Sąnarių kremzlių regeneracija

Mūsų užsienio pacientų atsiliepimai

Esame viena didžiausių klinikų Baltijos ir Rytų Europos regione. Grįžtamasis ryšys mums ne ką mažiau svarbus. Tad dalijamės mūsų klinikos pacientų atsiliepimais.

Justin McCormick, Airija
Justin McCormick, Airija
Read More
Mano mama, kuriai 80 metų, vis jautė vieno klubo skausmą. Vietinėje klinikoje gydymo būtų tekę laukti beveik 2 metus, tad mums pasiūlė susisiekti su „Nordclinic“. Visa patirtis šioje klinikoje buvo teigiama, viskas, pradedant komunikacija, baigiant kelione namo buvo profesionaliai sukoordinuota mandagaus klinikos personalo. Tad tikrai rekomenduoju šią kliniką.
Annette, Velsas
Annette, Velsas
Read More
Visa mano patirtis buvo nepriekaištinga, operacijos laiko derinimas, konsultacijos, mokėjimai vyko sklandžiai. Pati klinika gražiai įrengta, tvarkinga, personalas nuostabus. Labai rekomenduoju pasilikti kelioms dienoms ir reabilitacijos centre po operacijos, tai labai padeda greitesniam atsistatymui. Tikrai rekomenduoju savo operacijai rinktis šią kliniką Lietuvoje, puiki patirtis.
Ronnie, Airija
Ronnie, Airija
Read More
Klinika akimirksniu atsakydavo į visus mano turimus klausimus. Viskas buvo suorganizuota profesionaliai, nuo pasitikimo oro uoste, operacijos, reabilitacijos ir grįžimo į oro uostą. Pačios geriausios rekomendacijos klinikai.
Karen, Alberta, Kanada
Karen, Alberta, Kanada
Read More
Klinika atrodė neįtikėtinai gerai, buvo viskas, ko reikėjo. Pooperacinė priežiūra viršijo mano lūkesčius. Personalas itin draugiškas ir profesionalus. Nors Kanada ir yra toli nuo Lietuvos, tačiau visiškai nesigailiu čia atvykusi savo operacijai ir jau planuoju grįžti čia kito klubo keitimo operacijai.
John, Airija
John, Airija
Read More
Administracija yra labai profesionali ir paslaugi, atsako į visus klausimus. Atvykimas operuotis į kitą šalį gali skambėti bauginančiai, bet visa kelionė buvo puikiai suplanuota, pasitinkant mane oro uoste, iš jo nuvežant į viešbutį bei kliniką. Klinika yra aukščiausios kokybės, personalas ir gydytojai labai tavimi rūpinasi ir yra padedantys.
Julie, Airija
Julie, Airija
Read More
Tai buvo geriausias mano priimtas sprendimas gyvenime. Visiems Airijoje apie tai pasakoju, klinika nuostabi, personalas nuostabus, gydytojai ir anesteziologai nuostabūs. Nuoširdžiai galiu atsiliepti apie kliniką tik geru žodžiu. Jei man reikės dar vieno klubo operacijos, būtinai čia sugrįšiu. Ačiū jums visiems!
Ray, Ispanija
Ray, Ispanija
Read More
Mano patirtis klinikoje nuo pradžios iki pabaigos buvo vienas malonumas. Mačiau pacientų, kurie praėjus vos kelioms valandoms po kelio operacijos jau vaikščiojo. Ir visa tai dėka puikaus personalo, slaugytojų ir kvalifikuotų chirurgų. Klinika nusipelno aukso medalio už aukštų kokybės standartų išlaikymą. Kai rinkausi, kurioje klinikoje operuotis, „Nordclinic“ buvo akivaizdus pasirinkimas.
David, Anglija
David, Anglija
Read More
Kadangi NHS man nesuteikė galimybės operuotis savo šalyje, nusprendžiau ieškoti variantų užsienyje. Ir jau nuo pirmo kontakto supratau, kad klinikoje yra aukščiausias profesionalumo ir aptarnavimo lygis. Tikrai aukščiausio lygio klinika, niekuo nenusileidžia Jungtinės Karalystės privačioms klinikoms. Tad visiems rekomenduoju šią kliniką.
Michael, Jungtinė Karalystė
Michael, Jungtinė Karalystė
Read More
Neseniai turėjau pilną klubo pakeitimo operaciją „Nordclinic“ klinikoje. Visa patirtis nuo pirmo kontakto iki reabilitacijos buvo nepriekaištinga. Dr. Šarūnas Tarasevičius ir visa komanda buvo neįtikėtinai atviri ir organizuoti, nepalikdavo neatsakytų klausimų. Jau kitą dieną po operacijos galėjau vaikščioti su ramentais. Labai rekomenduoju šią kliniką ir kitiems.
Previous
Next

Mūsų pacientų istorijos

Apie mus rašo:

„Nordclinic“ - Center Of Excellence

Viena iš pirmaujančių pasaulio medicinos technologijų kompanijų ir ortopedinių implantų gamintojų „Smith & Nephew“ pasirinko „Nordclinic“ kaip išskirtinį partnerį Baltijos šalyse, o klinika dabar yra šios įmonės kompetencijos centras regione.

