Klasikinis veido patempimas

„Nordclinic“ plastikos chirurgo Gedimino Samulėnos KONSULTACIJOS VILNIUJE jau kovo 31 d.

Prieš ir po veido patempimo

PACIENTŲ NUOTRAUKOS PRIEŠ IR PO (1920 × 400px) (2)

Video apie mūsų kliniką:

Apie mus rašo:

Kuo mes išsiskiriame iš kitų klinikų?

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo plastinės chirurgijos specialistai, turintys 10–15 metų darbo patirtį. Specialistai atlieka daugiau kaip 4000 operacijų per metus ir yra sertifikuoti ne tik Lietuvoje, bet ir Jungtinėje Karalystėje, Švedijoje, Danijoje. Be to, mūsų ekspertai yra įvairių prestižinių nacionalinių ir tarptautinių chirurginių draugijų nariai. Daugiau apie klinikoje dirbančius chirurgijos specialistus galite sužinoti čia

Klinikoje naudojamos modernios diagnostikos ir chirurginės priemonės, kokias specialistai pasitelkia ir Šiaurės Europos klinikose. Dalis įrangos yra itin aukšto technologinio lygio, kuris vis dar retenybė daugumoje kitų šalių. Palatos yra įrengtos užtikrinant maksimalų komfortą pacientui, jose yra televizorius, oro kondicionierius, atskiras tualetas. Klinikoje galima naudotis belaidžiu internetu.

Į kliniką atvyksta pacientai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių – Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų. Klinikoje pacientams suteikiama  visokeriopa asmeninė priežiūra ir pagalba. Savo pacientus iš klinikos išleidžiame tik tada, kai jie yra pasiruošę ir jaučiasi gerai.

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ekspertai, naudojami naujausi ir patikimiausi paciento saugumo užtikrinimo standartai bei kokybiškos medžiagos. Taip pat klinikoje pateikiamos kainos yra du kartus mažesnės nei Vakarų Europos klinikose.

Po operacijos visiems pacientams suteikiame aukščiausio lygio paslaugas ir priežiūrą visą parą. Jei pacientas gyvena ne Lietuvoje, galime padėti jam suorganizuoti kelionę, pasirūpinti pervežimais, viešbučiu ir kita.

Operacijos datą ir laiką prideriname prie paciento, atsižvelgiant į jo darbą, atostogas ir kitas aplinkybes.

Mūsų klinikos personalas gali bendrauti lietuviškai, rusiškai, angliškai, vokiškai, ispaniškai, norvegiškai, švediškai, daniškai.

Galime pasidalyti pacientų, kuriems mūsų klinikoje buvo atlikta operacija, patirtimi. Ilgametė klinikos patirtis ir pacientų pasitikėjimas, nesikeičiantis personalas, grįžtantys pacientai – elementai, kurie padės Jums priimti sprendimą dėl operacijos mūsų klinikoje.

Abdominalinės chirurgijos ir plastinės chirurgijos ekspertų patirtis

 • Mūsų specialistai atlieka virš 4000 operacijų per metus
 • Licencijuoti Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Švedijoje
 • Stažavosi Belgijoje, Danijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse
 • Lietuvos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos draugijos nariai

Gydytojai

Veido patempimo operacija

Kas yra veido patempimas?

Veido patempimasVeido odos patempimas, vadinamoji ritidektomija, yra veido atjauninimo procedūra, kuria sumažinamos veido ir kaklo srityse dėl natūralaus senėjimo susiformavusios raukšlės. Laikas negailestingas, tačiau, laimei, veido patempimo procedūra gali pagelbėti savo išvaizda nepatenkintiems žmonėms atsukti laiką.

Nors yra daug skirtingų veido patempimo technikų, visoms joms būdingi keli bendri žingsniai. Chirurgas atlieka pjūvius palei plaukų augimo liniją ir išilgai ausų. Tuomet oda yra atskiriama nuo veido raumenų ir patraukiama, kad būtų pašalintos raukšlės ir perteklinė veido oda. Gilesni veido audiniai ir riebalai gali būti perskirstyti siekiant geresnių estetinių rezultatų. Vėliau veidas sutvarstomas, kad patinimas ir mėlynės būtų minimalūs.

Kada galima atlikti veido patempimą?

