Krūtų pakėlimas

Prieš ir po krūtų pakėlimo

Atsiliepimai

Grįžtamasis ryšys mums ne ką mažiau svarbus. Tad dalijamės mūsų klinikos pacientų atsiliepimais.

Aida Rupsyte
Aida Rupsyte
Read More
Ši Moteris.. Gydytoja..yra pati nuostabiausia..jos širdis auksinė o šypsena užburia bei nuramina..nuramina nes gali ja pasitikėti, tai Ugnė Grinaveckė🙏💋
Viktorija Janusauskaite
Viktorija Janusauskaite
Read More
Geriausia klinika, kokią Tik galėtų pasirinkti mergina/moteris turinti kompleksų ar tiesiog yra pasiryžusi pakoreguoti turimas formas. Didelis ACIU visai #nordesthetic klinikai... Skaityti visą
Inga Simanavičienė
Inga Simanavičienė
Read More
Sveiki. Šioj klinikoj man buvo atlikta krūtinės korekcija. Turiu pasakyti, kad personalo profesionalumas ir dėmesys paliko pačius šilčiausius jausmus... Skaityti visą
Ieva Ieva Martuseviciute
Ieva Ieva Martuseviciute
Read More
Esu labai patenkinta visos klinikos kolektyvu, didelis ačiū chirurgui Andriui Pajėdai bei visam prižiūrinčiam personalui! Didžiausios rekomendacijos!
Reda Juodziukyniene
Reda Juodziukyniene
Read More
Nuostabus daktaras kaip specialistas ir žmogus-tai Gediminas Samulėnas
Erika Karpavičiutė-Galinienė
Erika Karpavičiutė-Galinienė
Read More
Labai draugiškas ir malonus personalas, didelį ačiū tariu chirurgui Mantui Sakalauskui, labai džiaugiuosi atlikta operacija 🙂
Previous
Next

Video apie mūsų kliniką:

Mūsų pacientė pasirodė BBC:

Po nepaprastai didelių pastangų metant svorį, mūsų pacientė kovojo su pertekliniu odos kiekiu, kuris trukdė gyventi. Jungtinės Karalystės ligonių kasos (NHS) atmetė pacientės prašymą atlikti nemokamą perteklinės odos pašalinimo operaciją, kuri pacientei atrodė būtina, todėl apie mūsų pacientės dramatišką istoriją laidas sukūrė  garsieji BBC, Mirror, MailOnline kanalai. Galiausiai Stephanie nusprendė atvykti operuotis į mūsų kliniką iš Jungtinės Karalystės ir savo svajonės išsipildymo siekti čia. Skaitykite daugiau apie Stephanie istoriją čia.

Kuo mes išsiskiriame iš kitų klinikų?

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo plastinės chirurgijos specialistai, turintys 10–15 metų darbo patirtį. Specialistai atlieka daugiau kaip 2000 operacijų per metus ir yra sertifikuoti ne tik Lietuvoje, bet ir Jungtinėje Karalystėje, Švedijoje, Danijoje. Be to, mūsų ekspertai yra įvairių prestižinių nacionalinių ir tarptautinių chirurginių draugijų nariai. Daugiau apie klinikoje dirbančius chirurgijos specialistus galite sužinoti čia

Klinikoje naudojamos modernios diagnostikos ir chirurginės priemonės, kokias specialistai pasitelkia ir Šiaurės Europos klinikose. Dalis įrangos yra itin aukšto technologinio lygio, kuris vis dar retenybė daugumoje kitų šalių. Palatos yra įrengtos užtikrinant maksimalų komfortą pacientui, jose yra televizorius, oro kondicionierius, atskiras tualetas. Klinikoje galima naudotis belaidžiu internetu.

Į kliniką atvyksta pacientai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių – Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų. Klinikoje pacientams suteikiama  visokeriopa asmeninė priežiūra ir pagalba. Savo pacientus iš klinikos išleidžiame tik tada, kai jie yra pasiruošę ir jaučiasi gerai.

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ekspertai, naudojami naujausi ir patikimiausi paciento saugumo užtikrinimo standartai bei kokybiškos medžiagos. Taip pat klinikoje pateikiamos kainos yra du kartus mažesnės nei Vakarų Europos klinikose.

