Priekinio kelio raiščio (ACL) rekonstrukcinė operacija

Atsiliepimai

Grįžtamasis ryšys mums ne ką mažiau svarbus. Tad dalijamės mūsų klinikos pacientų atsiliepimais.

Aida Rupsyte
Aida Rupsyte
Read More
Ši Moteris.. Gydytoja..yra pati nuostabiausia..jos širdis auksinė o šypsena užburia bei nuramina..nuramina nes gali ja pasitikėti, tai Ugnė Grinaveckė🙏💋
Viktorija Janusauskaite
Viktorija Janusauskaite
Read More
Geriausia klinika, kokią Tik galėtų pasirinkti mergina/moteris turinti kompleksų ar tiesiog yra pasiryžusi pakoreguoti turimas formas. Didelis ACIU visai #nordesthetic klinikai... Skaityti visą
Inga Simanavičienė
Inga Simanavičienė
Read More
Sveiki. Šioj klinikoj man buvo atlikta krūtinės korekcija. Turiu pasakyti, kad personalo profesionalumas ir dėmesys paliko pačius šilčiausius jausmus... Skaityti visą
Ieva Ieva Martuseviciute
Ieva Ieva Martuseviciute
Read More
Esu labai patenkinta visos klinikos kolektyvu, didelis ačiū chirurgui Andriui Pajėdai bei visam prižiūrinčiam personalui! Didžiausios rekomendacijos!
Reda Juodziukyniene
Reda Juodziukyniene
Read More
Nuostabus daktaras kaip specialistas ir žmogus-tai Gediminas Samulėnas
Erika Karpavičiutė-Galinienė
Erika Karpavičiutė-Galinienė
Read More
Labai draugiškas ir malonus personalas, didelį ačiū tariu chirurgui Mantui Sakalauskui, labai džiaugiuosi atlikta operacija 🙂
Previous
Next

Video apie mūsų kliniką:

Mūsų pacientė pasirodė BBC:

Po nepaprastai didelių pastangų metant svorį, mūsų pacientė kovojo su pertekliniu odos kiekiu, kuris trukdė gyventi. Jungtinės Karalystės ligonių kasos (NHS) atmetė pacientės prašymą atlikti nemokamą perteklinės odos pašalinimo operaciją, kuri pacientei atrodė būtina, todėl apie mūsų pacientės dramatišką istoriją laidas sukūrė  garsieji BBC, Mirror, MailOnline kanalai. Galiausiai Stephanie nusprendė atvykti operuotis į mūsų kliniką iš Jungtinės Karalystės ir savo svajonės išsipildymo siekti čia. Skaitykite daugiau apie Stephanie istoriją čia.

Kuo mes išsiskiriame iš kitų klinikų?

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ortopedijos-traumatologijos chirurgijos specialistai, turintys 10–20 metų darbo patirtį. Kiekvienas iš mūsų chirurgų atlieka daugiau kaip 500 operacijų per metus. Be to, chirurgai yra įvairių prestižinių nacionalinių ir tarptautinių chirurginių draugijų nariai. Daugiau apie klinikoje dirbančius chirurgijos specialistus galite sužinoti čia

Klinikoje naudojamos modernios diagnostikos ir chirurginės priemonės, kokias specialistai pasitelkia ir Šiaurės Europos klinikose. Dalis įrangos yra itin aukšto technologinio lygio, kuris vis dar retenybė daugumoje kitų šalių. Palatos yra įrengtos užtikrinant maksimalų komfortą pacientui, jose yra televizorius, oro kondicionierius, atskiras tualetas. Klinikoje galima naudotis belaidžiu internetu.

Į kliniką atvyksta pacientai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių – Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų. Klinikoje pacientams suteikiama  visokeriopa asmeninė priežiūra ir pagalba. Savo pacientus iš klinikos išleidžiame tik tada, kai jie yra pasiruošę ir jaučiasi gerai.

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ekspertai, naudojami naujausi ir patikimiausi paciento saugumo užtikrinimo standartai bei kokybiškos medžiagos. Taip pat klinikoje pateikiamos kainos yra du kartus mažesnės nei Vakarų Europos klinikose.

