FUE plaukų transplantacija

Užsiregistruokite konsultacijai

Pacientų atsiliepimai apie VERA Clinic Stambule

Mūsų plaukų transplantacijos partneris - VERA Clinic Stambulas

23,000+

Tarptautinė klinika

Būdami savo srities specialistais sulaukia pacientų iš viso pasaulio.

2,000+

Puikūs įvertinimai

VERA Clinic yra viena geriausiai vertinamų plaukų persodinimo klinikų Turkijoje.

15

Ilgametė patirtis

Turime didelę patirtį plaukų persodinimo srityje, Jūs galite būti tikri būsimais rezultatais.

75

Patyrę gydytojai

Pasirengę padėti ir parinkti tinkamiausią plaukų atstatymo metodiką Jums.

Gydytojas Lietuvoje atliekantis plaukų transplantaciją

Gydytojas, plaukų transplantacijos, injekcijų, estetinės chirurgijos specialistas.

Specializuojasi plaukų ligų chirurginiame gydyme, veido kontūrų ir raukšlių korekcijose injekcijomis, viso kūno estetiniame chirurginiame gydyme. Kasmet gilina žinias ir skaito pranešimus tarptautinėse konferencijose, yra kelių mokslinių straipsnių bei studijų bendraautorius.

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas rezidentas.

Rezultatai po plaukų transplantavimo mūsų klinikose

Kodėl verta rinktis vieną iš mūsų plaukų transplantacijos alternatyvą?

Plaukų transplantacija

Plaukų transplantacija yra vienintelis plaukų augimo linijos rekonstrukciją užtikrinantis metodas. Kitas gydymas negali užtikrinti nei gydymo eigos, nei jo rezultato.

Vadinamasis FUE plaukų transplantavimo metodas laikomas vienu žinomiausių plaukų transplantavimo metodų. Jis pagrįstas plaukų folikulų paėmimu iš taip vadinamų donorinių vietų, kurios yra atsparios plaukų praradimo faktoriams, o tada šie paimti folikulai persodinami į vietas, kuriose mažai plaukų ar jų visai nėra, t.y. persodinimo zoną. Tam naudojamos specialios priemonės, kurių dėka nelieka jokių linijų ar randų. Anksčiau taikytų metodų metu plaukų transplantavimas būdavo atliekamas nuimant dalį galvos odos, vėliau ji būdavo sutvarstoma ir susiūnama chirurginiais siūlais, likdavo jautrūs randai.

FUE metodika yra neskausminga, pooperacinės žaizdos sugija per savaitę, tačiau visiškas sugijimas trunka kelis mėnesius.

Plaukų transplantacijos procesas:

Konsultacija.

Konsultacijos metu įvertiname paciento būklę ir lūkesčius ir pasiūlome geriausią gydymo variantą.

Procedūros eiga:

 • Pacientas į kliniką atvyksta dienos pradžioje;
 • Prieš procedūrą gydytojas dar kartą konsultuoja pacientą – sutvarkoma dokumentacija bei atliekami naujos plaukų linijos žymenys ir premedikacija;
 • Po konsultacijos pacientas keliauja į procedūrinį kabinetą, kuriame atliekama plaukų transplantacija;
 • Plaukų transplantacija dalinama į dvi didesnes dalis – plaukų folikulų paėmimo ir implantavimo. Tarp šių dviejų dalių daroma pertrauka, kurios metu pacientas gali atsipūsti ir pavalgyti pietus;
 • Po plaukų transplantacijos pacientas supažindinamas su poprocedūriniu planu ir tą pačią dieną išleidžiamas namo.

Perkutan metodas, kuris dar vadinamas perkutaniniu metodu, yra modernus metodas, kurio metu atveriami kanalai, kuriuose gaunančiojoje vietoje atveriami plaukų folikulai naudojant iš titano pagamintą mikro adatą tam, kad būtų įmanoma patikimai implantuoti plaukų svogūnėlių implantus, o taip pat reguliuoti folikulų gylį ir kryptį, kad naujieji plaukai atrodytų kiek įmanoma natūraliau. 

Svarbu akcentuoti tai, kad šio etapo metu pacientas nejaučia jokio skausmo. Priešingai – šių operacijos etapų ir pakopų metu pacientas gali ilsėtis, klausytis mėgstamos muzikos, skaityti knygą ar net žiūrėti filmą.

Yra daug svarbių tikslų, kurie atliekami pirmosios transplantavimo operacijos metu, įskaitant:

 • priekinės linijos suradimą arba sustiprinimą tam, kad susiformuotų nuolatinis rėmelis virš paciento veido,
 • geras vietų su nedideliu plaukų skaičiumi ar vietų be plaukų padengimas plaukų transplantavimo metu bent iki skyrimo vietos galvos viršuje,
 • pakankamo tankumo užtikrinimas pirmosios transplantavimo operacijos metu, kad rezultatai atrodytų natūraliai ir būtų ilgalaikiai.

Pirmosios plaukų transplantavimo operacijos metu visa galvos plaukų sritis, kurioje nėra plaukų, turi būti implantuota tam, kad plaukų atsistatymo procesas vyktų kiek įmanoma greičiau. Plaukų transplantavimo operacija neturi būti daroma per kelis kartus, nes gali prireikti papildomų operacijų ateityje norint padidinti plaukų tankį arba numatyti tam tikro plaukų skaičiaus netekimą ateityje. Todėl viską reikia atlikti vienos plaukų transplantavimo operacijos metu.

