparatai, kuriuos specialistai pasitelkia ir kitose Šiaurės Europos klinikose. Aplinka sukurta taip, kad užtikrintų komfortą kiekvienam pacientui ir leistų jaustis patogiai. Klinikoje galima naudotis ir belaidžiu internetu ar pasivaišinti kava.

Klinika įsikūrusi Vilniaus miesto centre, todėl patogiai ir lengvai pasiekiama visiems.

Mūsų klinikoje dirba gydytojai, esantys savo srities profesionalai. Naudojami naujausi ir patikimiausi paciento saugumo užtikrinimo standartai bei kokybiškos medžiagos ir naujausios kartos odontologinė įranga.

Stengiamės užtikrinti, kad kiekvienas į kliniką atvykęs pacientas čia jaustųsi maksimaliai gerai ir komfortiškai, o kliniką paliktų su šypsena veide.

Konsultacijos ir burnos apžiūros metu gydytojas ne tik išsamiai įsiklauso į paciento turimą problemą, bet ir paskiria tinkamiausią gydymo metodą ar procedūrą problemos šalinimui.

Galime pasidalyti pacientų, kuriems mūsų klinikoje buvo atlikta vienokia ar kitokia procedūra, patirtimi. Ilgametė klinikos patirtis ir pacientų pasitikėjimas, nesikeičiantis personalas, grįžtantys pacientai – elementai, kurie padės Jums priimti sprendimą dėl apsilankymo mūsų klinikoje.

Gydytojų patirtis

 • Kasdien atliekamos odontologinės procedūros, naudojant naujausios kartos įrangą
 • Seminarai, konferencijos ir mokymai Lietuvoje ir užsienyje
 • Stažuotės užsienyje
 • Publikacijos Lietuvos ir užsienio moksliniuose leidiniuose
 • Narystės Lietuvos Respublikos Odontologų rūmuose
Dalius Matkevičius NORDCLINIC

Dalius Matkevičius

Gydytojas burnos chirurgas

Ieva Šalaševičienė- NORDCLINIC

Ieva Šalaševičienė

Gydytoja odontologė

Krystyna Rynkevič

Burnos higienistė

Dantų protezavimas

Dantų netekimas – problema, kelianti diskomfortą ir daranti didelę įtaką ne tik išvaizdai, bet ir visai mūsų sveikatai.

Šiuolaikiniai pažangūs odontologijos sprendimai suteikia galimybę atkurti šypseną dantų protezavimu atsižvelgiant į individualų atvejį ir parenkant kiekvienam pacientui labiausiai tinkantį variantą.

 

FIKSUOTI ARBA IŠIMAMI PROTEZAI – tai du  pagrindiniai dantų protezavimo variantai. Kuris iš jų yra tinkamesnis Jums, priklauso nuo Jūsų dantų būklės

Fiksuoti dantų protezai

 Fiksuoti dantų protezai gali būti kelių rūšių – ant implantų tvirtinami vainikėliai, dantų tiltai, ant dalinai pažeisto danties dedami vainikėliai bei mikroprotezai (įklotai, užklotai, dantų laminatės).

Vainikėliai

Pavieniai dantų vainikėliai yra gaminami iš plastiko, metalo arba cirkonio keramikos. Jie gali apgaubti iš dalies pažeistą dantį, kai yra nuskelta danties dalis arba danties netenkama traumos metu. Prarasto danties šaknį pakeičia implantas.

 

Pilni kermaikiniai vainikėliai

Vainikėliai naudojami, kai dantis yra iš dalies nuskeltas, po traumų jo atstatymui, taip pat po endodontinio gydymo. Jie yra ilgaamžiai, nežymiai dėvisi ir apsaugo dantį nuo pažeidimų. Danties vainikėliai gaminami laboratorijoje atsižvelgiant į šalia esančių dantų spalvą, formą ir dydį.

vainikelis

Tiltai

Dantų tiltai gaminami iš tokių pačių medžiagų kaip ir vainikėliai plastiko, metalo arba cirkonio keramikos. Pagrindinis skirtumas dantų tiltas padeda restauruoti vietas, kuriose nebėra vieno ar kelių vienoje eilėje esančių dantų.

