Skruostų („Bichat“) riebalų šalinimas

„Nordclinic“ plastikos chirurgo Gedimino Samulėnos KONSULTACIJOS VILNIUJE jau kovo 31 d.

Video apie mūsų kliniką:

Apie mus rašo:

Kuo mes išsiskiriame iš kitų klinikų?

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo plastinės chirurgijos specialistai, turintys 10–15 metų darbo patirtį. Specialistai atlieka daugiau kaip 4000 operacijų per metus ir yra sertifikuoti ne tik Lietuvoje, bet ir Jungtinėje Karalystėje, Švedijoje, Danijoje. Be to, mūsų ekspertai yra įvairių prestižinių nacionalinių ir tarptautinių chirurginių draugijų nariai. Daugiau apie klinikoje dirbančius chirurgijos specialistus galite sužinoti čia

Klinikoje naudojamos modernios diagnostikos ir chirurginės priemonės, kokias specialistai pasitelkia ir Šiaurės Europos klinikose. Dalis įrangos yra itin aukšto technologinio lygio, kuris vis dar retenybė daugumoje kitų šalių. Palatos yra įrengtos užtikrinant maksimalų komfortą pacientui, jose yra televizorius, oro kondicionierius, atskiras tualetas. Klinikoje galima naudotis belaidžiu internetu.

Į kliniką atvyksta pacientai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių – Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų. Klinikoje pacientams suteikiama  visokeriopa asmeninė priežiūra ir pagalba. Savo pacientus iš klinikos išleidžiame tik tada, kai jie yra pasiruošę ir jaučiasi gerai.

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ekspertai, naudojami naujausi ir patikimiausi paciento saugumo užtikrinimo standartai bei kokybiškos medžiagos. Taip pat klinikoje pateikiamos kainos yra du kartus mažesnės nei Vakarų Europos klinikose.

Po operacijos visiems pacientams suteikiame aukščiausio lygio paslaugas ir priežiūrą visą parą. Jei pacientas gyvena ne Lietuvoje, galime padėti jam suorganizuoti kelionę, pasirūpinti pervežimais, viešbučiu ir kita.

Operacijos datą ir laiką prideriname prie paciento, atsižvelgiant į jo darbą, atostogas ir kitas aplinkybes.

Mūsų klinikos personalas gali bendrauti lietuviškai, rusiškai, angliškai, vokiškai, ispaniškai, norvegiškai, švediškai, daniškai.

Galime pasidalyti pacientų, kuriems mūsų klinikoje buvo atlikta operacija, patirtimi. Ilgametė klinikos patirtis ir pacientų pasitikėjimas, nesikeičiantis personalas, grįžtantys pacientai – elementai, kurie padės Jums priimti sprendimą dėl operacijos mūsų klinikoje.

Abdominalinės chirurgijos ir plastinės chirurgijos ekspertų patirtis

 • Mūsų specialistai atlieka virš 4000 operacijų per metus
 • Licencijuoti Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Švedijoje
 • Stažavosi Belgijoje, Danijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse
 • Lietuvos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos draugijos nariai

Gydytojai

Skruostų („Bichat“) riebalų šalinimas

Kas yra skruostų riebalų šalinimas ir kada jis gali būti atliekamas?

 Vadinamasis „Bichat“ riebalų šalinimas yra mėgstamas pacientų, norinčių sumažinti veido putlumą, pašalinant įgimtas riebalinio audinio sankaupas centrinėje skruostų dalyje. Riebalai šioje veido dalyje vizualiai padidina apatinį žandikaulį, dėl ko veidas atrodo pavargęs. Vyresnio amžiaus pacientams „Bichat“ riebalų šalinimas gali būti derinamas su veido patempimo operacija. Tam tikrais atvejais, siekiant išsaugoti proporcingą skruostų tūrį, šalinama tik tam tikra dalis riebalinio audinio.

Svarbu atsižvelgti, ar pacientas nėra linkęs į antsvorį – tokiais atvejais operacija gali būti neefektyvi. Taip pat dėl mažai pastebimo efekto skruostų riebalų šalinimas nėra rekomenduojamas jaunesniems nei 25 metų pacientams.

Kaip atliekamas skruostų riebalų šalinimas?

Priklausomai nuo individualaus atvejo, operacija gali būti atliekama vienu iš šių metodų:

 • vidinis, kai burnos gleivinėje atliekami 4–5 mm dydžio pjūviai, o riebalinio audinio dalis atskiriama ir pašalinama
 • išorinis, kai pjūvis numatomas veido odoje. Šis metodas taikomas kombinuojant su kitomis veido korekcijomis

Ar skruostų riebalų šalinimas yra saugus?

 Nors operacija yra gana saugi ir nereikalauja specialaus pasiruošimo, kaip ir atliekant bet kurią operaciją, išlieka nedidelė komplikacijų rizika:

 • nepageidaujama organizmo reakcija į anesteziją
 • infekcija
 • kraujavimas
 • nesilaikant pooperacinio režimo – veido asimetrija

Pasiruošimas operacijai

Įprastai operacija atliekama taikant vietinę nejautrą. Prieš atlikdami operaciją, gydytojai patikrina paciento sveikatą, aptaria visus vartojamus ar anksčiau vartotus vaistus. Priešuždegiminių vaistų (įskaitant ir aspiriną) vartojimas prieš operaciją gali padidinti kraujavimo riziką, todėl svarbu atsisakyti kraujo krešumą veikiančių vaistų bent 7 dienoms prieš operaciją.

Ruošiantis operacijai, gydytojas apžiūri pacientą, aptaria problemines vietas, įvertina veido anatomijos ypatumus, taip pat supažindina su galimomis rizikomis ir tikėtinais rezultatais.

 Pooperacinis laikotarpis

Po skruostų riebalų šalinimo operacijos sudėtinga pooperacinė priežiūra nėra reikalinga ir leidžia gyventi beveik įprastu ritmu. Bet kuriuo atveju rekomenduojama susilaikyti nuo didelio fizinio krūvio, kelias dienas po operacijos vengti karšto bei kieto maisto.

Galutiniai operacijos rezultatai matomi po kelių mėnesių – išryškėja skruostikauliai, žandikaulio linija, skruostai tampa mažiau putlūs.

Plastinės chirurgijos ir dermatologijos padalinys

Kiti padaliniai

Ortopedija, bariatrija ir kineziterapija
Ginekologija
Dermatologija ir kosmetologija

  Užsiregistruokite   Užsiregistruokite