Kuo mes išsiskiriame iš kitų klinikų?

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ortopedijos-traumatologijos chirurgijos specialistai, turintys 10–20 metų darbo patirtį. Kiekvienas iš mūsų chirurgų atlieka daugiau kaip 500 operacijų per metus. Be to, chirurgai yra įvairių prestižinių nacionalinių ir tarptautinių chirurginių draugijų nariai. Daugiau apie klinikoje dirbančius chirurgijos specialistus galite sužinoti čia

Klinikoje naudojamos modernios diagnostikos ir chirurginės priemonės, kokias specialistai pasitelkia ir Šiaurės Europos klinikose. Dalis įrangos yra itin aukšto technologinio lygio, kuris vis dar retenybė daugumoje kitų šalių. Palatos yra įrengtos užtikrinant maksimalų komfortą pacientui, jose yra televizorius, oro kondicionierius, atskiras tualetas. Klinikoje galima naudotis belaidžiu internetu.

Į kliniką atvyksta pacientai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių – Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų. Klinikoje pacientams suteikiama  visokeriopa asmeninė priežiūra ir pagalba. Savo pacientus iš klinikos išleidžiame tik tada, kai jie yra pasiruošę ir jaučiasi gerai.

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ekspertai, naudojami naujausi ir patikimiausi paciento saugumo užtikrinimo standartai bei kokybiškos medžiagos. Taip pat klinikoje pateikiamos kainos yra du kartus mažesnės nei Vakarų Europos klinikose.

Po operacijos užtikrinsime priežiūrą visą parą, kad jaustumėtės kuo patogiau ir saugiau.

Operacijos datą ir laiką prideriname prie paciento, atsižvelgiant į jo darbą, atostogas ir kitas aplinkybes.

Mūsų klinikos personalas gali bendrauti lietuviškai, rusiškai, angliškai, vokiškai, ispaniškai, norvegiškai, švediškai, daniškai.

Galime pasidalyti pacientų, kuriems mūsų klinikoje buvo atlikta operacija, patirtimi. Ilgametė klinikos patirtis ir pacientų pasitikėjimas, nesikeičiantis personalas, grįžtantys pacientai – elementai, kurie padės Jums priimti sprendimą dėl operacijos mūsų klinikoje.

Gydytojų ortopedų-traumatologų ekspertų patirtis

 • Ilgametė darbo patirtis, atlikta virš 3500 klubo sąnario keitimo bei kitų operacijų;
 • Licencijuoti Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Švedijoje;
 • Stažavosi Belgijoje, Danijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse;
 • Parašyti moksliniai straipsniai ir publikacijos medicinos žurnaluose.

Valdemar Loiba

Atlieka klubų, pečių ir kelių sąnarių artroskopijas bei minimaliai invazyvias ortopedines operacijas, turi didesnę nei 15 metų darbo patirtį.

Robertinas Juosponis

Specializuojasi klubų, kelių ir pečių sąnarių keitimo bei kaulų osteosintezės operacijose, atlieka apie 300 operacijų per metus.

Arnoldas Sipavičius

Operuoja priekinius kryžminius raiščius bei kitas kelio sąnarių patologijas, turi didesnę nei 10 metų darbo patirtį.

Vytautas Kimtys

Atlieka čiurnos sąnario artroskopijas, turi didesnę nei 20 metų darbo patirtį.

Šarūnas Tarasevičius

Specializuojasi klubų ir kelių sąnarių keitimo operacijose, yra atlikęs daugiau nei 3500 sąnarių keitimo operacijų.

Sąnarių kremzlių regeneracija

Kas yra sąnarių kremzlės ir kaip jos gali būti pažeidžiamos?

Sąnarių kremzles galima įsivaizduoti kaip suteptą pagalvėlę, kuri dengia sąnarius formuojančių kaulų galus. Kremzlė mažina tritį ir užtikrina lygų paviršių lankstomam sąnariui bei paskirsto svorį. Kremzlinė danga yra  2 – 4 mm storio ir ją sudaro vanduo, kolagenas, baltymai, kremzlinės ląstelės, kurios dar vadinamos chondrocitais. Kremzlės neturi jokių nervų ar kraujagyslių, todėl po sužalojimo jos lėtai atsistato. Nepaisant to, kad pažeidžiamos ir alkūnių, ir riešų, ir kulkšnies, ir pečių sąnarių kremzlės, tačiau kelio sąnario kremzlės pažeidžiamos dažniausiai.

