Gastroezofaginio refliukso ligos (GERL) operacija

SVARBI INFORMACIJA: „Nordclinic“ atliekamos operacijos gali būti finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Gydymo paslaugos gali būti teikiamos be papildomo mokesčio, tačiau pacientas savo iniciatyva gali pasirinkti papildomai apmokamas medicinines medžiagas ar paslaugas. Skaityti daugiau. 

Video apie mūsų kliniką:

Apie mus rašo:

Kuo mes išsiskiriame iš kitų klinikų?

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo plastinės chirurgijos specialistai, turintys 10–15 metų darbo patirtį. Specialistai atlieka daugiau kaip 4000 operacijų per metus ir yra sertifikuoti ne tik Lietuvoje, bet ir Jungtinėje Karalystėje, Švedijoje, Danijoje. Be to, mūsų ekspertai yra įvairių prestižinių nacionalinių ir tarptautinių chirurginių draugijų nariai. Daugiau apie klinikoje dirbančius chirurgijos specialistus galite sužinoti čia

Klinikoje naudojamos modernios diagnostikos ir chirurginės priemonės, kokias specialistai pasitelkia ir Šiaurės Europos klinikose. Dalis įrangos yra itin aukšto technologinio lygio, kuris vis dar retenybė daugumoje kitų šalių. Palatos yra įrengtos užtikrinant maksimalų komfortą pacientui, jose yra televizorius, oro kondicionierius, atskiras tualetas. Klinikoje galima naudotis belaidžiu internetu.

Į kliniką atvyksta pacientai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių – Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų. Klinikoje pacientams suteikiama  visokeriopa asmeninė priežiūra ir pagalba. Savo pacientus iš klinikos išleidžiame tik tada, kai jie yra pasiruošę ir jaučiasi gerai.

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ekspertai, naudojami naujausi ir patikimiausi paciento saugumo užtikrinimo standartai bei kokybiškos medžiagos. Taip pat klinikoje pateikiamos kainos yra du kartus mažesnės nei Vakarų Europos klinikose.

Po operacijos visiems pacientams suteikiame aukščiausio lygio paslaugas ir priežiūrą visą parą. Jei pacientas gyvena ne Lietuvoje, galime padėti jam suorganizuoti kelionę, pasirūpinti pervežimais, viešbučiu ir kita.

Operacijos datą ir laiką prideriname prie paciento, atsižvelgiant į jo darbą, atostogas ir kitas aplinkybes.

Mūsų klinikos personalas gali bendrauti lietuviškai, rusiškai, angliškai, vokiškai, ispaniškai, norvegiškai, švediškai, daniškai.

Galime pasidalyti pacientų, kuriems mūsų klinikoje buvo atlikta operacija, patirtimi. Ilgametė klinikos patirtis ir pacientų pasitikėjimas, nesikeičiantis personalas, grįžtantys pacientai – elementai, kurie padės Jums priimti sprendimą dėl operacijos mūsų klinikoje.

Abdominalinės chirurgijos ir plastinės chirurgijos ekspertų patirtis

 • Mūsų specialistai atlieka virš 4000 operacijų per metus
 • Licencijuoti Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Švedijoje
 • Stažavosi Belgijoje, Danijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse
 • Lietuvos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos draugijos nariai

Gydytojai

Skaito pranešimus Lietuvoje ir tarptautinėse konferencijose, abdominalinės chirurgijos gydytojas.

 • Didesnė nei 15 metų darbo patirtis;
 • Skaito pranešimus Lietuvoje ir Tarptautinėse konferencijose pilvo sienos išvaržų gydymo klausimais;
 • Dalyvavo ne vienoje tarptautinėje ekspertų grupėje kuriant ir skelbiant rekomendacijas pilvo sienos išvaržų prevencijos klausimais;
 • Docentas Lietuvos sveikatos mokslų universitete, chirurgijos klinikoje;
 • Kauno krašto chirurgų draugijos (KKCHD) prezidentas;
 • Europos išvaržų draugijos (EHS – European Hernia Society) narys;
 • Lietuvos išvaržų chirurgijos draugijos (LICHD) pirmininkas.

Gastroezofaginio refliukso ligos (GERL) operacija

Kas yra gastroezofaginio refliukso liga (GERL)?

Gastroezofaginio refliukso liga (GERL) yra dažnas virškinimo sutrikimas, kuriuo serga apie 40 proc. suaugusių. Ši liga dažnai apibūdinama kaip „rūgšties refliuksas“ arba „rėmuo“. Tipiški refliukso simptomai yra rūgšties kilimas, skausmas krūtinėje, rijimo sunkumai, nuolatinis pilnumo jausmas ir pilvo pūtimas. Kiti skrandžio refliukso požymiai yra lėtinis kosulys, švokštimas ir gerklės skausmas. Tam tikri rizikos veiksniai, pavyzdžiui, nutukimas, alkoholio ir tabako vartojimas, didina GERL riziką. 

