Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ortopedijos-traumatologijos chirurgijos specialistai, turintys 10–20 metų darbo patirtį. Kiekvienas iš mūsų chirurgų atlieka daugiau kaip 500 operacijų per metus. Be to, chirurgai yra įvairių prestižinių nacionalinių ir tarptautinių chirurginių draugijų nariai. Daugiau apie klinikoje dirbančius chirurgijos specialistus galite sužinoti čia
Klinikoje naudojamos modernios diagnostikos ir chirurginės priemonės, kokias specialistai pasitelkia ir Šiaurės Europos klinikose. Dalis įrangos yra itin aukšto technologinio lygio, kuris vis dar retenybė daugumoje kitų šalių. Palatos yra įrengtos užtikrinant maksimalų komfortą pacientui, jose yra televizorius, oro kondicionierius, atskiras tualetas. Klinikoje galima naudotis belaidžiu internetu.
Į kliniką atvyksta pacientai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių – Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų. Klinikoje pacientams suteikiama visokeriopa asmeninė priežiūra ir pagalba. Savo pacientus iš klinikos išleidžiame tik tada, kai jie yra pasiruošę ir jaučiasi gerai.
Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ekspertai, naudojami naujausi ir patikimiausi paciento saugumo užtikrinimo standartai bei kokybiškos medžiagos. Taip pat klinikoje pateikiamos kainos yra du kartus mažesnės nei Vakarų Europos klinikose.
Po operacijos visiems pacientams suteikiame aukščiausio lygio paslaugas ir priežiūrą visą parą. Jei pacientas gyvena ne Lietuvoje, galime padėti jam suorganizuoti kelionę, pasirūpinti pervežimais, viešbučiu ir kita.
Operacijos datą ir laiką prideriname prie paciento, atsižvelgiant į jo darbą, atostogas ir kitas aplinkybes.
Mūsų klinikos personalas gali bendrauti lietuviškai, rusiškai, angliškai, vokiškai, ispaniškai, norvegiškai, švediškai, daniškai.
Galime pasidalyti pacientų, kuriems mūsų klinikoje buvo atlikta operacija, patirtimi. Ilgametė klinikos patirtis ir pacientų pasitikėjimas, nesikeičiantis personalas, grįžtantys pacientai – elementai, kurie padės Jums priimti sprendimą dėl operacijos mūsų klinikoje.
Sąnarių kremzles galima įsivaizduoti kaip suteptą pagalvėlę, kuri dengia sąnarius formuojančių kaulų galus. Kremzlė mažina tritį ir užtikrina lygų paviršių lankstomam sąnariui bei paskirsto svorį. Kremzlinė danga yra 2 – 4 mm storio ir ją sudaro vanduo, kolagenas, baltymai, kremzlinės ląstelės, kurios dar vadinamos chondrocitais. Kremzlės neturi jokių nervų ar kraujagyslių, todėl po sužalojimo jos lėtai atsistato. Nepaisant to, kad pažeidžiamos ir alkūnių, ir riešų, ir kulkšnies, ir pečių sąnarių kremzlės, tačiau kelio sąnario kremzlės pažeidžiamos dažniausiai.
Dažniausiai kremzlinis audinys pažeidžiamas veikiant tiesioginei jėgai, t.y. krentant, staigiai sustojant arba staigiai pasisukant.
Didelio judėjimo intensyvumo sporto šakos yra itin pavojingos, nes jų metu kremzlinis audinys dėvisi greičiau dėl nuolatinių traumoms rizikingų judesių.
Kremzlinis audinys palaipsniui pažeidžiamas ir dėl didelio svorio. Dėl to nutukusių pacientų kremzlinis sąnarių audinys pažeidžiamas greičiau lyginant su įprasto kūno svorio pacientais.
Nepakankamas sąnarių aktyvumas taip pat gali būti viena iš priežasčių, dėl kurios atsiranda sąnarių kremzlės pažeidimai. Judėti labai svarbu tam, kad galėtų cirkuliuoti sinovinis skystis, esantis kelio kapsulėje. Jis atsakingas už sveikų sąnarių palaikymą ir sąnario kremzlinės dangos apsaugą nuo sužalojimo.
Yra kelios chirurginės metodikos šiai problemai gydyti Tačiau atminkite, kad geriausią gydymą įmanoma parinkti tik idividualiai po konsultacijos su chirurgu ortopedu.
