Sukamųjų peties raumenų (rotatorių) operacija

„Nordclinic“ – daugiausiai ortopedinių protezavimo operacijų atliekanti privati klinika Lietuvoje

Klinika, kurioje per metus atliekama virš 1.000 ortopedinių operacijų, yra vienintelis „Smith & Nephew“ kompetencijų centras Baltijos šalyse. „Nordclinic“ taip pat yra ir žinomiausia Lietuvos ortopedijos klinika užsienio šalyse, apie kurią reportažus rengė „BBC“, „The Guardian“, „Der Spiegel“, „ITV“, „The New York Times“ ir kt.

Kainos

SVARBI INFORMACIJA: „Nordclinic“ atliekamos operacijos gali būti finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Gydymo paslaugos gali būti teikiamos be papildomo mokesčio, tačiau pacientas savo iniciatyva gali pasirinkti papildomai apmokamas medicinines medžiagas ar paslaugas. Skaityti daugiau. 

Užsiregistruokite konsultacijai

Video apie mūsų kliniką:

Apie mus rašo:

Oficialūs sporto medicinos partneriai:

Kuo mes išsiskiriame iš kitų klinikų?

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ortopedijos-traumatologijos chirurgijos specialistai, turintys 10–20 metų darbo patirtį. Kiekvienas iš mūsų chirurgų atlieka daugiau kaip 500 operacijų per metus. Be to, chirurgai yra įvairių prestižinių nacionalinių ir tarptautinių chirurginių draugijų nariai. Daugiau apie klinikoje dirbančius chirurgijos specialistus galite sužinoti čia

Klinikoje naudojamos modernios diagnostikos ir chirurginės priemonės, kokias specialistai pasitelkia ir Šiaurės Europos klinikose. Dalis įrangos yra itin aukšto technologinio lygio, kuris vis dar retenybė daugumoje kitų šalių. Palatos yra įrengtos užtikrinant maksimalų komfortą pacientui, jose yra televizorius, oro kondicionierius, atskiras tualetas. Klinikoje galima naudotis belaidžiu internetu.

Į kliniką atvyksta pacientai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių – Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų. Klinikoje pacientams suteikiama  visokeriopa asmeninė priežiūra ir pagalba. Savo pacientus iš klinikos išleidžiame tik tada, kai jie yra pasiruošę ir jaučiasi gerai.

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ekspertai, naudojami naujausi ir patikimiausi paciento saugumo užtikrinimo standartai bei kokybiškos medžiagos. Taip pat klinikoje pateikiamos kainos yra du kartus mažesnės nei Vakarų Europos klinikose.

Po operacijos visiems pacientams suteikiame aukščiausio lygio paslaugas ir priežiūrą visą parą. Jei pacientas gyvena ne Lietuvoje, galime padėti jam suorganizuoti kelionę, pasirūpinti pervežimais, viešbučiu ir kita.

Operacijos datą ir laiką prideriname prie paciento, atsižvelgiant į jo darbą, atostogas ir kitas aplinkybes.

Mūsų klinikos personalas gali bendrauti lietuviškai, rusiškai, angliškai, vokiškai, ispaniškai, norvegiškai, švediškai, daniškai.

Galime pasidalyti pacientų, kuriems mūsų klinikoje buvo atlikta operacija, patirtimi. Ilgametė klinikos patirtis ir pacientų pasitikėjimas, nesikeičiantis personalas, grįžtantys pacientai – elementai, kurie padės Jums priimti sprendimą dėl operacijos mūsų klinikoje.

Gydytojų ortopedų-traumatologų ekspertų patirtis

  • Ilgametė darbo patirtis, atlikta virš 3500 klubo sąnario keitimo bei kitų operacijų;
  • Licencijuoti Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Švedijoje;
  • Stažavosi Belgijoje, Danijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse;
  • Parašyti moksliniai straipsniai ir publikacijos medicinos žurnaluose.

Ortopedijos chirurgų komanda

Specializuota ortopedijos kineziterapija

Ilgametė „Nordclinic“ patirtis ortopedijoje lėmė, jog klinika pacientams gali pasiūlyti specializuotą ortopedijos kineziterapiją bei teikti  kineziterapinį gydymą po traumų, operacijų ar dėl lėtinių griaučių raumenų sistemos problemų. 

 „Nordclinic“ kineziterapijos padalinys aprūpintas modernia įranga, o individualias reabilitacijos programas rengia daugiau nei 20 metų patirtį turintis kineziterapeutas prof. Laimonas Šiupšinskas. 

