Viršutinės lūpos pakėlimo operacija

Prieš ir po viršutinės lūpos pakėlimo operacijos

Atsiliepimai

Grįžtamasis ryšys mums ne ką mažiau svarbus. Tad dalijamės mūsų klinikos pacientų atsiliepimais.

Aida Rupsyte
Aida Rupsyte
Read More
Ši Moteris.. Gydytoja..yra pati nuostabiausia..jos širdis auksinė o šypsena užburia bei nuramina..nuramina nes gali ja pasitikėti, tai Ugnė Grinaveckė🙏💋
Viktorija Janusauskaite
Viktorija Janusauskaite
Read More
Geriausia klinika, kokią Tik galėtų pasirinkti mergina/moteris turinti kompleksų ar tiesiog yra pasiryžusi pakoreguoti turimas formas. Didelis ACIU visai #nordesthetic klinikai... Skaityti visą
Inga Simanavičienė
Inga Simanavičienė
Read More
Sveiki. Šioj klinikoj man buvo atlikta krūtinės korekcija. Turiu pasakyti, kad personalo profesionalumas ir dėmesys paliko pačius šilčiausius jausmus... Skaityti visą
Ieva Ieva Martuseviciute
Ieva Ieva Martuseviciute
Read More
Esu labai patenkinta visos klinikos kolektyvu, didelis ačiū chirurgui Andriui Pajėdai bei visam prižiūrinčiam personalui! Didžiausios rekomendacijos!
Reda Juodziukyniene
Reda Juodziukyniene
Read More
Nuostabus daktaras kaip specialistas ir žmogus-tai Gediminas Samulėnas
Erika Karpavičiutė-Galinienė
Erika Karpavičiutė-Galinienė
Read More
Labai draugiškas ir malonus personalas, didelį ačiū tariu chirurgui Mantui Sakalauskui, labai džiaugiuosi atlikta operacija 🙂
Previous
Next

Video apie mūsų kliniką:

Mūsų pacientė pasirodė BBC:

Po nepaprastai didelių pastangų metant svorį, mūsų pacientė kovojo su pertekliniu odos kiekiu, kuris trukdė gyventi. Jungtinės Karalystės ligonių kasos (NHS) atmetė pacientės prašymą atlikti nemokamą perteklinės odos pašalinimo operaciją, kuri pacientei atrodė būtina, todėl apie mūsų pacientės dramatišką istoriją laidas sukūrė  garsieji BBC, Mirror, MailOnline kanalai. Galiausiai Stephanie nusprendė atvykti operuotis į mūsų kliniką iš Jungtinės Karalystės ir savo svajonės išsipildymo siekti čia. Skaitykite daugiau apie Stephanie istoriją čia.

Kuo mes išsiskiriame iš kitų klinikų?

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo plastinės chirurgijos specialistai, turintys 10–15 metų darbo patirtį. Specialistai atlieka daugiau kaip 2000 operacijų per metus ir yra sertifikuoti ne tik Lietuvoje, bet ir Jungtinėje Karalystėje, Švedijoje, Danijoje. Be to, mūsų ekspertai yra įvairių prestižinių nacionalinių ir tarptautinių chirurginių draugijų nariai. Daugiau apie klinikoje dirbančius chirurgijos specialistus galite sužinoti čia

Klinikoje naudojamos modernios diagnostikos ir chirurginės priemonės, kokias specialistai pasitelkia ir Šiaurės Europos klinikose. Dalis įrangos yra itin aukšto technologinio lygio, kuris vis dar retenybė daugumoje kitų šalių. Palatos yra įrengtos užtikrinant maksimalų komfortą pacientui, jose yra televizorius, oro kondicionierius, atskiras tualetas. Klinikoje galima naudotis belaidžiu internetu.

Į kliniką atvyksta pacientai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių – Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų. Klinikoje pacientams suteikiama  visokeriopa asmeninė priežiūra ir pagalba. Savo pacientus iš klinikos išleidžiame tik tada, kai jie yra pasiruošę ir jaučiasi gerai.

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ekspertai, naudojami naujausi ir patikimiausi paciento saugumo užtikrinimo standartai bei kokybiškos medžiagos. Taip pat klinikoje pateikiamos kainos yra du kartus mažesnės nei Vakarų Europos klinikose.

Po operacijos užtikrinsime priežiūrą visą parą, kad jaustumėtės kuo patogiau ir saugiau.

Operacijos datą ir laiką prideriname prie paciento, atsižvelgiant į jo darbą, atostogas ir kitas aplinkybes.

Mūsų klinikos personalas gali bendrauti lietuviškai, rusiškai, angliškai, vokiškai, ispaniškai, norvegiškai, švediškai, daniškai.