Chondromaliacijos operacija ypatinga tuo, kad ja skatinamas sąnario kremzlės regeneracija pakeičiant pažeistą kremzlės dalį specialia matrica. Chirurgas pašalina seną kremzlę, patikrina pažeistą vietą ir paruošia matricą, kuria vėliau bus pakeičiama kremzlė. Į pažeistą vietą gręžiamos skylutės, kurios stimuliuoja gijimo procesą ir užtikrina aktyvų chondrocitų ir mitybinių medžiagų padavimą tam, kad susiformuotų naujas kremzlinis audinys. Vėliau šios skylutes padengiamos matrica, kurios leidžia naujoms ląstelėms prisitvirtinti ir suformuoti naują patvarią kremzlę.
JointRep – tai toks ortopedinio implanto tipas, kuris pagamintas ir dirbtinių biopolimerų. JointRep metodika unikali tuo, kad ji gali būti atliekama artoskopiškai padarant vos kelis nedidelius pjūvius. Implantas yra skysčio formos, todėl jis gali būti suleidžiamas tiesiai į reikiamą vietą bei tolygiai padengia pažeistą kremzlinį audinį. Suleistas implantas sutirštėja iki gelio pavidalo medžiagos, kurioje yra didelis kiekis cukraus, gliukozamino ir vandens. Šios medžiagos stimuliuoja naujo sveiko kremzlinio audinio augimą.
Lipogems – unikalus metodas, kuris stimuliuoja kremzlinio audinio regeneraciją. Jis unikalus tuo, kad jai naudojami paties paciento riebalai gydant pažeistą kremzlinį audinį. Riebalų ląsteles, kurios žinomos kaip adipocitai, turi regeneracinių savybių, todėl gali būti naudojamos kaip kamieninės ląstelės formuojant naują kremzlinį audinį. Pirmiausiai paimami riebalai iš sėdmenų, rankų ar šlaunų. Tada jie išgryninami, išvalomi ir suleidžiami į sąnarį, kuriame jie atlieka pažeisto audinio atstatymo funkciją.
Reabilitacija yra tiek pat svarbus dalykas, kaip ir pati operacija, todėl pacientai, kuriems buvo atlikta kremzlinio audinio operacija, privalo laikytis atsistatymo plano, kuris skirtas padėti jiems greičiau atsistatyti mobilumą ir grįžti prie aktyvaus gyvenimo būdo. Daugelis pacientų gali grįžti prie vidutinio intensyvumo fizinės veiklos praėjus 6 – 8 savaitėms po operacijos, tačiau visiško pasveikimo reikėtų tikėtis po maždaug 3 – 6 mėnesių.
Sąnario kremzlinio audinio atstatymo operacija iš esmės priklauso nuo kremzlinio audinio pažeidimo laipsnio ir atsistatymo proceso sėkmingumo. Apie 80 % sąnario kremzlinio audinio operacijų yra sėkmingos. Priežiūra po operacijos apima naujo kremzlinio audinio vystymosi stebėjimą atliekant magnetinio rezonanso tyrimus. MRI (magnetinis rezonansas) yra neinvazinė procedūra, kurios pagalba stebimas gijimo procesas. MRI procedūra yra saugi ir jos metu neskleidžiama jokia radiacija, kaip rentgeno tyrimo ar kitų panašių tyrimų metu.
Sąnario kremzlinio audinio atstatymo operacija yra geriausias sprendimas pacientams su pažeistu kremzliniu audiniu dėl:
Operacijai tinkami pacientai be viso to turi būti geros sveikatos būklės ir likti toliau aktyvūs. Potencialūs pacientai turi būti tvirtai nusistatę dėl operacijos ir aktyvaus savo dalyvavimo atsistatymo procese. Osteoartritu sergantys pacientai (kremzlinio audinio problemos dėl amžiaus) negali būti gydomi sąnario kremzlinio audinio chirurginio atstatymo būdu, todėl jie turi apsvarstyti kitus gydymo būdus (pavyzdžiui, kelio sąnario keitimas).
Pasiruošimas apsilankymui klinikoje yra tiek pat svarbus, kaip ir pati operacija bei reabilitacija. Pirmosios chirurgo ortopedo konsultacijos metu pacientas informuojamas apie išsamų gydymo planą. Chirurgas išanalizuoja paciento ligos istoriją ir tam tikrus medicininius tyrimus, tokius, kaip MRI (magnetinio rezonanso) tyrimas. Pacientui reikės papasakoti apie anksčiau patirtas traumas ir įvykius, kurie galėjo pažeisti kremzlinį audinį.
Nustačius operacijos datą pacientas gali pradėti jai ruoštis. Taip pat pateikiamas rekomenduojamų vaistų sąrašas. Yra tokių vaistų ir medžiagų, kurios galo mažinti kraujo krešėjimą, todėl jų reikėtų vengti (aspirinas, ibuprofenas, CoQ10, gliukozamio chondroitinas, linų sėmenys, vitaminas E, žuvų taukai, žalioji arbata, chia sėklos, nakvišų aliejus, česnakas).
