Gastroezofaginio refliukso ligos (GERL) operacija

SVARBI INFORMACIJA: „Nordclinic“ atliekamos operacijos gali būti finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Gydymo paslaugos gali būti teikiamos be papildomo mokesčio, tačiau pacientas savo iniciatyva gali pasirinkti papildomai apmokamas medicinines medžiagas ar paslaugas. Skaityti daugiau. 

Užsiregistruokite konsultacijai

Video apie mūsų kliniką:

Apie mus rašo:

Bendrosios chirurgijos komanda

Gastroezofaginio refliukso ligos (GERL) operacija

Kas yra gastroezofaginio refliukso liga (GERL)?

Gastroezofaginio refliukso liga (GERL) yra dažnas virškinimo sutrikimas, kuriuo serga apie 40 proc. suaugusių. Ši liga dažnai apibūdinama kaip „rūgšties refliuksas“ arba „rėmuo“. Tipiški refliukso simptomai yra rūgšties kilimas, skausmas krūtinėje, rijimo sunkumai, nuolatinis pilnumo jausmas ir pilvo pūtimas. Kiti skrandžio refliukso požymiai yra lėtinis kosulys, švokštimas ir gerklės skausmas. Tam tikri rizikos veiksniai, pavyzdžiui, nutukimas, alkoholio ir tabako vartojimas, didina GERL riziką. 

Skrandžio refliukso ligą galima pagerinti pakeitus gyvenimo būdą, pavyzdžiui, vengiant valgio vėlai vakare, skatinant svorio mažėjimą, nustojus tabako ir alkoholio vartojimą, taip pat apribojus refliuksą sukeliančių maisto produktų (pvz., greito maisto, saldumynų) vartojimą. Tačiau, jei nechirurginis gydymas yra nesėkmingas, pacientams rekomenduojamas chirurginis gydymas.

Kas sukelia GERL?

Pagrindinė gastroezofaginio refliukso ligos priežastis yra sutrikusi gastroezofaginio sfinkterio funkcija. Gastroezofaginis sfinkteris yra tarp stemplės ir skrandžio. Jis turi būti tvirtai suspaustas tarp valgymų ir atsipalaiduoti tik tam, kad maistas patektų į skrandį. Sergant gastroezofaginio refliukso liga, sfinkteris visiškai neužsidaro, todėl skrandžio turinys bet kada gali grįžti atgal į stemplę. Grįžtančios skrandžio sultys nudegina jautrią stemplės gleivinę ir sukelia nemalonius simptomus, tokius kaip rėmuo, gerklės skausmas ir rūgštus skonis burnoje. Kai kurie žmonės paveldi silpnus sfinkterius, o kitiems skrandžio refliukso liga paūmėja suvalgius aštraus ar riebaus maisto, rūkant ir vartojant alkoholį.

Kada būtina operacija?

  • Chirurginė operacija būtina gydant sunkius lėtinio gastroezofaginio refliukso atvejus. Pacientai siunčiami konsultuotis dėl chirurginės operacijos, kai sunkus refliuksas išlieka nepaisant rūgštingumą mažinančių vaistų vartojimo ir gyvenimo būdo įpročių keitimo (pvz., miegojimas ant nuožulnios pagalvės, perdirbto maisto mažinimo).
  • Be recepto parduodami vaistai reguliuoja tik skrandžio sulčių rūgštingumą, todėl gali prireikti chirurginiu būdu koreguoti sfinkterio disfunkciją.

Negydant GERL gali susiaurėti stemplė, susidaryti stemplės opos ir iki-vėžiniai pokyčiai (vadinamoji Bareto stemplė).

Chirurginio gydymo galimybės

Chirurginė operacija tiems pacientams, kurie nenori visą gyvenimą gydytis vaistais

GERL chirurginis gydymas, dar vadinamas antirefluksine operacija, yra gera išeitis tiems pacientams, kurie nenori sutikti su visą gyvenimą trunkančiu medikamentiniu gydymu dėl jo finansinių pasekmių ar teorinio šalutinio poveikio.

Chirurginė fundoplikacija atliekama paimant viršutinę skrandžio dalį ir apvyniojant ją 360 laipsnių kampu aplink apatinę stemplės dalį. Palengvinimo mechanizmas pagrįstas skrandžio raumenų susitraukimu, kuris uždaro stemplę ir užkerta kelią skrandžio refliuksui su minimaliu šalutiniu poveikiu.

Kas yra geras kandidatas laparoskopinei antirefluksinei operacijai?

Geriausi kandidatai fundoplikacijai yra tie, kurie turi Bareto stemplę, ezofagitą arba hiatinę išvaržą (skrandžio dalis išsikišusi į krūtinę). Kai kurie žmonės, pavyzdžiui, sergantieji nutukimu (kūno masės indeksas > 40), gali būti netinkami antirefluksinei operacijai.

Kaip atliekama operacija?

Chirurginė fundoplikacija yra minimaliai invazinė operacija. Ji atliekama laparoskopiniu būdu, taikant bendrąją anesteziją, ir trunka nuo 60 iki 90 minučių. Chirurgas naudoja siaurą vamzdelį primenančią kamerą bei kitus operacinius instrumentus ir įveda juos į pilvo ertmę per kelis mažus pjūvius. Laparoskopinis metodas užtikrina trumpesnį operacijos laiką, greitesnį gijimą, mažesnius randus ir mažesnę pooperacinės žaizdos infekcijos riziką. Priartėjęs prie operacinės vietos, chirurgas laparoskopiniais instrumentais atsargiai apvynioja viršutinę skrandžio dalį ir pritvirtina ją aplink stemplę.

Ko tikėtis po antirefluksinės operacijos?

Rezultatai ir (arba) pasekmės

95 proc. žmonių po chirurginės GERL operacijos džiaugiasi puikiais rezultatais, o daugiau nei 50 proc. gyvena be vaistų nuo rūgšties refliukso. Tyrimai parodė, kad simptomų pagerėjimas tęsiasi ilgą laiką. Nors sėkmės rodiklis yra didelis, refliukso simptomai gali atsinaujinti 10-30 proc. pacientų. Kai kuriems pacientams po 8-10 metų gali prireikti pakartotinės procedūros. Kitos pooperacinės komplikacijos yra pilvo pūtimas, rijimo sunkumai ir viduriavimas.

Ortopedijos, bariatrijos ir bendrosios chirurgijos padalinys

Kiti padaliniai

Plastinė chirurgija
Ginekologija ir urologija

    Užsiregistruokite


      Užsiregistruokite