Kokie yra pažeistos sąnario kremzlinės dangos gydymo sprendimai?

Yra kelios chirurginės metodikos šiai problemai gydyti Tačiau atminkite, kad geriausią gydymą įmanoma parinkti tik idividualiai po konsultacijos su chirurgu ortopedu.

Ko tikėtis po sąnario kremzlės atstatymo operacijos?

Ar reikalinga reabilitacija? Kiek laiko ji trunka?

Reabilitacija yra tiek pat svarbus dalykas, kaip ir pati  operacija, todėl pacientai, kuriems buvo atlikta kremzlinio audinio operacija, privalo laikytis  atsistatymo plano, kuris skirtas padėti jiems greičiau atsistatyti mobilumą ir grįžti prie aktyvaus gyvenimo būdo. Daugelis pacientų gali grįžti prie vidutinio intensyvumo fizinės veiklos praėjus 6 – 8 savaitėms po operacijos, tačiau visiško pasveikimo reikėtų tikėtis po maždaug 3 – 6 mėnesių.

Ar sąnario kremzlinio audinio atstatymo operaciją reikia kartoti vėliau?

Sąnario kremzlinio audinio atstatymo operacija iš esmės priklauso nuo kremzlinio audinio pažeidimo laipsnio ir atsistatymo proceso sėkmingumo. Apie 80 % sąnario kremzlinio audinio operacijų yra sėkmingos. Priežiūra po operacijos apima naujo kremzlinio audinio vystymosi stebėjimą atliekant magnetinio rezonanso tyrimus. MRI (magnetinis rezonansas) yra neinvazinė procedūra, kurios pagalba stebimas gijimo procesas. MRI procedūra yra saugi ir jos metu neskleidžiama jokia radiacija, kaip rentgeno tyrimo ar kitų panašių tyrimų metu.

Kas yra tinkamas kandidatas sąnario kremzlinio audinio atstatymo operacijai?

Sąnario kremzlinio audinio atstatymo operacija yra geriausias sprendimas pacientams su pažeistu kremzliniu audiniu dėl:

 • traumos;
 • intensyvios sąnarių apkrovos;
 • įgimtų sąnario defektų;
 • hormoninių sutrikimų, tokių, kaip osteochondritis dissecans.

Operacijai tinkami pacientai be viso to turi būti geros sveikatos būklės ir likti toliau aktyvūs. Potencialūs pacientai turi būti tvirtai nusistatę dėl operacijos ir aktyvaus savo dalyvavimo atsistatymo procese. Osteoartritu sergantys pacientai (kremzlinio audinio problemos dėl amžiaus) negali būti gydomi sąnario kremzlinio audinio chirurginio atstatymo  būdu, todėl jie turi apsvarstyti kitus gydymo būdus (pavyzdžiui, kelio sąnario keitimas).

Pasiruošimas sąnario kremzlinio audinio atstatymo operacijai

Pasiruošimas apsilankymui klinikoje yra tiek pat svarbus, kaip ir pati operacija bei reabilitacija. Pirmosios chirurgo ortopedo konsultacijos metu pacientas informuojamas apie išsamų gydymo planą. Chirurgas išanalizuoja paciento ligos istoriją ir tam tikrus medicininius tyrimus, tokius, kaip MRI (magnetinio rezonanso) tyrimas. Pacientui reikės papasakoti apie anksčiau patirtas traumas ir įvykius, kurie galėjo pažeisti kremzlinį audinį.

Nustačius operacijos datą pacientas gali pradėti jai ruoštis. Taip pat pateikiamas rekomenduojamų vaistų sąrašas. Yra tokių vaistų ir medžiagų, kurios galo mažinti kraujo krešėjimą, todėl jų reikėtų vengti (aspirinas,  ibuprofenas, CoQ10, gliukozamio chondroitinas, linų sėmenys, vitaminas E, žuvų taukai, žalioji arbata, chia sėklos, nakvišų aliejus, česnakas).

Pacientams rekomenduojama susilaikyti nuo rūkymo bent mėnesį prieš operaciją ir mėnesį po jos. Nikotinas, kuris yra tabako sudėtyje, gali gerokai sulėtinti gijimo procesą, nes jis riboja kraujo padavimą į operuotą sąnarį.