  • Ilgametė patirtis ortopedijos kineziterapijoje;
  • Aukštos kvalifikacijos kineziterapeutai;
  • Pažangūs kineziterapijos metodai ir gydymo aparatai;
  • Individualus dėmesys pacientui.

Sukamųjų peties raumenų (rotatorių) operacija

Kas yra sukamieji peties raumenys ir kokią anatominę funkciją jie atlieka?

Sukamieji peties raumenys yra raumenų ir sausgyslių grupė, kuri užtikrina peties judėjimą ir stabilizuoja sąnarį  Sukamiesiems peties raumenims (rotatoriams) priskiriami keturi raumenys:

  • viršdyglinis raumuo (supraspinatus),
  • podyglinis raumuo (infraspinatus), 
  • mažasis apvalusis raumuo (teres minor),
  • pomentinis raumuo (subscapularis). 

Kiekvieno raumens sausgyslės sujungia juos su rankos kaulu. Sukamaisiais raumenimis ne tik sukama ranka, tačiau jų dėka įmanoma pakelti ranką virš pečių lygio.

Kas yra sukamųjų peties raumenų operacija ir kaip ji atliekama?

Nepaisant to, kad kai kuriuos sukamųjų peties raumenų plyšimus įmanoma išgydyti konservatyviaisiais metodais, tam tikrais atvejais chirurginė intervencija neišvengiama. Yra trys pagrindiniai chirurginiai peties sukamųjų raumenų gydymo būdai, o konkretaus būdo pasirinkimas priklauso nuo įvairių faktorių, tokių, kaip plyšimo sudėtingumas ir unikalūs kiekvieno paciento peties anatomijos elementai.

Sukamųjų peties raumenų operacijoje naudojami chirurginiai kabliukai (mažos kniedės), kuriomis pritvirtinama nutrūkusi sausgyslė prie kaulo. Yra kelių tipų chirurginiai kabliukai – metaliniai arba ištirpstančios medžiagos.

Sukamųjų peties raumenų plyšimo diagnozė ir simptomai

Plyšus kuriam nors sukamajam peties raumeniui, jo sausgyslės pilnai nebeprisitvirtina prie žastikaulio. Plyšimas gali būti arba dalinis (sausgyslė pažeista, tačiau ne visiškai atsiskyrusi nuo kaulo), arba pilnas (sausgyslė visiškai nuplyšusi nuo kaulo). Sukamųjų peties raumenų (rotatorių) plyšimas vyksta dėl įvairių priežasčių, tokių, kaip traumos, per didelių svorių kėlimas arba tiesiog sausgyslių susidėvėjimas dažnai ir ilgą laiką atliekant tuos pačius pakartotinius judesius (tai dar vadinama degeneraciniu plyšimu). Priklausomai nuo pažeidimo pobūdžio, simptomai gali skirtis. Tačiau skausmas visada būna tiek esant staigiam, tiek degeneraciniam plyšimui. Skausmas gali atsirasti judinant petį ar net poilsio arba miego metu naktį. Laikui bėgant skausmo intensyvumas didėja, o vėliau jau jo nebemalšina net nuskausminamieji vaistai. Be to, galite jausti silpnumą rankoje, ypač bandydami atlikti tam tikrus judesius. Galite jausti ir braškėjimą peties srityje keldami ranką.

Yra daug įvairių būdų rotacinių peties raumenų plyšimui diagnozuoti:

Pasiruošimas operacijai

Hospitalizacija ir pirmosios dienos po operacijos

Jums reikės hospitalizuotis klinikoje kelias pirmąsias dienas po operacijos. Operacijos ir atsistatymo po jų specifika skiriasi, todėl po artroskopinės operacijos atsistatymo laikas trumpesnis lyginant su atvirąja operacija. Be to, Jūsų petys bus skausmingas ir patinęs, galite per pirmąsias dienas jausti tam tikrą nuovargį. Atminkite ir tai, kad Jūsų peties funkcija nedelsiat neatsistatys po operacijos. Skausmo malšinimas bus vienas pagrindinių dalykų per pirmąsias dienas po operacijos. Todėl Jūsų chirurgas Jums išrašys visus reikiamus nuskausminamuosius vaistus ir kitus reikalingus vaistus

Fizioterapijos svarba

Jums reikės riboti savo fizinį aktyvumą iki penkių savaičių po operacijos, negalėsite kelti jokių svorių ir reikės saugoti peties raumenis nuo bet kokios apkrovos.

