Mūsų ginekologijos ir urologijos padalinys Savanorių pr. 245 – tai daugiau nei 25 metus Kaune sėkmingai veikianti bei dešimtis tūkstančių pacientų turėjusi buvusi Kauno „Motina ir vaikas“ klinika. Tuo pačiu tai ir modernios bei šiuolaikiškos klinikos „Nordclinic“ dalis, kuri taip pat teikia plastinės chirurgijos, bariatrijos, ortopedijos, dermatologijos, kosmetologijos ir kitas medicinines paslaugas.
Inovatyvus, aukščiausios klasės Voluson S8 aparatas leidžia greitai, preciziškai ir efektyviai atlikti ultragarsinius tyrimus bei išsamią diagnostiką.
Dėl savo išskirtinės rodomo ultragarsinio vaizdo (2D, 3D, 4D) bei itin ryškios padaromų nuotraukų kokybės, šis aparatas puikiai tinka atlikti svarbiems nėščiųjų bei ginekologiniams tyrimams, taip pat ir išsamiai krūtų ar kitos srities ultragarsinei diagnostikai.
Šiuo moderniu ultragarsiniu apataru procedūros atliekamos greitai ir saugiai, užtikrinant nepriekaištingą moterų sveikatos priežiūrą kiekviename jų gyvenimo etape.
„Voluson” visame pasaulyje yra pripažinta kaip viena pirmaujančių ultragarsinių technologijų ginekologijos srityje.
Kontraceptinis implantas – dar vienas kontracepcijos būdas, pritaikytas moterims. Tai nedidelis lankstus vamzdelis, kurio ilgis dažniausiai siekia vos apie 4 cm. Kontraceptinis implantas yra implantuojamas po oda, dažniausiai ties žastu. Šią kontraceptinę priemonę implantuoti gali tik profesionalūs gydytojai. Ją implantavus, ji aktyvi išlieka 3 metus.
Implantas stabdo ovuliaciją, t.y. kiaušinėlio išleidimą, tendencingai išleisdamas hormoną progestogeną į moters organizmą. Implanto išleidžiamas progestogenas taip pat tirština gimdos gleives, kurios trukdo spermai pasiekti moters kiaušinėlį.
Implantavus kontraceptinį implantą, jis tendencingai išleidžia moteriško hormono progestogeno dozes į kraują. Progestogenas yra identiškas natūraliam moteriškam hormonui progesteronui, kuris yra natūraliai gaminamas moterų kiaušidžių.
Nuolatinis progestogeno išskyrimas:
Kontraceptinis implantas gali būti implantuotas bet kuriuo menstruacijų ciklo metu. Vis dėlto, apie to darymą galvokite tik tuomet, jei jūs ir jūsų daktaras esate šimtu procentų tikri, kad implanto implantavimo metu nesilaukiate atžalos.
Jei implantas yra implantuojamas per pirmąsias 5 jūsų menstruacijų ciklo dienas, jis pradeda apsaugą nuo apvaisinimo iškart. Jei implantas po oda yra implantuojamas bet kuriuo kitu menstruacijų ciklo metu, efektyviu jis taps tik po 7 dienų, kurių metu, norint saugotis nuo apvaisinimo, jums prireiks alternatyvių kontracepcijos priemonių.
Mūsų klinikoje naudojamas kontracepcinis implantas yra nedidelė, plona, lanksti, 4cm. ilgio tūbelė. Ji yra implantuojama po žasto oda patirties turinčio daktaro arba seselės. Ši procedūra nesukelia jokio skausmo, kadangi ją atliekant yra naudojami anestetikai. Nedidelė odoje padaryta žaizda nereikalauja jokių siūlių, jei dėl to nerimaujate – ji yra surišama bei sugyja pati.
Pats implantas yra aktyvus 3 metus – po to, norint šiuo kontracepcijos būdu naudotis toliau, reikia jį pakeisti. Šį implantą galite naudoti iki pat menopauzės, su kuria moterys dažniausiai susiduria įkopdamos į šeštą dešimtmetį.
Kontraceptinį implantą naudoti patartina praėjus bent 3 savaitėms po gimdymo.
Verta paminėti, jog vartoti kontraceptinį implantą, jei maitinate atžalą krūtimi, yra visiškai saugu.
Po persileidimo ar aborto kontraceptinis implantas gali būti implantuojamas iškart. Jis saugoti nuo apvaisinimo pradės nieko nelaukiant – tuo momentu, kai tik bus implantuotas.
Kontraceptinio implanto naudojimas turi ir tam tikrų minusų, todėl prieš naudodami šią kontraceptinį priemonę turėtumėte gerai apgalvoti, ar verta rizikuoti, žinant tai, jog galima susidurti su sutrinkančiu mėnesinių periodiškumu. Mėnesinių periodiškumas, naudojant kontraceptinį implantą, gali pasikeisti kardinaliai. Maždaug 50 procentų moterų, naudojančių kontraceptinį implantą, susiduria su retu arba ilgalaikiu kraujavimu, o 20 procentų moterų su kraujavimu nesusiduria. Realiai, mėnesinių nereguliarumas išlieka visam laikui, kol yra naudojami kontraceptiniai implantai, bet po pirmųjų metų padėtis kiek stabilizuojasi.
Mėnesinių nereguliarumas nėra labai didelė problema, tačiau daliai moterų tai gali būti nepriimtinas įprastos rutinos pokytis. Verta paminėti, jog sutrikusios mėnesinės gali vesti prie nuotaikų kaitos, padidėjusio krūtinės jautrumo, seksualinės nuotaikos praradimo ir galvos skausmų. Gerai bent tai, jog šie šalutiniai efektai dažniausiai pasibaigia po pirmųjų keleto kontraceptinio implanto naudojimo mėnesinių. Jei šie šalutiniai poveikiai nepasibaigia, patartina kreiptis į gydytoją.
Dalis medikamentų gali sumažinti kontraceptinio implanto efektyvumą. Populiariausi iš tokių medikamentų:
Šie medikamentai yra geriausiai žinomi, todėl juos įsidėmėti kaip tuos, kurių vartoti, kai jūsų kūne yra implantuotas kontraceptinis implantas, nereikėtų. Vis dėlto, yra ir daugybė kitų medikamentų, kurie gali stipriai neigiamai įtakoti kontraceptinio implanto efektyvumą, todėl prieš pradedant vartoti bet kokius vaistus, ne tik patartina, bet ir tiesiog būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.
Labai retais atvejais, ta odos vieta, po kuria buvo implantuotas implantas, gali būti užkrėsta. Jei taip nutinka, ši odos vieta yra gydoma antibiotikais.