Būklė iki operacijos labai svarbi bet kokiai kelio chirurginei operacijai. Raumenų aplink sąnarį stiprinimas palengvina ir pagreitina reabilitaciją. Fizioterapeutas pasiūlys pratimų, kurie geriausiai tiks pacientui. Švelnūs tempimo ir aerobiniai pratimai padeda palaikyti lankstumą, stiprumą ir sveiką kūno svorį.

Likus kelioms savaitėms iki operacijos pacientas gali atlikti visas reikalingas pertvarkas savo namuose pooperaciniam laikotarpiui bei įsigyti skausmą slopinančių vaistų vartojimui po operacijos. Persikėlimas laikinai gyventi į pirmą aukštą arba baltų persistatymas padės patogiai vaikščioti su ramentais arba lazda, todėl grįžimas į namus po operacijos kels mažiau streso. Pagal gydytojo rekomendacijas, likus kelioms savaitėms iki operacijos, pacientas turėtų įsigyti pagalbines priemones, tokias, kaip ramentai arba kelio įtvaras.

Likus savaitei iki operacijos pacientas privalo atlikti visus medicininius tyrimus. Tai paprastai kraujo ir šlapimo analizė, EKG (elektrokardiograma), MRI (magnetinio rezonanso tyrimas) ir kita.

Pooperacinės dienos metu pacientas turi dėvėti laisvus patogius drabužius, kuriuos nesudėtinga užsivilkti ir nusivilkti, turi šalia savęs turėti pagalbines priemones. Pacientas turi nevalgyti bent 6 valandas prieš operaciją tam, kad būtų išvengta regurgitacijos operacijos metu. Pacientas privalo informuoti medikų komandą apie bet kokius sumušimus, įsipjovimus ar bėrimus netoli sąnario, nes tai gali padidinti infekcijos riziką.

Sąnario kremzlinio audinio operacijos rizikos ir galimi nepageidaujami reiškiniai

Yra tam tikrų rizikų, susijusių su sąnarių kremzlinio audinio atstatymo operacijomis, apie ką pacientai turėtų žinoti. Komplikacijos būna retos, nes imamės visų įmanomų priemonių siekdami užtikrinti geriausias medicininės priežiūros paslaugas. Sąnarių kremzlinio audinio atstatymo operacijos susijusios su tokia rizika, kaip infekcija, alerginės reakcijos nejautrai, kelio sąnario vidinis kraujavimas arba kraujo krešulių susidarymas.

Grįžimas prie sporto veiklos ir įprastos fizinės veiklos po sąnarių kremzlinio audinio atstatymo operacijos

Atsistatymas po sąnarių kremzlinio audinio operacijos susideda iš kelių etapų. Kiekvienas toks etapas susijęs su skirtingais tikslais ir po jo pacientas visiškai atsistato bei gali grįžti į pilnavertį aktyvų gyvenimą ir sportinę veiklą.

1-is etapas (0 – 6 savaitės). Šiame etape naudojama nuolatinio pasyvaus masažo (NPM) įrenginys tam, kad pacientas galėtų pradėti judinti sąnarį ir  ir didintų jo judesių diapazoną. Uždegimui ir skausmui slopinti naudojama krioterapija, kuri dar tiesiog vadinama šalčio terapija. Pacientas turi dėvėti sąnario įtvarą ir naudotis ramentais vaikščiodamas. Pacientas taip pat galės atlikinėti pratimus baseine po to, kai visiškai sugis pjūvio vieta.

2-is etapas (6 – 12 savaitės). Šiame etape turi būti pasiektas pilnas sąnario judesio diapazonas. Pacientas ir toliau turi dirbti didindamas raumenų jėgą ir progresuoti link pilnos apkrovos.

3-is etapas (12+ savaičių). Pacientas turi ir toliau daryti pratimus, kaip kad 2-me etape, bei toliau stiprinti raumenis, ištvermę ir balansą. Šiame etape galima  grįžti prie neintensyvios fizinės veiklos, tokios, kaip golfas, vaikščiojimas ar važinėjimas dviračiu.

4-is etapas (4 – 18 mėnesių). Šiame etape pacientas gali grįžti prie didesnio fizinio krūvio reikalaujančios veiklos. Priklausomai nuo konkrečios sporto rūšies, pacientas gali ir toliau progresuoti reguliariai darydamas pažengusiųjų pratimus ir sėkmingai grįžti į aktyvų sportą.

Klinika:

Asmeninė priežiūra

Visiems pacientams suteikiame aukščiausio lygio paslaugas ir priežiūrą visą parą. Jei pacientas gyvena ne Lietuvoje, galime padėti jam suorganizuoti kelionę, pasirūpinti pervežimais, viešbučiu ir kita.

  Užsiregistruokite

   Užsiregistruokite

   Mes dirbame! Skaitykite COVID-19 prevencijos rekomendacijas