Ausų korekcija (otoplastika)

„Nordclinic“ plastikos chirurgo Gedimino Samulėnos KONSULTACIJOS VILNIUJE jau kovo 31 d.

Video apie mūsų kliniką:

Apie mus rašo:

Kuo mes išsiskiriame iš kitų klinikų?

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo plastinės chirurgijos specialistai, turintys 10–15 metų darbo patirtį. Specialistai atlieka daugiau kaip 4000 operacijų per metus ir yra sertifikuoti ne tik Lietuvoje, bet ir Jungtinėje Karalystėje, Švedijoje, Danijoje. Be to, mūsų ekspertai yra įvairių prestižinių nacionalinių ir tarptautinių chirurginių draugijų nariai. Daugiau apie klinikoje dirbančius chirurgijos specialistus galite sužinoti čia

Klinikoje naudojamos modernios diagnostikos ir chirurginės priemonės, kokias specialistai pasitelkia ir Šiaurės Europos klinikose. Dalis įrangos yra itin aukšto technologinio lygio, kuris vis dar retenybė daugumoje kitų šalių. Palatos yra įrengtos užtikrinant maksimalų komfortą pacientui, jose yra televizorius, oro kondicionierius, atskiras tualetas. Klinikoje galima naudotis belaidžiu internetu.

Į kliniką atvyksta pacientai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių – Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų. Klinikoje pacientams suteikiama  visokeriopa asmeninė priežiūra ir pagalba. Savo pacientus iš klinikos išleidžiame tik tada, kai jie yra pasiruošę ir jaučiasi gerai.

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ekspertai, naudojami naujausi ir patikimiausi paciento saugumo užtikrinimo standartai bei kokybiškos medžiagos. Taip pat klinikoje pateikiamos kainos yra du kartus mažesnės nei Vakarų Europos klinikose.

Po operacijos visiems pacientams suteikiame aukščiausio lygio paslaugas ir priežiūrą visą parą. Jei pacientas gyvena ne Lietuvoje, galime padėti jam suorganizuoti kelionę, pasirūpinti pervežimais, viešbučiu ir kita.

Operacijos datą ir laiką prideriname prie paciento, atsižvelgiant į jo darbą, atostogas ir kitas aplinkybes.

Mūsų klinikos personalas gali bendrauti lietuviškai, rusiškai, angliškai, vokiškai, ispaniškai, norvegiškai, švediškai, daniškai.

Galime pasidalyti pacientų, kuriems mūsų klinikoje buvo atlikta operacija, patirtimi. Ilgametė klinikos patirtis ir pacientų pasitikėjimas, nesikeičiantis personalas, grįžtantys pacientai – elementai, kurie padės Jums priimti sprendimą dėl operacijos mūsų klinikoje.

Abdominalinės chirurgijos ir plastinės chirurgijos ekspertų patirtis

 • Mūsų specialistai atlieka virš 4000 operacijų per metus
 • Licencijuoti Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Švedijoje
 • Stažavosi Belgijoje, Danijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse
 • Lietuvos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos draugijos nariai

Gydytojai

Ausų korekcija (otoplastika)

Kas yra otoplastika?

Ausų plastikaOtoplastika, arba kosmetinė ausų korekcija, atliekama siekiant pakoreguoti ausies formą, dydį arba padėtį. Procedūra taip pat dažnai atliekama, kai ausys pernelyg atsikišusios ar nėra simetriškos dėl vystymosi sutrikimų, traumos ar ankstesnių operacijų. Pagrindinės otoplastikos rūšys yra ausies papildymas (jei ausys nepakankamai išsivysčiusios), otopeksija (atlėpusių ausų atlenkimas) ir ausų mažinimas (formos arba dydžio korekcija). Ausų korekcija gali užtrukti iki 3 valandų – operacijos trukmė gali keistis priklausomai nuo individualaus atvejo.

Pjūviai atliekami atsižvelgiant į reikalingas korekcijas ir gali būti daromi arba ant užpakalinės išorinės ausies dalies, arba vidinėje ausies dalyje. Operacijos metu ausies forma keičiama pjaunant ir pašalinant atliekamas kremzles ir odą. Negana to, kremzlė gali būti performuojama naudojant tik siūles. Svarbu atkreipti dėmesį, kad operacija atliekama naudojant vietinę anesteziją. Otoplastikos operacija neturi jokios įtakos paciento klausai.

Kam gali būti naudinga ausų korekcija?

 • Otoplastika gali būti atliekama esant jau visiškai susiformavusioms ausims bet kurio amžiaus pacientui – įprastai nuo 6 metų.
 • Jei pacientas svarsto apie ausų korekciją, jo bendra sveikatos būklė turėtų būti gera, be rimtų susirgimų, tačiau ne mažiau svarbu ir turėti realių lūkesčių būsimam rezultatui.
 • Otoplastika gali ištaisyti ausies struktūros defektus, atsiradusius dėl neišsivystymo ar traumos.
 • Be to, procedūra yra naudinga norintiems sumažinti ausų dydį ar koreguoti atlėpusias ausis. Net minimalūs ausies formos pakeitimai gali pagerinti ausų ir veido proporcijas.

Prieš ir po nuotraukos

Pasiruošimas operacijai

Konsultacijos prieš operaciją metu pacientas turėtų būti pasiruošęs aptarti savo lūkesčius bei priežastis, kodėl nori operuotis.

Chirurgas taip pat supažindina pacientą su jo sveikatos istorija, patikrina bendrąją sveikatos būklę ir pasiteirauja apie paciento vartojamus ar praeityje vartotus vaistus, įskaitant cheminius vaistus ir vaistažolių papildus.

Prieš operaciją paciento paprašoma sustabdyti nesteroidinių vaistų nuo uždegimo vartojimą, kadangi šie preparatai padidina kraujavimo riziką.

Rūkymas gali trukdyti gijimo procesui, todėl jei pacientas turi šį įprotį, prieš operaciją teks kuriam laikui nuo jo susilaikyti.

Galimos komplikacijos

Kaip ir atliekant bet kurią kitą operaciją, išlieka šių komplikacijų tikimybė:

 • Kraujavimas
 • Infekcija
 • Alergijos
 • Sunkumai gyjant
 • Pakitęs odos jautrumas
 • Odos kontūrų ar spalvos pakitimai
 • Perteklinė ar asimetriška korekcija

Pooperacinis laikotarpis

Plastinės chirurgijos ir dermatologijos padalinys

Kiti padaliniai

Ortopedija, bariatrija ir kineziterapija
Ginekologija
Dermatologija ir kosmetologija

  Užsiregistruokite   Užsiregistruokite