Krūtų mažinimas

„Nordclinic“ – didžiausias plastinės chirurgijos centras Baltijos šalyse:

Didžiausia plastikos chirurgų komanda Baltijos šalyse – net 13 chirurgų, atliekančių virš 3.000 plastinių operacijų per metus. Ilgametė patirtis, išskirtinis dėmesys pacientams bei naujausios technologijos lėmė, kad Nordclinic taip pat yra ir žinomiausia Lietuvos klinika užsienio žiniasklaidoje.

Galerija

Krūtų mažinimas. Krūtų mažinimo, vadinamoji redukcinė mamoplastikos, operacija atliekama pacientėms, kurios dėl itin didelių krūtų patiria įvairų psichologinį ar/ir fizinį diskomfortą. Krūtų mažinimas taip pat dažnai atliekamas moterims, kurių krūtys praranda buvusią formą dėl amžiaus ar maitinimo krūtimi. Daugiau apie operaciją.

Apie mus rašo:

Prieš ir po krūtų mažinimo

Kainos

„Nordclinic“ yra viena iš nedaugelio privačių klinikų Baltijos šalyse, galinčių pasiūlyti hiperbarinę deguonies terapiją. Daugiau skaitykite čia >>

Video apie mūsų kliniką:

Konsultacijos

Mūsų plastikos chirurgų konsultacijos Jūsų mieste:

 • Konsultacijos Kaune ir Vilniuje – kiekvieną savaitę;
 • A. Dobilinskas Dubline – birželio 29-30 d.

Užsiregistruokite konsultacijai

Plastikos chirurgų komanda

Kuo mes išsiskiriame iš kitų klinikų?

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo plastinės chirurgijos specialistai, turintys 10–15 metų darbo patirtį. Specialistai atlieka daugiau kaip 4000 operacijų (iš jų 3000 plastinių operacijų) per metus ir yra sertifikuoti ne tik Lietuvoje, bet ir Jungtinėje Karalystėje, Švedijoje, Danijoje. Be to, mūsų ekspertai yra įvairių prestižinių nacionalinių ir tarptautinių chirurginių draugijų nariai. Daugiau apie klinikoje dirbančius chirurgijos specialistus galite sužinoti čia.

Didžiausia plastikos chirurgų komanda Baltijos šalyse – net 13 patyrusių chirurgų.

Klinikoje naudojamos modernios diagnostikos ir chirurginės priemonės, kokias specialistai pasitelkia ir Šiaurės Europos klinikose. Dalis įrangos yra itin aukšto technologinio lygio, kuris vis dar retenybė daugumoje kitų šaliųesame vieni iš nedaugelio klinikų Baltijos šalyse, turinčių „Vaser“ liposukcijos aparatą.
Palatos yra įrengtos užtikrinant maksimalų komfortą pacientui, jose yra televizorius, oro kondicionierius, atskiras tualetas. Klinikoje galima naudotis belaidžiu internetu.

Sukaupta didesnė nei 10 metų patirtis, išskirtinis dėmesys pacientams, atvykstantiems iš daugiau nei 30 valstybių: Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų. Klinikoje pacientams suteikiama visokeriopa asmeninė priežiūra ir pagalba. Savo pacientus iš klinikos išleidžiame tik tada, kai jie yra pasiruošę ir jaučiasi gerai.

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ekspertai, naudojami naujausi ir patikimiausi paciento saugumo užtikrinimo standartai bei kokybiškos medžiagos. Taip pat klinikoje pateikiamos kainos yra du kartus mažesnės nei Vakarų Europos klinikose.

Po operacijos visiems pacientams suteikiame aukščiausio lygio paslaugas ir priežiūrą visą parą. Jei pacientas gyvena ne Lietuvoje, galime padėti jam suorganizuoti kelionę, pasirūpinti pervežimais, viešbučiu ir kt.

Operacijos datą ir laiką prideriname prie paciento, atsižvelgiant į jo darbą, atostogas ir kitas aplinkybes.

,,Nordclinic“ klinikos pacientams siekiame pasiūlyti naujoves, kurios paspartintų atsistatymą bei užtikrintų sėkmingą rezultatą. Esame vieni iš nedaugelio klinikų Baltijos šalyse, galinčių savo pacientams pasiūlyti hiperbarinę deguonies terapiją, kurios metu audiniai yra prisotinami dideliu slėgiu deguonies, tad pagerėja jų kraujotaka ir paspartinamas atsistatymas po operacijos. Taip pat vieni pirmųjų Lietuvoje įsigijome  ,,Vaser“ riebalų nusiurbimo aparatą, kuris suskaido riebalus dar prieš juos nusiurbiant ir suformuojamas kūno kontūras.

Galime pasidalyti pacientų, kuriems mūsų klinikoje buvo atlikta operacija, patirtimi. Ilgametė klinikos patirtis ir pacientų pasitikėjimas, nesikeičiantis personalas, grįžtantys pacientai – elementai, kurie padės Jums priimti sprendimą dėl operacijos mūsų klinikoje.

Konferencija

Krūtų mažinimo operacija

Kas yra krūtų mažinimas ir kaip tai atliekama?