Pacientams rekomenduojama susilaikyti nuo rūkymo bent mėnesį prieš operaciją ir mėnesį po jos. Nikotinas, kuris yra tabako sudėtyje, gali gerokai sulėtinti gijimo procesą, nes jis riboja kraujo padavimą į operuotą sąnarį.
Būklė iki operacijos labai svarbi bet kokiai kelio chirurginei operacijai. Raumenų aplink sąnarį stiprinimas palengvina ir pagreitina reabilitaciją. Fizioterapeutas pasiūlys pratimų, kurie geriausiai tiks pacientui. Švelnūs tempimo ir aerobiniai pratimai padeda palaikyti lankstumą, stiprumą ir sveiką kūno svorį.
Likus kelioms savaitėms iki operacijos pacientas gali atlikti visas reikalingas pertvarkas savo namuose pooperaciniam laikotarpiui bei įsigyti skausmą slopinančių vaistų vartojimui po operacijos. Persikėlimas laikinai gyventi į pirmą aukštą arba baltų persistatymas padės patogiai vaikščioti su ramentais arba lazda, todėl grįžimas į namus po operacijos kels mažiau streso. Pagal gydytojo rekomendacijas, likus kelioms savaitėms iki operacijos, pacientas turėtų įsigyti pagalbines priemones, tokias, kaip ramentai arba kelio įtvaras.
Likus savaitei iki operacijos pacientas privalo atlikti visus medicininius tyrimus. Tai paprastai kraujo ir šlapimo analizė, EKG (elektrokardiograma), MRI (magnetinio rezonanso tyrimas) ir kita.
Pooperacinės dienos metu pacientas turi dėvėti laisvus patogius drabužius, kuriuos nesudėtinga užsivilkti ir nusivilkti, turi šalia savęs turėti pagalbines priemones. Pacientas turi nevalgyti bent 6 valandas prieš operaciją tam, kad būtų išvengta regurgitacijos operacijos metu. Pacientas privalo informuoti medikų komandą apie bet kokius sumušimus, įsipjovimus ar bėrimus netoli sąnario, nes tai gali padidinti infekcijos riziką.
Yra tam tikrų rizikų, susijusių su sąnarių kremzlinio audinio atstatymo operacijomis, apie ką pacientai turėtų žinoti. Komplikacijos būna retos, nes imamės visų įmanomų priemonių siekdami užtikrinti geriausias medicininės priežiūros paslaugas. Sąnarių kremzlinio audinio atstatymo operacijos susijusios su tokia rizika, kaip infekcija, alerginės reakcijos nejautrai, kelio sąnario vidinis kraujavimas arba kraujo krešulių susidarymas.
Atsistatymas po sąnarių kremzlinio audinio operacijos susideda iš kelių etapų. Kiekvienas toks etapas susijęs su skirtingais tikslais ir po jo pacientas visiškai atsistato bei gali grįžti į pilnavertį aktyvų gyvenimą ir sportinę veiklą.
1-is etapas (0 – 6 savaitės). Šiame etape naudojama nuolatinio pasyvaus masažo (NPM) įrenginys tam, kad pacientas galėtų pradėti judinti sąnarį ir ir didintų jo judesių diapazoną. Uždegimui ir skausmui slopinti naudojama krioterapija, kuri dar tiesiog vadinama šalčio terapija. Pacientas turi dėvėti sąnario įtvarą ir naudotis ramentais vaikščiodamas. Pacientas taip pat galės atlikinėti pratimus baseine po to, kai visiškai sugis pjūvio vieta.
2-is etapas (6 – 12 savaitės). Šiame etape turi būti pasiektas pilnas sąnario judesio diapazonas. Pacientas ir toliau turi dirbti didindamas raumenų jėgą ir progresuoti link pilnos apkrovos.
3-is etapas (12+ savaičių). Pacientas turi ir toliau daryti pratimus, kaip kad 2-me etape, bei toliau stiprinti raumenis, ištvermę ir balansą. Šiame etape galima grįžti prie neintensyvios fizinės veiklos, tokios, kaip golfas, vaikščiojimas ar važinėjimas dviračiu.
4-is etapas (4 – 18 mėnesių). Šiame etape pacientas gali grįžti prie didesnio fizinio krūvio reikalaujančios veiklos. Priklausomai nuo konkrečios sporto rūšies, pacientas gali ir toliau progresuoti reguliariai darydamas pažengusiųjų pratimus ir sėkmingai grįžti į aktyvų sportą.