Peties sąnario keitimas

„Nordclinic“ – daugiausiai ortopedinių protezavimo operacijų atliekanti privati klinika Lietuvoje

Klinika, kurioje per metus atliekama virš 1.000 ortopedinių operacijų, yra vienintelis „Smith & Nephew“ kompetencijų centras Baltijos šalyse. „Nordclinic“ taip pat yra ir žinomiausia Lietuvos ortopedijos klinika užsienio šalyse, apie kurią reportažus rengė „BBC“, „The Guardian“, „Der Spiegel“, „ITV“, „The New York Times“ ir kt.

Galerija

Peties sąnario keitimas. Fiziologiniu požiūriu, sąnario paviršius yra padengtas lygia ir tvirta kremzle, leidžiančia judėti plačiu judesiu. Tačiau dėl osteoartrito, reumatinio artrito ar sunkios sąnario traumos, šis kremzlinis paviršius tampa plonu ir šiurkščiu. Todėl sąnario judesiai tampa skausmingais, tai riboja ir trikdo kasdienę veiklą. Tokiu atveju išeitis yra peties sąnario keitimo operacija. Tai ne tik palengvina minėtus simptomus, bet ir apsaugo sąnarį nuo tolimesnės žalos. Daugiau apie operaciją.

Apie mus rašo:

Kainos

SVARBI INFORMACIJA: „Nordclinic“ atliekamos operacijos gali būti finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Gydymo paslaugos gali būti teikiamos be papildomo mokesčio, tačiau pacientas savo iniciatyva gali pasirinkti papildomai apmokamas medicinines medžiagas ar paslaugas. Skaityti daugiau. 

Video apie mūsų kliniką:

Specializuota ortopedijos kineziterapija

Ilgametė „Nordclinic“ patirtis ortopedijoje lėmė, jog klinika pacientams gali pasiūlyti specializuotą ortopedijos kineziterapiją bei teikti  kineziterapinį gydymą po traumų, operacijų ar dėl lėtinių griaučių raumenų sistemos problemų. 

 „Nordclinic“ kineziterapijos padalinys aprūpintas modernia įranga, o individualias reabilitacijos programas rengia daugiau nei 20 metų patirtį turintis kineziterapeutas prof. Laimonas Šiupšinskas. 

 • Ilgametė patirtis ortopedijos kineziterapijoje;
 • Aukštos kvalifikacijos kineziterapeutai;
 • Pažangūs kineziterapijos metodai ir gydymo aparatai;
 • Individualus dėmesys pacientui.

Ortopedijos chirurgų komanda

Užsiregistruokite konsultacijai

Oficialūs sporto medicinos partneriai:

Kuo mes išsiskiriame iš kitų klinikų?

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ortopedijos-traumatologijos chirurgijos specialistai, turintys 10–20 metų darbo patirtį. Kiekvienas iš mūsų chirurgų atlieka daugiau kaip 500 operacijų per metus. Be to, chirurgai yra įvairių prestižinių nacionalinių ir tarptautinių chirurginių draugijų nariai. Daugiau apie klinikoje dirbančius chirurgijos specialistus galite sužinoti čia

Klinikoje naudojamos modernios diagnostikos ir chirurginės priemonės, kokias specialistai pasitelkia ir Šiaurės Europos klinikose. Dalis įrangos yra itin aukšto technologinio lygio, kuris vis dar retenybė daugumoje kitų šalių. Palatos yra įrengtos užtikrinant maksimalų komfortą pacientui, jose yra televizorius, oro kondicionierius, atskiras tualetas. Klinikoje galima naudotis belaidžiu internetu.

Į kliniką atvyksta pacientai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių – Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų. Klinikoje pacientams suteikiama  visokeriopa asmeninė priežiūra ir pagalba. Savo pacientus iš klinikos išleidžiame tik tada, kai jie yra pasiruošę ir jaučiasi gerai.

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ekspertai, naudojami naujausi ir patikimiausi paciento saugumo užtikrinimo standartai bei kokybiškos medžiagos. Taip pat klinikoje pateikiamos kainos yra du kartus mažesnės nei Vakarų Europos klinikose.

Po operacijos visiems pacientams suteikiame aukščiausio lygio paslaugas ir priežiūrą visą parą. Jei pacientas gyvena ne Lietuvoje, galime padėti jam suorganizuoti kelionę, pasirūpinti pervežimais, viešbučiu ir kita.

Operacijos datą ir laiką prideriname prie paciento, atsižvelgiant į jo darbą, atostogas ir kitas aplinkybes.

Mūsų klinikos personalas gali bendrauti lietuviškai, rusiškai, angliškai, vokiškai, ispaniškai, norvegiškai, švediškai, daniškai.

