Skrandžio apylanka

Prieš ir po svorio numetimo

Užsiregistruokite konsultacijai

Video apie mūsų kliniką:

Apie mus rašo:

Kuo mes išsiskiriame iš kitų klinikų?

Prof. Almantas Maleckas yra atlikęs virš 7000 bariatrinių operacijų, laisvai kalba 4 kalbomis. Taip pat jau 15 metų reguliariai dirba ir vienoje didžiausių Skandinavijos universitetinių ligoninių Geteborge, Švedijoje. Profesorius yra vienas iš laparoskopinės chirurgijos pradininkų Rytų ir Vidurio Europos regione.

Klinikoje naudojamos modernios diagnostikos ir chirurginės priemonės, kokias specialistai pasitelkia ir Šiaurės Europos klinikose. Dalis įrangos yra itin aukšto technologinio lygio, kuris vis dar retenybė daugumoje kitų šalių. Palatos yra įrengtos užtikrinant maksimalų komfortą pacientui, jose yra televizorius, oro kondicionierius, atskiras tualetas. Klinikoje galima naudotis belaidžiu internetu.

Į kliniką atvyksta pacientai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių – Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų. Klinikoje pacientams suteikiama  visokeriopa asmeninė priežiūra ir pagalba. Savo pacientus iš klinikos išleidžiame tik tada, kai jie yra pasiruošę ir jaučiasi gerai.

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ekspertai, naudojami naujausi ir patikimiausi paciento saugumo užtikrinimo standartai bei kokybiškos medžiagos. Taip pat klinikoje pateikiamos kainos yra du kartus mažesnės nei Vakarų Europos klinikose.

Po operacijos visiems pacientams suteikiame aukščiausio lygio paslaugas ir priežiūrą visą parą. Jei pacientas gyvena ne Lietuvoje, galime padėti jam suorganizuoti kelionę, pasirūpinti pervežimais, viešbučiu ir kita.

Operacijos datą ir laiką prideriname prie paciento, atsižvelgiant į jo darbą, atostogas ir kitas aplinkybes.

Mūsų klinikos personalas gali bendrauti lietuviškai, rusiškai, angliškai, vokiškai, ispaniškai, norvegiškai, švediškai, daniškai.

Galime pasidalyti pacientų, kuriems mūsų klinikoje buvo atlikta operacija, patirtimi. Ilgametė klinikos patirtis ir pacientų pasitikėjimas, nesikeičiantis personalas, grįžtantys pacientai – elementai, kurie padės Jums priimti sprendimą dėl operacijos mūsų klinikoje.

Bariatrijos chirurgų komanda

Kas yra skrandžio apylanka?

Skrandžio apylanka yra vienas iš bariatrinės chirurgijos metodų, kuris ne tik tampa svorio atsikratymo proceso pradžia, bet ir užkerta kelią su antsvoriu siejamoms problemoms arba padeda jas gydyti. Nors nutukimas jau ilgą laiką paplitęs visuomenėje, tik neseniai jis buvo pripažintas daugiaveiksne liga. Pirmieji bandymai gydyti nutukusius žmones, siekiant sumažinti jų svorį, prasidėjo šeštajame XX-ojo amžiaus dešimtmetyje, kai siekiant sukelti malabsorbciją (būseną, kai sutrinka maistinių medžiagų pasisavinimas) buvo pradėtos atlikti tuščiosios ir klubinės žarnos apylankos operacijos. Nors operacijos padėdavo pasiekti pageidaujamą svorio netekimą, procedūra turėjo pernelyg daug pooperacinių komplikacijų, kad galėtų būti laikoma sėkminga. Praėjus keliems metams, septintajame XX-ojo amžiaus dešimtmetyje, buvo atlikta skrandžio apylankos operacija. Chirurginis metodas buvo ne kartą modifikuotas, siekiant sumažinti komplikacijų skaičių, ir dabar yra vienas iš dažniausiai atliekamų bariatrinių operacijų visame pasaulyje.

Kaip veikia skrandžio apylanka?

Skrandžio apylankos operaciją sudaro du pagrindiniai etapai:

  1. Pirmiausia viršutinė skrandžio dalis yra atskiriama nuo likusio skrandžio, suformuojant mažą 30 ml talpos skranduką.
  2. Tada padalijama plonoji žarna, o apatinė jos dalis sujungiama su naujuoju skranduku.