Visą laiką po operacijos Jums reikės dėvėti rankos diržą. Šis dirželis užtikrina, kad Jūsų ranka būtų patogioje padėtyje ir taip apsaugotumėte gyjantį petį. Priklausomai nuo operacijos specifikos, rankos dirželį reikės nešioti iki šešių savaičių po operacijos. Vėliau kelioms valandoms per dieną jau galėsite nusiimti šį dirželį ir po truputį didinti jo nusiėmimo laiką.

Operuoto peties gijimo metu miegojimas gali kelti šiek tiek diskomforto. Rekomenduojama miegoti pusiau sėdimoje padėtyje arba pasidėti kažką po viršutine operuotosios rankos dalimi. Svarbu paminėti ir tai, kad miego metu negalima nusiimti rankos dirželio.

Po operacijos skausmo malšinimo medikamentais gali nepakakti. Tokiu atveju Jūsų chirurgas gali rekomenduoti krioterapiją. Tyrimais įrodyta, kad krioterapija (gydymas, kuriam naudojamos žemos beveik ties užšalimo laipsniu temperatūros) padeda pacientams, kuriems buvo atlikta peties operacija, nes pacientai jaučia daug mažiau skausmo, mažiau tinsta operuotas petys, žymiai pagerėja reabilitacijos rezultatai lyginant su pacientais, kurie vartojo tik vaistus.

Reikėtų akcentuoti tai, kad kelio sąnario endoprotezavimo operacijos sėkmė didele dalimi priklauso nuo fizioterapijos po operacijos. Fizioterapiniai pratimai gali būti atliekami ir namuose, ir prižiūrint sveikatos specialistams reabilitacijos įstaigose. Tyrimais nustatyta, kad reguliarūs mažo ir vidutinio intensyvumo pratimai gerina pacientų fizinę funkciją trumpalaikėje perspektyvoje, o intensyvūs – duoda teigiamų ilgalaikių rezultatų. Tačiau, siekiant optimalių rezultatų, reikia tinkamai suderinti ir patį operacinį gydymą, ir fizioterapijos programą kiekvienam pacientui individualiai.

Fizioterapija

Pirmiausia fizioterapija skiriama tam, kad pagerėtų audinio gijimas, sumažėtų skausmas ir uždegimas, kad sumažėtų tikimybė dėl pooperacinio standumo išsivystymo. Po to reabilitacija padės atstatyti peties funkcija ir pilnaverčius judesius. Fizioterapijos procedūros po Sukamųjų peties raumenų (rotatorių) operacijos skirstomos į šiuos etapus:

  • Pasyvaus judesio etapas. Tai reiškia, kad sukamieji peties raumenys po operacijos turi judėti be apkrovos, Todėl Jūsų fizioterapeutas judins Jūsų ranką, o jei reikės, pateiks instrukcijas apie tai, kaip judinti savo petį be aktyvaus raumenų sutraukimo.
  • Aktyvaus judesio etapas. Aktyvaus judesio etapas prasideda tada, kai Jūsų sausgyslės sugyja tiek, kada jau galite aktyviai judinti ranką. Tačiau svarbu paminėti, kad neturite judinti rankos esant pasipriešinimui.
  • Stiprinimo etapas. Jis dažnai vadinamas svarbiausiu reabilitacijos etapu po šios operacijos. Šio etapo metu naudojami pratimai su nedideliais svoriais arba pasipriešinimo juostomis tam, kad būtų stiprinami rotaciniai peties raumenys, nes jie gerokai susilpnėja po traumos, operacijos ir ilgo nejudėjimo.
  • Pilno aktyvumo etapas. Šiam etapui pasiekti gali prireikti iki šešių mėnesių priklausomai nuo traumos pobūdžio. Tačiau šio etapo metu pacientas visiškai pasveiksta nepaisant to, kad kiekvieno paciento atvejis yra individualus ir konkrečių pacientų peties funkcijos visiško atsistatymo laikas skiriasi.

Grįžimas į sportinę ir įprastą fizinę veiklą po sukamųjų peties raumenų operacijos

Kadangi visiškas atsistatymas pasiekiamas po šešių mėnesių, įprasto fizinio aktyvumo lygis turi būti didinamas fizioterapijos metu. Be to, Jums reikės palaukti šešis mėnesius, kol galėsite grįžti į nekontaktinį sportą. Grįžimas į kontaktinį sportą gali užtrukti nuo devynių mėnesių iki metų.

Ortopedijos, bariatrijos ir bendrosios chirurgijos padalinys

Kiti padaliniai

Plastinė chirurgija
Ginekologija ir urologija

    Užsiregistruokite


      Užsiregistruokite