Galime pasidalyti pacientų, kuriems mūsų klinikoje buvo atlikta operacija, patirtimi. Ilgametė klinikos patirtis ir pacientų pasitikėjimas, nesikeičiantis personalas, grįžtantys pacientai – elementai, kurie padės Jums priimti sprendimą dėl operacijos mūsų klinikoje.

Plastinės chirurgijos ekspertų patirtis

 • Mūsų specialistai atlieka 2000 operacijų per metus
 • Licencijuoti Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Švedijoje
 • Stažavosi Belgijoje, Danijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse
 • Lietuvos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos draugijos nariai

Mantas Kievišas

Mokslinių straipsnių autorius, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas.

Darius Jauniškis

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas.

Mantas Sakalauskas

Mantas Sakalauskas

Mokslinių straipsnių autorius, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas.

Gediminas Samulėnas

Gediminas Samulėnas

Doktorantų tarybos pirmininkas, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas.

Andrius Pajėda

Andrius Pajėda

Kasmet atlieka apie 300 plastinių operacijų, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas.

Tautvydas Urbonas

Tautvydas Urbonas

Dalyvauja mokymuose Prancūzijoje, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas.

Goda Aštrauskaitė

Goda Aštrauskaitė

Stažuotės Prancūzijoje, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja.

Audrius Pakulis

Audrius Pakulis

Dalyvauja mokymuose JAV ir Lietuvoje, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas.

Viršutinės lūpos pakėlimo operacija

Kas yra viršutinės lūpos pakėlimo operacija? 

Lūpų pakėlimas, kuris dažnai vadinamas viršutinės lūpos pakėlimu, yra chirurginė operacija, kurios metu pašalinama perteklinė oda viršutinės lūpos zonoje tam, kad sumažėtų vertikalus lūpų ilgis ir jos atrodytų standesnės ir putlesnės. Be to, viršutinės lūpos pakėlimas pacientui suteikia labiau subalansuotą ir jaunesnę išvaizdą, nes atstatoma simetrija, kuri buvo prarasta dėl su senėjimu susijusio lūpų odos išsitempimo ir pan. Reikėtų paminėti ir tai, kad pjūvis atliekamas žemiau nosies pagrindo, todėl pooperacinių randų praktiškai nelieka. 

Kam gali būti atliekama viršutinės lūpos pakėlimo operacija?

Tinkami kandidatai viršutinės lūpos pakėlimo operacijai yra pacientai, kurių lūpų vermiliono kontūras, sudarantis ribą tarp viršutinės lūpos ir veido odos virš lūpos, yra gerokai pažemėjęs. Toks pažemėjimas atsiranda dėl amžiaus arba natūralių paciento anatominių savybių. Jei viršutinės lūpos nukarusi oda nusileidžia virš paciento viršutinių dantų tiek šypsantis, tiek nesišypsant, viršutinės lūpos pakėlimo operacija yra optimalus sprendimas platesnei šypsenai ir geriau matomam viršutinės lūpos vermiliono kontūrui. Taip pat labai svarbu, kad tinkamas kandidatas viršutinės lūpos pakėlimo operacijai būtų geros sveikatos būklės ir turėtų susiformavęs realistinius lūkesčius dėl šios operacijos rezultato.

Pasiruošimas viršutinės lūpos pakėlimo operacijai

Norint tinkamai pasiruošti viršutinės lūpos pakėlimo operacijai, reikės laikytis tam tikrų iki operacinių rekomendacijų:

pratikuokite sveiką gyvenimo būdą, reguliariai mankštinkitės, susibalansuokite savo dietą, vartokite pakankamai skysčių, kad sustiprintumėte organizmą ir pooperacinis gijimas būtų greitesnis,

nevartokite tabako ir alkoholio produktų bent 6 savaites iki operacijos, nes tai gali pabloginti ir sulėtinti audinių gijimą,

išskyrus atvejus, jei gydytojas nurodytų kitaip, negerkite aspirino, vaistų nuo uždegimo ir kraują skystinančių vaistų bent 2 savaites iki operacijos tam, kad sumažintumėte pooperacinių komplikacijų tikimybę

pasikonsultuokite su plastinės chirurgijos gydytoju apie savo alergijas, anksčiau atliktas chirurgines operacijas bei kasdien geriamus vaistus, o jei reikia vartoti kokius nors vaistus, būtinai apie tai informuokite plastinės chirurgijos gydytoją,

laikykitės ir visų specialiųjų iki operacinių nurodymų, nes pagal kiekvieno paciento medicininę istoriją jie gali skirtis.

Gijimas po viršutinės lūpos pakėlimo operacijos 

Gijimas po viršutinės lūpos pakėlimo operacijos dažniausiai būna greitas ir nesudėtingas. Pateikiame kelis patarimus ir truputį informacijos apie pooperacinį laikotarpį pacientui:

Gijimo laikotarpis. Gijimas po šios operacijos paprastai trunka iki 3 savaičių.

