Lytinių lūpų plastika

SVARBI INFORMACIJA: „Nordclinic“ atliekamos operacijos gali būti finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Gydymo paslaugos gali būti teikiamos be papildomo mokesčio, tačiau pacientas savo iniciatyva gali pasirinkti papildomai apmokamas medicinines medžiagas ar paslaugas. Skaityti daugiau. 

Mūsų klinika

Mūsų ginekologijos ir urologijos padalinys Savanorių pr. 245 – tai daugiau nei 25 metus Kaune sėkmingai veikianti bei dešimtis tūkstančių pacientų turėjusi buvusi Kauno „Motina ir vaikas“ klinika. Tuo pačiu tai ir modernios bei šiuolaikiškos klinikos „Nordclinic“ dalis, kuri taip pat teikia plastinės chirurgijos, bariatrijos, ortopedijos, dermatologijos ir kitas medicinines paslaugas.

Gydytojų ginekologų komanda

Aukščiausios klasės Voluson S8 aparatas

Lytinių lūpų plastika

Kas yra lytinių lūpų plastika ir kada ji atliekama?

Lytinių lūpų plastikaLytinių lūpų plastika atliekama moterims, turinčioms per dideles, asimetriškas ar po gimdymo traumos blogai sugijusias lytines lūpas. Paprastai ši operacija gelbsti moteris, kurios dėl savo išorinių lytinių organų (mažųjų ar didžiųjų lytinių lūpų, tarpvietės, makšties prieangio), makšties dydžio, asimetrijos ar buvusių gimdymo traumų jaučia diskomfortą. Dažnai dėl šių kompleksų labiausiai kenčia jų intymus gyvenimas, todėl lytinių lūpų korekcija gali ne tik pakeisti išvaizdą, naikinti turimus kompleksus, bet ir pagerinti poros santykius.

Operacijos metu pašalinamas audinių perteklius, taip pat gali būti iš naujo suformuojamos norimo dydžio mažosios lytinės lūpos, atnaujinant neteisingai po gimdymo sugijusios lytinės lūpos kraštus. Pagal poreikį gali būti sumažintos ir mažosios ir / arba didžiosios lytinės lūpos, klitoris.

Ar lytinių lūpų plastika yra saugi operacija?

 Kaip ir atliekant bet kurią chirurginę intervenciją, išlieka nedidelė komplikacijų rizika:

  • nepageidaujama organizmo reakcija į anesteziją
  • pjūvio infekcija – tarpvietėje didesnė bakterijų koncentracija
  • kraujavimas
  • lytinių lūpų asimetrija
  • nesilaikant rekomendacijų – pjūvio prasiskyrimas

Pasiruošimas operacijai

Priklausomai nuo pacientės, operacija atliekama taikant bendrinę arba vietinę (spinalinę, epidurinę) anesteziją.

Prieš atliekant operaciją, specialistai patikrina pacientės sveikatą, aptaria visus vartojamus ar anksčiau vartotus vaistus, aptaria lūkesčius bei galimas rizikas.

Jei pacientė serga makšties pūsleline ar grybeliu, yra iškritusi gimda ar skundžiasi šlapimo nelaikymu, rekomenduojama atidėti operaciją. Rūkančioms pacientėms patariama mesti rūkyti likus ne mažiau nei 1 mėn. iki operacijos dėl sklandesnio gijimo.

Priešuždegiminių vaistų (įskaitant ir aspiriną) vartojimas prieš operaciją gali padidinti kraujavimo riziką, todėl svarbu atsisakyti kraujo krešumą veikiančių vaistų bent 7 dienoms prieš operaciją.

Pooperacinis laikotarpis

Operacijos metu naudojami tirpūs siūlai, taip pat išorinėje lytinių lūpų dalyje lieka keli nedideli mazgeliai, kurie  po 10–14 dienų pašalinami.

Griežtai rekomenduojama nuo lytinių santykių susilaikyti bent 6 savaites. Po operacijos keletą dienų pacientė gali jausti skausmą, todėl gali būti išrašomi nuskausminamieji vaistai.

Po lytinių lūpų plastikos operacijos į darbą galima grįžti jau po 2–4 dienų. Bet kuriuo atveju iškart po procedūros rekomenduojamas 2 parų namų režimas – ilgesnis laikotarpis trukdo išsiskirstyti skysčiams ir mažėti patinimui. Didesnio fizinio krūvio derėtų vengti bent 2–3 savaites, tempimo pratimų, bėgimo, dviračio mynimo – bent 5 savaites. Nerekomenduojama keletą savaičių dėvėti aptemptų kelnių, džinsų.

Taikant naujausius plastinės chirurgijos metodus, po lytinių lūpų korekcijos nelieka matomų ar jaučiamų randų. Nors rezultatai matomi iškart, tačiau lytinės lūpos visiškai susiformuoja tik po kelių mėnesių. Svarbu žinoti, kad lytinės lūpos bus kiek asimetriškos, tačiau tai neturės didelės įtakos pacientės savijautai.

Ginekologijos ir urologijos padalinys

Kiti padaliniai

Plastinė chirurgija
Ortopedija, bariatrija ir kineziterapija

    Užsiregistruokite


      Užsiregistruokite