Kontraceptinio implanto įvedimas/išėmimas

Mūsų klinika

Mūsų ginekologijos ir urologijos padalinys Savanorių pr. 245 – tai daugiau nei 25 metus Kaune sėkmingai veikianti bei dešimtis tūkstančių pacientų turėjusi buvusi Kauno „Motina ir vaikas“ klinika. Tuo pačiu tai ir modernios bei šiuolaikiškos klinikos „Nordclinic“ dalis, kuri taip pat teikia plastinės chirurgijos, bariatrijos, ortopedijos, dermatologijos ir kitas medicinines paslaugas.

Gydytojų ginekologų komanda

Aukščiausios klasės Voluson S8 aparatas

Kontraceptinio implanto įvedimas/išėmimas

Kontraceptinis implantas – dar vienas kontracepcijos būdas, pritaikytas moterims. Tai nedidelis lankstus vamzdelis, kurio ilgis dažniausiai siekia vos apie 4 cm. Kontraceptinis implantas yra implantuojamas po oda, dažniausiai ties žastu. Šią kontraceptinę priemonę implantuoti gali tik profesionalūs gydytojai. Ją implantavus, ji aktyvi išlieka 3 metus.

Implantas stabdo ovuliaciją, t.y. kiaušinėlio išleidimą, tendencingai išleisdamas hormoną progestogeną į moters organizmą. Implanto išleidžiamas progestogenas taip pat tirština gimdos gleives, kurios trukdo spermai pasiekti moters kiaušinėlį.

Faktai apie kontraceptinį implantą

Kontraceptinio implanto veikimas

Implantavus kontraceptinį implantą, jis tendencingai išleidžia moteriško hormono progestogeno dozes į kraują. Progestogenas yra identiškas natūraliam moteriškam hormonui progesteronui, kuris yra natūraliai gaminamas moterų kiaušidžių.

Nuolatinis progestogeno išskyrimas:

Kontraceptinis implantas gali būti implantuotas bet kuriuo menstruacijų ciklo metu. Vis dėlto, apie to darymą galvokite tik tuomet, jei jūs ir jūsų daktaras esate šimtu procentų tikri, kad implanto implantavimo metu nesilaukiate atžalos.

 Jei implantas yra implantuojamas per pirmąsias 5 jūsų menstruacijų ciklo dienas, jis pradeda apsaugą nuo apvaisinimo iškart. Jei implantas po oda yra implantuojamas bet kuriuo kitu menstruacijų ciklo metu, efektyviu jis taps tik po 7 dienų, kurių metu, norint saugotis nuo apvaisinimo, jums prireiks alternatyvių kontracepcijos priemonių.

Mūsų klinikoje naudojamas kontracepcinis implantas yra nedidelė, plona, lanksti, 4cm. ilgio tūbelė. Ji yra implantuojama po žasto oda patirties turinčio daktaro arba seselės. Ši procedūra nesukelia jokio skausmo, kadangi ją atliekant yra naudojami anestetikai. Nedidelė odoje padaryta žaizda nereikalauja jokių siūlių, jei dėl to nerimaujate – ji yra surišama bei sugyja pati.

Pats implantas yra aktyvus 3 metus – po to, norint šiuo kontracepcijos būdu naudotis toliau, reikia jį pakeisti. Šį implantą galite naudoti iki pat menopauzės, su kuria moterys dažniausiai susiduria įkopdamos į šeštą dešimtmetį.

Kada naudoti kontraceptinį implantą?

Kontraceptinis implantas negali būti naudojamas, jeigu:

Kontraceptinių implantų privalumai ir trūkumai

Kitų vartojamų medikamentų įtaka kontraceptinio implanto efektyvumui

Dalis medikamentų gali sumažinti kontraceptinio implanto efektyvumą. Populiariausi iš tokių medikamentų:

Šie medikamentai yra geriausiai žinomi, todėl juos įsidėmėti kaip tuos, kurių vartoti, kai jūsų kūne yra implantuotas kontraceptinis implantas, nereikėtų. Vis dėlto, yra ir daugybė kitų medikamentų, kurie gali stipriai neigiamai įtakoti kontraceptinio implanto efektyvumą, todėl prieš pradedant vartoti bet kokius vaistus, ne tik patartina, bet ir tiesiog būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Rizikos faktoriai

Labai retais atvejais, ta odos vieta, po kuria buvo implantuotas implantas, gali būti užkrėsta. Jei taip nutinka, ši odos vieta yra gydoma antibiotikais.

Ginekologijos ir urologijos padalinys

Kiti padaliniai

Plastinė chirurgija
Ortopedija, bariatrija ir kineziterapija

    Užsiregistruokite


      Užsiregistruokite