Skausmas. Pooperaciniu laikotarpiu pacientai jaučia nestiprius arba vidutinio intensyvumo skausmus iki 1 savaitės po operacijos, kurie slopinami nuskausminančiais vaistais.

Siūlės. Siūlai paprastai pašalinami per pirmąsias 4-5 dienas po operacijos. Jei naudojami ištirpstantys siūlai, jų po operacijos pašalinti nereikia. Tačiau mėlynės ir patinimas gali būti nuo 1 iki 3 savaičių po operacijos, nes tai klinikinė vietinė organizmo priešuždegiminė reakcija į chirurginę intervenciją. Jei tai tęstųsi ilgiau, reikės konsultuotis su gydytoju, nes tai gali būti žaizdų infekcijos simptomas.

Mėlynės ir patinimai.  Tačiau mėlynės ir patinimas gali būti nuo 1 iki 3 savaičių po operacijos, nes tai klinikinė vietinė organizmo priešuždegiminė reakcija į chirurginę intervenciją. Jei tai tęstųsi ilgiau, reikės konsultuotis su gydytoju, nes tai gali būti žaizdų infekcijos simptomas.

Ko reikėtų vengti. Tam, kad nebūtų pažeista pjūvio vieta, pirmąją savaitę po operacijos rekomenduojame kuo mažiau judinti viršutinę lūpą valgant, valantis dantis ir pan.

Randai. Viršutinės lūpos pakėlimo operacijos randas gali matytis pirmąsias kelias savaites po operacijos, o vėliau jis palaipsniui išnyksta suformuodamas beveik nematomą ploną liniją. Esant poreikiui, didesnį ar labiau matomi randai gali būti mažinami chirurginėmis procedūromis.

Ar gali viršutinės lūpos pakėlimo operacija būti derinama su veido odos pakėlimo ar kitomis operacijomis?

Viršutinės lūpos pakėlimo operacija gali būti nesudėtingai derinama su kitomis estetinėmis, chirurginėmis operacijomis, tokiomis kaip veido odos pakėlimasrinoplastika (kaip pat vadinama nosies plastikos operacija), veido implantai, siekiant ryškesnių atjauninimo rezultatų. Tačiau reikėtų paminėti, kad atliekant kelias operacijas vienu metu su dideliu minkštųjų audinių plotu, didėja ir pooperacinės infekcijos tikimybė, gali būti žaizdų gijimo komplikacijų.

Po viršutinės lūpos pakėlimo operacijos

Atlikus šią operaciją ir siekiant užtikrinti sklandų atsistatymą po operacijos, reikės atsižvelgti dar į kelis dalykus:

Pjūvių vietų priežiūra. Reikės užtikrinti, kad pjūvių vietos būtų sausos ir švarios bent 48 valandas po operacijos. Vėliau pacientams primygtinai rekomenduojama užtikrinti tinkamą asmeninę higieną arba ją atitinkamai koreguoti pagal gydytojo rekomendacijas.

Makiažas. Primygtinai nerekomenduojame naudoti makiažo bent 10 dienų po šios operacijos, kad būtų išvengta žaizdų infekcijos tikimybės.

Alkoholis ir tabakas. Pacientams nerekomenduojama vartoti alkoholio ar tabako produktų, ypač tais atvejais, kai jiems skirti vaistai po operacijos, nes tai gali sukelti nepageidaujamus toksinius reiškinius ir dėl to gali atsirasti pooperacinių komplikacijų.

Galimos komplikacijos. Kaip ir po bet kokios plastinės operacijos, po viršutinės lūpos pakėlimo operacijos egzistuoja, nors ir labai nedidelė, ilgalaikių komplikacijų tikimybė, susijusi su viršutinės lūpos sukietėjimu arba nejautrumu, šypsenos deformacija, labai retais atvejais galimas kalbėjimo apsunkinimas. Todėl, atsiradus ar pajutus bet kurį iš šių pooperacinių reiškinių, nedelsiant reikėtų informuoti operavusį gydytoją.

Mus pasirinko

Mūsų klinika yra didžiausias plastinės chirurgijos centras Baltijos šalyse

Asmeninė priežiūra

Visiems pacientams suteikiame aukščiausio lygio paslaugas ir priežiūrą visą parą. Jei pacientas gyvena ne Lietuvoje, galime padėti jam suorganizuoti kelionę, pasirūpinti pervežimais, viešbučiu ir kita.

  Užsiregistruokite

   Užsiregistruokite

   Mes dirbame! Skaitykite COVID-19 prevencijos rekomendacijas