Priekinio kelio raiščio (ACL) rekonstrukcinė operacija

Mūsų užsienio pacientų atsiliepimai

Esame viena didžiausių klinikų Baltijos ir Rytų Europos regione. Grįžtamasis ryšys mums ne ką mažiau svarbus. Tad dalijamės mūsų klinikos pacientų atsiliepimais.

Justin McCormick, Airija
Justin McCormick, Airija
Read More
Mano mama, kuriai 80 metų, vis jautė vieno klubo skausmą. Vietinėje klinikoje gydymo būtų tekę laukti beveik 2 metus, tad mums pasiūlė susisiekti su „Nordclinic“. Visa patirtis šioje klinikoje buvo teigiama, viskas, pradedant komunikacija, baigiant kelione namo buvo profesionaliai sukoordinuota mandagaus klinikos personalo. Tad tikrai rekomenduoju šią kliniką.
Annette, Velsas
Annette, Velsas
Read More
Visa mano patirtis buvo nepriekaištinga, operacijos laiko derinimas, konsultacijos, mokėjimai vyko sklandžiai. Pati klinika gražiai įrengta, tvarkinga, personalas nuostabus. Labai rekomenduoju pasilikti kelioms dienoms ir reabilitacijos centre po operacijos, tai labai padeda greitesniam atsistatymui. Tikrai rekomenduoju savo operacijai rinktis šią kliniką Lietuvoje, puiki patirtis.
Ronnie, Airija
Ronnie, Airija
Read More
Klinika akimirksniu atsakydavo į visus mano turimus klausimus. Viskas buvo suorganizuota profesionaliai, nuo pasitikimo oro uoste, operacijos, reabilitacijos ir grįžimo į oro uostą. Pačios geriausios rekomendacijos klinikai.
Karen, Alberta, Kanada
Karen, Alberta, Kanada
Read More
Klinika atrodė neįtikėtinai gerai, buvo viskas, ko reikėjo. Pooperacinė priežiūra viršijo mano lūkesčius. Personalas itin draugiškas ir profesionalus. Nors Kanada ir yra toli nuo Lietuvos, tačiau visiškai nesigailiu čia atvykusi savo operacijai ir jau planuoju grįžti čia kito klubo keitimo operacijai.
John, Airija
John, Airija
Read More
Administracija yra labai profesionali ir paslaugi, atsako į visus klausimus. Atvykimas operuotis į kitą šalį gali skambėti bauginančiai, bet visa kelionė buvo puikiai suplanuota, pasitinkant mane oro uoste, iš jo nuvežant į viešbutį bei kliniką. Klinika yra aukščiausios kokybės, personalas ir gydytojai labai tavimi rūpinasi ir yra padedantys.
Julie, Airija
Julie, Airija
Read More
Tai buvo geriausias mano priimtas sprendimas gyvenime. Visiems Airijoje apie tai pasakoju, klinika nuostabi, personalas nuostabus, gydytojai ir anesteziologai nuostabūs. Nuoširdžiai galiu atsiliepti apie kliniką tik geru žodžiu. Jei man reikės dar vieno klubo operacijos, būtinai čia sugrįšiu. Ačiū jums visiems!
Ray, Ispanija
Ray, Ispanija
Read More
Mano patirtis klinikoje nuo pradžios iki pabaigos buvo vienas malonumas. Mačiau pacientų, kurie praėjus vos kelioms valandoms po kelio operacijos jau vaikščiojo. Ir visa tai dėka puikaus personalo, slaugytojų ir kvalifikuotų chirurgų. Klinika nusipelno aukso medalio už aukštų kokybės standartų išlaikymą. Kai rinkausi, kurioje klinikoje operuotis, „Nordclinic“ buvo akivaizdus pasirinkimas.
David, Anglija
David, Anglija
Read More
Kadangi NHS man nesuteikė galimybės operuotis savo šalyje, nusprendžiau ieškoti variantų užsienyje. Ir jau nuo pirmo kontakto supratau, kad klinikoje yra aukščiausias profesionalumo ir aptarnavimo lygis. Tikrai aukščiausio lygio klinika, niekuo nenusileidžia Jungtinės Karalystės privačioms klinikoms. Tad visiems rekomenduoju šią kliniką.
Michael, Jungtinė Karalystė
Michael, Jungtinė Karalystė
Read More
Neseniai turėjau pilną klubo pakeitimo operaciją „Nordclinic“ klinikoje. Visa patirtis nuo pirmo kontakto iki reabilitacijos buvo nepriekaištinga. Dr. Šarūnas Tarasevičius ir visa komanda buvo neįtikėtinai atviri ir organizuoti, nepalikdavo neatsakytų klausimų. Jau kitą dieną po operacijos galėjau vaikščioti su ramentais. Labai rekomenduoju šią kliniką ir kitiems.
Previous
Next