Toks protezavimo būdas grąžina ne tik vieną svarbiausių dalykų – estetinį vaizdą, bet ir buvusį dantų skaičių, atkuria jų funkcionalumą. Dantų tiltai rekomenduojami, kai dantys: giliai įtrūkę, nuskilusi didelė danties dalis, daugiau nei pusę danties pažeidęs dantų kariesas arba ėduonis.

tiltai

Mikroprotezai 

Keramikos užklotai ar įklotai

Gaminami maksimaliai išsaugant sveikus danties audinius. Pagrindiniu jų privalumu galima vadinti inovatyvumą ir patogumą lyginant su jų alternatyva – plombomis. Keramikos užklotų ar įklotų mikroprotezai yra įcementuojami į dantį, tačiau nekeičia formos ir spalvos, daug mažiau dėvisi nei plombos, todėl išvengiama mikroplyšių, o dantis apsaugomas nuo skilimo bei antrinio karieso.

uzklotai

Porceliano laminatės

0,5 – 0,7 mm plokštelės, kuriomis padengiamas tik priekinis danties paviršius. Porceliano laminatės yra pralaidžios šviesai ir daugiasluoksnės, dėl šių priežasčių estetinė jų išvaizda prilygsta natūraliems dantims, o tai suteikia dar daugiau komforto ir pasitikėjimo savimi. Porceliano laminatės yra puikus sprendimas norintiems pakoreguoti danties spalvą, dydį, formą, atstatyti nudilusius ar nuskilusius dantis, patiesinti nežymiai pasisukusius dantis ar paslėpti (uždaryti) tarpelius tarp dantų.

laminate

Medžiagos, naudojamos fiksuotiems dantų protezams

Nuolatiniai dantų protezai yra gaminami iš tvirtų, ilgaamžių medžiagų, kurios užtikrina normalią kramtymo funkciją, atrodo estetiškai ir natūraliai. Pacientai kartu su gydytojo – odontologo pagalba gali išsirinkti jiems geriausiai tinkančias medžiagas.

Plastmasė greitai nusidėvi, dėl šios priežasties, iš šios medžiagos pagaminti dantys gali būti tik kaip laikini dantys, kol gaminami nuolatiniai protezai. Jei iš plastmasės pagamintus dantis tenka naudoti ilgesnį laiką, rekomenduotina juos keisti po 3-6 mėnesių.

Populiariausiomis medžiagomis dantų atkūrimui išlieka metalo ir bemetalė keramika. Kuo skiriasi šių keramikos gaminių ypatybės?

Be metalo

Cirkonis

Keramika

Kompozitai

Plastikai

Su metalu

Auksas

Metalo keramika

Chrom-kobaltas

Metalo ir cirkonio keramikos panašumai ir skirtumai

Metalo keramikos dantų vainikėliai ir tiltai:

☑ Yra išskirtinai tvirti ir ilgaamžiai;

☑ Kainuoja mažiau nei bemetalės keramikos protezai;

☑ Dažnai atrodo nenatūraliai, suteikia tamsų atspalvį, nes metalas nepraleidžia šviesos;

☑ Palieka neužmaskuojamą tamsią liniją prie dantenų, kuri yra pastebima aplinkiniams;

☑ Pacientams gali sukelti diskomfortą, tinimą, skonio pokyčius dėl metalo sąveikos su burnos audiniais, seilių fermentais;

☑ Bėgant laikui gali tapti ypač matomi dėl dantenų pasislinkimo.

Šios metalo keramikos savybės dažnai neatitinka keliamų estetinių reikalavimų, todėl odontologai siūlo tokį  dantų protezavimą naudoti tik nematomiems – krūminiams dantims. Pacientams, siekiantiems išvengti bet kokio diskomforto, rekomenduojamas pranašesnis ir inovatyvesnis pasirinkimas – cirkonio keramikos dantų vainikėliai ir tiltai.

Cirkonio keramikos dantų vainikėliai ir tiltai:

☑ Nesukelia infekcijų ir alergijų;

☑ Nedaro neigiamo poveikio dantenoms: jos išlieka gražios, nepažeistos, sveikai rausvos;

☑ Idealiai atitinka tikrų dantų spalvą;

☑ Pralaidūs šviesai, todėl galima džiaugtis natūraliai atrodančiais dantimis;

☑ Tinka tiek krūminių, tiek itin svarbių priekinių dantų defektams taisyti.

