Sukamųjų peties raumenų (rotatorių) operacija

Mūsų užsienio pacientų atsiliepimai

Esame viena didžiausių klinikų Baltijos ir Rytų Europos regione. Grįžtamasis ryšys mums ne ką mažiau svarbus. Tad dalijamės mūsų klinikos pacientų atsiliepimais.

Justin McCormick, Airija
Justin McCormick, Airija
Read More
Mano mama, kuriai 80 metų, vis jautė vieno klubo skausmą. Vietinėje klinikoje gydymo būtų tekę laukti beveik 2 metus, tad mums pasiūlė susisiekti su „Nordclinic“. Visa patirtis šioje klinikoje buvo teigiama, viskas, pradedant komunikacija, baigiant kelione namo buvo profesionaliai sukoordinuota mandagaus klinikos personalo. Tad tikrai rekomenduoju šią kliniką.
Annette, Velsas
Annette, Velsas
Read More
Visa mano patirtis buvo nepriekaištinga, operacijos laiko derinimas, konsultacijos, mokėjimai vyko sklandžiai. Pati klinika gražiai įrengta, tvarkinga, personalas nuostabus. Labai rekomenduoju pasilikti kelioms dienoms ir reabilitacijos centre po operacijos, tai labai padeda greitesniam atsistatymui. Tikrai rekomenduoju savo operacijai rinktis šią kliniką Lietuvoje, puiki patirtis.
Ronnie, Airija
Ronnie, Airija
Read More
Klinika akimirksniu atsakydavo į visus mano turimus klausimus. Viskas buvo suorganizuota profesionaliai, nuo pasitikimo oro uoste, operacijos, reabilitacijos ir grįžimo į oro uostą. Pačios geriausios rekomendacijos klinikai.
Karen, Alberta, Kanada
Karen, Alberta, Kanada
Read More
Klinika atrodė neįtikėtinai gerai, buvo viskas, ko reikėjo. Pooperacinė priežiūra viršijo mano lūkesčius. Personalas itin draugiškas ir profesionalus. Nors Kanada ir yra toli nuo Lietuvos, tačiau visiškai nesigailiu čia atvykusi savo operacijai ir jau planuoju grįžti čia kito klubo keitimo operacijai.
John, Airija
John, Airija
Read More
Administracija yra labai profesionali ir paslaugi, atsako į visus klausimus. Atvykimas operuotis į kitą šalį gali skambėti bauginančiai, bet visa kelionė buvo puikiai suplanuota, pasitinkant mane oro uoste, iš jo nuvežant į viešbutį bei kliniką. Klinika yra aukščiausios kokybės, personalas ir gydytojai labai tavimi rūpinasi ir yra padedantys.
Julie, Airija
Julie, Airija
Read More
Tai buvo geriausias mano priimtas sprendimas gyvenime. Visiems Airijoje apie tai pasakoju, klinika nuostabi, personalas nuostabus, gydytojai ir anesteziologai nuostabūs. Nuoširdžiai galiu atsiliepti apie kliniką tik geru žodžiu. Jei man reikės dar vieno klubo operacijos, būtinai čia sugrįšiu. Ačiū jums visiems!
Ray, Ispanija
Ray, Ispanija
Read More
Mano patirtis klinikoje nuo pradžios iki pabaigos buvo vienas malonumas. Mačiau pacientų, kurie praėjus vos kelioms valandoms po kelio operacijos jau vaikščiojo. Ir visa tai dėka puikaus personalo, slaugytojų ir kvalifikuotų chirurgų. Klinika nusipelno aukso medalio už aukštų kokybės standartų išlaikymą. Kai rinkausi, kurioje klinikoje operuotis, „Nordclinic“ buvo akivaizdus pasirinkimas.
David, Anglija
David, Anglija
Read More
Kadangi NHS man nesuteikė galimybės operuotis savo šalyje, nusprendžiau ieškoti variantų užsienyje. Ir jau nuo pirmo kontakto supratau, kad klinikoje yra aukščiausias profesionalumo ir aptarnavimo lygis. Tikrai aukščiausio lygio klinika, niekuo nenusileidžia Jungtinės Karalystės privačioms klinikoms. Tad visiems rekomenduoju šią kliniką.
Michael, Jungtinė Karalystė
Michael, Jungtinė Karalystė
Read More
Neseniai turėjau pilną klubo pakeitimo operaciją „Nordclinic“ klinikoje. Visa patirtis nuo pirmo kontakto iki reabilitacijos buvo nepriekaištinga. Dr. Šarūnas Tarasevičius ir visa komanda buvo neįtikėtinai atviri ir organizuoti, nepalikdavo neatsakytų klausimų. Jau kitą dieną po operacijos galėjau vaikščioti su ramentais. Labai rekomenduoju šią kliniką ir kitiems.
Previous
Next