Po operacijos užtikrinsime priežiūrą visą parą, kad jaustumėtės kuo patogiau ir saugiau.

Operacijos datą ir laiką prideriname prie paciento, atsižvelgiant į jo darbą, atostogas ir kitas aplinkybes.

Mūsų klinikos personalas gali bendrauti lietuviškai, rusiškai, angliškai, vokiškai, ispaniškai, norvegiškai, švediškai, daniškai.

Galime pasidalyti pacientų, kuriems mūsų klinikoje buvo atlikta operacija, patirtimi. Ilgametė klinikos patirtis ir pacientų pasitikėjimas, nesikeičiantis personalas, grįžtantys pacientai – elementai, kurie padės Jums priimti sprendimą dėl operacijos mūsų klinikoje.

Gydytojų ortopedų-traumatologų ekspertų patirtis

 • Ilgametė darbo patirtis, atlikta virš 3500 klubo sąnario keitimo bei kitų operacijų;
 • Licencijuoti Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Švedijoje;
 • Stažavosi Belgijoje, Danijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse;
 • Parašyti moksliniai straipsniai ir publikacijos medicinos žurnaluose.
Dalius Matkevičius NORDCLINIC

Dalius Matkevičius

Gydytojas burnos chirurgas

Ieva Šalaševičienė- NORDCLINIC

Ieva Šalaševičienė

Gydytoja odontologė

Priekinio kelio raiščio (ACL) rekonstrukcinė operacija

Kas yra priekinis kelio raištis ir kokia jo funkcija kelio anatomijoje?

Raiščiai yra tarsi tvirtos juostelės, kuris jungia kaulus vieną su kitu. Priekinis kelio raištis (ACL) yra jungiamojo audinio juostelė, esanti kelyje. Keturi kelio raiščiai užtikrina jo stabilumą – du iš jų yra vadinami priekiniais kelio raiščiais, kiti du – galiniais kelio raiščiais. Šie du raiščiai persikryžiuoja vienas su kitu sujungdami apatinę šlaunikaulio dalį su viršutine blauzdikaulio dalimi. Priekinis kelio raištis yra labai svarbi struktūra, nes jos pagrindinė funkcija yra užtikrinti kelio stabilumą, kad jis neslystų atgal ir nesisuktų į vidinę pusę.

Kas yra priekinio kelio raiščio operacija ir kaip ji atliekama?

Pagal kokius požymius sprendžiama, kad reikia atlikti ACL operaciją?

Kai ACL raištis pažeistas, pacientui dažniausiai kyla problemų apkraunant kelį, vaikštant, sportuojant. Nedaug atplyšęs ACL gali sugyti ir atsistatyti per tam tikrą laiką, ypač, jei atliekama fizioterapija. Tačiau jei raištis visiškai nutrūksta, jį reikia keisti kitu, ypač, kada pacientas jaunas ir aktyviai sportuoja.

Tam tikri ACL raiščio nutrūkimo požymiai:

Pasiruošimas operacijai

Hospitalizacija ir ankstyvasis pooperacinis periodas

Kai atsibusite iš nejautros, Jūsų kelias bus sutvarstytas ir į jį gali būti įstatytas drenažinis vamzdelis. Jis padeda išleisti perteklinį kraują ir sumažinti tinimą. Hospitalizacijos trukmė priklauso nuo kiekvieno individualaus atvejo, tačiau daugelis pacientų išrašomi į namus tą pačią dieną po operacijos. Jums bus skirta skausmą malšinančių vaistų, jei to reikės. Operuotą kelią galėsite judinti, tačiau pacientams rekomenduojame laikyti koją pakeltą ir tam tikrą laiką ilsėtis. Prieš išrašant į namus Jūs pasipraktikuosite vaikščioti su ramentais . Dauguma pacientų naudoja ramentus vos kelias dienas. Be to, Jūsų gydytojas Jums uždės  kelio apsaugą, kuri padės apsaugoti transplantantą.

Pirmas kelias dienas po operacijos Jūsų kelias bus patinęs, vieta aplink jį gali būti nejautri. Didžioji patinimo dalis turi praeiti po pirmosios savaitės. Jūs galite jaustis pavargęs kelias dienas po operacijos, kas yra visiškai normalu. Kaip ir po visų operacijų, jei leisite sau gerai pailsėti atsistatymo laikotarpiu, gijimas bus greitesnis. Stenkitės operuotą koją laikyti visą laiką pakeltą.