Pasirinkę cirkonio keramiką išvengsite bet kokio diskomforto, kuris atsiranda dantis protezuojant metalo medžiagomis. Be to, galėsite džiaugtis tobula estetine funkcija, kuri labai svarbi bendraujant su aplinkiniais. Cirkonio keramikos rezultatas – pojūtis, kad burnoje vėl savi, tik kur kas gražesni ir tvirtesni dantys.

Išimami dantų protezai

Netekote visų ar didelės dalies dantų? Tuomet rinkitės išimamus protezus:

Tai išimamos arba iš dalies fiksuotos konstrukcijos, kurios esant galimybei, gali būti tvirtinamos prie vainikėliais protezuotų ar likusių natūralių savų dantų. Išimami protezai gaminami, kai nebėra galimybės protezuoti neišimamais protezais nei ant savų dantų, nei implantacijos būdu.

Lanko atraminiai protezai – išimami protezai metaliniu pagrindu. Montuojami konstrukciją metalinėmis apkabėlėmis tvirtinant prie burnoje esančių dantų. Apkabėlės turi trūkumą – jos gali būti matomos šypsantis, o laikui bėgant – atsilaisvinti. Pastarajai problemai išspręsti pasitelkiami kur kas tvirčiau laikantys metaliniai užraktai.

 

Dantų plokštelės. Mūsų klinikos odontologai, siekdami patenkinti individualius Jūsų poreikius, gali pasiūlyti ir dar vieną variantą šypsenai bei dantų funkcijoms atkurti – tai dantų plokštelės, jas renkasi pacientai, siekiantys išvengti sunkių dantų protezavimo procedūrų ir norintys turėti galimybę drąsiai šypsotis neišleisdami daug lėšų. Tai nėra ilgaamžis, tačiau paprastas ir efektyvus dantų protezavimo būdas.

Dantų plokštelės gali būti dalinės, kai suformuojami tik trūkstami dantys, ir pilnos, kai nebėra likę nei vieno nuosavo danties.

DALINĖS PLOKŠTELĖS

 • Akrilinės:
  – su metaliniais kabliais
  – su plastikiniais kabliais
 • Su metalu
 • Lanko atraminės
 • Lanksčios plokštelės

PILNOS PLOKŠTELĖS:

 • Standartinės
 • Elastinės

Prieš pasirenkant plokštelę svarbu žinoti:

 • Kiekvienos plokštelės konstrukciją sudaro bazė ir dirbtiniai dantys;
 • Plokštelės bazė užima daug vietos burnoje, todėl jaučiamas ertmės sumažėjimas, (kitu atveju plokštelė sulūžtų);
 • Dalinė plokštelė yra stabilesnė, nes tvirtinama prie sveikų ar protezuotų dantų;
 • Pilna plokštelė yra prisiurbiama prie gleivinės, bet toks tvirtinimo būdas negarantuoja puikios fiksacijos, o tai dažnai sukelia diskomfortą kalbant ar valgant.

Tačiau, kaip geriausią alternatyvą savo pacientams rekomenduojame ALL-ON-4 metodiką. Pasitelkus šią technologiją atkurti dantys tampa stabilūs ir, kitaip nei plokštelės, nereikia jų išimti. Kitas svarbus aspektas yra tai, kad valgant karštą ar šaltą maistą, jums yra juntama jo temperatūra ir skonis, tarsi valgytumėte su savo natūraliais dantimis.

ALL-ON-4 procedūra dažniausiai rekomenduojama natūralių dantų nebeturintiems arba jų silpnumu besiskundžiantiems pacientams.

Mus pasirinko

Pilną sąrašą Nordclinic teikiamų odontologijos paslaugų rasite čia.

Užsiregistruokite konsultacijai su gydytoju-odontologu dabar ir pamirškte dantų sukeliamus rūpesčius!

  Užsiregistruokite

   Užsiregistruokite

   Mes dirbame! Skaitykite COVID-19 prevencijos rekomendacijas