Kaip ir ruošiantis daugeliui operacijų, svarbiausia gera bendroji būsimo paciento sveikata. Tiesa, veido patempimo operacijoms ne mažiau svarbi ir odos būklė. Oda turėtų būti elastinga, tačiau šias savybes gali paveikti žalingi įpročiai – alkoholio vartojimas ir rūkymas. Tokiais atvejais pacientai turėtų pasikonsultuoti su sveikatos priežiūros specialistais apie realius veido patempimo rezultatus.

Žmonėms, kurie serga tokiomis lėtinėmis ligomis kaip diabetas, širdies ir kraujo krešėjimo sutrikimai, procedūra gali būti atliekama. Tačiau šie veiksniai gali paveikti anestezijos veikimą ir trikdyti pooperacinių žaizdų gijimą. Svarbu aptarti kiekvieną konkretų atvejį su chirurgu, kad būtų galima išvengti bet kokių komplikacijų ir pasiekti norimą rezultatą.

 Veido patempimo metodai

 Veido patempimo procedūra gali būti atliekama, naudojant kelis metodus ir būdus, tačiau konkretus sprendimas pritaikomas individualiai. Pacientas ir chirurgas turėtų aptarti procedūros apimtį, įsiskverbimo laipsnį ir kokių rezultatų galima tikėtis, pasirinkus tinkamiausius ir geriausiai lūkesčius atitinkančius metodus.

 Veido patempimo tipai

Priklausomai nuo procedūros apimties, veido patempimai gali būti skirstomi į klasikinį, pilną kaklo, vidurinės veido dalies ar kaktos patempimą. Jūsų gydytojas parinks procedūrą arba pasiūlys keleto iš jų derinį, kuris labiausiai atitiks jūsų poreikius ir lūkesčius.

Klasikinis veido patempimas apima pjūvius palei plaukų augimo liniją ir aplink ausis. Oda yra tempiama atgal, o tokio tipo patempimas labiausiai pagražina žandikaulio liniją ir skruostus. Įvairios klasikinio patempimo modifikacijos leidžia chirurgui pritaikyti procedūrą prie individualių paciento poreikių.

Pilnas veido patempimas apima kaklo, žandikaulio linijos, skruostų ir kaktos išvaizdos tobulinimą. Toks patempimas rekomenduojamas pacientams, turintiems stipriai nukarusią odą, taigi puikiai tiks tiems, kurie nori ryškių išvaizdos pokyčių.

Kaklo patempimas rekomenduojamas pacientams, kurių probleminės zonos yra kaklas bei smakras. Procedūros metu pašalinamas odos perteklius, suformuojamas labiau išreikštas kontūras, o kartu ir daug jaunatviškesnė išvaizda

Vidurinės veido dalies arba skruostų patempimas yra skruostų pakėlimas, transformuojantis juos iš nusileidusių į jaunatviškus ir iškilius. Ši procedūra taip pat gali padėti sumažinti maišelius po akimis, tačiau ji labiausiai paveikia vidurinę veido dalį ir nepakeičia veido patempimo procedūrų.

Kaktos patempimas pagerina paciento kaktos išvaizdą (pavyzdžiui, nerimo ar pykčio raukšles) ir standartiškai neįtraukiamas į tradicinę veido patempimo operaciją. Patempiant kaktos odą, raukšlės yra išlyginamos ir sumažėja viršutinių akių vokų užkritimas.

Veido riebalų persodinimas gali būti naudingas žmonėms, nepatenkintiems įkritusiomis akimis, „paskendusiais“ skruostais, antakiais, smilkiniais ar smakru.

Pasiruošimas

Pacientas gali turėti ypatingų lūkesčių chirurgijos rezultatams, todėl būsimos operacijos aptarimas su chirurgu padeda išsirinkti tinkamiausią metodą.

Odos būklė yra tiesiogiai priklausoma nuo mitybos, todėl pacientas turėtų užtikrinti, kad gauna pakankamai baltymų (būtinų žaizdoms gyti), cinko, vitaminų A ir C, kurie yra itin svarbūs kolageno sintezei ir odos vientisumui išlaikyti. Atminkite, kad vitaminų, mineralų ir baltymų trūkumas slopina visus imuninio atsako, žaizdų gijimo ir audinių gamybos etapus.

Būtina pasitarti su savo gydytoju likus bent 2 savaitėms iki numatomos operacijos ir aptarti tokių vaistų kaip aspirino ar kitų kraujo krešėjimo reguliatorių vartojimo nutraukimą.