Skrandžio refliukso ligą galima pagerinti pakeitus gyvenimo būdą, pavyzdžiui, vengiant valgio vėlai vakare, skatinant svorio mažėjimą, nustojus tabako ir alkoholio vartojimą, taip pat apribojus refliuksą sukeliančių maisto produktų (pvz., greito maisto, saldumynų) vartojimą. Tačiau, jei nechirurginis gydymas yra nesėkmingas, pacientams rekomenduojamas chirurginis gydymas.

Kas sukelia GERL?

Pagrindinė gastroezofaginio refliukso ligos priežastis yra sutrikusi gastroezofaginio sfinkterio funkcija. Gastroezofaginis sfinkteris yra tarp stemplės ir skrandžio. Jis turi būti tvirtai suspaustas tarp valgymų ir atsipalaiduoti tik tam, kad maistas patektų į skrandį. Sergant gastroezofaginio refliukso liga, sfinkteris visiškai neužsidaro, todėl skrandžio turinys bet kada gali grįžti atgal į stemplę. Grįžtančios skrandžio sultys nudegina jautrią stemplės gleivinę ir sukelia nemalonius simptomus, tokius kaip rėmuo, gerklės skausmas ir rūgštus skonis burnoje. Kai kurie žmonės paveldi silpnus sfinkterius, o kitiems skrandžio refliukso liga paūmėja suvalgius aštraus ar riebaus maisto, rūkant ir vartojant alkoholį.

Kada būtina operacija?

 • Chirurginė operacija būtina gydant sunkius lėtinio gastroezofaginio refliukso atvejus. Pacientai siunčiami konsultuotis dėl chirurginės operacijos, kai sunkus refliuksas išlieka nepaisant rūgštingumą mažinančių vaistų vartojimo ir gyvenimo būdo įpročių keitimo (pvz., miegojimas ant nuožulnios pagalvės, perdirbto maisto mažinimo).
 • Be recepto parduodami vaistai reguliuoja tik skrandžio sulčių rūgštingumą, todėl gali prireikti chirurginiu būdu koreguoti sfinkterio disfunkciją.

Negydant GERL gali susiaurėti stemplė, susidaryti stemplės opos ir iki-vėžiniai pokyčiai (vadinamoji Bareto stemplė).

Chirurginio gydymo galimybės

Chirurginė operacija tiems pacientams, kurie nenori visą gyvenimą gydytis vaistais

GERL chirurginis gydymas, dar vadinamas antirefluksine operacija, yra gera išeitis tiems pacientams, kurie nenori sutikti su visą gyvenimą trunkančiu medikamentiniu gydymu dėl jo finansinių pasekmių ar teorinio šalutinio poveikio.

Chirurginė fundoplikacija atliekama paimant viršutinę skrandžio dalį ir apvyniojant ją 360 laipsnių kampu aplink apatinę stemplės dalį. Palengvinimo mechanizmas pagrįstas skrandžio raumenų susitraukimu, kuris uždaro stemplę ir užkerta kelią skrandžio refliuksui su minimaliu šalutiniu poveikiu.

Kas yra geras kandidatas laparoskopinei antirefluksinei operacijai?

Geriausi kandidatai fundoplikacijai yra tie, kurie turi Bareto stemplę, ezofagitą arba hiatinę išvaržą (skrandžio dalis išsikišusi į krūtinę). Kai kurie žmonės, pavyzdžiui, sergantieji nutukimu (kūno masės indeksas > 40), gali būti netinkami antirefluksinei operacijai.

Kaip atliekama operacija?

Chirurginė fundoplikacija yra minimaliai invazinė operacija. Ji atliekama laparoskopiniu būdu, taikant bendrąją anesteziją, ir trunka nuo 60 iki 90 minučių. Chirurgas naudoja siaurą vamzdelį primenančią kamerą bei kitus operacinius instrumentus ir įveda juos į pilvo ertmę per kelis mažus pjūvius. Laparoskopinis metodas užtikrina trumpesnį operacijos laiką, greitesnį gijimą, mažesnius randus ir mažesnę pooperacinės žaizdos infekcijos riziką. Priartėjęs prie operacinės vietos, chirurgas laparoskopiniais instrumentais atsargiai apvynioja viršutinę skrandžio dalį ir pritvirtina ją aplink stemplę.

Ko tikėtis po antirefluksinės operacijos?

Rezultatai ir (arba) pasekmės

95 proc. žmonių po chirurginės GERL operacijos džiaugiasi puikiais rezultatais, o daugiau nei 50 proc. gyvena be vaistų nuo rūgšties refliukso. Tyrimai parodė, kad simptomų pagerėjimas tęsiasi ilgą laiką. Nors sėkmės rodiklis yra didelis, refliukso simptomai gali atsinaujinti 10-30 proc. pacientų. Kai kuriems pacientams po 8-10 metų gali prireikti pakartotinės procedūros. Kitos pooperacinės komplikacijos yra pilvo pūtimas, rijimo sunkumai ir viduriavimas.

Ortopedijos, bariatrijos, kineziterapijos ir neurologijos padalinys

Kiti padaliniai

Plastinė chirurgija
Ginekologija
Dermatologija ir kosmetologija

  Užsiregistruokite   Užsiregistruokite