Hemorojaus ir išangės srities operacijos

SVARBI INFORMACIJA: „Nordclinic“ atliekamos operacijos gali būti finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Gydymo paslaugos gali būti teikiamos be papildomo mokesčio, tačiau pacientas savo iniciatyva gali pasirinkti papildomai apmokamas medicinines medžiagas ar paslaugas. Skaityti daugiau. 

Užsiregistruokite konsultacijai

Video apie mūsų kliniką:

Apie mus rašo:

Hemorojaus ir išangės srities operacijos

Negydomos hemorojaus ir išangės srities ligos pačios neužgyja, todėl yra būtina dėl tokių problemų kreiptis į gydytojus. Šie pagal esamą situaciją sudaro individualų gydymo planą, kuris atitinka ligos sudėtingumą ir simptomus. 

Dėl atsiradusių išangės anatomijos ir kraujagyslių pokyčių gali būti atliekamos operacijos. Tokias operacijas atlieka abdominalinės chirurgijos gydytojas. „Nordclinic“ yra atliekamos šios virškinimo sistemos operacijos:

Išangės polipo ekscizija

Išangės polipo ekscizija – tai nepiktybinių darinių šalinimas. Šie dariniai dažniausiai susiformuoja tiesiojoje žarnoje ir išangėje, kurie bėgant laikui gali supiktybėti. Tokius darinius gydytojai rekomenduoja pašalinti, nes negydomi šie dariniai gali išsivystyti į onkologinę ligą.

Kam ir kaip atliekama operacija?

Polipai žarnyne ir išangės srityje gali susiformuoti dėl nenormalaus ląstelių dalijimosi, kai įvyksta tam tikros genų mutacijos. Tokioms mutacijoms įtakos gali turėti išoriniai veiksniai, tokie kaip mitybos būdas, alkoholio vartojimas, rūkymas, nutukimas. 

Aptikus polipus išangės srityje atliekama ekscizija. Gydytojas pašalina polipus endoskopijos metu, o pašalintas audinys yra tiriamas, siekiant nustatyti ar darinys buvo piktybinis. 

Pooperacinis laikotarpis

Po išangės polipo operacijos pacientas gali užsiimti didelio fizinio krūvio nereikalaujančia veikla, pavyzdžiui, vairavimu, darbu kompiuteriu. Didelis aktyvumas sugrįžta per 2-3 savaites, tai priklauso nuo operacijos būdo. 

Gydytojai rekomenduoja profilaktiškus apsilankymus po polipų šalinimo procedūros, nes nėra garantuojama, kad ateityje ši problema negrįš. 

Išangės karpos pašalinimas

Išangės karpa (kondilomas) – karpos, augančios išangėje arba aplink ją. Jas gali sukelti žmogaus papilomos virusas (ŽPV), lytiškai plintanti infekcija (LPI), kuri plinta lytiniu būdu arba per odą kontaktuojant su užsikrėtusiu asmeniu. 

Išangės karpos gali būti šalinamos chirurginiu būdu arba tepalais. Gydymas skiriasi nuo simptomų, vietos ir dydžio. 

Kam ir kaip atliekama operacija?

Išangės karpos šalinimas chirurginiu būdu yra geriausias būdas pašalinti dideliu darinius. Tai apima karpų nupjovimą. Ši operacija reikalauja minimalios invazijos, todėl dariniai yra pašalinami greitai ir neskausmingai. 

Pooperacinis laikotarpis

Pacientas po išangės karpos šalinimo operacijos iš karto gali grįžti namo. Procedūra dažniausiai trunka 20 minučių.

Hemorojaus šalinimo operacija (hemoroidektomija)

Hemorojus – būklė, kuri gali išsivystyti dėl sutrikusios apatinės tiesiosios žarnos dalyje esančių veninių kapiliarų kraujotakos. Hemorojaus šalinimo operacija yra taikoma esant III, IV laipsnio hemorojui. 

Kam ir kaip atliekama operacija?

Hemoroidektomija yra atliekama taikant spinalinę arba bendrinę nejautrą. Tokia operacija trunka nuo 30 minučių iki 1 valandos. Konsultacijos metu su gydytoju yra parenkamas individualus gydymo planas ir metodas. 

Pooperacinis laikotarpis

Pacientas po operacijos turėtų vengti vidurių užkietėjimo. Prireikus rekomenduojama vartoti vidurius laisvinančius preparatus. Taip pat iki kol visos žaizdos sugis, reikia naudoti specialius antiseptinius tepalus, voneles su antiseptiku, po kiekvieno tuštinimosi.

Ortopedijos, bariatrijos ir bendrosios chirurgijos padalinys

Kiti padaliniai

Plastinė chirurgija
Ginekologija ir urologija

    Užsiregistruokite


      Užsiregistruokite