Sėklidžių operacijos

SVARBI INFORMACIJA: „Nordclinic“ atliekamos operacijos gali būti finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Gydymo paslaugos gali būti teikiamos be papildomo mokesčio, tačiau pacientas savo iniciatyva gali pasirinkti papildomai apmokamas medicinines medžiagas ar paslaugas. Skaityti daugiau. 

Mūsų klinika

Mūsų ginekologijos ir urologijos padalinys Savanorių pr. 245 – tai daugiau nei 25 metus Kaune sėkmingai veikianti bei dešimtis tūkstančių pacientų turėjusi buvusi Kauno „Motina ir vaikas“ klinika. Tuo pačiu tai ir modernios bei šiuolaikiškos klinikos „Nordclinic“ dalis, kuri taip pat teikia plastinės chirurgijos, bariatrijos, ortopedijos, dermatologijos ir kitas medicinines paslaugas.

Gydytojai

Gydytojas urologas

 • Onkourologinės ligos;
 • 
Gėrybinė prostatos hiperplazija;
 • Uždegiminės šlapimo takų ligos;
 • Inkstų ir šlapimo pūslės akmenligė;
 • Moterų ir vyrų šlapimo nelaikymas;
 • Vyrų seksualinės funkcijos sutrikimai.

Sėklidžių operacijos

Sėklidžių chirurgija naudojama struktūrinėms ligoms, turinčioms įtakos sėklidėms, gydyti. Tokios problemos kaip netinkamos sėklidžių formos, nepageidaujami dariniai ant kapšelio, sėklidžių vandenė, sėklinių latakų cistos, onkologinės ir kitos ligos, kurios gali būti šalinamos chirurginiu būdu.

Tokių procedūrų tikslas – užkirsti kelią simptomų ir ligų progresavimui, galimom komplikacijom ar onkologinės ligos plitimui, ir išlaikyti vaisingumą ir gerą estetinį vaizdą, taisyklingą anatomiją. Tokias operacijas atlieka gydytojai urologai.

Sėklidės implanto įdėjimo operacija (Vienpusis ar abipusis sėklidės protezų implantavimas)

Sėklidės implanto įdėjimo operacija – tai procesas, kurio metu yra įdedamas sėklidės implantas (protezas) – dirbtinis prietaisas, implantuojamas į kapšelį, kuris imituoja sėklidę.

Kam ir kaip atliekama operacija?

Tokia operacija gali būti reikalinga pacientams, kuriems:

 • neišsivysčiusi sėklidė;
 • atliktas chirurginis sėklidės ar abiejų sėklidžių pašalinimas;
 • nenusileidusiai sėklidei;
 • kai sėklidė pašalinta dėl infekcijos ar onkologinės ligos.

Sėklidės implanto įdėjimo operacijos metu yra taikoma bendrinė nejautra. Gydytojas urologas atlieka pjūvi apatinėje kapšelio srityje ir suformuoja „kišenę“ sėklidės protezui. Kai implantas yra įdedamas, jis yra fiksuojamas ir užsiuvamas pjūvis. 

Pooperacinis laikotarpis

Pacientas po operacijos praėjus kelioms valandoms arba sekančia dieną po operacijos yra išleidžiamas namo.

Gali būti jaučiamas skausmas, diskomfortas, audinių patinimas operacijos srityje gali išbūti iki 48 valandų po operacijos. Gydytojas gali paskirti skausmą malšinančius vaistus.

Aktyvią fizinę veiklą rekomenduojama apriboti bent 1 mėnesį.

Dalinė kapšelio ekscizija (Kapšelio darinių šalinimas)

Dalinė kapšelio ekscizija – taip kapšelio ar jo darinių chirurginis pašalinimas, kuris atliekamas siekiant užkirsti kelią ligos plitimui ar estetinio vaizdo gerinimui.

Kam ir kaip atliekama operacija?

Dalinė kapšelio ekscizija atliekama taikant bendrąją arba vietinę nejautrą, kuri trunka apie 1–2 valandas. Operacijos metu pašalinamas nepageidaujamas darinys (pvz ateroma) ar odos ir poodinio audinio perteklius, o susiuvimas atliekamas pasluoksniui rezorbuojančiais (tirpstančiais) siūlais, siekiant geriausio, ilgalaikio rezultato. Pjūviai parenkami atsižvelgiant į paciento kapšelio anatomiją ir kapšelio defektų sunkumą. 