Mūsų pacientų istorijos

Apie mus rašo:

„Nordclinic“ - Center Of Excellence

Viena iš pirmaujančių pasaulio medicinos technologijų kompanijų ir ortopedinių implantų gamintojų „Smith & Nephew“ pasirinko „Nordclinic“ kaip išskirtinį partnerį Baltijos šalyse, o klinika dabar yra šios įmonės kompetencijos centras regione.

Kuo mes išsiskiriame iš kitų klinikų?

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ortopedijos-traumatologijos chirurgijos specialistai, turintys 10–20 metų darbo patirtį. Kiekvienas iš mūsų chirurgų atlieka daugiau kaip 500 operacijų per metus. Be to, chirurgai yra įvairių prestižinių nacionalinių ir tarptautinių chirurginių draugijų nariai. Daugiau apie klinikoje dirbančius chirurgijos specialistus galite sužinoti čia

Klinikoje naudojamos modernios diagnostikos ir chirurginės priemonės, kokias specialistai pasitelkia ir Šiaurės Europos klinikose. Dalis įrangos yra itin aukšto technologinio lygio, kuris vis dar retenybė daugumoje kitų šalių. Palatos yra įrengtos užtikrinant maksimalų komfortą pacientui, jose yra televizorius, oro kondicionierius, atskiras tualetas. Klinikoje galima naudotis belaidžiu internetu.

Į kliniką atvyksta pacientai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių – Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų. Klinikoje pacientams suteikiama  visokeriopa asmeninė priežiūra ir pagalba. Savo pacientus iš klinikos išleidžiame tik tada, kai jie yra pasiruošę ir jaučiasi gerai.

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ekspertai, naudojami naujausi ir patikimiausi paciento saugumo užtikrinimo standartai bei kokybiškos medžiagos. Taip pat klinikoje pateikiamos kainos yra du kartus mažesnės nei Vakarų Europos klinikose.

Po operacijos užtikrinsime priežiūrą visą parą, kad jaustumėtės kuo patogiau ir saugiau.

Operacijos datą ir laiką prideriname prie paciento, atsižvelgiant į jo darbą, atostogas ir kitas aplinkybes.

Mūsų klinikos personalas gali bendrauti lietuviškai, rusiškai, angliškai, vokiškai, ispaniškai, norvegiškai, švediškai, daniškai.

Galime pasidalyti pacientų, kuriems mūsų klinikoje buvo atlikta operacija, patirtimi. Ilgametė klinikos patirtis ir pacientų pasitikėjimas, nesikeičiantis personalas, grįžtantys pacientai – elementai, kurie padės Jums priimti sprendimą dėl operacijos mūsų klinikoje.

Gydytojų ortopedų-traumatologų ekspertų patirtis

 • Ilgametė darbo patirtis, atlikta virš 3500 klubo sąnario keitimo bei kitų operacijų;
 • Licencijuoti Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Švedijoje;
 • Stažavosi Belgijoje, Danijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse;
 • Parašyti moksliniai straipsniai ir publikacijos medicinos žurnaluose.

Valdemar Loiba

Atlieka klubų, pečių ir kelių sąnarių artroskopijas bei minimaliai invazyvias ortopedines operacijas, turi didesnę nei 15 metų darbo patirtį.

Robertinas Juosponis

Specializuojasi klubų, kelių ir pečių sąnarių keitimo bei kaulų osteosintezės operacijose, atlieka apie 300 operacijų per metus.

Arnoldas Sipavičius

Operuoja priekinius kryžminius raiščius bei kitas kelio sąnarių patologijas, turi didesnę nei 10 metų darbo patirtį.

Vytautas Kimtys

Atlieka čiurnos sąnario artroskopijas, turi didesnę nei 20 metų darbo patirtį.

Šarūnas Tarasevičius

Specializuojasi klubų ir kelių sąnarių keitimo operacijose, yra atlikęs daugiau nei 3500 sąnarių keitimo operacijų.

Sukamųjų peties raumenų (rotatorių) operacija

Kas yra sukamieji peties raumenys ir kokią anatominę funkciją jie atlieka?