Praėjus apie 10–12 mėnesių po pirmosios plaukų transplantavimo operacijos, reikia pamatyti ir įvertinti jos rezultatus. Jei norėsite atlikti antrą transplantavimo operaciją, sprendimą dėl jos reikės priimti tik po to, kai bus atlikta pirmoji ir bus matomi jos rezultatai.

FUE plaukų transplantavimo eiga:

Šio etapo metu iš galinės galvos dalies (vadinamos donorine sritimi) bus paimti plaukų folikulai. Šios srities privalumas yra tas, kad jai nedaro įtakos hormonai, dėl kurių nuo likusios galvos dalies prarandami plaukai. Tad panagrinėkime tam tikrus dalykus, kurie susiję su FUE metodikos naudojimu. 

Transplantų paėmimas prasideda taikant vietinę nejautrą galinėje galvos srityje, pati procedūra trunka apie 5 minutes ir jos metu galite jausti nežymų skausmą dėl adatų naudojimo nejautrai. Pats transplantų paėmimo procesas atliekamas ekstraktoriumi darant mikro (0,7-0,8 mm diametro) skylutes, o tai yra pagrindinis FUE metodo privalumas, nes skylutės labai mažos ir praktiškai nematomos. Jos kitą dieną jau būna sugijusios ir nebekelia jokio diskomforto.

Šio etapo metu pacientas guli ant pilvo ant specialios lovos kušetės, kuri skirta transplantavimui atlikti, ir jis nejaučia jokio skausmo. Tai trunka apie  2 – 2,5 valandų priklausomai nuo reikiamo paimti transplantų skaičiaus. Po transplantų paėmimo vieta sterilizuojama ir uždengiama.

Paimamų folikulų skaičius yra proporcingas donorinės vietos plaukų tankiui. Kuo didesnis donorinės vietos plaukų tankis, tuo daugiau paimama folikulų. Šio etapo pabaigoje gaunami plaukų svogūnėliai, kurie būtini plaukų transplantavimo procesui, ir nustatoma, ar jie viengubi, ar dvigubi, ar trigubi. Po to folikulai iki implantavimo patalpinami į maitinimo tirpalą atitinkamoje aplinkoje.

Priekinės linijos plaukams nustatymas yra svarbiausias plaukų transplantavimo operacijos etapas. Natūrali plaukų linija prasideda iškart po paskutinių kaktos raumenų sluoksnio, kurie matomi pakėlus antakius. Paciento bus paprašyta pakelti kaktos raumenis, kad būtų matoma jo natūrali plaukų pradžios linija.

Priekinė arba pirmoji plaukų linija, kurią suformuoja kaktos raumenų sluoksniai, su amžiumi palaipsniui pakyla, o į tai būtina atsižvelgti formuojant naują priekinę plaukų liniją, kad pacientas atrodytų natūraliai. Mūsų medicinos personalas tai puikiai žino ir išmano, tad padarys viską, kad patenkintų paciento norą turėti natūralius sveikus plaukus.

Po to, kaip suformuojama pirmoji linija, pasirenkamos vietos, kuriose plaukai bus vešlūs tam, kad pacientas atrodytų natūraliai ir būtų atstatytas tikslins zonos plaukų tankumas. Atlikus visus etapus pacientas turi sutikti su tuo, kad būtų pradėta operacija ir jam bus taikoma vietinė nejautra operuojamoje vietoje, kas trunka 2-5 minutes. Svarbu akcentuoti tai, kad pacientas niekada nejaus skausmo.

Operacija pradedama atveriant mikroskopinius kanalus, į kuriuos bus talpinami folikulai arba plaukų implantai. Ši procedūra trunka apie 40-90 minučių ir jos metu pacientas guli ant nugaros. Kanalų atvėrimui naudojami du metodai – Perkutan metodas ir mikrofibromatologijos metodas.

Konkretaus metodo pasirinkimas priklauso nuo plaukų netekimo laipsnio, transplantų skaičiaus ir jų ilgio. Mūsų klinikos personalas pasirinks tinkamiausius sprendimus norimam rezultatui gauti, o kartais tuo pat metu gali būti naudojami ir abu metodai siekiant  geriausio rezultato pacientui.

Paskutinioji plaukų transplantavimo operacijos pakopa atliekama pagal FUE metodiką ir ji daroma pacientui gulint ant nugaros. Ji trunka apie 2–3,5 valandos priklausomai nuo įsodinamų plaukų svogūnėlių skaičiaus. Čia ir vėl mūsų komandos profesionalumas yra itin svarbus norint gauti geriausią rezultatą per trumpiausią įmanomą laiką.

Norint, kad paciento išvaizda būtų maksimaliai natūrali, nerekomenduojama implantuoti plaukų svogūnėlių su 2–3 plaukais priekinėje linijoje, nes tada pacientas neatrodys natūraliai ir bus aiškiai pastebima, kad buvo atlikta transplantacija. Užbaigus priekinę liniją, viršutiniame ir galiniame galvos plote implantuojami dvigubi arba trigubi folikulai, kurie šiose vietose yra didesnio tankio.

Baigus visų folikulų implantavimą atliekama išsami apžiūra ir patikra tos vietos, kurioje buvo atliekama implantacija nuo pat priekinės iki pat galinės dalies. Šis procesas trunka apie 15 minučių, o tada galva nuplaunama steriliu vandeniu likučiams po operacijos pašalinti, donorinis plotas uždengiamas steriliu tvarsčiu, tačiau implantuota vieta lieka neuždengta tam, kad plaukų implantams nebūtų padaryta jokio poveikio.

Nordclinic dermatologijos padalinys Vilniuje

VERA Clinic patalpos Stambule

  Užsiregistruokite   Užsiregistruokite