Pilvo raumenų diastazė

„Nordclinic“ – didžiausias plastinės chirurgijos centras Baltijos šalyse:

Didžiausia plastikos chirurgų komanda Baltijos šalyse – net 13 chirurgų, atliekančių virš 3.000 plastinių operacijų per metus. Ilgametė patirtis, išskirtinis dėmesys pacientams bei naujausios technologijos lėmė, kad Nordclinic taip pat yra ir žinomiausia Lietuvos klinika užsienio žiniasklaidoje.

Kainos

SVARBI INFORMACIJA: „Nordclinic“ atliekamos operacijos gali būti finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Gydymo paslaugos gali būti teikiamos be papildomo mokesčio, tačiau pacientas savo iniciatyva gali pasirinkti papildomai apmokamas medicinines medžiagas ar paslaugas. Skaityti daugiau. 

„Nordclinic“ yra viena iš nedaugelio privačių klinikų Baltijos šalyse, galinčių pasiūlyti hiperbarinę deguonies terapiją. Daugiau skaitykite čia >>

Užsiregistruokite konsultacijai

Video apie mūsų kliniką:

Apie mus rašo:

Kuo mes išsiskiriame iš kitų klinikų?

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo plastinės chirurgijos specialistai, turintys 10–15 metų darbo patirtį. Specialistai atlieka daugiau kaip 4000 operacijų (iš jų 3000 plastinių operacijų) per metus ir yra sertifikuoti ne tik Lietuvoje, bet ir Jungtinėje Karalystėje, Švedijoje, Danijoje. Be to, mūsų ekspertai yra įvairių prestižinių nacionalinių ir tarptautinių chirurginių draugijų nariai. Daugiau apie klinikoje dirbančius chirurgijos specialistus galite sužinoti čia.

Didžiausia plastikos chirurgų komanda Baltijos šalyse – net 13 patyrusių chirurgų.

Klinikoje naudojamos modernios diagnostikos ir chirurginės priemonės, kokias specialistai pasitelkia ir Šiaurės Europos klinikose. Dalis įrangos yra itin aukšto technologinio lygio, kuris vis dar retenybė daugumoje kitų šaliųesame vieni iš nedaugelio klinikų Baltijos šalyse, turinčių „Vaser“ liposukcijos aparatą.
Palatos yra įrengtos užtikrinant maksimalų komfortą pacientui, jose yra televizorius, oro kondicionierius, atskiras tualetas. Klinikoje galima naudotis belaidžiu internetu.

Sukaupta didesnė nei 10 metų patirtis, išskirtinis dėmesys pacientams, atvykstantiems iš daugiau nei 30 valstybių: Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų. Klinikoje pacientams suteikiama visokeriopa asmeninė priežiūra ir pagalba. Savo pacientus iš klinikos išleidžiame tik tada, kai jie yra pasiruošę ir jaučiasi gerai.

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ekspertai, naudojami naujausi ir patikimiausi paciento saugumo užtikrinimo standartai bei kokybiškos medžiagos. Taip pat klinikoje pateikiamos kainos yra du kartus mažesnės nei Vakarų Europos klinikose.

Po operacijos visiems pacientams suteikiame aukščiausio lygio paslaugas ir priežiūrą visą parą. Jei pacientas gyvena ne Lietuvoje, galime padėti jam suorganizuoti kelionę, pasirūpinti pervežimais, viešbučiu ir kt.

Operacijos datą ir laiką prideriname prie paciento, atsižvelgiant į jo darbą, atostogas ir kitas aplinkybes.

,,Nordclinic“ klinikos pacientams siekiame pasiūlyti naujoves, kurios paspartintų atsistatymą bei užtikrintų sėkmingą rezultatą. Esame vieni iš nedaugelio klinikų Baltijos šalyse, galinčių savo pacientams pasiūlyti hiperbarinę deguonies terapiją, kurios metu audiniai yra prisotinami dideliu slėgiu deguonies, tad pagerėja jų kraujotaka ir paspartinamas atsistatymas po operacijos. Taip pat vieni pirmųjų Lietuvoje įsigijome  ,,Vaser“ riebalų nusiurbimo aparatą, kuris suskaido riebalus dar prieš juos nusiurbiant ir suformuojamas kūno kontūras.

