Gydomasis masažas

Mūsų klinika

„Nordclinic“ kineziterapijos padalinyje teikiamas kineziterapinis gydymas po traumų, operacijų ar dėl lėtinių griaučių raumenų sistemos problemų. Ilgametė patirtis ortopedijoje lėmė, jog klinika pacientams gali pasiūlyti specializuotą ortopedijos kineziterapiją. Skubi diagnostika ir profesionali kineziterapeutų komanda padės sveikti greičiau ir įveikti skausmą.

Aukštos kvalifikacijos kineziterapeutai

Pažangūs kineziterapijos metodai ir gydymo aparatai

Individualus dėmesys pacientui

Užsiregistruokite konsultacijai

Gydytojai

Kineziterapeutė, gydomojo masažo specialistė

  • Specializuojasi gydomojo/terapinio masažo srityje;
  • Atlieka limfodrenažinį masažą po operacijų (pvz. plastinės chirurgijos);
  • Didesnė nei 5 metų praktinė masažo patirtis.

Gydomasis masažas

Vienas iš kineziterapijoje taikomų manualinių terapijos būdų yra masažas. Yra pačių įvairiausių masažų rūšių, visgi reabilitacijos tikslais dažniausiai atliekamas gydomasis masažas. Nuo kitų jis skiriasi savo specifiškumu: tai yra į konkrečią problemą orientuota terapija, kurios tikslas – atkurti bei normalizuoti pažeistas organizmo funkcijas, gydyti ligas. Dažniausiai gydomasis masažas atliekamas tik konkrečioje, probleminėje, kūno vietoje ar artimiausioje zonoje aplink ją. 

Vertindamas situaciją, masažuotojas remiasi nuotraukų duomenimis, cheminiais kraujo ir kitais tyrimais, tačiau pasitelkiama ir apčiuopa – prisilietęs prie probleminės vietos, patyręs specialistas diagnozuoja ar patikslina paciento turimas traumas ir kitas patologijas. Gydomasis masažas yra visiškai individualu – teigiamą terapinį poveikį turintys judesiai, jų intensyvumas ir stiprumas, masažo trukmė parenkami atsižvelgiant į konkrečią problemą, konkretų žmogų bei jo galimybes, ypatybes, savijautą.  

Kaip gydomasis masažas veikia?

Atliekant gydomąjį masažą, masažuojamojoje vietoje vienokiu ar kitokiu smarkumu veikiama praktiškai visa atramos ir judėjimo sistema: kaulai, raumenys, sąnariai, raiščiai, sausgyslės. Labiausiai paveikiami minkštieji kūno audiniai: oda, raumenys ir juos dengianti jungiamojo audinio plėvelė – fascija. Taip pat masažuojant aktyvinamos nervų, kraujotakos, limfos apytakos sistemos – sutrikus pastarajai, pvz., po operacijų, limfa ima kauptis audiniuose ir kūnas ima tinti, dažniausiai – kojos, rankos. Tad atkurti gerą limfos nutekėjimą – itin svarbu.

Gydomojo masažo metu didinamas sąnarių lankstumas, mobilumas, iš dalies veikiami ir griaučiai, pvz., stuburo slanksteliai ir sąnariai – gali būti atkuriama taisyklinga jų biomechanika. Raumenys yra tvirtai suaugę su griaučiais, jie vieni kitus palaiko, todėl veikdami raumenis, galime veikti ir griaučių padėtį.  Pvz., esant stuburo iškrypimui, kuomet stuburas yra pernelyg išlinkęs į šoną (skoliozė), vienoje nugaros dalyje raumenys būna pertempti ir nusilpę, o kitoje, priešingai – sutrumpėję ir smarkiai įtempti. Ankstyvosiose skoliozės stadijose gydomasis masažas gali būti pasitelkiamas siekiant koreguoti raumenų darbą – stiprinti silpnus raumenis ir atpalaiduoti, ištempti pernelyg įsitempusius ir sutrumpėjusius – ir taip taisyti stuburo padėtį.

Kada rekomenduojamas gydomasis masažas?

Kaip masažas atliekamas?

Gydomojo masažo metu atliekami įvairūs judesiai, iš kurių populiariausi, priskiriami klasikiniam masažui, yra glostymas, trynimas, maigymas ir vibracija. Trynimas gerina kraujotaką, limfos nutekėjimą, todėl gerėja raumenų tonusas ir žaizdų gijimas, mažėja randų, sąaugų atsiradimo tikimybė, – išvengti pastarųjų svarbu, nes per laiką randai, sąaugos sukietėja ir ima varžyti judesius, sukelia diskomfortą, skausmą. Maigymas gerina raumenų funkciją, sausgyslių elastingumą. Vibracija veikia ir į gylį, todėl gali būti atkuriami gilieji refleksai, raumenų veikla, kraujotaka.

Gydomasis masažas gali būti atliekamas tik rankomis arba pasitelkiant specialius aparatus. Jų imamasi, kai bandoma atkurti paciento sunkiau atliekamus judesius – veikiami nusilpę, sustingę raumenys, ištempiamos sausgyslės. Ištempiant sausgysles, galima koreguoti kontraktūras – sąnario judesio amplitudės sumažėjimą, pvz., taip vadinamuosius pirštų pritraukimus.