Mūsų pacientų istorijos

Apie mus rašo:

„Nordclinic“ - Center Of Excellence

Viena iš pirmaujančių pasaulio medicinos technologijų kompanijų ir ortopedinių implantų gamintojų „Smith & Nephew“ pasirinko „Nordclinic“ kaip išskirtinį partnerį Baltijos šalyse, o klinika dabar yra šios įmonės kompetencijos centras regione.

Kuo mes išsiskiriame iš kitų klinikų?

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ortopedijos-traumatologijos chirurgijos specialistai, turintys 10–20 metų darbo patirtį. Kiekvienas iš mūsų chirurgų atlieka daugiau kaip 500 operacijų per metus. Be to, chirurgai yra įvairių prestižinių nacionalinių ir tarptautinių chirurginių draugijų nariai. Daugiau apie klinikoje dirbančius chirurgijos specialistus galite sužinoti čia

Klinikoje naudojamos modernios diagnostikos ir chirurginės priemonės, kokias specialistai pasitelkia ir Šiaurės Europos klinikose. Dalis įrangos yra itin aukšto technologinio lygio, kuris vis dar retenybė daugumoje kitų šalių. Palatos yra įrengtos užtikrinant maksimalų komfortą pacientui, jose yra televizorius, oro kondicionierius, atskiras tualetas. Klinikoje galima naudotis belaidžiu internetu.

Į kliniką atvyksta pacientai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių – Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų. Klinikoje pacientams suteikiama  visokeriopa asmeninė priežiūra ir pagalba. Savo pacientus iš klinikos išleidžiame tik tada, kai jie yra pasiruošę ir jaučiasi gerai.

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ekspertai, naudojami naujausi ir patikimiausi paciento saugumo užtikrinimo standartai bei kokybiškos medžiagos. Taip pat klinikoje pateikiamos kainos yra du kartus mažesnės nei Vakarų Europos klinikose.

Po operacijos užtikrinsime priežiūrą visą parą, kad jaustumėtės kuo patogiau ir saugiau.

Operacijos datą ir laiką prideriname prie paciento, atsižvelgiant į jo darbą, atostogas ir kitas aplinkybes.

Mūsų klinikos personalas gali bendrauti lietuviškai, rusiškai, angliškai, vokiškai, ispaniškai, norvegiškai, švediškai, daniškai.

Galime pasidalyti pacientų, kuriems mūsų klinikoje buvo atlikta operacija, patirtimi. Ilgametė klinikos patirtis ir pacientų pasitikėjimas, nesikeičiantis personalas, grįžtantys pacientai – elementai, kurie padės Jums priimti sprendimą dėl operacijos mūsų klinikoje.

Gydytojų ortopedų-traumatologų ekspertų patirtis

 • Ilgametė darbo patirtis, atlikta virš 3500 klubo sąnario keitimo bei kitų operacijų;
 • Licencijuoti Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Švedijoje;
 • Stažavosi Belgijoje, Danijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse;
 • Parašyti moksliniai straipsniai ir publikacijos medicinos žurnaluose.

