Kineziterapija po traumų, operacijų bei sergant lėtinėmis griaučių raumenų ligomis

Mūsų klinika

„Nordclinic“ kineziterapijos padalinyje teikiamas kineziterapinis gydymas po traumų, operacijų ar dėl lėtinių griaučių raumenų sistemos problemų. Ilgametė patirtis ortopedijoje lėmė, jog klinika pacientams gali pasiūlyti specializuotą ortopedijos kineziterapiją. Skubi diagnostika ir profesionali kineziterapeutų komanda padės sveikti greičiau ir įveikti skausmą.

Aukštos kvalifikacijos kineziterapeutai

Pažangūs kineziterapijos metodai ir gydymo aparatai

Individualus dėmesys pacientui

Užsiregistruokite konsultacijai

Komanda

Kineziterapija po traumų, operacijų bei sergant lėtinėmis griaučių raumenų ligomis

Kineziterapija arba gydymas tinkamu judesiu ir fizikiniais veiksniais (fizioterapija) yra viena pagrindinių reabilitacijos priemonių. Ji padeda pagerinti kaulų, raumenų, širdies kraujagyslių funkcinę būklę, paspartina pažeistų audinių gijimą po patirtų traumų ar operacijų bei aktyvina visus organizmo sveikimo procesus.

Kineziterapija gali būti aktyvi ir pasyvi:

  • Aktyvi, kuomet pats pacientas atlieka jam individualiai skirtus fizinius pratimus.
  • Pasyvi, kuomet kineziterapeutas gydo rankomis, specialiais instrumentais ar pasitelkdamas fizioterapijos prietaisus.
Ir aktyvi, ir pasyvi kineziterapija gerina bendrą organizmo būklę, savijautą ir emocinį nusiteikimą, kuris taip pat yra itin svarbi reabilitacijos dalis.
 
Kineziterapija gali būti pasitelkiama pačioms įvairiausioms problemoms spręsti bei būklėms gerinti, tačiau gydytojai pacientus į kineziterapeutus dažniausiai nukreipia reabilitacijai po traumų ir jas lydinčių chirurginių operacijų, taip pat lėtinėms griaučių raumenų sistemos ligoms gydyti. Tarp pastarųjų labiausiai paplitusios – įvairios stuburo, kojų, rankų kaulų ir sąnarių, raiščių ir sausgyslių problemos. Dažniausios traumų priežastys – sportinės traumos ar nelaimingi nutikimai darbe, buityje ar poilsiaujant.

Kineziterapija – reabilitacijai po traumų, operacijų

Dažniausiai reabilitacijos į kineziterapijos specialistus nukreipiama dėl raumenų, raiščių, sausgyslių uždegimų, patempimų, plyšimų, taip pat dėl įvairių stuburo, sąnarių, kremzlinio audinio traumų, galūnių kaulų lūžių ar visas šias ūmias būkles lydinčių operacijų. Tarp dažniausiai pasitaikančių atvejų: 

Su sporto traumomis siejamos ir tokios patologijos kaip tenisininko alkūnė, šuolininko kelis ir pan. Tad klinikos kineziterapeutai gali padėti sportuojantiems pacientams, kuriems reikalingas:

  • Ūmių ir lėtinių sporto traumų gydymas (peties, alkūnės, klubo, kelio ir čiurnos sąnarių, sausgyslių, raiščių traumos);
  • Sportininko funkcinis ištyrimas, sporto trauma rizikos veiksnių įvertinimas;
  • Sportininkų atsigavimo po fizinių krūvių paslaugos: masažas, limfodrenažas „Normatec“ aparatu, „Game ready“ šalčio ir kompresijos terapija, elektroterapija.“

Po traumų, operacijų pasitelkiamos kineziterapijos tikslai – greitinti žaizdų gijimo procesus, mažinti skausmą, uždegimą, tinimą, neleisti susidaryti randams, taip pat stabilizuoti ir taip apsaugoti pažeistą ir stabilumo netekusią vietą, pvz., kelį ar čiurną, kelį po plyšusių ar operuotų raiščių. Toliau pereinama prie reikiamų raumenų stiprinimo, sąnarių mobilizavimo, savarankiškumo atkūrimo bei sėkmingo grįžimo į sportą ar darbą.

Kineziterapija padeda greičiau pasveikti ir atkurti dėl traumos prarastas funkcijas, susigrąžinti mobilumą ir savarankiškumą, darbingumą ar galimybę sportuoti.

Kokie kineziterapijos metodai taikomi?

Reabilitacijos programa visuomet sudaroma individualiai, priklauso nuo konkrečios traumos ar ligos, paciento būklės. Parinkti tinkamiausius, veiksmingiausius ir sykiu priimtiniausius kineziterapijos metodus leidžia didžiulė jų įvairovė. Tarp „Nordclinic“ taikomų metodų:

Griaučių raumenų ir nervų sistema gyvenimo kokybei turi didžiulės įtakos. Nuo jos priklauso mūsų mobilumas, savarankiškumas, darbingumas, savijauta. Todėl reaguoti būtina ir į ūmines būkles, pavyzdžiui, įvairias traumas, sumušimus, patempimus, išnirimus, tiek ir į lėtines ligas, kurios, nors ir ilgą laiką nejuntamos, tačiau pradžioje gali būti pastebimos kaip neteisinga laikysena ar judesiai, kurie per laiką taip pat įgyja skausmingus simptomus, virsta patologijomis. Tad pastebėjus savo ar artimųjų laikysenos pakitimus ar ydas, o juolab pajutus skausmus, įvairius sąnarų traškėjimus, nemalonias nugaros, kaklo įtampas ar kitokį diskomfortą, rekomenduojama kreiptis į specialistus. Pastaruoju metu kineziterapija vis dažniau pasitelkiama ne tik gydymui ir reabilitacijai, bet ir profilaktiniais tikslais.

Ortopedijos, bariatrijos ir bendrosios chirurgijos padalinys

Kiti padaliniai

Plastinė chirurgija
Ginekologija ir urologija

    Užsiregistruokite


      Užsiregistruokite