Pediatrija

Užsiregistruokite konsultacijai

Gydytojai

Pediatrė, bendrosios praktikos gydytoja

 • Domėjimosi sritys: vaikų psichomotorinė raida, skiepai;
 • Nuolatinis dalyvavimas pediatrų draugijos rengiamose konferencijose bei pediatrų suvažiavimuose;
 • Kvalifikacijos kėlimas VU Medicinos fakultete bei LSMU MA;
 • Lietuvos gydytojų sąjungos narė.

Pediatrija

Gydytojas pediatras – vaiko raidai stebėti, ligoms gydyti

Pediatrijos sritis yra kūdikių, vaikų ir paauglių ligos: jų diagnozavimas, gydymas ir profilaktika. Gydytojai pediatrai stebi vaiko augimą ir vystymąsi, turi kompetencijos patarti praktiškais visais vaiko sveikatos bei priežiūros, mitybos klausimais, todėl idealiu atveju konsultuoja šeimą nuo pat vaiko gimimo iki jo pilnametystės.

Vaiko organizmas funkcionuoja kiek kitaip nei suaugusiojo. Skiriasi ne tik organų fiziologija, bet ir procesai vyksta itin greit, vaikas auga ir būtina gebėti vertinti organizmo pokyčius laike, todėl pediatrų turimos specifinės žinios apie vaiko sveikatą ir organizmą, atskirų organų vystymąsi bei jų sistemų funkcionavimą – itin vertingos.

Pediatrai gali dirbti kaip pirminės priežiūros gydytojai arba specializuotis tam tikrose srityse, pvz.:

Gera praktika – susirasti vaikų gydytoją iš anksto  

Pastaruoju metu juntama tendencija – nemažai tėvų gydytoją pediatrą susiranda dar iki kūdikiui gimstant, kad galėtų ramiai planuotis reguliariuosius vizitus ir apskritai užsitikrintų specialistą, į kurį kreipsis vaikui susirgus ar iškilus įvairių priežiūros klausimų. Su būsimu vaiko gydytoju galima aptarti paveldimas ligas ar šeimoje dažniau pasikartojančius susirgimus. Gydytojas pediatras gali patarti dėl vaiko priežiūros pirmosiomis jo gyvenimo dienomis.

Poreikis apgalvoti vaiko priežiūrą pirmosiomis savaitėmis bei galimybė dažniau konsultuotis su vaikų ligų specialistu ypač aktualu auginantiems pirmą vaiką. Savaime suprantama, jog pirmą kartą atžalos susilaukusiems tėvams klausimų kyla daugiau, dėl vaiko gerovės juntamas stipresnis nerimas ar linkstama įžvelgti ir nesamų ligų požymių, tad galimybė kad ir telefonu pasikalbėti su autoritetingu srities žinovu, jau apžiūrėjusiu vaiką, gali padėti išvengti bereikalingų kelionių pas gydytoją ir apskritai nuraminti, paskatinti žiūrėti į situacijas ramiau, labiau mėgaujantis tėvyste. 

Kada reikia pasirodyti pediatrui?

Reguliarūs vizitai pas gydytoją bei raidos stebėjimas yra būtinas visiems vaikams, mat yra ligų, kurios, laiku diagnozuotos, gali būti geriau kontroliuojamos ar visiškai išgydomos. Pvz., taip vadinamoji „tinginė akis“, kai viena akis mato gerai, o kita – tarsi pritingi ir gyvena kitos sąskaita, gali būti koreguojama tik iki vaikas pradeda eiti į mokyklą. Panašių būklių ar ligų yra ir daugiau.

Rekomenduojamas apsilankymų skaičius:

Pirmaisiais kūdikio gyvenimo metais rekomenduojamų vizitų pas gydytoją skaičius – 6–7. 

Antraisiais gyvenimo metais, priklausomai nuo konkretaus vaiko, gydytojui pasirodoma 2–4 kartus.

Vėliau apsilankyti pas gydytoją pediatrą rekomenduojama 1–2 kartus metuose.

Vizitų metu:

stebima vaiko psichomotorinė raida – žiūrima, ar ji atitinka amžiaus ir lyties normatyvus;

daromi kraujo, šlapimo tyrimai;

įvertinami rizikos veiksniai;

gydytojas pediatras rūpinasi imunoprofilaktika – tėvams sutinkant, sudaro profilaktinio skiepijimo planą bei organizuoja jo vykdymą.

Pediatro apžiūra reikalinga prieš vaiką vedant į ugdymo įstaigas – darželį ar mokyklą. Pasitarti su gydytoju ypač rekomenduojama, jei galvojama ugdymo procesą pradėti metais anksčiau nei įprasta, – tokiais atvejais būtina įvertinti ne tik fizinę, bet ir psichologinę vaiko brandą, socialinius įgūdžius.

Kilus įtarimų dėl sveikatos, raidos sutrikimų ar esant rizikos veiksnių, taip pat jei reikia tikslinti diagnozę, pediatras skiria tyrimus ar nukreipia vaiką pas siauresnės specializacijos vaikų ligų gydytojus.

Į gydytoją pediatrą rekomenduojama kreiptis:

 • Reguliariųjų vaiko apžiūrų (vaiko svėrimas, matavimas, regos, klausos vertinimas, odos apžiūrėjimas, judėjimo ir atramos sistemos vystymasis, matuojamas kraujo spaudimas), profilaktinių patikrinimų bei tyrimų;
 • Planuojant vaiko skiepijimą;
 • Prieš vedant į ugdymo įstaigas, sulig naujais mokslo metais;
 • Esant nusiskundimų dėl sveikatos – lėtinių ar ūminių būklių: skausmo, vėmimo ar viduriavimo, įvairių sužeidimų, peršalus, pakilus temperatūrai ar iškilus būtinosios medicininės pagalbos poreikiui.

Kokios vaikų ligos nustatomos dažniausiai?

 • Įgimtos patologijos; 
 • Širdies ir kraujagyslių ligos;
 • I-ojo tipo cukrinis diabetas;
 • Autizmas;
 • Įvairios bakterinės infekcijos;
 • Celiakija (glitimo netoleravimas);
 • Mažakraujystė;
 • Smegenų navikai.

Susirasti gydytoją pediatrą, kuris rūpinsis vaiku nuo pat jo kūdikystės iki pilnametystės – geriausia investicija į vaiko sveikatą ir jo ateitį. Gydytojas pediatras ne tik stebi vaiko raidą bei gali laiku diagnozuoti specifines vaikų ligas, bet ir patars mitybos, fizinio aktyvumo ir kitais gyvenimo būdo klausimais, padės dar jauname amžiuje suformuoti geruosius įpročius, kurie per laiką turės didžiulį poveikį sveikatai ir gyvenimo kokybei.

Ginekologijos ir urologijos padalinys

Kiti padaliniai

Plastinė chirurgija
Ortopedija, bariatrija ir kineziterapija
Dermatologija ir kosmetologija

  Užsiregistruokite   Užsiregistruokite