Sukamieji peties raumenys yra raumenų ir sausgyslių grupė, kuri užtikrina peties judėjimą ir stabilizuoja sąnarį  Sukamiesiems peties raumenims (rotatoriams) priskiriami keturi raumenys:

 • viršdyglinis raumuo (supraspinatus),
 • podyglinis raumuo (infraspinatus), 
 • mažasis apvalusis raumuo (teres minor),
 • pomentinis raumuo (subscapularis). 

Kiekvieno raumens sausgyslės sujungia juos su rankos kaulu. Sukamaisiais raumenimis ne tik sukama ranka, tačiau jų dėka įmanoma pakelti ranką virš pečių lygio.

Kas yra sukamųjų peties raumenų operacija ir kaip ji atliekama?

Nepaisant to, kad kai kuriuos sukamųjų peties raumenų plyšimus įmanoma išgydyti konservatyviaisiais metodais, tam tikrais atvejais chirurginė intervencija neišvengiama. Yra trys pagrindiniai chirurginiai peties sukamųjų raumenų gydymo būdai, o konkretaus būdo pasirinkimas priklauso nuo įvairių faktorių, tokių, kaip plyšimo sudėtingumas ir unikalūs kiekvieno paciento peties anatomijos elementai.

Sukamųjų peties raumenų operacijoje naudojami chirurginiai kabliukai (mažos kniedės), kuriomis pritvirtinama nutrūkusi sausgyslė prie kaulo. Yra kelių tipų chirurginiai kabliukai – metaliniai arba ištirpstančios medžiagos.

Sukamųjų peties raumenų plyšimo diagnozė ir simptomai

Plyšus kuriam nors sukamajam peties raumeniui, jo sausgyslės pilnai nebeprisitvirtina prie žastikaulio. Plyšimas gali būti arba dalinis (sausgyslė pažeista, tačiau ne visiškai atsiskyrusi nuo kaulo), arba pilnas (sausgyslė visiškai nuplyšusi nuo kaulo). Sukamųjų peties raumenų (rotatorių) plyšimas vyksta dėl įvairių priežasčių, tokių, kaip traumos, per didelių svorių kėlimas arba tiesiog sausgyslių susidėvėjimas dažnai ir ilgą laiką atliekant tuos pačius pakartotinius judesius (tai dar vadinama degeneraciniu plyšimu). Priklausomai nuo pažeidimo pobūdžio, simptomai gali skirtis. Tačiau skausmas visada būna tiek esant staigiam, tiek degeneraciniam plyšimui. Skausmas gali atsirasti judinant petį ar net poilsio arba miego metu naktį. Laikui bėgant skausmo intensyvumas didėja, o vėliau jau jo nebemalšina net nuskausminamieji vaistai. Be to, galite jausti silpnumą rankoje, ypač bandydami atlikti tam tikrus judesius. Galite jausti ir braškėjimą peties srityje keldami ranką.

Yra daug įvairių būdų rotacinių peties raumenų plyšimui diagnozuoti:

Pasiruošimas operacijai

Hospitalizacija ir pirmosios dienos po operacijos

Jums reikės hospitalizuotis klinikoje kelias pirmąsias dienas po operacijos. Operacijos ir atsistatymo po jų specifika skiriasi, todėl po artroskopinės operacijos atsistatymo laikas trumpesnis lyginant su atvirąja operacija. Be to, Jūsų petys bus skausmingas ir patinęs, galite per pirmąsias dienas jausti tam tikrą nuovargį. Atminkite ir tai, kad Jūsų peties funkcija nedelsiat neatsistatys po operacijos. Skausmo malšinimas bus vienas pagrindinių dalykų per pirmąsias dienas po operacijos. Todėl Jūsų chirurgas Jums išrašys visus reikiamus nuskausminamuosius vaistus ir kitus reikalingus vaistus

Fizioterapijos svarba

Jums reikės riboti savo fizinį aktyvumą iki penkių savaičių po operacijos, negalėsite kelti jokių svorių ir reikės saugoti peties raumenis nuo bet kokios apkrovos.

Visą laiką po operacijos Jums reikės dėvėti rankos diržą. Šis dirželis užtikrina, kad Jūsų ranka būtų patogioje padėtyje ir taip apsaugotumėte gyjantį petį. Priklausomai nuo operacijos specifikos, rankos dirželį reikės nešioti iki šešių savaičių po operacijos. Vėliau kelioms valandoms per dieną jau galėsite nusiimti šį dirželį ir po truputį didinti jo nusiėmimo laiką.