Pooperacinis laikotarpis

Pooperaciniu laikotarpiu 3–5 dienas rekomenduojama ilsėtis, kapšelio pakėlimas, vengti fizinio krūvio.

Praėjus 2–3 dienoms po operacijos pacientas gali maudytis po dušu.

Praėjus 2-3 savaitėms po operacijos palaipsniui grįžti prie įprastos veiklos, mankštos ir lytinių santykių.

Vazektomija (Vyrų sterilizacija)

Vazektomija – ilgalaikis chirurginis vyriškos kontracepcijos metodas, kuris yra atliekamas norint apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo.

Kam ir kaip atliekama operacija?

Operacijos metu pacientui yra taikoma bendrinė nejautra. Gydytojas urologas padaro po vieną nedidelę (1 cm) įpjovą sėklidėse. Per įpjovas yra identifikuojami sėkliniai latakai, jie iškeliami ir perkerpami, persiuvami. Yra paimamas nedidelis mėginys tyrimams. Operacijos trukmė –  iki 60 minučių. 

Pooperacinis laikotarpis

Pacientas po operacijos išleidžiamas tą pačią arba sekančia dieną namo.

Lytinius santykius vyras gali pradėti praėjus savaitei po operacijos, jei vyras jaučiasi gerai, tačiau privalomos apsisaugojimo priemonės. Vyras iškart netampa nevaisingu, nes dar gali būti likusių gyvybingų spermatozoidų sėkliniame latake ir sėklinėse pūslelėse. 

Spermatocelės ekscizija

Spermatocelė – tai liga, kuri pasireiškia, kai ant sėklidės prielipo ar sėkliniame latake susiformuoja gerybiniai cistiniai dariniai. „Nordclinic“ atlieka tokias spermatocelės ekscizijos operacijas:

 • Vienpusė sėklidės prielipo cistos ekscizija;
 • Vienpusė ar abipusė spermatocelės (sėklinio virželio) ekscizija.

Kam ir kaip atliekama operacija?

Priklausomai nuo paciento ligos sudėtingumo gydytojas urologas skiria gydymo būdą individualiai. Operacinis gydymas yra atliekamas spinalinėje arba visiškoje nejautroje. Operacijos metu, gydytojas padaro nedidelį pjūvį kapšelyje ir yra pašalinamas darinys. Pjūvis yra užsiuvamas, o darinys gali būti siunčiamas tyrimams. 

Pooperacinis laikotarpis

Po operacijos žaizdos gyjimo periodas iki dviejų savaičių.

Pacientams po operacijos kurį laiką rekomenduojama vengti sunkaus fizinio darbo, aktyvaus sporto, lytinių santykių, nesimaudyti karštoje vonioje ar baseine, kituose vandens telkiniuose 1 mėnesį laiko.

Sėklidės vandenės šalinimas (hidrocelektomija)

Kaip atliekama operacija?

Priklausomai nuo paciento ligos sudėtingumo gydytojas urologas skiria gydymo būdą individualiai. Operacinis gydymas yra atliekamas spinalinėje arba bendrinėje nejautroje. Operacijos metu, gydytojas padaro pjūvį kapšelyje ir yra pašalinamas hidrocelės maišas, susikaupęs skystis drenuojamas. Operacija pagal ”Lichtenstein” metodiką. Pjūvis yra pasluoksniui užsiuvamas. 

Pooperacinis laikotarpis

Po operacijos žaizdos gyjimo periodas iki dviejų savaičių.

Pacientams po operacijos kurį laiką rekomenduojama vengti sunkaus fizinio darbo, aktyvaus sporto, lytinių santykių, nesimaudyti karštoje vonioje ar baseine, kituose vandens telkiniuose 1 mėnesį laiko.

Ginekologijos ir urologijos padalinys

Kiti padaliniai

Plastinė chirurgija
Ortopedija, bariatrija ir kineziterapija

  Užsiregistruokite


   Užsiregistruokite