Gydomasis masažas

Mūsų klinika

„Nordclinic“ kineziterapijos padalinyje teikiamas kineziterapinis gydymas po traumų, operacijų ar dėl lėtinių griaučių raumenų sistemos problemų. Ilgametė patirtis ortopedijoje lėmė, jog klinika pacientams gali pasiūlyti specializuotą ortopedijos kineziterapiją. Skubi diagnostika ir profesionali kineziterapeutų komanda padės sveikti greičiau ir įveikti skausmą.

Aukštos kvalifikacijos kineziterapeutai

Pažangūs kineziterapijos metodai ir gydymo aparatai

Individualus dėmesys pacientui

Užsiregistruokite konsultacijai

Komanda

Gydomasis masažas

Vienas iš kineziterapijoje taikomų manualinių terapijos būdų yra masažas. Yra pačių įvairiausių masažų rūšių, visgi reabilitacijos tikslais dažniausiai atliekamas gydomasis masažas. Nuo kitų jis skiriasi savo specifiškumu: tai yra į konkrečią problemą orientuota terapija, kurios tikslas – atkurti bei normalizuoti pažeistas organizmo funkcijas, gydyti ligas. Dažniausiai gydomasis masažas atliekamas tik konkrečioje, probleminėje, kūno vietoje ar artimiausioje zonoje aplink ją. 

Vertindamas situaciją, masažuotojas remiasi nuotraukų duomenimis, cheminiais kraujo ir kitais tyrimais, tačiau pasitelkiama ir apčiuopa – prisilietęs prie probleminės vietos, patyręs specialistas diagnozuoja ar patikslina paciento turimas traumas ir kitas patologijas. Gydomasis masažas yra visiškai individualu – teigiamą terapinį poveikį turintys judesiai, jų intensyvumas ir stiprumas, masažo trukmė parenkami atsižvelgiant į konkrečią problemą, konkretų žmogų bei jo galimybes, ypatybes, savijautą.  

Kaip gydomasis masažas veikia?

Atliekant gydomąjį masažą, masažuojamojoje vietoje vienokiu ar kitokiu smarkumu veikiama praktiškai visa atramos ir judėjimo sistema: kaulai, raumenys, sąnariai, raiščiai, sausgyslės. Labiausiai paveikiami minkštieji kūno audiniai: oda, raumenys ir juos dengianti jungiamojo audinio plėvelė – fascija. Taip pat masažuojant aktyvinamos nervų, kraujotakos, limfos apytakos sistemos – sutrikus pastarajai, pvz., po operacijų, limfa ima kauptis audiniuose ir kūnas ima tinti, dažniausiai – kojos, rankos. Tad atkurti gerą limfos nutekėjimą – itin svarbu.

Gydomojo masažo metu didinamas sąnarių lankstumas, mobilumas, iš dalies veikiami ir griaučiai, pvz., stuburo slanksteliai ir sąnariai – gali būti atkuriama taisyklinga jų biomechanika. Raumenys yra tvirtai suaugę su griaučiais, jie vieni kitus palaiko, todėl veikdami raumenis, galime veikti ir griaučių padėtį.  Pvz., esant stuburo iškrypimui, kuomet stuburas yra pernelyg išlinkęs į šoną (skoliozė), vienoje nugaros dalyje raumenys būna pertempti ir nusilpę, o kitoje, priešingai – sutrumpėję ir smarkiai įtempti. Ankstyvosiose skoliozės stadijose gydomasis masažas gali būti pasitelkiamas siekiant koreguoti raumenų darbą – stiprinti silpnus raumenis ir atpalaiduoti, ištempti pernelyg įsitempusius ir sutrumpėjusius – ir taip taisyti stuburo padėtį.

Kada rekomenduojamas gydomasis masažas?

Kaip masažas atliekamas?

Gydomojo masažo metu atliekami įvairūs judesiai, iš kurių populiariausi, priskiriami klasikiniam masažui, yra glostymas, trynimas, maigymas ir vibracija. Trynimas gerina kraujotaką, limfos nutekėjimą, todėl gerėja raumenų tonusas ir žaizdų gijimas, mažėja randų, sąaugų atsiradimo tikimybė, – išvengti pastarųjų svarbu, nes per laiką randai, sąaugos sukietėja ir ima varžyti judesius, sukelia diskomfortą, skausmą. Maigymas gerina raumenų funkciją, sausgyslių elastingumą. Vibracija veikia ir į gylį, todėl gali būti atkuriami gilieji refleksai, raumenų veikla, kraujotaka.

Gydomasis masažas gali būti atliekamas tik rankomis arba pasitelkiant specialius aparatus. Jų imamasi, kai bandoma atkurti paciento sunkiau atliekamus judesius – veikiami nusilpę, sustingę raumenys, ištempiamos sausgyslės. Ištempiant sausgysles, galima koreguoti kontraktūras – sąnario judesio amplitudės sumažėjimą, pvz., taip vadinamuosius pirštų pritraukimus.

Kombinuojant įvairius masažo judesius, gali būti atliekamas gydomasis giliųjų raumenų masažas, kurio metu veikiami, šalinami skausmingi trigeriniai taškai. Gilusis raumenų masažas efektyviai gerina fascijos būklę, neleidžia formuotis randams ir jų sąaugoms. Taip pat gerinama sausgyslių, raiščių būklė.

Masažas – efektyvus, tačiau laiko reikalaujantis metodas, todėl dažniausiai skiriamas ne vienas masažo seansas, o procedūrų kursas.

Ortopedijos, bariatrijos, kineziterapijos ir neurologijos padalinys

Kiti padaliniai

Plastinė chirurgija
Ginekologija
Dermatologija ir kosmetologija

    Užsiregistruokite



      Užsiregistruokite