Operuoto peties gijimo metu miegojimas gali kelti šiek tiek diskomforto. Rekomenduojama miegoti pusiau sėdimoje padėtyje arba pasidėti kažką po viršutine operuotosios rankos dalimi. Svarbu paminėti ir tai, kad miego metu negalima nusiimti rankos dirželio.

Po operacijos skausmo malšinimo medikamentais gali nepakakti. Tokiu atveju Jūsų chirurgas gali rekomenduoti krioterapiją. Tyrimais įrodyta, kad krioterapija (gydymas, kuriam naudojamos žemos beveik ties užšalimo laipsniu temperatūros) padeda pacientams, kuriems buvo atlikta peties operacija, nes pacientai jaučia daug mažiau skausmo, mažiau tinsta operuotas petys, žymiai pagerėja reabilitacijos rezultatai lyginant su pacientais, kurie vartojo tik vaistus.

Reikėtų akcentuoti tai, kad kelio sąnario endoprotezavimo operacijos sėkmė didele dalimi priklauso nuo fizioterapijos po operacijos. Fizioterapiniai pratimai gali būti atliekami ir namuose, ir prižiūrint sveikatos specialistams reabilitacijos įstaigose. Tyrimais nustatyta, kad reguliarūs mažo ir vidutinio intensyvumo pratimai gerina pacientų fizinę funkciją trumpalaikėje perspektyvoje, o intensyvūs – duoda teigiamų ilgalaikių rezultatų. Tačiau, siekiant optimalių rezultatų, reikia tinkamai suderinti ir patį operacinį gydymą, ir fizioterapijos programą kiekvienam pacientui individualiai.

Fizioterapija

Pirmiausia fizioterapija skiriama tam, kad pagerėtų audinio gijimas, sumažėtų skausmas ir uždegimas, kad sumažėtų tikimybė dėl pooperacinio standumo išsivystymo. Po to reabilitacija padės atstatyti peties funkcija ir pilnaverčius judesius. Fizioterapijos procedūros po Sukamųjų peties raumenų (rotatorių) operacijos skirstomos į šiuos etapus:

 • Pasyvaus judesio etapas. Tai reiškia, kad sukamieji peties raumenys po operacijos turi judėti be apkrovos, Todėl Jūsų fizioterapeutas judins Jūsų ranką, o jei reikės, pateiks instrukcijas apie tai, kaip judinti savo petį be aktyvaus raumenų sutraukimo.
 • Aktyvaus judesio etapas. Aktyvaus judesio etapas prasideda tada, kai Jūsų sausgyslės sugyja tiek, kada jau galite aktyviai judinti ranką. Tačiau svarbu paminėti, kad neturite judinti rankos esant pasipriešinimui.
 • Stiprinimo etapas. Jis dažnai vadinamas svarbiausiu reabilitacijos etapu po šios operacijos. Šio etapo metu naudojami pratimai su nedideliais svoriais arba pasipriešinimo juostomis tam, kad būtų stiprinami rotaciniai peties raumenys, nes jie gerokai susilpnėja po traumos, operacijos ir ilgo nejudėjimo.
 • Pilno aktyvumo etapas. Šiam etapui pasiekti gali prireikti iki šešių mėnesių priklausomai nuo traumos pobūdžio. Tačiau šio etapo metu pacientas visiškai pasveiksta nepaisant to, kad kiekvieno paciento atvejis yra individualus ir konkrečių pacientų peties funkcijos visiško atsistatymo laikas skiriasi.

Grįžimas į sportinę ir įprastą fizinę veiklą po sukamųjų peties raumenų operacijos

Kadangi visiškas atsistatymas pasiekiamas po šešių mėnesių, įprasto fizinio aktyvumo lygis turi būti didinamas fizioterapijos metu. Be to, Jums reikės palaukti šešis mėnesius, kol galėsite grįžti į nekontaktinį sportą. Grįžimas į kontaktinį sportą gali užtrukti nuo devynių mėnesių iki metų.

Klinika:

Asmeninė priežiūra

Visiems pacientams suteikiame aukščiausio lygio paslaugas ir priežiūrą visą parą. Jei pacientas gyvena ne Lietuvoje, galime padėti jam suorganizuoti kelionę, pasirūpinti pervežimais, viešbučiu ir kita.

  Užsiregistruokite

   Užsiregistruokite

   Mes dirbame! Skaitykite COVID-19 prevencijos rekomendacijas