Būdami namuose reguliariai keiskite kelio tvarsčius.

Skausmo slopinimui Jūsų gydytojas Jums gali rekomenduoti tokius vaistus, kaip ibuprofenas arba naprokseno natrio druska

Pasveikimo iki darbingumo laikotarpis priklauso ir nuo Jūsų darbo pobūdžio, ir nuo to, kiek jam reikia fizinės veiklos. Po dviejų savaičių daugelis pacientų gali pradėti vaikščioti be ramentų ar lazdos.

Namuose pacientams rekomenduojama naudoti arba šalčio terapijos sistemą, arba dėti ledo paketus juos keičiat kas 2 valandos. Krioterapija žymiai pagreitina gijimo ir atsistatymo procesą keliais būdais: mažina skausmo pojūtį, patinimą ir edemą.

Fizioterapija, grįžimas prie sportinės veiklos

Fizinės terapijos poveikis kiekvienam pacientui yra skirtingas, skiriasi ir gijimo greitis. Tačiau daugelis žmonių gali vaikščioti po ACL operacijos praėjus 3 savaitėms. Jums bus sudarytas detalus fizinės terapijos planas klinikoje. Apskritai, fizioterapijos po kelio operacijos gali būti skirstoma į keturis etapus.

 • Per pirmąsias tris savaites po operacijos, pagrindinis dėmesys skiriamas kelio gijimui. Po to bus pradėtos fizioterapijos procedūros ir darbas siekiant atstatyti raumenų judėjimą ir judesio diapazoną. Turėsite sulenkti kelią iki 90 laipsnių. Jūs išmoksite naudotis ramentais arba lazda, pabadysite užlipti ir nulipti laiptais. Galima naudoti elektrinį neurostimuliatorių, kuris padės atstatyti kojos raumenis.
 • Ketvirtąją ir penktąją savaitę ir toliau stiprinsite savo kojos ir šlaunies raumenis.  Padidėjęs stabilumas ir judesio kontrolė yra itin svarbūs dalykai norint pradėti naudotis tik vienu ramentu vietoj dviejų, o vėliau apskritai nebenaudoti ramentų.
 • Trečiąją savaitę jau pradėsite vaikščioti įprastai.  Pratimai bus sudėtingesni, galėsite pradėti naudoti nedidelius svorius pratimų metu. Žmonės, kurie nėra sportininkai, jau galės grįžti į savo įprastą gyvenimą, tačiau tie, kurie aktyviai sportuoja, dar turės gerinti savo fizinę formą.
 • Antrojo mėnesio metu pacientai atlieka pratimus, kurie padeda stiprinti sėdmenų raumenis ir keturgalvius raumenis (galinės kojos dalies raumenis). Vėliau dėl pacientai pereina į vidutinio intensyvumo pliometriką (treniruotė šokinėjant)  Jei iki 8 savaitę pacientai nejaučia jokio skausmo operuotame kelyje, todėl gali pradėti bėgioti.
 • Per trečiąjį mėnesį pacientai ir toliau tęsią pratimų režimą.  Tie pacientai, kurie ketina grįžti į sportinę veiklą, konsultuojami trenerio ir specialisto. Atminkite, kad labai svarbu nepervertinti savo galimybių ir nebadyti per anksti grįžti į sportą arba prie didelio intensyvumo krūvių, kuriems reikia daug staigių ir didelės amplitudės manevrų.

Mūsų klinika yra didžiausias plastinės chirurgijos centras Baltijos šalyse

Mus pasirinko

Asmeninė priežiūra

Visiems pacientams suteikiame aukščiausio lygio paslaugas ir priežiūrą visą parą. Jei pacientas gyvena ne Lietuvoje, galime padėti jam suorganizuoti kelionę, pasirūpinti pervežimais, viešbučiu ir kita.

  Užsiregistruokite

   Užsiregistruokite

   Mes dirbame! Skaitykite COVID-19 prevencijos rekomendacijas