Priekinio kelio raiščio (ACL) rekonstrukcinė operacija

„Nordclinic“ – daugiausiai ortopedinių protezavimo operacijų atliekanti privati klinika Lietuvoje

Klinika, kurioje per metus atliekama virš 1.000 ortopedinių operacijų, yra vienintelis „Smith & Nephew“ kompetencijų centras Baltijos šalyse. „Nordclinic“ taip pat yra ir žinomiausia Lietuvos ortopedijos klinika užsienio šalyse, apie kurią reportažus rengė „BBC“, „The Guardian“, „Der Spiegel“, „ITV“, „The New York Times“ ir kt.

Kainos

SVARBI INFORMACIJA: „Nordclinic“ atliekamos operacijos gali būti finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Gydymo paslaugos gali būti teikiamos be papildomo mokesčio, tačiau pacientas savo iniciatyva gali pasirinkti papildomai apmokamas medicinines medžiagas ar paslaugas. Skaityti daugiau. 

Užsiregistruokite konsultacijai

Video apie mūsų kliniką:

Apie mus rašo:

Oficialūs sporto medicinos partneriai:

Kuo mes išsiskiriame iš kitų klinikų?

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ortopedijos-traumatologijos chirurgijos specialistai, turintys 10–20 metų darbo patirtį. Kiekvienas iš mūsų chirurgų atlieka daugiau kaip 500 operacijų per metus. Be to, chirurgai yra įvairių prestižinių nacionalinių ir tarptautinių chirurginių draugijų nariai. Daugiau apie klinikoje dirbančius chirurgijos specialistus galite sužinoti čia

Klinikoje naudojamos modernios diagnostikos ir chirurginės priemonės, kokias specialistai pasitelkia ir Šiaurės Europos klinikose. Dalis įrangos yra itin aukšto technologinio lygio, kuris vis dar retenybė daugumoje kitų šalių. Palatos yra įrengtos užtikrinant maksimalų komfortą pacientui, jose yra televizorius, oro kondicionierius, atskiras tualetas. Klinikoje galima naudotis belaidžiu internetu.

Į kliniką atvyksta pacientai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių – Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų. Klinikoje pacientams suteikiama  visokeriopa asmeninė priežiūra ir pagalba. Savo pacientus iš klinikos išleidžiame tik tada, kai jie yra pasiruošę ir jaučiasi gerai.

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ekspertai, naudojami naujausi ir patikimiausi paciento saugumo užtikrinimo standartai bei kokybiškos medžiagos. Taip pat klinikoje pateikiamos kainos yra du kartus mažesnės nei Vakarų Europos klinikose.

Po operacijos visiems pacientams suteikiame aukščiausio lygio paslaugas ir priežiūrą visą parą. Jei pacientas gyvena ne Lietuvoje, galime padėti jam suorganizuoti kelionę, pasirūpinti pervežimais, viešbučiu ir kita.

Operacijos datą ir laiką prideriname prie paciento, atsižvelgiant į jo darbą, atostogas ir kitas aplinkybes.

Mūsų klinikos personalas gali bendrauti lietuviškai, rusiškai, angliškai, vokiškai, ispaniškai, norvegiškai, švediškai, daniškai.

Galime pasidalyti pacientų, kuriems mūsų klinikoje buvo atlikta operacija, patirtimi. Ilgametė klinikos patirtis ir pacientų pasitikėjimas, nesikeičiantis personalas, grįžtantys pacientai – elementai, kurie padės Jums priimti sprendimą dėl operacijos mūsų klinikoje.

Gydytojų ortopedų-traumatologų ekspertų patirtis

  • Ilgametė darbo patirtis, atlikta virš 3500 klubo sąnario keitimo bei kitų operacijų;
  • Licencijuoti Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Švedijoje;
  • Stažavosi Belgijoje, Danijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse;
  • Parašyti moksliniai straipsniai ir publikacijos medicinos žurnaluose.

Ortopedijos chirurgų komanda

Specializuota ortopedijos kineziterapija

Ilgametė „Nordclinic“ patirtis ortopedijoje lėmė, jog klinika pacientams gali pasiūlyti specializuotą ortopedijos kineziterapiją bei teikti  kineziterapinį gydymą po traumų, operacijų ar dėl lėtinių griaučių raumenų sistemos problemų. 

 „Nordclinic“ kineziterapijos padalinys aprūpintas modernia įranga, o individualias reabilitacijos programas rengia daugiau nei 20 metų patirtį turintis kineziterapeutas prof. Laimonas Šiupšinskas. 

  • Ilgametė patirtis ortopedijos kineziterapijoje;
  • Aukštos kvalifikacijos kineziterapeutai;
  • Pažangūs kineziterapijos metodai ir gydymo aparatai;
  • Individualus dėmesys pacientui.

Kelio priekinio kryžminio raiščio rekonstrukcinė operacija

Kas yra priekinis kelio raištis ir kokia jo funkcija kelio anatomijoje?

Raiščiai yra tarsi tvirtos juostelės, kuris jungia kaulus vieną su kitu. Kelio priekinis kryžminis raištis yra jungiamojo audinio juostelė, esanti kelyje. Keturi kelio raiščiai užtikrina jo stabilumą – du iš jų yra vadinami priekiniais kelio raiščiais, kiti du – galiniais kelio raiščiais. Šie du raiščiai persikryžiuoja vienas su kitu sujungdami apatinę šlaunikaulio dalį su viršutine blauzdikaulio dalimi. Priekinis kelio raištis yra labai svarbi struktūra, nes jos pagrindinė funkcija yra užtikrinti kelio stabilumą, kad jis neslystų atgal ir nesisuktų į vidinę pusę.

Kas yra priekinio kelio raiščio operacija ir kaip ji atliekama?

