Klubo artroskopija

„Nordclinic“ – daugiausiai ortopedinių protezavimo operacijų atliekanti privati klinika Lietuvoje

Klinika, kurioje per metus atliekama virš 1.000 ortopedinių operacijų, yra vienintelis „Smith & Nephew“ kompetencijų centras Baltijos šalyse. „Nordclinic“ taip pat yra ir žinomiausia Lietuvos ortopedijos klinika užsienio šalyse, apie kurią reportažus rengė „BBC“, „The Guardian“, „Der Spiegel“, „ITV“, „The New York Times“ ir kt.

Galerija

Klubo artroskopija. Klubo artroskopija atliekama tada, kai pacientas jaučia nuolatinį sąnario skausmą, sąnarys tarsi užsikerta arba jaučiamas skausmas judinant klubą. Artroskopijos dėka galima išgydyti įvairias klubo sąnario problemas. Priklausomai nuo atvejo, chirurgas gali sutvarkyti pažeistą kremzlinį audinį, sąnarinę lūpą, pašalinti perteklinius kaulinius audinius ar laisvus kaulinius fragmentus. Daugiau apie operaciją.

Apie mus rašo:

Kainos

SVARBI INFORMACIJA: „Nordclinic“ atliekamos operacijos gali būti finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Gydymo paslaugos gali būti teikiamos be papildomo mokesčio, tačiau pacientas savo iniciatyva gali pasirinkti papildomai apmokamas medicinines medžiagas ar paslaugas. Skaityti daugiau. 

Video apie mūsų kliniką:

Specializuota ortopedijos kineziterapija

Ilgametė „Nordclinic“ patirtis ortopedijoje lėmė, jog klinika pacientams gali pasiūlyti specializuotą ortopedijos kineziterapiją bei teikti  kineziterapinį gydymą po traumų, operacijų ar dėl lėtinių griaučių raumenų sistemos problemų. 

 „Nordclinic“ kineziterapijos padalinys aprūpintas modernia įranga, o individualias reabilitacijos programas rengia daugiau nei 20 metų patirtį turintis kineziterapeutas prof. Laimonas Šiupšinskas. 

 • Ilgametė patirtis ortopedijos kineziterapijoje;
 • Aukštos kvalifikacijos kineziterapeutai;
 • Pažangūs kineziterapijos metodai ir gydymo aparatai;
 • Individualus dėmesys pacientui.

Ortopedijos chirurgų komanda

Užsiregistruokite konsultacijai

Oficialūs sporto medicinos partneriai:

Kuo mes išsiskiriame iš kitų klinikų?

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ortopedijos-traumatologijos chirurgijos specialistai, turintys 10–20 metų darbo patirtį. Kiekvienas iš mūsų chirurgų atlieka daugiau kaip 500 operacijų per metus. Be to, chirurgai yra įvairių prestižinių nacionalinių ir tarptautinių chirurginių draugijų nariai. Daugiau apie klinikoje dirbančius chirurgijos specialistus galite sužinoti čia

Klinikoje naudojamos modernios diagnostikos ir chirurginės priemonės, kokias specialistai pasitelkia ir Šiaurės Europos klinikose. Dalis įrangos yra itin aukšto technologinio lygio, kuris vis dar retenybė daugumoje kitų šalių. Palatos yra įrengtos užtikrinant maksimalų komfortą pacientui, jose yra televizorius, oro kondicionierius, atskiras tualetas. Klinikoje galima naudotis belaidžiu internetu.

Į kliniką atvyksta pacientai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių – Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų. Klinikoje pacientams suteikiama  visokeriopa asmeninė priežiūra ir pagalba. Savo pacientus iš klinikos išleidžiame tik tada, kai jie yra pasiruošę ir jaučiasi gerai.

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ekspertai, naudojami naujausi ir patikimiausi paciento saugumo užtikrinimo standartai bei kokybiškos medžiagos. Taip pat klinikoje pateikiamos kainos yra du kartus mažesnės nei Vakarų Europos klinikose.

Po operacijos visiems pacientams suteikiame aukščiausio lygio paslaugas ir priežiūrą visą parą. Jei pacientas gyvena ne Lietuvoje, galime padėti jam suorganizuoti kelionę, pasirūpinti pervežimais, viešbučiu ir kita.

Operacijos datą ir laiką prideriname prie paciento, atsižvelgiant į jo darbą, atostogas ir kitas aplinkybes.

Mūsų klinikos personalas gali bendrauti lietuviškai, rusiškai, angliškai, vokiškai, ispaniškai, norvegiškai, švediškai, daniškai.

Galime pasidalyti pacientų, kuriems mūsų klinikoje buvo atlikta operacija, patirtimi. Ilgametė klinikos patirtis ir pacientų pasitikėjimas, nesikeičiantis personalas, grįžtantys pacientai – elementai, kurie padės Jums priimti sprendimą dėl operacijos mūsų klinikoje.

Gydytojų ortopedų-traumatologų ekspertų patirtis

 • Ilgametė darbo patirtis, atlikta virš 3500 klubo sąnario keitimo bei kitų operacijų;
 • Licencijuoti Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Švedijoje;
 • Stažavosi Belgijoje, Danijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse;
 • Parašyti moksliniai straipsniai ir publikacijos medicinos žurnaluose.

Klubo artroskopija

Kas yra klubo artroskopija?

