Mamologo konsultacija

Mūsų klinika

Mūsų ginekologijos ir urologijos padalinys Savanorių pr. 245 – tai daugiau nei 25 metus Kaune sėkmingai veikianti bei dešimtis tūkstančių pacientų turėjusi buvusi Kauno „Motina ir vaikas“ klinika. Tuo pačiu tai ir modernios bei šiuolaikiškos klinikos „Nordclinic“ dalis, kuri taip pat teikia plastinės chirurgijos, bariatrijos, ortopedijos, dermatologijos, kosmetologijos ir kitas medicinines paslaugas.

Gydytojai

Krūtų onkochirurgas, mamologas, mokslų daktaras, lektorius

 • Reguliariai tobulina turimas žinias užsienio ir Lietuvos konferencijose bei mokymuose;
 • Kauno krašto chirurgų draugijos narys;
 • Domėjimosi sritys: krūtų ligų diagnostika, gėrybinių krūtų ligų sekimas ir gydymas, onkologinių krūties susirgimų sekimas ir gydymas.

Aukščiausios klasės Voluson S8 aparatas

Mamologo konsultacija

Gydytojo mamologo sritis – krūtų ligos, jų vystymosi ir kitos patologijos. Mamologo pacientai yra vyrai ir moterys, visgi pastarosioms šio specialisto prireikia gerokai dažniau, įvairiais gyvenimo tarpsniais: bręstant, planuojant nėštumą ar susilaukus vaisiaus ir jį maitinant krūtimi, planuojant kontracepciją ar menopauzės periodu.

Krūties vėžys tarp moterų paplitęs gerokai labiau nei tarp vyrų, tad pirminė diagnostika bei visų apie šią ligą įspėti galinčių vizualiai pastebimų, užčiuopiamų ar kitaip fiziškai juntamų krūtų pokyčių vertinimas taip pat priskiriamas gydytojo mamologo kompetencijai.

Beje, ne tik gydytojas ginekologas, bet ir mamologas gali išmokyti pacientes nuo jauno amžiaus tinkamai apžiūrėti, patikrinti savo krūtis vėžio prevencijos tikslu.

Gydytojai mamologai diagnozuoja ir gydo krūtų ligas, jei reikalinga, paskiria tyrimus. Kadangi krūties vėžys – paplitęs, dažnas gydytojas mamologas turi ir onkologo kvalifikaciją arba, esant poreikiui, gali konsultuotis su šios srities specialistais.

Vertindamas krūtų būklę, nustatydamas ligą, gydytojas pasitelkia apžiūros, apčiuopos metodus, taip pat gali paskirti įvairius tyrimus. Tarp jų populiariausi:

 

Mamografija, atliekama rentgeno aparatu.

Echoskopija – ultragarsinis tyrimas.

Taip pat mamologo kabinete gali būti atliekama biopsija, kurios metu paimtas darinio, audinio mėginys siunčiamas histologiniam tyrimui. Šis mikroskopu atliekamas tyrimas yra itin išsamus ir vertingas, jo pagrindu nustatyta diagnozė laikoma patikimiausia.

Kokias ligas ir būkles gydo mamologas?

Krūtų ligoms įtakos turi hormonų pusiausvyra, genetika, mechaniniai pažeidimai, gyvenimo būdas, pvz., žinoma, kad didesni alkoholio kiekiai, tiesioginiai saulės spinduliai ar kaitinimasis soliariumuose gali prisidėti prie onkologinių krūtų susirgimų išsivystymo. Tarp dažniausiai pasitaikančių krūtų ligų:

 • Uždegiminės, infekcinės ligos: mastitas, abscesas;
 • Piktybiniai ir gerybiniai (pvz., fibroadenomos) navikai;
 • Kiti įvairūs dariniai, pvz., cistos;
 • Spenelių ligos;
 • Krūtų skausmas – mastodinija, mastalgija;
 • Ginekomastija (padidėjusios vyrų krūtys) ir kitos.

Kada rekomenduojama kreiptis į gydytoją mamologą?

Ligų prevencija – būtina

Kasmetinė echoskopija rekomenduojama jau nuo 20 metų. Nuo 40 metų kas 1–2 metus gali būti daromas mamografinis tyrimas. Palyginus su tyrimo verte, rizika dėl jo metu gaunamų rentgeno spindulių yra sąlyginai maža. Reguliariai tikrintis ypač svarbu moterims, kurių artimos giminaitės yra sirgusios onkologinėmis krūtų ar ginekologinėmis ligomis.

Ginekologijos ir urologijos padalinys

Kiti padaliniai

Plastinė chirurgija
Ortopedija, bariatrija ir kineziterapija

  Užsiregistruokite   Užsiregistruokite