Po operacijos užtikrinsime priežiūrą visą parą, kad jaustumėtės kuo patogiau ir saugiau.

Operacijos datą ir laiką prideriname prie paciento, atsižvelgiant į jo darbą, atostogas ir kitas aplinkybes.

Mūsų klinikos personalas gali bendrauti lietuviškai, rusiškai, angliškai, vokiškai, ispaniškai, norvegiškai, švediškai, daniškai.

Galime pasidalyti pacientų, kuriems mūsų klinikoje buvo atlikta operacija, patirtimi. Ilgametė klinikos patirtis ir pacientų pasitikėjimas, nesikeičiantis personalas, grįžtantys pacientai – elementai, kurie padės Jums priimti sprendimą dėl operacijos mūsų klinikoje.

Plastinės chirurgijos ekspertų patirtis

 • Mūsų specialistai atlieka 2000 operacijų per metus
 • Licencijuoti Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Švedijoje
 • Stažavosi Belgijoje, Danijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse
 • Lietuvos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos draugijos nariai

Mantas Kievišas

Mokslinių straipsnių autorius, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas.

Darius Jauniškis

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas.

Mantas Sakalauskas

Mantas Sakalauskas

Mokslinių straipsnių autorius, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas.

Gediminas Samulėnas

Gediminas Samulėnas

Doktorantų tarybos pirmininkas, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas.

Andrius Pajėda

Andrius Pajėda

Kasmet atlieka apie 300 plastinių operacijų, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas.

Tautvydas Urbonas

Tautvydas Urbonas

Dalyvauja mokymuose Prancūzijoje, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas.

Goda Aštrauskaitė

Goda Aštrauskaitė

Stažuotės Prancūzijoje, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja.

Audrius Pakulis

Audrius Pakulis

Dalyvauja mokymuose JAV ir Lietuvoje, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas.

Krūtų pakėlimas

Kas yra krūtų pakėlimas?

Krūtų pakėlimasKrūties ptozė (nykimas) – natūralus procesas, priklausantis nuo daugelio aplinkybių, pavyzdžiui, amžiaus, nėštumo, maitinimo krūtimi ir svorio bei hormonų pokyčių. Krūtų pakėlimas (dar vadinamas mastopeksija) – efektyviausias sprendimas moterims, kurios nori susigrąžinti krūtų formą. Operacijos metu chirurgas pašalina odos perteklių ir pakoreguoja areolės dydį (pigmeninę sritį aplink spenelį). Svarbu tai, kad po šios operacijos nebūna ryškių krūties dydžio pokyčių, nebent krūtų pakėlimas derinamas kartu su krūtų didinimu.

Krūtų pakėlimo operacijos metodai

Galimi du krūtų pakėlimo operacijos metodai, kurie parenkami priklausomai nuo moters krūtų dydžio ir reikiamo pakėlimo laipsnio. 

Kada atliekama krūtų pakėlimo operacija?

Krūtų pakėlimo operacija atliekama dėl estetikos, ši operacija reikalinga:

 • jei krūtys prarado formą
 • jei krūtys ištįso ir suminkštėjo
 • krūtys tapo pastebimai asimetriškos
 • palyginti su bendru krūtų dydžiu, pakito areolė

Mastopeksija taip pat gali būti atliekama po mastektomijos (dalinės, vienos arba abiejų krūtų pašalinimo), siekiant simetrijos. Prieš atliekant operaciją, pacientei svarbu įvertinti lūkesčius: nors ši operacija atliekama moterims su įvairaus dydžio krūtine, ji efektyvesnė turinčioms mažesnę krūtinę.

Pasiruošimas operacijai

Moterys, kurios planuoja krūtų pakėlimo operaciją, turi būti geros sveikatos būklės ir turėti stabilų svorį (jei pacientė turi antsvorio, gali būti rekomenduojama atidėti operaciją). Taip pat operacija neatliekama moterims, kurios planuoja nėštumą, laukiasi vaikelio ar žindo.

 Prieš operaciją pacientė pakviečiama į konsultaciją, kurios metu gydytojas atlieka reikalingą sveikatos patikrą ir pasiūlo tinkamiausią gydymo būdą. Taip pat šio susitikimo metu išsiaiškinami visi svarbiausi klausimai apie operaciją bei gydymą ir kiti svarbūs aspektai, pavyzdžiui, vartojami vaistai, alergijos. Svarbu tai, kad prieš operaciją reikia vengti priešuždegiminių vaistų, nes jie gali padidinti kraujavimo riziką.