Kitaip tariant, ši struktūra leidžia maistui „apeiti“ didžiąją skrandžio dalį ir patekti tiesiai į vidurinę plonosios žarnos dalį. Dėl nedidelio skrandžio dydžio suvartojama mažiau kalorijų ir greičiau pajuntamas sotumas. Be to, didžiąją dalį skrandžio ir dalį plonosios žarnos aplenkiantis maistas sukuria nedidelę malabsorbciją. Galiausiai pakitęs maisto kelias pakeičia tam tikrų hormonų, kurie slopina alkį ir sukuria sotumo pojūtį, gamybą. Skrandžio apylankos operacija įprastai atliekama laparoskopiškai, t. y., instrumentai ir mažytė vaizdo kamera įvedami per kelis mažus pjūvelius ir operuojama žiūrint į vaizdą ekrane. Chirurginės technikos pasirinkimas kiekvienu atveju yra skirtingas. Operacija užtrunka iki dviejų valandų ir yra atliekama taikant bendrinę nejautrą.

Kam galima atlikti skrandžio apylankos operaciją?

Bariatrinę operaciją galima atlikti žmonėms, kurių:

  • KMI (kūno masės indeksas) yra 35 arba daugiau ir kuriems pasireiškia arba nepasireiškia kiti  su nutukimu susiję sveikatos sutrikimai;
  • KMI yra 30–35, o nutukimas sukelia vieną ar daugiau gretutinių ligų (pvz., aukštą kraujospūdį ar antrojo tipo diabetą).

Svarbu paminėti, kad bariatrinė operacija rekomenduojama tik po to, kai pacientas nesėkmingai bandė atsikratyti svorio laikydamasis dietos ir mankštindamasis.

Didelis nutukimas nėra vienintelis reikalavimas nutukimo chirurginiam gydymui. Kad būtų galima atlikti operaciją, paciento sveikatos būklė turi būti pakankamai gera.

Be to, pacientas turi norėti visam laikui pakeisti savo gyvenimo būdą ir ilgą laiką lankytis stebėjimo vizituose, kurių metu toliau stebima jo sveikatos būklė, mityba ir bendroji būklė.

Pacientams, svarstantiems apie skrandžio apylankos operaciją, reikalingas psichologinis įvertinimas. Svarbu, kad paciento lūkesčiai būtų realistiški: nors skrandžio apylankos operacija padeda atsikratyti reikšmingo svorio kiekio, esminę įtaką rezultatams turi ilgalaikis gyvenimo būdo keitimas. Bariatrinė operacija neturi būti vertinama kaip stebuklinga lieknėjimo piliulė.

Taip pat svarbu žinoti, kad skrandžio apylankos operacija gali tikti ne visiems pacientams, nes esant kai kurioms sveikatos būklėms gali būti rekomenduojamas kitas nutukimo gydymo metodas.

Kaip pasiruošti skrandžio apylankos operacijai? Kokius tyrimus reikia atlikti?

Ko tikėtis po skrandžio apylankos operacijos?

Kokius maisto papildus ir vitaminus turėsiu vartoti?

Dėl ribojamo maisto kiekio ir žarnyno apylankos gali išsivystyti įvairių vitaminų ir mineralų trūkumas, todėl turėsite kasdien vartoti tam tikrus maisto papildus, įskaitant:

  • stiprius multivitaminų ir mineralų papildus, kurių sudėtyje yra ne mažiau kaip 25 mg geležies, 400 mcg folio rūgšties, vario ir cinko;
  • kalcio citratą (skirtingais etapais dozė įprastai svyruoja nuo 1200 iki 2000 mg);
  • 800–1000 vitamino D tarptautinių vienetų;
  • 1 mg vitamino B12.

Jūsų chirurgas ar dietologas, o vėliau – bendrosios praktikos gydytojas gali koreguoti papildų dozes. Svarbu atidžiai vadovautis jų pateikiamomis instrukcijomis. Taip pat svarbu nepamiršti, kad negalėsite įsisavinti visų tablečių taip gerai, kaip anksčiau, be to, ankstyvuoju pooperaciniu laikotarpiu joms gali būti sudėtinga keliauti virškinamuoju traktu. Todėl rekomenduojama vartoti sutrintas tabletes ir atidarytas kapsules arba pirmąjį mėnesį po operacijos rinktis skystus ar kramtomus vaistus ir maisto papildus.

Kaip atrodys mano mityba?

Po operacijos turėsite laikytis specialios dietos. Pirmiausia vartosite skystą arba trintą maistą, vėliau galėsite pereiti prie kieto maisto. Dėl naujos jūsų virškinamojo trakto struktūros galėsite valgyti tik nedidelėmis porcijomis. Pirmiausia suvalgę didesnę maisto porciją galite jausti pykinimą ar net vemti. Įprastai rekomenduojama neviršyti 1000 kalorijų per dieną. Tačiau turite pasirūpinti, kad jūsų vartojamas maistas būtų gausus baltymų (jų turite suvartoti ne mažiau kaip 65–75 gramus per dieną). Taip pat rekomenduojama vengti pridėtinio cukraus ir maisto bei gėrimų, kuriuose yra daug cukraus (ypač gazuotų). Be to, bent pirmuosius metus po operacijos reikėtų visiškai vengti alkoholio. Laikui bėgant į savo mitybą galėsite įtraukti įvairesnio ir skirtingos konsistencijos maisto. Nepamirškite reguliariai lankytis pas dietologą.