Krūtų mažinimo, vadinamoji redukcinė mamoplastikos, operacija atliekama pacientėms, kurios dėl itin didelių krūtų patiria įvairų psichologinį ar / ir fizinį diskomfortą. Krūtų mažinimas taip pat dažnai atliekamas moterims, kurių krūtys praranda buvusią formą dėl amžiaus ar maitinimo krūtimi. Procedūros metu pašalinama nereikalinga krūtų oda ir po ja esantis audinys, pakeliami speneliai, taip sumažinant krūtų dydį bei pakoreguojant formą. Atliekant krūtų mažinimo operaciją, gali būti mažinamos ir krūties areolės.

Krūtinės mažinimas gali būti derinamas su krūtinės pakėlimo operacija, taip pat galimas, jei skiriasi pacientės krūtų dydis.

 Ar krūtų mažinimas yra saugus?

Kaip ir po bet kokios chirurginės intervencijos, išlieka nedidelė komplikacijų galimybė:

 • kraujavimas
 • alerginės reakcijos
 • infekcija
 • skysčių kaupimasis (seroma)
 • skausmas
 • sumažėjęs spenelių jautrumas
 • kapsulinė kontraktūra (randinis audinys, susiformavęs aplink spenelį)

Kada efektyviausia atlikti krūtų mažinimo operaciją?

Paprastai krūtų mažinimo pageidauja pacientės, kurioms neįprastai didelės krūtys tampa nugaros ar kaklo skausmo priežastimi, vargina sportuojant ar net atliekant kasdienius darbus. Šiuos fizinius nepatogumus lydi ir psichologinis diskomfortas, nepasitikėjimas savimi, todėl mažesnės krūtys gali visapusiškai pagerinti gyvenimo kokybę ir savijautą.

Operacija dažnai atliekama moterims, kurių krūtys praranda buvusią formą dėl amžiaus ar maitinimo krūtimi. Svarbu žinoti, kad krūtų mažinimas nerekomenduojamas moterims, kurios planuoja ateityje maitinti krūtimi, kadangi operacijos metu pažeidžiami latakai tarp spenelio ir pieno liaukų.

Kaip atliekamas krūtų mažinimas?

Krūtų mažinimas atliekamas taikant bendrąją anesteziją. Operacija užtrunka apie 3 valandas, o, atsižvelgiant į kiekvieną individualų atvejį, optimalų operavimo metodą parenka chirurgas.

Įprastai krūtinės mažinimo operacija atliekama vienu iš šių būdų:

 • inkarinė redukcija – atliekama, kai atliekami apverstos T formos pjūviai
 • vertikali redukcija – atliekama, kai reikia pašalinti mažesnį audinių perteklių.

Pasiruošimas operacijai

Prieš atliekant operaciją, specialistai patikrina pacientės sveikatą, aptaria visus vaistus, maisto papildus, kuriuos ji vartoja ar vartojo. Svarbu atkreipti dėmesį, kad priešuždegiminių vaistų (įskaitant ir aspiriną) vartojimas gali paskatinti kraujavimo riziką.

Rūkančios pacientės turi nustoti tai daryti likus bent 4 savaitėms iki operacijos.

Taip pat prieš operaciją gali būti atliekama bazinė mamograma, o visi lūkesčiai, klausimai aptariami su gydytoju. Konsultacijos metu, atsižvelgus į individualią situaciją, pasirenkamas tinkamas krūtų mažinimo būdas.

Svarbu: procedūra neatliekama menstruacijų metu, 4 dienas prieš ir po jų. Tik praėjus metams po operacijos rekomenduojama planuoti nėštumą.

Pooperacinis laikotarpis atlikus krūtų mažinimo operaciją

Po krūtų mažinimo operacijos pacientė vieną parą praleidžia klinikoje.

Kelias savaites po operacijos galimi skausmai, patinimai, jautrumas. Siekiant sumažinti diskomfortą, gydytojas gali skirti skausmą malšinančių vaistų, o, esant reikalui, ir antibiotikų nuo infekcijos.

Po operacijos (apie 4–6 savaites) pacientė turi dėvėti specialius kompresinius drabužius arba chirurginę liemenėlę.

Atsisakyti aktyvaus sporto bent 3 mėnesius. Praėjus 7–10 dienų po operacijos galima grįžti į darbą bei tęsti savo kasdienę veiklą. Siūlai pašalinami po 10–14 dienų. Taip pat bent 1 mėnesį rekomenduojama miegoti ant nugaros.

Operacijos metu spenelis iš dalies atskiriamas nuo aplinkinio krūties audinio, sutrikdoma inervacija, todėl sumažėja spenelio jautrumas, tačiau laikui bėgant pojūčiai stabilizuojasi.

Galutiniai operacijos rezultatai matomi maždaug po 4 mėnesių, o kūno linijų pokyčiai matomi plika akimi jau po operacijos – kontūrai apvalesni, krūtys stangresnės, judėjimas tampa lengvesnis.

Kaip ir po bet kokios operacijos, sumažinus krūtis gali išlikti randų, tačiau pjūviai atliekami kuo mažiau matomose vietose. Pooperacinį randą bent 1 metus reikėtų saugoti vengiant tiesioginių saulės spindulių. Paprastai randas pranyksta per 2 metus. Nors randų gijimo procesas priklauso nuo kiekvienos pacientės individualiai, gali būti skiriamos priemonės, mažinančios randus. Apie tai pacientėms daugiau informacijos suteikia prižiūrintis gydytojas.

Plastinės chirurgijos ir dermatologijos padalinys

Kiti padaliniai

Ortopedija, bariatrija ir kineziterapija
Ginekologija ir urologija

  Užsiregistruokite


   Užsiregistruokite