Klubo artroskopija yra minimaliai invazinė klubo sąnario chirurginė operacija. Žodis „artroskopija“ reiškia „pasižiūrėjimas į sąnario vidų“. Artroskopinės operacijos metu klubo sąnarys operuojamas darant nedidelį rakto skylutės dydžio pjūvį, tad aplinkiniai audiniai nepažeidžiami arba pažeidžiami tik minimaliai. Tada specialia miniatiūrine kamera apžiūrimi kaulai, kremzlės ir raiščiai. Jei reikia, chirurgas naudoja pieštuko dydžio instrumentus tam, kad sutvarkytų pažeistas struktūras. Operacija trunka apie 1 – 2 valandas.

Klubo artroskopija atliekama tada, kai pacientas jaučia nuolatinį sąnario skausmą, sąnarys tarsi užsikerta arba jaučiamas skausmas judinant klubą. Artroskopijos dėka galima išgydyti įvairias klubo sąnario problemas. Priklausomai nuo atvejo, chirurgas gali sutvarkyti pažeistą kremzlinį audinį, sąnarinę lūpą, pašalinti perteklinius kaulinius audinius ar laisvus kaulinius fragmentus. Dažniausiai gydomi sutrikimai:

 • Femoroacetabulinis ankštumas (klubo sąnario ankštumas dėl per didelio kaulo kiekio);
 • Sąnarinės lūpos plyšimas;
 • Chondraliniai defektai;
 • Sinovinės membranos problemos (per didelis sinovinio audinio kiekis);
 • Iliopsoas raumens problemos;
 • Problemos su didžiuoju šlaunikaulio gūbriu;
 • Ischiofemoralinis ankštumas;
 • Kitos problemos.

Klubo artroskopija ir atviroji klubo operacija

Pasiruošimas klubo sąnario artroskopijai

Konsultacija

Visų pirma, pacientas turi susisiekti su klinika ir susitarti dėl pirminės konsultacijos. Pirminės konsultacijos metu gydytojas įvertina bendrąją paciento sveikatos būklę ir sudaro gydymo planą pagal paciento poreikius. Pacientas turi būti pasiruošęs nurodyti bet kokias esamas alergijas ir aptarti savo ligos istoriją.

Vaistai

Pacientas taip pat turi paruošti jo reguliariai vartojamų vaistų sąrašą (įskaitant receptinius ir nereceptinius vaistus bei žolelių papildus). Vaistai ir maisto papildai, kurie pasižymi kraują skystinančiomis savybėmis (tokiomis, kaip aspirinas, ibuprofenas, žuvų taukai ir kt.) gali būti vartojami tik tuo atveju, jei gydytojas duoda sutikimą, nes šie vaistai ir papildai gali padidinti kraujavimo pavojų. 

Rūkymas ir alkoholis

Primygtinai rekomenduojama nevartoti alkoholio ir nerūkyti bent mėnesį prieš operaciją.

Kaip atliekama artroskopija?

Atsistatymas po klubo artroskopijos

Po klubo artroskopijos pacientas perkeliams į priežiūros palatą, kurioje ligoninės personalas nuolatos stebi paciento sveikatos būklę. Po operacijos normalu jausti svaigimą ir vidutinio lygio skausmą. Medicinos seselės dažnai apžiūri pacientą ir, jei reikia, skiria jam nuskausminamųjų vaistų. Pacientas po operacijos ligoninėje paprastai praleidžia vieną naktį. Pacientais po klubo artroskopinės operacijos apie 2–4 savaites turi dėvėti specialų įtvarą arba kitas priemones chirurgo nuožiūra. Grįžti į įprastą veiklą, t.y. kada pacientas galės vairuoti, pilnai apkrauti operuotą koją svoriu ir pan., reikia 6–8 savaičių.

Fizioterapija ir grįžimas į sporto veiklą

Fizioterapija ir aktyvi reabilitacija yra būtina norint pasiekti greitesnio atsistatymo. Reabilitacija paprastai skirstoma į 3 etapus, kurių kiekvieno tikslai ir uždaviniai skiriasi.

Pirmas etapas paprastai prasideda jau kitą dieną po operacijos ir trunka 4 savaites. Pagrindinis šio etapo tikslas – atstatyti sąnario judesį, atgauti lankstumą, pradėti formuoti stiprumą. Atsistatymo pratimai paprastai apima švelnius rotacinius judesius ir tempimo pratimus. Lėtas progresas perėjimui prie sekančio etapo yra svarbesnis, nei per ankstyvas esamų pratimų intensyvumo ir apkrovos didinimas. Pirmojo etapo pradžioje pacientas gali įprastai vaikščioti ir vėl vairuoti.
Antras etapas trunka apie mėnesį. Šio etapo metu pacientas turi dirbti didindamas stiprumą. Treniruotėse daugiausiai daromi balansavimo pratimai, pritūpimai, kojų presas, stacionaraus dviračio mynimas ir tempimo pratimai.

Trečias etapas yra paskutinioji atsistatymo dalis. Šio etapo metu pacientas dirba siekdamas pilno judesio diapazono ir toliau stiprina raumenis. Tai paskutinis etapas prieš grįžtant į sporto veiklą, todėl svarbu atstatyti raumenų tvirtumą, kad būtų galima pradėti treniruotis ant ėjimo takelio. Trečiojo reabilitacijos mėnesio pabaigoje daugelis pacientų jaučiasi pakankamai stiprūs tam, kad be didesnių pastangų galėtų atlikti kasdienę veiklą ir po truputį grįžti prie profesionalaus sporto.

Ortopedijos, bariatrijos ir bendrosios chirurgijos padalinys

Kiti padaliniai

Plastinė chirurgija
Ginekologija ir urologija

  Užsiregistruokite


   Užsiregistruokite