Galime pasidalyti pacientų, kuriems mūsų klinikoje buvo atlikta operacija, patirtimi. Ilgametė klinikos patirtis ir pacientų pasitikėjimas, nesikeičiantis personalas, grįžtantys pacientai – elementai, kurie padės Jums priimti sprendimą dėl operacijos mūsų klinikoje.

Gydytojai

Skaito pranešimus Lietuvoje ir tarptautinėse konferencijose, abdominalinės chirurgijos gydytojas.

 • Didesnė nei 15 metų darbo patirtis;
 • Skaito pranešimus Lietuvoje ir Tarptautinėse konferencijose pilvo sienos išvaržų gydymo klausimais;
 • Dalyvavo ne vienoje tarptautinėje ekspertų grupėje kuriant ir skelbiant rekomendacijas pilvo sienos išvaržų prevencijos klausimais;
 • Docentas Lietuvos sveikatos mokslų universitete, chirurgijos klinikoje;
 • Kauno krašto chirurgų draugijos (KKCHD) prezidentas;
 • Europos išvaržų draugijos (EHS – European Hernia Society) narys;
 • Lietuvos išvaržų chirurgijos draugijos (LICHD) pirmininkas.

Pilvo raumenų diastazė

Kas yra tiesiojo pilvo raumens diastazė?

Diastazė yra būklė, kai dėl nėštumo tiesieji pilvo raumenys išsiskiria į šalis ir taip prarandamas pilvo sienos vientisumas. Tiesieji pilvo raumenys išilgai bambos yra sujungti sausgysliniu audiniu, kuris iš išorės yra matomas kaip balsva (baltesnė nei aplinkiniai audiniai) linija. Dėl didelio spaudimo į raumenis sausgyslinis audinys išsiplečia į šonus.

Diastazė diagnozuojama vidutiniškai kas antrai kūdikį išnešiojusiai moteriai. Išoriniai diastazės požymiai yra atsikišęs pilvukas, kurio po gimdymo nepavyksta atsikratyti nei sportuojant, nei laikantis griežtų dietų. Pilvukas neišnyksta jei net nėra riebalų pertekliaus. Taip pat išlieka vizualiai pastebima platesnė nei įprasta išilgai bambos einanti baltoji linija – funkcionalumo netekęs sausgyslinis audinys.

Diastazė yra ne vien estetinė problema. Per laiką ji gali lemti specifinius sveikatos sutrikimus, todėl rekomenduojama atkurti anatominę raumenų padėtį. Veiksmingiausias, o dažnai ir vienintelis būdas sugrąžinti raumenis į jų buvusią vietą, yra chirurginė operacija.

Dažniausiai tiesiojo pilvo raumens diastazė atsiranda moterims. Retesniais atvejais diastazė gali atsirasti ir vyrams, ypač tiems, kurie turi antsvorį, intensyviai sportuoja ar dirba sunkų fizinį darbą.

Kokias sveikatos problemas sukelia diastazė?

Nėštumo metu atsiradusi diastazė laikoma įprastu reiškiniu. Augant vaisiui didėja gimda, tempiama pilvo oda ir raumenys, kurie gali prasiskirti į šalis. Taip vaisiui atsiranda daugiau vietos. Jei diastazės yra didelė ir tiesusis pilvo raumuo nebesugrįžta į įprastinę savo padėtį, pakinta žarnyno padėtis ir kūno pusiausvyra. Dėl netaisyklingos tiesiojo pilvo raumens padėties persiskirsto šio raumens krūvis į kitas raumenų grupes, pvz., stuburui, juosmeniui ir dubens raumenims. Ilgainiui dėl diastazės gali išsivystyti: 

Pakitusi raumenų padėtis pastebima ne iškart ir ne visuomet. Pasitikrinti, ar yra diastazė, galima apčiuopos būdu. Jei raumenys išsiplėtę ir tarp jų esantis sausgyslinis audinys nuo krūtinkaulio žemyn ir išilgai bambos esantį tarpą galima pajusti vertikaliai prispaudus kelis pirštus, kurie įdumba į vidų be didesnio pasipriešinimo.