Pagal kokius požymius sprendžiama, kad reikia atlikti kelio priekinio kryžminio raiščio operaciją?

Kai kelio priekinis kryžminis raištis pažeistas, pacientui dažniausiai kyla problemų apkraunant kelį, vaikštant, sportuojant. Nedaug atplyšęs priekinis kryžminis raištis gali sugyti ir atsistatyti per tam tikrą laiką, ypač, jei atliekama fizioterapija. Tačiau jei raištis visiškai nutrūksta, jį reikia keisti kitu, ypač, kada pacientas jaunas ir aktyviai sportuoja.

Tam tikri priekinio kryžminio raiščio nutrūkimo požymiai:

Pasiruošimas operacijai

Hospitalizacija ir ankstyvasis pooperacinis periodas

Kai atsibusite iš nejautros, Jūsų kelias bus sutvarstytas ir į jį gali būti įstatytas drenažinis vamzdelis. Jis padeda išleisti perteklinį kraują ir sumažinti tinimą. Hospitalizacijos trukmė priklauso nuo kiekvieno individualaus atvejo, tačiau daugelis pacientų išrašomi į namus tą pačią dieną po operacijos. Jums bus skirta skausmą malšinančių vaistų, jei to reikės. Operuotą kelią galėsite judinti, tačiau pacientams rekomenduojame laikyti koją pakeltą ir tam tikrą laiką ilsėtis. Prieš išrašant į namus Jūs pasipraktikuosite vaikščioti su ramentais . Dauguma pacientų naudoja ramentus vos kelias dienas. Be to, Jūsų gydytojas Jums uždės  kelio apsaugą, kuri padės apsaugoti transplantantą.

Pirmas kelias dienas po operacijos Jūsų kelias bus patinęs, vieta aplink jį gali būti nejautri. Didžioji patinimo dalis turi praeiti po pirmosios savaitės. Jūs galite jaustis pavargęs kelias dienas po operacijos, kas yra visiškai normalu. Kaip ir po visų operacijų, jei leisite sau gerai pailsėti atsistatymo laikotarpiu, gijimas bus greitesnis. Stenkitės operuotą koją laikyti visą laiką pakeltą.

Būdami namuose reguliariai keiskite kelio tvarsčius.

Skausmo slopinimui Jūsų gydytojas Jums gali rekomenduoti tokius vaistus, kaip ibuprofenas arba naprokseno natrio druska

Pasveikimo iki darbingumo laikotarpis priklauso ir nuo Jūsų darbo pobūdžio, ir nuo to, kiek jam reikia fizinės veiklos. Po dviejų savaičių daugelis pacientų gali pradėti vaikščioti be ramentų ar lazdos.

Namuose pacientams rekomenduojama naudoti arba šalčio terapijos sistemą, arba dėti ledo paketus juos keičiat kas 2 valandos. Krioterapija žymiai pagreitina gijimo ir atsistatymo procesą keliais būdais: mažina skausmo pojūtį, patinimą ir edemą.

Fizioterapija, grįžimas prie sportinės veiklos

Fizinės terapijos poveikis kiekvienam pacientui yra skirtingas, skiriasi ir gijimo greitis. Tačiau daugelis žmonių gali vaikščioti po priekinio kryžminio raiščio operacijos praėjus 3 savaitėms. Jums bus sudarytas detalus fizinės terapijos planas klinikoje. Apskritai, fizioterapijos po kelio operacijos gali būti skirstoma į keturis etapus.

  • Per pirmąsias tris savaites po operacijos, pagrindinis dėmesys skiriamas kelio gijimui. Po to bus pradėtos fizioterapijos procedūros ir darbas siekiant atstatyti raumenų judėjimą ir judesio diapazoną. Turėsite sulenkti kelią iki 90 laipsnių. Jūs išmoksite naudotis ramentais arba lazda, pabadysite užlipti ir nulipti laiptais. Galima naudoti elektrinį neurostimuliatorių, kuris padės atstatyti kojos raumenis.
  • Ketvirtąją ir penktąją savaitę ir toliau stiprinsite savo kojos ir šlaunies raumenis.  Padidėjęs stabilumas ir judesio kontrolė yra itin svarbūs dalykai norint pradėti naudotis tik vienu ramentu vietoj dviejų, o vėliau apskritai nebenaudoti ramentų.
  • Trečiąją savaitę jau pradėsite vaikščioti įprastai.  Pratimai bus sudėtingesni, galėsite pradėti naudoti nedidelius svorius pratimų metu. Žmonės, kurie nėra sportininkai, jau galės grįžti į savo įprastą gyvenimą, tačiau tie, kurie aktyviai sportuoja, dar turės gerinti savo fizinę formą.
  • Antrojo mėnesio metu pacientai atlieka pratimus, kurie padeda stiprinti sėdmenų raumenis ir keturgalvius raumenis (galinės kojos dalies raumenis). Vėliau dėl pacientai pereina į vidutinio intensyvumo pliometriką (treniruotė šokinėjant)  Jei iki 8 savaitę pacientai nejaučia jokio skausmo operuotame kelyje, todėl gali pradėti bėgioti.
  • Per trečiąjį mėnesį pacientai ir toliau tęsią pratimų režimą.  Tie pacientai, kurie ketina grįžti į sportinę veiklą, konsultuojami trenerio ir specialisto. Atminkite, kad labai svarbu nepervertinti savo galimybių ir nebadyti per anksti grįžti į sportą arba prie didelio intensyvumo krūvių, kuriems reikia daug staigių ir didelės amplitudės manevrų.

Ortopedijos, bariatrijos ir bendrosios chirurgijos padalinys

Kiti padaliniai

Plastinė chirurgija
Ginekologija ir urologija

    Užsiregistruokite


      Užsiregistruokite