Peties sąnario keitimas

Atsiliepimai

Grįžtamasis ryšys mums ne ką mažiau svarbus. Tad dalijamės mūsų klinikos pacientų atsiliepimais.

Aida Rupsyte
Aida Rupsyte
Read More
Ši Moteris.. Gydytoja..yra pati nuostabiausia..jos širdis auksinė o šypsena užburia bei nuramina..nuramina nes gali ja pasitikėti, tai Ugnė Grinaveckė🙏💋
Viktorija Janusauskaite
Viktorija Janusauskaite
Read More
Geriausia klinika, kokią Tik galėtų pasirinkti mergina/moteris turinti kompleksų ar tiesiog yra pasiryžusi pakoreguoti turimas formas. Didelis ACIU visai #nordesthetic klinikai... Skaityti visą
Inga Simanavičienė
Inga Simanavičienė
Read More
Sveiki. Šioj klinikoj man buvo atlikta krūtinės korekcija. Turiu pasakyti, kad personalo profesionalumas ir dėmesys paliko pačius šilčiausius jausmus... Skaityti visą
Ieva Ieva Martuseviciute
Ieva Ieva Martuseviciute
Read More
Esu labai patenkinta visos klinikos kolektyvu, didelis ačiū chirurgui Andriui Pajėdai bei visam prižiūrinčiam personalui! Didžiausios rekomendacijos!
Reda Juodziukyniene
Reda Juodziukyniene
Read More
Nuostabus daktaras kaip specialistas ir žmogus-tai Gediminas Samulėnas
Erika Karpavičiutė-Galinienė
Erika Karpavičiutė-Galinienė
Read More
Labai draugiškas ir malonus personalas, didelį ačiū tariu chirurgui Mantui Sakalauskui, labai džiaugiuosi atlikta operacija 🙂
Previous
Next

Video apie mūsų kliniką:

Mūsų pacientė pasirodė BBC:

Po nepaprastai didelių pastangų metant svorį, mūsų pacientė kovojo su pertekliniu odos kiekiu, kuris trukdė gyventi. Jungtinės Karalystės ligonių kasos (NHS) atmetė pacientės prašymą atlikti nemokamą perteklinės odos pašalinimo operaciją, kuri pacientei atrodė būtina, todėl apie mūsų pacientės dramatišką istoriją laidas sukūrė  garsieji BBC, Mirror, MailOnline kanalai. Galiausiai Stephanie nusprendė atvykti operuotis į mūsų kliniką iš Jungtinės Karalystės ir savo svajonės išsipildymo siekti čia. Skaitykite daugiau apie Stephanie istoriją čia.

Kuo mes išsiskiriame iš kitų klinikų?

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ortopedijos-traumatologijos chirurgijos specialistai, turintys 10–20 metų darbo patirtį. Kiekvienas iš mūsų chirurgų atlieka daugiau kaip 500 operacijų per metus. Be to, chirurgai yra įvairių prestižinių nacionalinių ir tarptautinių chirurginių draugijų nariai. Daugiau apie klinikoje dirbančius chirurgijos specialistus galite sužinoti čia

Klinikoje naudojamos modernios diagnostikos ir chirurginės priemonės, kokias specialistai pasitelkia ir Šiaurės Europos klinikose. Dalis įrangos yra itin aukšto technologinio lygio, kuris vis dar retenybė daugumoje kitų šalių. Palatos yra įrengtos užtikrinant maksimalų komfortą pacientui, jose yra televizorius, oro kondicionierius, atskiras tualetas. Klinikoje galima naudotis belaidžiu internetu.

Į kliniką atvyksta pacientai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių – Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų. Klinikoje pacientams suteikiama  visokeriopa asmeninė priežiūra ir pagalba. Savo pacientus iš klinikos išleidžiame tik tada, kai jie yra pasiruošę ir jaučiasi gerai.

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ekspertai, naudojami naujausi ir patikimiausi paciento saugumo užtikrinimo standartai bei kokybiškos medžiagos. Taip pat klinikoje pateikiamos kainos yra du kartus mažesnės nei Vakarų Europos klinikose.

Po operacijos užtikrinsime priežiūrą visą parą, kad jaustumėtės kuo patogiau ir saugiau.

Operacijos datą ir laiką prideriname prie paciento, atsižvelgiant į jo darbą, atostogas ir kitas aplinkybes.

Mūsų klinikos personalas gali bendrauti lietuviškai, rusiškai, angliškai, vokiškai, ispaniškai, norvegiškai, švediškai, daniškai.

Galime pasidalyti pacientų, kuriems mūsų klinikoje buvo atlikta operacija, patirtimi. Ilgametė klinikos patirtis ir pacientų pasitikėjimas, nesikeičiantis personalas, grįžtantys pacientai – elementai, kurie padės Jums priimti sprendimą dėl operacijos mūsų klinikoje.