Valdemar Loiba

Atlieka klubų, pečių ir kelių sąnarių artroskopijas bei minimaliai invazyvias ortopedines operacijas, turi didesnę nei 15 metų darbo patirtį.

Robertinas Juosponis

Specializuojasi klubų, kelių ir pečių sąnarių keitimo bei kaulų osteosintezės operacijose, atlieka apie 300 operacijų per metus.

Arnoldas Sipavičius

Operuoja priekinius kryžminius raiščius bei kitas kelio sąnarių patologijas, turi didesnę nei 10 metų darbo patirtį.

Vytautas Kimtys

Atlieka čiurnos sąnario artroskopijas, turi didesnę nei 20 metų darbo patirtį.

Šarūnas Tarasevičius

Specializuojasi klubų ir kelių sąnarių keitimo operacijose, yra atlikęs daugiau nei 3500 sąnarių keitimo operacijų.

Priekinio kelio raiščio (ACL) rekonstrukcinė operacija

Kas yra priekinis kelio raištis ir kokia jo funkcija kelio anatomijoje?

Raiščiai yra tarsi tvirtos juostelės, kuris jungia kaulus vieną su kitu. Priekinis kelio raištis (ACL) yra jungiamojo audinio juostelė, esanti kelyje. Keturi kelio raiščiai užtikrina jo stabilumą – du iš jų yra vadinami priekiniais kelio raiščiais, kiti du – galiniais kelio raiščiais. Šie du raiščiai persikryžiuoja vienas su kitu sujungdami apatinę šlaunikaulio dalį su viršutine blauzdikaulio dalimi. Priekinis kelio raištis yra labai svarbi struktūra, nes jos pagrindinė funkcija yra užtikrinti kelio stabilumą, kad jis neslystų atgal ir nesisuktų į vidinę pusę.

Kas yra priekinio kelio raiščio operacija ir kaip ji atliekama?

Pagal kokius požymius sprendžiama, kad reikia atlikti ACL operaciją?

Kai ACL raištis pažeistas, pacientui dažniausiai kyla problemų apkraunant kelį, vaikštant, sportuojant. Nedaug atplyšęs ACL gali sugyti ir atsistatyti per tam tikrą laiką, ypač, jei atliekama fizioterapija. Tačiau jei raištis visiškai nutrūksta, jį reikia keisti kitu, ypač, kada pacientas jaunas ir aktyviai sportuoja.

Tam tikri ACL raiščio nutrūkimo požymiai:

Pasiruošimas operacijai

Hospitalizacija ir ankstyvasis pooperacinis periodas

Kai atsibusite iš nejautros, Jūsų kelias bus sutvarstytas ir į jį gali būti įstatytas drenažinis vamzdelis. Jis padeda išleisti perteklinį kraują ir sumažinti tinimą. Hospitalizacijos trukmė priklauso nuo kiekvieno individualaus atvejo, tačiau daugelis pacientų išrašomi į namus tą pačią dieną po operacijos. Jums bus skirta skausmą malšinančių vaistų, jei to reikės. Operuotą kelią galėsite judinti, tačiau pacientams rekomenduojame laikyti koją pakeltą ir tam tikrą laiką ilsėtis. Prieš išrašant į namus Jūs pasipraktikuosite vaikščioti su ramentais . Dauguma pacientų naudoja ramentus vos kelias dienas. Be to, Jūsų gydytojas Jums uždės  kelio apsaugą, kuri padės apsaugoti transplantantą.

Pirmas kelias dienas po operacijos Jūsų kelias bus patinęs, vieta aplink jį gali būti nejautri. Didžioji patinimo dalis turi praeiti po pirmosios savaitės. Jūs galite jaustis pavargęs kelias dienas po operacijos, kas yra visiškai normalu. Kaip ir po visų operacijų, jei leisite sau gerai pailsėti atsistatymo laikotarpiu, gijimas bus greitesnis. Stenkitės operuotą koją laikyti visą laiką pakeltą.

