Mūsų ginekologijos ir urologijos padalinys Savanorių pr. 245 – tai daugiau nei 25 metus Kaune sėkmingai veikianti bei dešimtis tūkstančių pacientų turėjusi buvusi Kauno „Motina ir vaikas“ klinika. Tuo pačiu tai ir modernios bei šiuolaikiškos klinikos „Nordclinic“ dalis, kuri taip pat teikia plastinės chirurgijos, bariatrijos, ortopedijos, dermatologijos, kosmetologijos ir kitas medicinines paslaugas.
Inovatyvus, aukščiausios klasės Voluson S8 aparatas leidžia greitai, preciziškai ir efektyviai atlikti ultragarsinius tyrimus bei išsamią diagnostiką.
Dėl savo išskirtinės rodomo ultragarsinio vaizdo (2D, 3D, 4D) bei itin ryškios padaromų nuotraukų kokybės, šis aparatas puikiai tinka atlikti svarbiems nėščiųjų bei ginekologiniams tyrimams, taip pat ir išsamiai krūtų ar kitos srities ultragarsinei diagnostikai.
Šiuo moderniu ultragarsiniu apataru procedūros atliekamos greitai ir saugiai, užtikrinant nepriekaištingą moterų sveikatos priežiūrą kiekviename jų gyvenimo etape.
„Voluson” visame pasaulyje yra pripažinta kaip viena pirmaujančių ultragarsinių technologijų ginekologijos srityje.
Krūtų echoskopija (arba ultragarsinis tyrimas) yra tyrimo metodas, kuomet gilieji krūtų audiniai apžiūrimi pasitelkus ultragarso bangas – jas skleidžiantį daviklį ir ekraną, kuriame matyti krūtyse esančių pakitimų ar besiformuojančių darinių atvaizdas.
Ultragarsinis krūtų tyrimas pasitelkiamas krūties vėžio ir kitų krūties ligų – cistų, mastopatijos, latakų išsiplėtimo, riebalų nekrozės – diagnostikai. Kadangi tyrimas leidžia matyti įvairius darinius bei kitus pakitimus realiuoju laiku, echoskopija pasitelkiama atliekant krūties darinių biopsijas – padeda tiksliai lokalizuoti darinį. Ultragarsinį tyrimą atlieka gydytojas echoskopuotojas.
Krūties vėžys – dažniausia moterų onkologinė liga Lietuvoje. Statistiškai kiekviena moteris turi apie 10 proc. riziką susirgti krūties vėžiu. Ankstyvosiose stadijose diagnozuojama krūties onkologija yra išgydoma 95 proc. atvejų, todėl moterims itin svarbu visapusiška profilaktika – tiek ir pačioms stebėti savo krūtis, kruopščiai jas apžiūrint ir patikrinant apčiuopos būdu po kiekvienų mėnesinių, tiek ir reguliariai lankytis pas gydytoją ginekologą bei pasitikrinti ultragarsu. Juk dažniausiai pradinėse stadijose onkologija neturi jokių plika akimi matomų ar juntamų simptomų. Tuo tarpu tyrimai onkologinius susirgimus leidžia diagnozuoti ankstyvosiose jų stadijose.
Tyrimas ultragarsu ir mamografija (rentgenologinis tyrimas, kuriam reikalingas gydytojo siuntimas) – 2 pagrindiniai krūties vėžio diagnostikos metodai. Priklausomai nuo konkretaus atvejo, gydytojas gali skirti vieną iš šių tyrimų arba nukreipti moterį pasidaryti juos abu – išsamesnei diagnostikai. Atliekant krūtų echoskopiją, nustatoma 80–89 proc. pakitimų. Derinant echoskopiją ir mamografiją aptinkama 100 proc. pakitimų. Kai kuriais atvejais galutinei diagnozei patikslinti gali būti daroma biopsija.
Kartą per metus profilaktiškai pasitikrinti krūtis ultragarsiniu tyrimu rekomenduojama visoms moterims nuo 20 metų, net jei nėra juntama jokio diskomforto ar nepastebima jokių pakitimų.
Kadangi onkologija – ir paveldima, reguliarūs profilaktiniai krūtų patikrinimai ypač rekomenduojami moterims, kurių šeimoje tarp artimiausių giminaičių jau buvo krūties ar kiaušidžių vėžio atvejų.
Profilaktiškai tikrintis dėl krūties vėžio turėtų antsvorio turinčios moterys, taip pat jei nėra gimdžiusios ir yra vyresnės nei 30 metų.
Tyrimas daromas moteriai atsigulus ant nugaros ir rankas pakėlus prie galvos. Tokioje kūno padėtyje krūtys suplokštėja ir išgaunamas tikslesnis vaizdas. Aiškesniam vaizdui išgauti ir prietaiso galvutės slydimui pagerinti naudojama speciali želė. Daviklis vedžiojamas po visas krūtis, pažastis, o aukšto dažnio bangų kuriamas vaizdas matomas ekrane. Gydytojas vaizdą gali išmatuoti ar atspausdinti jo nuotrauką. Tyrimo trukmė – 15–30 min.
Vaisingo amžiaus moterims krūtų echoskopiją geriausia daryti antrą menstruacinio ciklo savaitę (pirmą savaitę po mėnesinių). Po menopauzės tyrimui tinkamas bet kuris laikas.
Jaunesnėms moterims, kurių krūtyse dominuoja liaukinis audinys, pirmo pasirinkimo tyrimas yra ultragarsas, mat liaukinis audinys geriau pralaidus aukšto dažnio bangoms ir mažiau pralaidus rentgeno spinduliams, kurie yra naudojami mamografijos metu. Visgi jei jaunos moters krūtyse daug riebalinio audinio, papildomai gali būti rekomenduojama ir mamografija, kurios metu riebalinis audinys įvertinamas geriau.
Moterims nuo 50-ies metų pirmo pasirinkimo tyrimas yra mamografija, kurią atlieka gydytojas mamologas. Pagal profilaktinę krūties vėžio ankstyvosios diagnostikos programą 50–69 metų moterys kviečiamos išsitirti kas dvejus metus.
Kuris tyrimas tinkamesnis – ultragarsinis ar mamografija – kiekvienos moters atveju sprendžiama individualiai. Visgi dėl kiekvienam tyrimui būdingo specifiškumo ir siekiant maksimaliai tikslios diagnozės, gali būti naudojami abu šie vienas kito duomenis patikslinantys tyrimai.