Gydytoja endobiogenikė, taiko endobiogenikos, integruotos fiziologijos, klinikinės fitoterapijos, gemoterapijos ir aromaterapijos principus.
Tai viena iš sisteminės medicinos rūšių, kurios pagrindas – visuminis požiūris į organizmą kaip sistemą ir individualizuotas ligų gydymas per savireguliacinius mechanizmus specialiai kiekvienam pacientui parinktaispreparatais: vitaminais, mineralais, augaliniais ar alopatiniais vaistais.
Endobiogenikoje pabrėžiama, kad žmogaus organizmas yra darniai funkcionuojanti kosmobiologinė visuma, visų organų, jų sistemų ir funkcijų sąveika, todėl sunegalavus turi būti vertinamas organizmo visuminė vidinė aplinka, o ne atskiros jo dalys.
Endobiogenikos tikslas – nustatyti ir šalinti ligos priežastis, idealiu atveju – dar iki pasireiškiant ligos simptomams. Tad į gydytoją endobiogeniką rekomenduojama kreiptis ne tik diagnostikos ir gydymo jau esant problemai, bet ir ligų prevencijai, taip investuojant į savo gerą savijautą ateityje. Gydytojai endobiogenikai konsultuoja suaugusius ir vaikus.
Endobiogenika yra psichoneuroendokrinologijos dalis, remiasi klasikinės medicinos principais ir yra integruotas ištyrimo ir gydymo metodas.
Endobiogenikoje ligų diagnostika remiasi išsamia iš paciento surenkama ligos istorija, detalia kūno apžiūra ir kraujo tyrimais, interpretuojamais per hormonų veiklos prizmę.
Pirmas vizitas pas gydytoją endobiogeniką trunka 1,5–2 val. Paciento pasakojimui teikiama itin didelė svarba. Manoma, kad žmogaus organizmo būklei įtakos turi viskas, ką jis patiria nuo pat užgimimo motinos įsčiose, todėl pokalbis gali būti pradėtas net nuo motinos nėštumo ir gimdymo eigos. Gydytojui aktualu visos paciento persirgtos ar šeimoje vyraujančios ligos, taip pat ir perduodamos iš kartos į kartą. Domimasi ne tik fiziniais nusiskundimais, bet ir psichologine žmogaus savijauta ir emocine būkle, gyvenimo būdu bei jį lydinčiu streso kiekiu, miego kokybe, mityba. Endobiogenikas gali teirautis ir apie esminius gyvenimo įvykius ir didžiausius pokyčius, jam gali būti svarbu būdo bruožai ir požiūris į gyvenimą, tad reikėtų nusiteikti gana atviram pasikalbėjimui.
Surinkus ligos ar net gyvenimo istoriją, pereinama prie nuodugnios kūno apžiūros. Kūnas, jo sandaros ir formų specifiškumas, judesiai vertinami kaip visų viduje vykstančių procesų išraiška, išdava. Apžiūros metu nenaudojami jokie instrumentiniai ar invaziniai tyrimų metodai. Pacientą išklausius ir apžiūrėjus, analizuojami išsamūs laboratoriniai kraujo tyrimai.
Vienas svarbiausių endobiogenikos principų – individualizuotas gydymas. Atsižvelgiant į paciento vidinę aplinką sudaromas individualus gydymo planas. Pradedama nuo indivdualiai parinktų vitaminų, mikro elementų, papildų.
Jei to neužtenka – išrašomas konkrečiam žmogui skirtas receptas, pagal kurį preparatai pagaminami individualiai, specializuotose gamybinėse vaistinėse. Naudojami standartizuoti augaliniai preparatai, kaip motininės tinktūros, pumpurų ekstraktai, eteriniai aliejai.
Tokių preparatų nauda – visi komponentai būna suderinti konkrečiam pacientui, atsižvelgiant į stipriąsias ir silpnąsias jo organizmo vietas, rūpinantis, kad, gydant vieną problemą, jokiais būdais nebūtų pakenkta kitam. Jei gydymui reikalinga, gali būti skiriami ir sintetiniai alopatiniai vaistai.
Endobiogenikoje itin didelis dėmesys skiriamas gyvenimo būdui, todėl šalia gydomųjų preparatų pateikiamos rekomendacijos dėl mitybos, fizinio aktyvumo, darbo ir laisvalaikio, streso valdymo. Rekomendacijos parenkamos individualiai.
Žinoma, kai gyvenimo būdas įtraukiamas į sveikatinimo programą, itin svarbus tampa ir paties paciento įsitraukimas – tikimasi, kad jis bus sąmoningas, motyvuotas partneris, bendradarbiaujantis su gydytoju, dedantis pastangas pasveikti.
Endokrininė sistema, hormonai veikia visas žmogaus organų sistemas, visą gyvenimą – nuo gimimo iki gilios senatvės. Todėl gydytojai endobiogenikai konsultuoja ir gydo pačiomis įvairiausiomis ligomis sergančius pacientus. Dažnu atveju endobiogenika padeda nustatyti ir neaiškių nusiskundimų priežastis, todėl metodas taikomas itin plačiai:
Dėl gydytojo endobiogeniko konsultacijos kreipkitės į „Nordclinic“ padalinį Vilniuje, Lvovo g. 25 (Verslo centras „3 Burės“). Teiraukitės gydytojos Evelinos Nevardauskaitės-Rudzikienės.