Riešo kanalo tunelio sindromas

„Nordclinic“ plastikos chirurgo Gedimino Samulėnos KONSULTACIJOS VILNIUJE jau kovo 31 d.

Video apie mūsų kliniką:

Apie mus rašo:

Kuo mes išsiskiriame iš kitų klinikų?

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo plastinės chirurgijos specialistai, turintys 10–15 metų darbo patirtį. Specialistai atlieka daugiau kaip 4000 operacijų per metus ir yra sertifikuoti ne tik Lietuvoje, bet ir Jungtinėje Karalystėje, Švedijoje, Danijoje. Be to, mūsų ekspertai yra įvairių prestižinių nacionalinių ir tarptautinių chirurginių draugijų nariai. Daugiau apie klinikoje dirbančius chirurgijos specialistus galite sužinoti čia

Klinikoje naudojamos modernios diagnostikos ir chirurginės priemonės, kokias specialistai pasitelkia ir Šiaurės Europos klinikose. Dalis įrangos yra itin aukšto technologinio lygio, kuris vis dar retenybė daugumoje kitų šalių. Palatos yra įrengtos užtikrinant maksimalų komfortą pacientui, jose yra televizorius, oro kondicionierius, atskiras tualetas. Klinikoje galima naudotis belaidžiu internetu.

Į kliniką atvyksta pacientai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių – Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų. Klinikoje pacientams suteikiama  visokeriopa asmeninė priežiūra ir pagalba. Savo pacientus iš klinikos išleidžiame tik tada, kai jie yra pasiruošę ir jaučiasi gerai.

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ekspertai, naudojami naujausi ir patikimiausi paciento saugumo užtikrinimo standartai bei kokybiškos medžiagos. Taip pat klinikoje pateikiamos kainos yra du kartus mažesnės nei Vakarų Europos klinikose.

Po operacijos visiems pacientams suteikiame aukščiausio lygio paslaugas ir priežiūrą visą parą. Jei pacientas gyvena ne Lietuvoje, galime padėti jam suorganizuoti kelionę, pasirūpinti pervežimais, viešbučiu ir kita.

Operacijos datą ir laiką prideriname prie paciento, atsižvelgiant į jo darbą, atostogas ir kitas aplinkybes.

Mūsų klinikos personalas gali bendrauti lietuviškai, rusiškai, angliškai, vokiškai, ispaniškai, norvegiškai, švediškai, daniškai.

Galime pasidalyti pacientų, kuriems mūsų klinikoje buvo atlikta operacija, patirtimi. Ilgametė klinikos patirtis ir pacientų pasitikėjimas, nesikeičiantis personalas, grįžtantys pacientai – elementai, kurie padės Jums priimti sprendimą dėl operacijos mūsų klinikoje.

Abdominalinės chirurgijos ir plastinės chirurgijos ekspertų patirtis

  • Mūsų specialistai atlieka virš 4000 operacijų per metus
  • Licencijuoti Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Švedijoje
  • Stažavosi Belgijoje, Danijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse
  • Lietuvos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos draugijos nariai

Gydytojai

Riešo kanalo tunelio sindromas

Riešo kanalas yra siauras, netamprus kaulinis – fibrozinis tunelis, kuriame yra išsidėsčiusios sausgyslės ir vidurinysis nervas. Kai dėl patinimo atsiranda spaudimas viduriniajam nervui, atsakingam už mobilumą ir delno, nykščio, rodomojo ir vidurinių pirštų jautrumą, tokiu atveju pasireiškia riešo kanalo sindromas. Tai sukelia skausmą, silpnumą ir tirpimą.


Riešo kanalo sindromas dažniausiai pasireiškia žmonėms, kurie nuolat kartoja rankos ir riešo judesius, pavyzdžiui, rašydami ranka ar kompiuterio klaviatūra, vairuodami, siuvinėdami, naudodami rankinius įrankius ir sportuodami, pavyzdžiui, rankinį, golfą, tenisą ar boulingą. Riešo kanalo sindromą taip pat gali sukelti įvairios ligos, tokios kaip diabetas ar artritas. Dažniausiai riešo kanalo tunelio sindromas pasireiškia žmonėms nuo 30 iki 60 metų.

 

Kada reikalinga riešo kanalo operacija?

Riešo kanalo operacija rekomenduojama tik tiems pacientams, kuriems yra sunkus riešo kanalo sindromas ir kai nepadeda kiti nechirurginio gydymo būdai.

Riešo kanalo tunelio operacija

Riešo kanalo operacijos metu skausmas numalšinamas pašalinant vidiniam nervui daromą spaudimą. Tai atliekama pjaunant raištį rieše.

Yra galimi du operacijos metodai. Tradicinis būdas yra operacija, kurios metu chirurgas padaro pjūvius rieše ir išpjauna raiščius, kad riešo tunelis būtų platesnis. Pjūvis uždaromas siūlėmis.

Antrasis metodas, kuris yra modernesnis, vadinamas endoskopine chirurgija. Per vieną riešo pjūvį arba du įpjovimus delne ir rieše, chirurgas įterpia chirurginius instrumentus ir lankstų vamzdelį su maža kamera, kuri vadinama endoskopu, ir naudojama chirurgui pamatyti riešo raiščius. Tada nupjaunamas riešo raištis ir susiuvami įpjovimai.

Abi operacijos atliekamos taikant vietinę nejautrą, tai reiškia, kad operacijos metu bus numalšinta tik ranka ir riešas.

Pastebėta, kad pacientai greičiau grįžta į įprastą gyvenimo ritmą po endoskopinės operacijos, randai taip pat būna mažesni. Tačiau veiksmingumo požiūriu abi operacijos turi vienodai aukštą sėkmės procentą.

Reabilitacija po riešo kanalo operacijos

Po operacijos turėsite nešioti tvarstį. Jei pjūviai buvo susiūti tirpstančiomis siūlėmis, jos turėtų ištirpti per 10 dienų. Jei neištirpsta, jos pašalinamos po 10 – 14 dienų. Svarbu pažymėti, kad fizinė terapija paspartina gijimą. Jei operacija buvo atlikta paciento dominuojančiai rankai, reabilitacija gali užtrukti ir 4 ar daugiau savaičių. Tačiau ilgalaikis viso rankos judesio diapazono atsistatymas paprastai pasiekiamas per 1,5 – 3 mėnesius.

Plastinės chirurgijos ir dermatologijos padalinys

Kiti padaliniai

Ortopedija, bariatrija ir kineziterapija
Ginekologija
Dermatologija ir kosmetologija

    Užsiregistruokite      Užsiregistruokite