Būdami namuose reguliariai keiskite kelio tvarsčius.

Skausmo slopinimui Jūsų gydytojas Jums gali rekomenduoti tokius vaistus, kaip ibuprofenas arba naprokseno natrio druska

Pasveikimo iki darbingumo laikotarpis priklauso ir nuo Jūsų darbo pobūdžio, ir nuo to, kiek jam reikia fizinės veiklos. Po dviejų savaičių daugelis pacientų gali pradėti vaikščioti be ramentų ar lazdos.

Namuose pacientams rekomenduojama naudoti arba šalčio terapijos sistemą, arba dėti ledo paketus juos keičiat kas 2 valandos. Krioterapija žymiai pagreitina gijimo ir atsistatymo procesą keliais būdais: mažina skausmo pojūtį, patinimą ir edemą.

Fizioterapija, grįžimas prie sportinės veiklos

Fizinės terapijos poveikis kiekvienam pacientui yra skirtingas, skiriasi ir gijimo greitis. Tačiau daugelis žmonių gali vaikščioti po ACL operacijos praėjus 3 savaitėms. Jums bus sudarytas detalus fizinės terapijos planas klinikoje. Apskritai, fizioterapijos po kelio operacijos gali būti skirstoma į keturis etapus.

 • Per pirmąsias tris savaites po operacijos, pagrindinis dėmesys skiriamas kelio gijimui. Po to bus pradėtos fizioterapijos procedūros ir darbas siekiant atstatyti raumenų judėjimą ir judesio diapazoną. Turėsite sulenkti kelią iki 90 laipsnių. Jūs išmoksite naudotis ramentais arba lazda, pabadysite užlipti ir nulipti laiptais. Galima naudoti elektrinį neurostimuliatorių, kuris padės atstatyti kojos raumenis.
 • Ketvirtąją ir penktąją savaitę ir toliau stiprinsite savo kojos ir šlaunies raumenis.  Padidėjęs stabilumas ir judesio kontrolė yra itin svarbūs dalykai norint pradėti naudotis tik vienu ramentu vietoj dviejų, o vėliau apskritai nebenaudoti ramentų.
 • Trečiąją savaitę jau pradėsite vaikščioti įprastai.  Pratimai bus sudėtingesni, galėsite pradėti naudoti nedidelius svorius pratimų metu. Žmonės, kurie nėra sportininkai, jau galės grįžti į savo įprastą gyvenimą, tačiau tie, kurie aktyviai sportuoja, dar turės gerinti savo fizinę formą.
 • Antrojo mėnesio metu pacientai atlieka pratimus, kurie padeda stiprinti sėdmenų raumenis ir keturgalvius raumenis (galinės kojos dalies raumenis). Vėliau dėl pacientai pereina į vidutinio intensyvumo pliometriką (treniruotė šokinėjant)  Jei iki 8 savaitę pacientai nejaučia jokio skausmo operuotame kelyje, todėl gali pradėti bėgioti.
 • Per trečiąjį mėnesį pacientai ir toliau tęsią pratimų režimą.  Tie pacientai, kurie ketina grįžti į sportinę veiklą, konsultuojami trenerio ir specialisto. Atminkite, kad labai svarbu nepervertinti savo galimybių ir nebadyti per anksti grįžti į sportą arba prie didelio intensyvumo krūvių, kuriems reikia daug staigių ir didelės amplitudės manevrų.

Klinika:

Asmeninė priežiūra

Visiems pacientams suteikiame aukščiausio lygio paslaugas ir priežiūrą visą parą. Jei pacientas gyvena ne Lietuvoje, galime padėti jam suorganizuoti kelionę, pasirūpinti pervežimais, viešbučiu ir kita.

  Užsiregistruokite

   Užsiregistruokite

   Mes dirbame! Skaitykite COVID-19 prevencijos rekomendacijas