Kam diastazės rizika yra padidėjusi?

Prevencijos diastazei nėra. Pasitaiko ir sportuojančioms, ir nesportuojančioms moterims.

Kaip atliekama chirurginė pilvo raumenų korekcija?

Atlikti raumenų apžiūrą, įvertinti jų būklę galima praėjus 1,5–2 mėnesiams po gimdymo. Jei po gimdymo praėjus metams pilvo raumenys patys neatsistato, pvz., kineziterapiniais pratimais norimų rezultatų pasiekti nepavyksta, rekomenduojama pasikonsultuoti su chirurgu. Jei diastazė yra didelė ir atsirado minėti simptomai, rekomenduojama ją pašalinti ir atkurti pilvo sienos vientisumą. Tai galima tik chirurginiu būdu.

Operacijos metu prasiskyrę raumenys pritraukiami atgal, į savo anatominę vietą. Apie 2 valandas trunkanti operacija atliekama pacientei esant visiškoje nejautroje. Raumenų diastazės korekcija gali būti atliekama dviem būdais. Pirmas būdas, kai pacientė turi nedidelį odos ir poodžio perteklių žemiau bambos. Tokiu atveju atliekamas nedidelis, 10–15 cm, pjūvis, kuris per laiką tampa vis mažiau pastebimas. Pašalinamas odos ir poodžio perteklius ir koreguojama diastazė. Jei yra darytas Cezario pjūvis, diastazė gali būti šalinama per tas pačias pjūvio vietas, taip mažinant papildomų randų kiekį. Antras diastazės korekcijos būdas yra tiems pacientams, kurie žemiau bambos neturi odos ir poodžio pertekliaus. Tokiu atveju operacija atliekama minimaliai invaziniu endoskopiniu būdu. Apie 2 – 3 cm aukščiau gaktikaulio atliekami trys nedideli (1 – 2 cm) odos pjūviai, per kuriuos įkišama kamera ir specialūs darbiniai instrumentai. Atkeliamas poodis nuo tiesiojo pilvo raumens ir susiuviama diastazė.

Kai kada, jei diastazė yra didelė ir silpni pilvo sienos raumenys, įdedamas specialus tinklelis, kuris per 2 – 3 sav. įauga į pilvo sieną taip sustiprindamas tiesųjį pilvo raumenį. Ar bus įdėtas tinklelis yra sprendžiama individualiai operacijos metu.

Po operacijos pacientė kelias dienas lieka ligoninėje, prižiūrima gydytojų. Pooperaciniu laikotarpiu dėvimas specialus korsetas (kompresinė apranga), kuri prilaiko pjūvio vietą, sumažina pooperacinį skausmą judėjimo metu ir apsaugo nuo galimo per didelio fizinio krūvio. Jei odai susiūti buvo naudojami netirpūs siūlai, jie išimami po poros savaičių. 

Komplikacijų rizika darant šią operaciją yra itin maža. Į darbą grįžtama po 2 savaičių (jei darbas yra fizinis, tai po 4 sav.). Intensyvaus sporto ar aktyvesnės fizinės veiklos rekomenduojama vengti apie 1,5 – 2 mėnesius. Tiek pat laiko nerekomenduojama kelti daugiau nei 5 kg.

Atlikta diastazės operacija kitam nėštumui neturi jokios įtakos. Visgi, jei yra planuojamos atžalos, operaciją geriausia atlikti po paskutinio gimdymo. Tiesiojo pilvo raumenys gali išsiskirti kiekvieno gimdymo metu. Daugėja pacienčių, kurios šią operaciją atlieka po gimdymo praėjus dešimčiai ar daugiau metų. 

Plastinės chirurgijos ir dermatologijos padalinys

Kiti padaliniai

Ortopedija, bariatrija ir kineziterapija
Ginekologija ir urologija

  Užsiregistruokite


   Užsiregistruokite