Ginekologinės endoskopinės operacijos

Mūsų klinika

Mūsų ginekologijos ir urologijos padalinys Savanorių pr. 245 – tai daugiau nei 25 metus Kaune sėkmingai veikianti bei dešimtis tūkstančių pacientų turėjusi buvusi Kauno „Motina ir vaikas“ klinika. Tuo pačiu tai ir modernios bei šiuolaikiškos klinikos „Nordclinic“ dalis, kuri taip pat teikia plastinės chirurgijos, bariatrijos, ortopedijos, dermatologijos, kosmetologijos ir kitas medicinines paslaugas.

Gydytojai

Aukščiausios klasės Voluson S8 aparatas

Ginekologinės endoskopinės operacijos

Kas yra endoskopija ir kaip ji taikoma ginekologijoje?

Endoskopija yra vienas pažangiausių šiuolaikinės medicinos diagnostikos ir gydymo būdų. Didžiulis endoskopijos privalumas – skirtingai nei per įprastas operacijas, kuomet prie reikiamų organų prieinama per išorę, atlikus ištisinį pilvo sienos pjūvį, endoskopijos metu vidaus organai apžiūrimi bei operuojami iš vidaus, kuomet į organizmą patenkama pro vieną ar kelis nedidelius pjūvius pilvo sienoje ar tiesiog natūralias kūno angas. Pvz., ginekologijoje taikomos histeroskopijos (viena iš endoskopijos rūšių) atveju prie gimdos prieinama per makštį.

Endoskopijai naudojami šviesos šaltinį ir aukštos raiškos kamerą turintys prietaisai – endoskopai, kurie į organizmą įvedami kaip ploni vamzdeliai, bei kiti specialiai endoskopinėms procedūroms pritaikyti instrumentai.

Nors endoskopija priskiriama prie invazinių procedūrų, visgi paciento atžvilgiu tai – mažoji chirurgija, leidžianti spręsti problemas maksimaliai efektyviai ir sykiu – organizmą tausojančiai, saugiai, išvengiant įprastų operacijų.

Priklausomai nuo tiriamo ar gydomo organo, yra įvairių endoskopijos rūšių. Ginekologijoje, akušerijoje dažniausiai pasitelkiama laparoskopija ir histeroskopija – pastaruoju metu šiais metodais atliekama diagnostika bei operacijos ginekologijoje yra dažniausios. Kuris metodas tinkamesnis, gydytojas sprendžia individualiai, atsižvelgdamas į konkretų atvejį.

Kas yra laparoskopija?

Laparoskopija – tai pilvo ertmėje esančių organų apžiūra ir (ar) gydymas pasitelkus endoskopinius instrumentus. Išskyrus smarkiai pažengusias ligas, laparoskopijos metodu galima atlikti praktiškai visas ginekologines operacijas, kurios daromos įprastu būdu, t. y. iš išorės, prapjaunant pilvo sieną vienu ištisiniu pjūviu.

Laparoskopijos metu pilvo sienoje padaromi vienas ar keli nedideli (1–2,5 cm) pjūviai, per kuriuos į pilvo ertmę įvedamas apšvietimą turintis optinis prietaisas ir (ar) nedideli chirurginiai instrumentai. Kad gydytojas turėtų daugiau erdvės manipuliacijoms, dar iki atliekant pjūvius su specialia adata į pilvo ertmę prileidžiama anglies dvideginio dujų, kurios pakelia pilvo sieną nuo kitų organų. Šiam veiksmui atlikti naudojama specialaus mechanizmo adata, apsauganti vidaus organus nuo bet kokio pažeidimo.

Laparoskopijai naudojami instrumentai yra valdomi iš išorės, o gydytojas vadovaujasi endoskopo iš pilvo ertmės transliuojamu vaizdu, matomu ekrane. Pacientui procedūros metu taikoma bendrinė nejautra.

Patologijos, kurias galima diagnozuoti ir gydyti laparoskopijos metodu: 

Kas yra histeroskopija?

Histeroskopija yra diagnostikos ir gydymo metodas, kurio metu apžiūrima gimdos ertmė, įvertinami ir, jei reikalinga, chirurginiu būdu koreguojami pakitimai. Histeroskopijos privalumas – vidaus organai gali būti apžiūrimi ar operuojama pro makštį, be jokio papildomo pjūvio jiems pasiekti.

Histeroskopijos būdu galima apžiūrėti ir įvertinti gimdos formą bei jos pakitimus, gimdos gleivinės patologijas, gimdos kaklelio kanalą, kiaušintakių angas.

Histeroskopijai naudojamas histeroskopas – šviesą ir vaizdą iš organizmo vidaus užtikrinantis prietaisas, kuris įvedamas į gimdą plonu vamzdeliu. Gydytojas padidintą histeroskopo transliuojamą vaizdą mato ekrane. Kad būtų daugiau erdvės atlikti diagnostinius bei chirurginius veiksmus, gimda pripildoma specialiu skysčiu ir taip kiek praplečiama. Histeroskopijos išskirtinumas – geras matomumas, todėl diagnostika laikoma itin patikima.

Patologijos, kurias galima diagnozuoti ir gydyti histeroskopijos metodu:

Kokie endoskopinių procedūrų privalumai?

Tiek laparoskopijos, tiek histeroskopijos metu gali būti paimti audinių mėginiai (biopsija) išsamesniems tyrimams. Jei pirminis procedūros tikslas – diagnostika, tačiau jos metu pastebėta patologija, ji gali būti išspręsta chirurginiu būdu tos pačios procedūros metu, t. y. nereikia pakartotinės procedūros, nejautros.

Priklausomai nuo procedūros tikslo ir konkrečios situacijos, endoskopinės procedūros trunka nuo keliolikos minučių iki kelių valandų. Instrumentams ir technologijai tobulėjant, šių operacijų atlikimo trukmė nuolat mažėja.

Ginekologijos ir urologijos padalinys

Kiti padaliniai

Plastinė chirurgija
Ortopedija, bariatrija ir kineziterapija

    Užsiregistruokite


      Užsiregistruokite