Rūkymas ir alkoholis gali paveikti gijimo procesą trikdant kraujo apytaką, todėl jų vartojimas turi būti ribojamas bent 1 mėnesį prieš ir po operaciją.

Medicininė patikra ir susipažinimas su jūsų sveikatos istorija yra labai svarbus žingsnis ruošiantis operacijai.

Tam, kad būtų parinktas tinkamiausias patempimo metodas, chirurgas apžiūrės Jūsų veidą bei įvertins esamą situaciją. Kiekvienas pacientas turi atlikti bet kuriuos reikalingus laboratorinius tyrimus, įskaitant kraujo tyrimą, šlapimo testą, elektrokardiogramą, rentgeną ir kitus. Gydytojas išsamiai paaiškins operacijos bei pooperacinio gijimo planą.

Siekiant užkirsti kelią regurgitacijai (skrandžio ar stemplės turinio išsiliejimui) operacijos metu, visiems, kuriems atliekama bendra anestezija, reikalingas visiškai tuščias skrandis. Todėl pacientai negali valgyti ar gerti vieną dieną prieš operaciją.

Veido patempimas ir akių vokų operacija

 Siekiant ryškesnių rezultatų veido patempimo operacija gali būti derinama su kitomis operacijomis, pavyzdžiui, kaklo patempimu, vokų pakėlimu ar nosies plastika. Akių vokų operacija yra ypač patogi, nes užkritę akių vokai paprastai susiformuoja senstant, kartu su raukšlėmis ir laisva oda. Todėl toks derinys puikiai tinka gydant tą pačią priežastį ir atjauninant veidą beveik 10 metų.

Galimos komplikacijos

 Dažniausiai pasitaikančios komplikacijos yra hematoma, seroma, infekcijos ar užsitęsęs gijimas.

 • Hematoma yra trūkusių kapiliarų pasekmė. Hematomos nėra pavojingos ir per kelias savaites po operacijos išnyksta.
 • Seroma yra kūno skysčių kaupimasis po oda operacijos vietoje. Seromos nekelia jokios grėsmės ir turėtų išnykti per kelias savaites.
 • Jei gydantis po atliktos operacijos nesilaikoma gydytojo rekomendacijų, gali pasireikšti infekcija ar užtrukti gijimo procesas. Taip pat galimas ir nedidelis plaukų slinkimas ar augimas pjūvio zonoje. Veido nervų pažeidimas yra labai reta komplikacija.

Po veido patempimo operacijos

Gijimas po operacijos gali trukti iki 4 savaičių. Šiuo laikotarpiu rekomenduojama vengti aktyvaus, fizinio darbo.

Žaizdoms uždengti naudojami tvarsčiai, o elastinė juosta veidui apsaugo nuo patinimo ir užtikrina vienodą slėgio pasiskirstymą. Jei naudojami seroziniai skysčio nutekėjimo vamzdeliai, jie bus pašalinti per kelias dienas kaip ir siūlai (nebent būtų naudojami tirpūs siūlai). Po kelių savaičių mėlynės turėtų taip pat išnykti. Vis dėlto galutinių operacijos rezultatų gali tekti palaukti nuo šešių iki devynių mėnesių, kol patinimas visiškai išnyks.

Saulės derėtų vengti bent kelias savaites, kadangi tai gali paveikti tiek žaizdų gijimą, tiek pakenkti aplink esančiai jautriai odai. Nerekomenduojama vairuoti bent tol, kol sumažės kraujosruvos. Taip pat patariama vengti šlapinti tvarsčius bent porą dienų po operacijos. Energinga fizinė veikla turėtų būti atidedama mažiausiai dviem savaitėms. Pacientas turėtų vengti naudoti makiažo priemones, kol gyja žaizdos.

Kokybiška odos priežiūra reikalinga siekiant užkirsti kelią ankstyvam senėjimui ir neišvengiamai prisideda prie veido patempimo rezultatų. Svorio svyravimai ištampo odą, taigi sveika mityba ir stabilus svoris gali prailginti rezultatus.

Plastinės chirurgijos ir dermatologijos padalinys

Kiti padaliniai

Ortopedija, bariatrija ir kineziterapija
Ginekologija
Dermatologija ir kosmetologija

  Užsiregistruokite   Užsiregistruokite