Kas yra dempingo sindromas?

Dempingo sindromas (dar žinomas kaip staigus skrandžio ištuštinimas) yra po skrandžio apylankos operacijos galinti išsivystyti būklė. Ji atsiranda, kai maistas per greitai juda iš skrandžio į plonąją žarną. Simptomai įprastai pasireiškia pavalgius ir gali būti stipresni, jei buvo vartotas daug cukraus turintis maistas. Jums gali pasireikšti dempingo sindromas, jei praėjus 10–30 minučių po valgio patiriate šiuos simptomus:

Be to, galite patirti vėlyvojo dempingo sindromo simptomus. Dėl žemo gliukozės kiekio kraujyje galite prakaituoti, jaustis stipriai apsvaigę ir silpni, gali padažnėti pulsas.

Dempingo sindromas gali pasireikšti ir ankstyvaisiais, ir vėlyvaisiais požymiais, taip pat jis gali išsivystyti praėjus keliems metams po bariatrinės operacijos. Vidutiniškai dempingo sindromą patiria bent 3 iš 20 žmonių, kuriems buvo pašalinta dalis skrandžio. Jei jūsų simptomų nepavyksta valdyti mitybos pokyčiais, susisiekite su gydytoju.

Ar mano skrandis gali vėl išsitempti?

Laikui bėgant jūsų skrandis natūraliai šiek tiek išsitemps. Tačiau mažai tikėtina, kad jis pasieks pradinį dydį. Nors didesnės maisto porcijos neturėtų sukelti negrįžtamos žalos, rekomenduojama laikytis pirmiau minėtų mitybos įpročių: vengti persivalgymo, nepraleisti valgymų, stebėti emocinio valgymo įprotį ir susilaikyti nuo gazuotų gėrimų. Pastovios mitybos palaikymas užtikrins geriausią įmanomą jūsų būklę.

Kaip pasiekti sėkmingų rezultatų?

Gyvenimo būdo pokyčiai yra būtini Gyvenimo būdo pokyčiai yra esminė sėkmingos skrandžio apylankos operacijos dalis. Turite laikytis nurodytos mitybos ir būti fiziškai aktyvūs. Jei ir toliau vartosite kaloringą maistą bei vengsite mankštos, svorio netekimas gali būti nepakankamas arba svoris gali net sugrįžti

Taip pat svarbu lankytis pas savo gydytoją, kad jis galėtų stebėti jūsų progresą ir kaip įmanoma anksčiau pastebėtų bet kokias galimas komplikacijas. Be jau minėtų dalykų kartais rekomenduojama prisijungti prie paramos grupės, kurioje bariatrinės chirurgijos pacientai gali aptarti rūpesčius, su kuriais jie susiduria po chirurginio nutukimo gydymo.

Ar po operacijos mano oda taps sudribusi? Kaip su tuo kovoti?

Netekus daug svorio, gali atsirasti odos perteklius, ypač pilvo, sėdmenų, krūtų, žastų ir šlaunų srityje. Daugeliui žmonių tai sukelia psichologinių ir fizinių nepatogumų, nes laisva oda gali tapti dirgli ir skausminga. Jei jus trikdo odos perteklius, šią problemą galima sutvarkyti atliekant kosmetinę operaciją. Odos perteklių reikėtų šalinti praėjus bent metams ar daugiau po chirurginio nutukimo gydymo – svarbu pasiekti stabilų svorį ir įsitikinti, kad jis drastiškai nebekinta. Jei svarstote odos pertekliaus pašalinimo kosmetinę operaciją, pasitarkite su gydytoju.

Kokios yra rizikos?

Egzistuoja su visomis operacijomis susijusių komplikacijų rizika: alergijų tikimybė, kraujo krešulių susiformavimas (giliųjų venų trombozė ar plaučių embolija), kraujavimas ar infekcija. Retos specifinės skrandžio apylankos operacijai būdingos komplikacijos yra šios:

Kiek svorio galiu netekti po skrandžio apylankos operacijos?

Jūsų atsikratyto svorio kiekis priklauso nuo įvairių veiksnių, tokių kaip mitybos bei mankštos plano laikymasis ir pasiryžimas keisti gyvenimo būdą. Vidutiniškai pacientai praranda apie 70 proc. perteklinio kūno svorio. Tačiau svarbu nepamiršti, kad jūsų netenkamas svoris gali skirtis nuo vidutinio – kiekvieno paciento atvejis individualus.

Ortopedijos, bariatrijos ir bendrosios chirurgijos padalinys

Kiti padaliniai

Plastinė chirurgija
Ginekologija ir urologija

    Užsiregistruokite


      Užsiregistruokite