Mūsų ginekologijos ir urologijos padalinys Savanorių pr. 245 – tai daugiau nei 25 metus Kaune sėkmingai veikianti bei dešimtis tūkstančių pacientų turėjusi buvusi Kauno „Motina ir vaikas“ klinika. Tuo pačiu tai ir modernios bei šiuolaikiškos klinikos „Nordclinic“ dalis, kuri taip pat teikia plastinės chirurgijos, bariatrijos, ortopedijos, dermatologijos, kosmetologijos ir kitas medicinines paslaugas.
Inovatyvus, aukščiausios klasės Voluson S8 aparatas leidžia greitai, preciziškai ir efektyviai atlikti ultragarsinius tyrimus bei išsamią diagnostiką.
Dėl savo išskirtinės rodomo ultragarsinio vaizdo (2D, 3D, 4D) bei itin ryškios padaromų nuotraukų kokybės, šis aparatas puikiai tinka atlikti svarbiems nėščiųjų bei ginekologiniams tyrimams, taip pat ir išsamiai krūtų ar kitos srities ultragarsinei diagnostikai.
Šiuo moderniu ultragarsiniu apataru procedūros atliekamos greitai ir saugiai, užtikrinant nepriekaištingą moterų sveikatos priežiūrą kiekviename jų gyvenimo etape.
„Voluson” visame pasaulyje yra pripažinta kaip viena pirmaujančių ultragarsinių technologijų ginekologijos srityje.
Plastinės makšties sienelių operacijos atliekamos gydymo tikslais, kuomet makšties sienelės ir kiti dubens organai ima slinkti žemyn. Šių plastinių operacijų užduotis – atkurti normalią makšties ir šalia esančių organų anatomiją.
Priklausomai nuo makšties sienelių nusileidimo laipsnio, prie lytinės angos priartėjusi makštis iš dalies išlenda (prolapsas) arba palaipsniui išvista visa makštis. Net ir mažesnio laipsnio patologija moteriai yra itin nemaloni ir gali toliau progresuoti – į išorę išlindusi makšties gleivinė gali išsausėti, dėl mechaninės trinties su drabužiais, kėde ir kitais paviršiais gali atsirasti audinių erozijų, iššutimų, išopėjimų, kurie sukelia skausmą, kraujavimą, higienos problemas. Lytinis gyvenimas – skausmingas ir praktiškai nebeįmanomas. Taip pat atsiranda šlapinimosi ar šlapimo sulaikymo sutrikimų, besikartojančių šlapimo takų infekcijų, tampa sunku tuštintis.
Dažniausios makšties sienelių nusileidimo priežastys:
Organų slinkimo žemyn problema itin dažnai susijusi su dubens raumenimis – jų nusilpimu ar kitokios kilmės pažeidimais. Dubens raumenys palaiko normalią dubens organų (gimdos ir makšties) bei mažojo dubens organų (šlapimo pūslės, šlaplės, tiesiosios žarnos) padėtį, tačiau ilgainiui dėl pačių įvairiausių priežasčių šie raumenys gali pradėti silpti.
Nors pasitaiko ir tokių organų nusileidimo atvejų, kuomet moteris nieko nejaučia ir neturi jokių nusiskundimų, visgi dažniausi yra šie besileidžiančios ar jau nusileidusios makšties simptomai:
Operuojama per makštį. Makšties sienelė (viena arba abi – priekinė ir užpakalinė) įpjaunama ir atidalijama nuo kitų organų – šlapimo pūslės, tiesiosios žarnos. Pašalinamas makšties gleivinės perteklius, nusileidę organai bei pati makštis pakeliami į viršų ir gali būti sutvirtinami specialiu tinkleliu. Jei atliekama ir (ar tik) užpakalinės makšties sienelės operacija, susiuvami ir taip papildomai sustiprinami tarpvietės raumenys – makšties sienelės pagrindas.
Operacijos metu taikoma bendrinė arba regioninė (spinalinė) nejautra
Operacija trunka apie 2 valandas, pooperacinė slauga – 1 parą.
Apie 5–7 dienas geriami antibiotikai, mėnesį po operacijos naudojamos gydytojo paskirtos žvakutės
Pjūviai sugyja per 6 savaites, pasveikstama – per 6 mėnesius.
Plastinės makšties sienelių operacijos pacientei siūlomos tuomet, kai kitos gydymo metodikos – jau išbandytos, o būklės pagerėjimo – nėra.
Sėkmės atveju tinklelis (jei jis buvo panaudotas) turi prigyti, likti toje vietoje, kur ir buvo chirurgo įdėtas – negali pasislinkti. Makšties sienelių ir aplink esančių organų pakėlimo, patempimo operacija ne visuomet yra sėkminga. Makšties sienelės gali ir vėl nusilesti, tad operaciją gali tekti pakartoti. Tačiau tarp itin svarbių sėkmę lemiančių veiksnių – pooperacinis laikotarpis, per kurį būtina itin saugotis ir laikytis specialaus režimo bei gydytojų rekomendacijų.
Po plastinės makšties sienelių operacijos būtina:
Atlikus makšties sienelių plastinę operaciją, chirurginiu būdu pašalinamas fizinis defektas, atstatoma anatominė organų padėtis. Visgi planuojant ilgalaikę sėkmę, jei tik įmanoma, būtina dirbti ir su problemą sukėlusiomis ar prie jų prisidėjusiomis priežastimis:
Atsisakyti rūkymo;
Sumažinti viršsvorį;
Kontroliuoti astmą ir kitus lėtinius kvėpavimo takų susirgimus, sukeliančius kosulį;
Jei būdingas vidurių užkietėjimas – keisti mitybą, vartoti laisvinamuosius;
Kontroliuoti menopauzės organizme sukeliamus pokyčius;
Stiprinti raumenis, ypač – dubens.