Galime pasidalyti pacientų, kuriems mūsų klinikoje buvo atlikta operacija, patirtimi. Ilgametė klinikos patirtis ir pacientų pasitikėjimas, nesikeičiantis personalas, grįžtantys pacientai – elementai, kurie padės Jums priimti sprendimą dėl operacijos mūsų klinikoje.

Gydytojų ortopedų-traumatologų ekspertų patirtis

 • Ilgametė darbo patirtis, atlikta virš 3500 klubo sąnario keitimo bei kitų operacijų;
 • Licencijuoti Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Švedijoje;
 • Stažavosi Belgijoje, Danijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse;
 • Parašyti moksliniai straipsniai ir publikacijos medicinos žurnaluose.

Peties sąnario keitimas

Kada reikia keisti peties sąnarį?

Peties sąnario keitimo operacija yra paskutinis sunkiai pažeisto peties sąnario gydymo sprendimas. Fiziologiniu požiūriu, sąnario paviršius yra padengtas lygia ir tvirta kremzle, leidžiančia judėti plačiu judesiu. Tačiau dėl osteoartrito, reumatinio artrito ar sunkios sąnario traumos, šis kremzlinis paviršius tampa plonu ir šiurkščiu. Todėl sąnario judesiai tampa skausmingais, tai riboja ir trikdo kasdienę veiklą. Tokiu atveju išeitis yra peties sąnario keitimo operacija. Tai ne tik palengvina minėtus simptomus, bet ir apsaugo sąnarį nuo tolimesnės žalos.

Peties anatomija

Peties sąnarį sudaro dvi dalys – galvutė, žasto kaulas ir lizdas, kurį sudaro mentės dalis. Sąnarinis paviršius padengtas sąnarine kremzle ir sinovijos membrana. Šis struktūros saugo kaulus nuo susilietimo ir užtikrina tolygius judesius. Stabilumą ir atramą užtikrina sąnarį supančios struktūros. Tai apima tvirtas sausgysles ir raumenis.

Nepaisant to, kad peties sąnarys yra vienas didžiausių kūno sąnarių, jis apkraunamas santykinai nedideliu svoriu. Dėl šios priežasties peties sąnarių ligų pasitaiko retai, tačiau jų simptomai dažniausiai atsiranda jau paskutinėse ligos stadijose. 

Peties sąnario keitimo (endoprotezavimo) operacija.

Peties sąnario endoprotezavimo operacija atliekama taikant bendrąją arba vietinę nejautrą. Atliekamos dviejų tipų operacijos – pilna arba dalinė endoprotezavimo operacija. Atliekant viso sąnario endoprotezavimo operaciją, sąnario galvutė keičiama žastikaulio komponentu. Jį sudaro užapvalintas ir nupoliruotas elementas, kuris tarnauja kaip sąnario galvutė, bei kojelė, kuri įstatoma į viršutinę žastikaulio dalį.  Peties lizdas yra išlygintas ir pritvirtinamas plastikinis glenoidinis komponentas. Atliekant dalinę peties sąnario endoprotezavimo operaciją protezu keičiama tik viena sąnario dalis.

Operacijos tipas priklauso nuo konkrečios paciento situacijos. Pagrindiniai faktoriai yra dengiamosios kremzlės erozijos lygis, tarpas tarp kaulų, uždegimo intensyvumas ir sąnarių pažeidimo priežastis.

Atsistatymo laikotarpis

Pagrindiniai tikslai po peties sąnario endoprotezavimo operacijos yra skausmo malšinimas ir antiinfekcinė profilaktika. Jums bus skiriami antibiotikai ir nuskausminamieji vaistai, kurie padės jaustis kiek įmanoma komfortabiliau.

Dažniausiai ranka po operacijos būna parišama raiščiu 2 – 4 savaitėms. Tuo metu Jums reikės atlikti fizioterapiją. Jūsų gydytojas Jums sudarys pratimų planą, kuris susideda iš kelių etapų. Iš pat pradžių sąnario judinti nebus galima. Tai reiškia, kad reikės naudotis sveikąja raka norint pajudinti operuotą ranką. Vėliau reikės pradėti tam tikrus stiprinimo judesius bei pratimus, kurie didina sąnario judesio diapazoną Ypatingą dėmesį reikės skirti nurodymams, nes bet kokie neteisingai atliekami dalykai gali padaryti daugiau žalos nei naudos.

Po 4–6 savaičių Jums bus leidžiama vairuoti automobilį, kelti sunkesnius daiktus, atsistumti operuota ranka ir ją judinti visomis padėtimis. Atliekant kasdienę veiklą rekomenduojame turėti pagalbininką, tad reikėtų dėl to susitarti su šeimos nariu arba specializuota agentūra.

Ortopedijos, bariatrijos ir bendrosios chirurgijos padalinys

Kiti padaliniai

Plastinė chirurgija
Ginekologija ir urologija

  Užsiregistruokite


   Užsiregistruokite