Rūkančiosios turėtų vengti tai daryti mažiausiai 6 savaites prieš ir po operacijos.

Pooperacinis laikotarpis

Laikas, per kurį atsigaunama po operacijos, priklauso ne tik nuo parinktos technikos, bet ir nuo anestezijos tipo bei kiekvienos pacientės individualiai. Vis dėlto visos moterys, kurioms atliktas krūtų pakėlimas pritaikius bendrąją anesteziją, kuriam laikui turi pasilikti klinikoje.

Priklausomai nuo pacientės darbo pobūdžio, po operacijos rekomenduojama pasiimti savaitę atostogų, o prie lengvos fizinės veiklos sugrįžti prabėgus ne mažiau nei dviem savaitėms. Be to, 6–8 savaites po krūtų pakėlimo operacijos reikėtų vengti bet kokio didelio fizinio krūvio.

Po operacijos specialistas jums pasiūlys vilkėti specialią kompresinę aprangą arba chirurginę liemenėlę. Be to, kad pasišalintų visi skysčiai, šalia pjūvių gali būti naudojami drenai, kurie turi būti išimami per kelias dienas.

 Esant reikalui, pacientui gali būti išrašoma vaistų skausmui malšinti.

Vidutiniškai kelias savaites po operacijos gali išlikti patinimų ir mėlynių, kelias dienas krūtys gali būti skausmingos. Operacijos rezultatais pacientės gali džiaugtis praėjus 2–12 mėnesių po operacijos. 

Ar krūtų pakėlimas yra saugus? Operacijos privalumai ir trūkumai

Krūtų pakėlimas yra itin efektyvi operacija moterims, siekiančioms apvalesnio ir jaunatviškesnio krūtų kontūro. Kaip ir dauguma kitų operacijų, ji moterims gali padidinti pasitikėjimą savimi ir sumažinti diskomfortą.

Vis dėlto svarbu pažymėti, kad nors šios operacijos rezultatai ilgalaikiai, krūtų forma gali kisti. Siekiant, kad rezultatai išliktų kuo ilgiau, rekomenduoja stengtis išlaikyti stabilų kūno svorį ir sveiką gyvenimo būdą. Krūtų pakėlimo operacija gali turėti įtakos įtakos kūdikio maitinimui krūtimi, nes gali sumažėti pieno gamyba. Vis dėlto tai priklauso nuo individualių atvejų, nes kai kurios moterys po operacijos nepatiria jokių panašių pakitimų. Taip pat yra nedidelė tikimybė, kad po operacijos krūtys gali būti asimetriškos – tokie pakitimai išnyksta bėgant laikui arba po kelių nedidelių chirurginių korekcijų.

Kaip ir po bet kokios intervencijos, atliekant pakėlimo operaciją, išlieka nedidelė komplikacijų rizika:

 • kraujavimas arba infekcijos:
 • alerginės reakcijos (dažniausiai dėl anestezijos)
 • seromos (poodinė audinių skysčio sankaupa)
 • ekstruzija
 • padidėjęs jautrumas (gali būti padidėjęs arba sumažėjęs)
 • raumenų ar plaučių pažeidimai
 • ilgesnis gijimo procesas

Kuo skiriasi krūtų pakėlimo ir krūtų mažinimo operacijos?  

Svarbu tai, kad krūtų pakėlimas ir krūtų mažinimas nėra ta pati operacija. Nors po krūtų mažinimo operacijos akivaizdžiai sumažėja krūtų dydis, mastopeksija skirta pagerinti krūtų formą be reikšmingų dydžio pokyčių.

Mus pasirinko

Mūsų klinika yra didžiausias plastinės chirurgijos centras Baltijos šalyse

Asmeninė priežiūra

Visiems pacientams suteikiame aukščiausio lygio paslaugas ir priežiūrą visą parą. Jei pacientas gyvena ne Lietuvoje, galime padėti jam suorganizuoti kelionę, pasirūpinti pervežimais, viešbučiu ir kita.

  Užsiregistruokite

   Užsiregistruokite

   Mes dirbame! Skaitykite COVID-19 prevencijos rekomendacijas