Varpos pasaitėlio operacija

SVARBI INFORMACIJA: „Nordclinic“ atliekamos operacijos gali būti finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Gydymo paslaugos gali būti teikiamos be papildomo mokesčio, tačiau pacientas savo iniciatyva gali pasirinkti papildomai apmokamas medicinines medžiagas ar paslaugas. Skaityti daugiau. 

Mūsų klinika

Mūsų ginekologijos ir urologijos padalinys Savanorių pr. 245 – tai daugiau nei 25 metus Kaune sėkmingai veikianti bei dešimtis tūkstančių pacientų turėjusi buvusi Kauno „Motina ir vaikas“ klinika. Tuo pačiu tai ir modernios bei šiuolaikiškos klinikos „Nordclinic“ dalis, kuri taip pat teikia plastinės chirurgijos, bariatrijos, ortopedijos, dermatologijos ir kitas medicinines paslaugas.

Gydytojų urologų komanda

Varpos pasaitėlio operacija

Plastinės varpos pasaitėlio operacijos – kas tai yra ir kada jos atliekamos?

Plastinės varpos pasaitėlio operacijos (arba frenuloplastika) daromos tuomet, kai pasaitėlis – pernelyg trumpas. Per trumpas pasaitėlis prilaiko apyvarpę ir trukdo jai laisvai slankioti, atsmaukti iki galo, pavyzdžiui, sekso metu, todėl vyras jaučia tempimą, skausmą, atsiranda traumų tikimybė.

Varpos pasaitėlis (lot. frenulum) – tai nedidelė odos juostelė, einanti nuo apyvarpės iki varpos galvutės. Kai varpos pasaitėlis yra normalaus ilgio, jo pakanka visiškai nevaržomiems apyvarpės judesiams – jos atsismaukimui ir sugrįžimui į pirminę padėtį.

Apskritai normalus varpos pasaitėlis yra toks, kurio vyras nejaučia ir dažniausiai nė neįtaria apie jo egzistavimą. Tuo tarpu per trumpas varpos (lot. frenulum breve) pasaitėlis gali kaip reikiant apkartinti gyvenimą, mat dėl nemalonių pojūčių lytinių santykių metu vyras ima vengti sekso, atsiranda erekcijos sutrikimų.

Pasitaiko, jog sekso metu dėl per didelio tempimo per trumpas apyvarpės pasaitėlis įplyšta, o kadangi jis turi daug smulkių kraujagyslių ir nervų, tai ši trauma – ne tik skausminga, bet ir kraujuojama pakankamai smarkiai ir ilgai.

Pernelyg trumpas varpos pasaitėlis – dažniausiai įgimtas dalykas. Ši problema sprendžiama chirurginiu būdu. Operacija atliekama ir suaugusiems, ir vaikams.

Kaip daroma plastinė varpos pasaitėlio operacija?

Varpos pasaitėlio operacija laikoma nesudėtinga nedidelės apimties procedūra. Jai atlikti pakanka vietinės nejautros, bet jei pacientas pageidauja, daroma ir bendrinė nejautra. Pasaitėlio srityje atliekamas nedidelis pasaitėlį prailginantis pjūvis, kraujavimas stabdomas pjūvio vietas prideginant elektrokaustikos aparatu, pjūvio vietos susiuvamos tirpiais siūlais. Procedūros trukmė – iki 30 minučių. Jau tą pačią dieną pacientas išleidžiamas į namus.

Po operacijos apie 10 dienų pjūvio vieta turi būti kasdien dezinfekuojama, keičiami tvarsčiai. Lytiniai santykiai galimi po 2–4 savaičių. Į darbą sugrįžtama jau kitą dieną. Kol žaizda sugis, rekomenduojama vengti maudynių, taip pat saunos ir pirties.

Ginekologijos ir urologijos padalinys

Kiti padaliniai

Plastinė chirurgija
Ortopedija, bariatrija ir kineziterapija

    Užsiregistruokite


      Užsiregistruokite