Kombinuojant įvairius masažo judesius, gali būti atliekamas gydomasis giliųjų raumenų masažas, kurio metu veikiami, šalinami skausmingi trigeriniai taškai. Gilusis raumenų masažas efektyviai gerina fascijos būklę, neleidžia formuotis randams ir jų sąaugoms. Taip pat gerinama sausgyslių, raiščių būklė.

Masažas – efektyvus, tačiau laiko reikalaujantis metodas, todėl dažniausiai skiriamas ne vienas masažo seansas, o procedūrų kursas.

Su kokiomis dar masažo technikomis dirbama?

Prieš bet kurį masažą – pirmą kartą bus taikoma paciento apklausa ir testavimas, poreikio įvertinimas, susipažinimas.

Limfodrenažinio masažo metu yra naudojami specialūs šiam masažui skirti judesiai, specialiųjų zonų aktyvacija, specialus ritmas gerinti limfos sistemos veiklą. Tai lėtas, ramus, ritmingas masažas, ypatingai naudingas po operacijų bei traumų, tinimui ir skysčių kaupimuisi bei tempimo jausmui mažinti. Jis ne tik padeda sumažinti nemalonius tinimo/tempimo pojūčius kūne, bet ir gerina/greitina pjūvių, žaizdų gijimą, kadangi padeda limfos sistemai, kuri yra tiesiogiai susijusi su gijimo procesu.

Rando masažas ir teipavimas – atskira technika sukurta specialiai randų geresniam gijimui, sąaugų prevencijai. Šio masažo metu yra aktyvuojama rando kraujotaka, gerinamas jo elastingumas, išjudinamos sąaugų vietos bei teipuojama specialiai sukurtais kinezioteipais ilgesnio masažo poveikio užtvirtinimui. Itin aktualu randų profilaktikai, gydymui, limfos ir kraujo apytakai skatinti, skausmui mažinti ir nevaržomo judesio kūrimui. Gali būti atliekamas tiek po cezario pjūvio, tiek po ortopedinių operacijų, tiek po plastinių operacijų. Svarbiausia, kad pjūvis būtų pilnai sugijęs, nešlapiuotų, siūlai (kabės) būtų išimtos arba ištirpusios, kadangi yra dirbama ne su pjūviu, o su randu.

Antihipertenzinis masažas – tai masažas skirtas žmonėms, kurie turi linkusį būti per dideliu arterinį kraujo spaudimą (130-139/85-89 mmHg) arba jau diagnozuotą hipertenziją (140/90 mmHg ir daugiau) ir dėl to jaučia nemalonus pojūčius, pavyzdžiui, galvos skausmą, spengimą ausyse, didžiulę įtampą, fizinio krūvio netoleravimą ir t.t. Masažas skirtas ir tiems, kurie nejaučia simptomų, tačiau vis tiek turi padidėjusį kraujo spaudimą. Galbūt netgi dar nevartoja vaistų, tačiau jau yra pastebėtas spaudimo polinkis didėti. Padidėjęs kraujo spaudimas kartais atrodo kaip nereikšmingas/įprastas dalykas, tačiau jis tyliai veikia visą organizmą: su laiku pažeidžia kraujagyslių sieneles, storina širdies raumenį, sukelia pokyčius inkstuose, smegenyse ir akyse, padidina kraujagyslių plyšimo ir kraujo išsiliejimo į smegenis riziką. Jei medikamentinis gydymas dar nėra paskirtas, kraujo spaudimą galima valdyti ne tik mažinant rizikos veiksnius: reguliuojant kūno svorį, metant rūkyti, mažinant alkoholio vartojimą, tačiau ir naudojant prevencines priemones tokias kaip lengvas ar vidutinis fizinis krūvis bei antihipertenzinis masažas, kuris ne tik atpalaiduoja raumenis, gerina kraujo tekėjimą, bet ir mažina stresą, kuris irgi yra per didelio kraujo spaudimo rizikos veiksnys. Šio masažo metu yra atliekami lengvi, neskausmingi, atpalaiduojantys judesiai blauzdų (jos tiesiogiai susijusios su širdies darbu), pečių juostos, kaklo, galvos, viršutinio žandikaulio zonose. Beje, nustatyta, jog per didelį kraujo spaudimą turi kas ketvirtas suaugęs Lietuvos gyventojas.

Nėščiųjų masažas – specialių technikų masažas ypatingai prisitaikantis individualiai prie atėjusios pacientės. Jo metu yra užtikrinama patogi gulėjimo/sėdėjimo padėtis, savijauta, atsipalaidavimas. Šis masažas skirtas sumažinti jaučiamus skausmus ir įtampą, kylančius dėl raumenų, odos tempimo, užspaustų nervų, sąnarių maudimo/sąstingio, gerinti sutrikusio miego kokybę, mažinti tinimą/paburkimą (ypatingai kojose) dėl limfinės sistemos perkrovos, veninio kraujo sąstovio, taip pat, kaip prevencinė priemonė pasireiškiančiam mėšlungiui bei celiulito vystimuisi nėštumo metu. Įrodyta, kad fizinis aktyvumas ir reguliarus nėščiųjų masažas ne tik gerina tuometinę savijautą, bet ir palengvina gimdymą bei atsigavimą po jo. Jis atliekamas kontraindikacijų neturinčioms moterims, nuo 12 nėštumo savaitės.

Ortopedijos, bariatrijos ir bendrosios chirurgijos padalinys

Kiti padaliniai

Plastinė chirurgija
Ginekologija ir urologija

    Užsiregistruokite


      Užsiregistruokite