Gydytojų ortopedų-traumatologų ekspertų patirtis

 • Ilgametė darbo patirtis, atlikta virš 3500 klubo sąnario keitimo bei kitų operacijų;
 • Licencijuoti Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Švedijoje;
 • Stažavosi Belgijoje, Danijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse;
 • Parašyti moksliniai straipsniai ir publikacijos medicinos žurnaluose.
Dalius Matkevičius NORDCLINIC

Dalius Matkevičius

Gydytojas burnos chirurgas

Ieva Šalaševičienė- NORDCLINIC

Ieva Šalaševičienė

Gydytoja odontologė

Peties sąnario keitimas

Kada reikia keisti peties sąnarį?

Peties sąnario keitimo operacija yra paskutinis sunkiai pažeisto peties sąnario gydymo sprendimas. Fiziologiniu požiūriu, sąnario paviršius yra padengtas lygia ir tvirta kremzle, leidžiančia judėti plačiu judesiu. Tačiau dėl osteoartrito, reumatinio artrito ar sunkios sąnario traumos, šis kremzlinis paviršius tampa plonu ir šiurkščiu. Todėl sąnario judesiai tampa skausmingais, tai riboja ir trikdo kasdienę veiklą. Tokiu atveju išeitis yra peties sąnario keitimo operacija. Tai ne tik palengvina minėtus simptomus, bet ir apsaugo sąnarį nuo tolimesnės žalos.

Peties anatomija

Peties sąnarį sudaro dvi dalys – galvutė, žasto kaulas ir lizdas, kurį sudaro mentės dalis. Sąnarinis paviršius padengtas sąnarine kremzle ir sinovijos membrana. Šis struktūros saugo kaulus nuo susilietimo ir užtikrina tolygius judesius. Stabilumą ir atramą užtikrina sąnarį supančios struktūros. Tai apima tvirtas sausgysles ir raumenis.

Nepaisant to, kad peties sąnarys yra vienas didžiausių kūno sąnarių, jis apkraunamas santykinai nedideliu svoriu. Dėl šios priežasties peties sąnarių ligų pasitaiko retai, tačiau jų simptomai dažniausiai atsiranda jau paskutinėse ligos stadijose.

Peties sąnario keitimo (endoprotezavimo) operacija

Peties sąnario endoprotezavimo operacija atliekama taikant bendrąją arba vietinę nejautrą. Atliekamos dviejų tipų operacijos – pilna arba dalinė endoprotezavimo operacija. Atliekant viso sąnario endoprotezavimo operaciją, sąnario galvutė keičiama žastikaulio komponentu. Jį sudaro užapvalintas ir nupoliruotas elementas, kuris tarnauja kaip sąnario galvutė, bei kojelė, kuri įstatoma į viršutinę žastikaulio dalį.  Peties lizdas yra išlygintas ir pritvirtinamas plastikinis glenoidinis komponentas. Atliekant dalinę peties sąnario endoprotezavimo operaciją protezu keičiama tik viena sąnario dalis.

Operacijos tipas priklauso nuo konkrečios paciento situacijos. Pagrindiniai faktoriai yra dengiamosios kremzlės erozijos lygis, tarpas tarp kaulų, uždegimo intensyvumas ir sąnarių pažeidimo priežastis.

Atsistatymo laikotarpis

Pagrindiniai tikslai po peties sąnario endoprotezavimo operacijos yra skausmo malšinimas ir antiinfekcinė profilaktika. Jums bus skiriami antibiotikai ir nuskausminamieji vaistai, kurie padės jaustis kiek įmanoma komfortabiliau.

Dažniausiai ranka po operacijos būna parišama raiščiu 2 – 4 savaitėms. Tuo metu Jums reikės atlikti fizioterapiją. Jūsų gydytojas Jums sudarys pratimų planą, kuris susideda iš kelių etapų. Iš pat pradžių sąnario judinti nebus galima. Tai reiškia, kad reikės naudotis sveikąja raka norint pajudinti operuotą ranką. Vėliau reikės pradėti tam tikrus stiprinimo judesius bei pratimus, kurie didina sąnario judesio diapazoną Ypatingą dėmesį reikės skirti nurodymams, nes bet kokie neteisingai atliekami dalykai gali padaryti daugiau žalos nei naudos.

Po 4–6 savaičių Jums bus leidžiama vairuoti automobilį, kelti sunkesnius daiktus, atsistumti operuota ranka ir ją judinti visomis padėtimis. Atliekant kasdienę veiklą rekomenduojame turėti pagalbininką, tad reikėtų dėl to susitarti su šeimos nariu arba specializuota agentūra.

Mūsų klinika yra didžiausias plastinės chirurgijos centras Baltijos šalyse

Mus pasirinko

Asmeninė priežiūra

Visiems pacientams suteikiame aukščiausio lygio paslaugas ir priežiūrą visą parą. Jei pacientas gyvena ne Lietuvoje, galime padėti jam suorganizuoti kelionę, pasirūpinti pervežimais, viešbučiu ir kita.

  Užsiregistruokite

   Užsiregistruokite

   Mes dirbame! Skaitykite COVID-19 prevencijos rekomendacijas