Plastinė makšties sienelių operacija

Mūsų klinika

Mūsų ginekologijos ir urologijos padalinys Savanorių pr. 245 – tai daugiau nei 25 metus Kaune sėkmingai veikianti bei dešimtis tūkstančių pacientų turėjusi buvusi Kauno „Motina ir vaikas“ klinika. Tuo pačiu tai ir modernios bei šiuolaikiškos klinikos „Nordclinic“ dalis, kuri taip pat teikia plastinės chirurgijos, bariatrijos, ortopedijos, dermatologijos ir kitas medicinines paslaugas.

Gydytojų ginekologų komanda

Aukščiausios klasės Voluson S8 aparatas

Plastinė makšties sienelių operacija

Plastinės makšties sienelių operacijos – kas tai yra ir kada jų prireikia?

Plastinės makšties sienelių operacijos atliekamos gydymo tikslais, kuomet makšties sienelės ir kiti dubens organai ima slinkti žemyn. Šių plastinių operacijų užduotis – atkurti normalią makšties ir šalia esančių organų anatomiją.

Priklausomai nuo makšties sienelių nusileidimo laipsnio, prie lytinės angos priartėjusi makštis iš dalies išlenda (prolapsas) arba palaipsniui išvista visa makštis. Net ir mažesnio laipsnio patologija moteriai yra itin nemaloni ir gali toliau progresuoti – į išorę išlindusi makšties gleivinė gali išsausėti, dėl mechaninės trinties su drabužiais, kėde ir kitais paviršiais gali atsirasti audinių erozijų, iššutimų, išopėjimų, kurie sukelia skausmą, kraujavimą, higienos problemas. Lytinis gyvenimas – skausmingas ir praktiškai nebeįmanomas. Taip pat atsiranda šlapinimosi ar šlapimo sulaikymo sutrikimų, besikartojančių šlapimo takų infekcijų, tampa sunku tuštintis.

Dažniausios makšties sienelių nusileidimo priežastys:

 • Įvairios gimdymo (pvz., tarpvietės plyšimai) ir kitos traumos;
 • Patirtos operacijos;
 • Moteriškų hormonų mažėjimas moteriai amžėjant (menopauzė);
 • Lėtinis vidurių užkietėjimas ir dėl jo patiriamas nuolatinis stanginimasis;
 • Sunkus fizinis krūvis;
 • Įgimti anatominiai ypatumai;
 • Kosulys;
 • Gyvenimo būdas (pvz., viršsvoris);
 • Dubens raumenų nusilpimas.

Organų slinkimo žemyn problema itin dažnai susijusi su dubens raumenimis – jų nusilpimu ar kitokios kilmės pažeidimais. Dubens raumenys palaiko normalią dubens organų (gimdos ir makšties) bei mažojo dubens organų (šlapimo pūslės, šlaplės, tiesiosios žarnos) padėtį, tačiau ilgainiui dėl pačių įvairiausių priežasčių šie raumenys gali pradėti silpti.

Nors pasitaiko ir tokių organų nusileidimo atvejų, kuomet moteris nieko nejaučia ir neturi jokių nusiskundimų, visgi dažniausi yra šie besileidžiančios ar jau nusileidusios makšties simptomai:

Kaip atliekamos makšties sienelės operacijos?

Operuojama per makštį. Makšties sienelė (viena arba abi – priekinė ir užpakalinė) įpjaunama ir atidalijama nuo kitų organų – šlapimo pūslės, tiesiosios žarnos. Pašalinamas makšties gleivinės perteklius, nusileidę organai bei pati makštis pakeliami į viršų ir gali būti sutvirtinami specialiu tinkleliu. Jei atliekama ir (ar tik) užpakalinės makšties sienelės operacija, susiuvami ir taip papildomai sustiprinami tarpvietės raumenys – makšties sienelės pagrindas.

Operacijos metu taikoma bendrinė arba regioninė (spinalinė) nejautra

Operacija trunka apie 2 valandas, pooperacinė slauga – 1 parą.

Apie 5–7 dienas geriami antibiotikai, mėnesį po operacijos naudojamos gydytojo paskirtos žvakutės

Pjūviai sugyja per 6 savaites, pasveikstama – per 6 mėnesius.

Kas lemia operacijos sėkmę?

Plastinės makšties sienelių operacijos pacientei siūlomos tuomet, kai kitos gydymo metodikos – jau išbandytos, o būklės pagerėjimo – nėra.

Sėkmės atveju tinklelis (jei jis buvo panaudotas) turi prigyti, likti toje vietoje, kur ir buvo chirurgo įdėtas – negali pasislinkti. Makšties sienelių ir aplink esančių organų pakėlimo, patempimo operacija ne visuomet yra sėkminga. Makšties sienelės gali ir vėl nusilesti, tad operaciją gali tekti pakartoti. Tačiau tarp itin svarbių sėkmę lemiančių veiksnių – pooperacinis laikotarpis, per kurį būtina itin saugotis ir laikytis specialaus režimo bei gydytojų rekomendacijų.

Po plastinės makšties sienelių operacijos būtina:

Atlikus makšties sienelių plastinę operaciją, chirurginiu būdu pašalinamas fizinis defektas, atstatoma anatominė organų padėtis. Visgi planuojant ilgalaikę sėkmę, jei tik įmanoma, būtina dirbti ir su problemą sukėlusiomis ar prie jų prisidėjusiomis priežastimis:

Atsisakyti rūkymo;

Sumažinti viršsvorį;

Kontroliuoti astmą ir kitus lėtinius kvėpavimo takų susirgimus, sukeliančius kosulį;

Jei būdingas vidurių užkietėjimas – keisti mitybą, vartoti laisvinamuosius;

Kontroliuoti menopauzės organizme sukeliamus pokyčius;

Stiprinti raumenis, ypač – dubens.

Ginekologijos ir urologijos padalinys

Kiti padaliniai

Plastinė chirurgija
Ortopedija, bariatrija ir kineziterapija

  Užsiregistruokite


   Užsiregistruokite