Venų varikozės gydymas

Užsiregistruokite konsultacijai

Video apie mūsų kliniką:

Apie mus rašo:

Gydytojai

Kraujagyslių chirurgas

  • minimaliai inazyvus periferinių venų varikozės gydymas, skleroterapija;
  • estetinė venų chirurgija.

Venų varikozės gydymas

Kas yra venų varikozė? Kokios yra venų varikozės rūšys?

Varikozinės venos – išsiplėtusios ir susisukusios paviršinės kraujagyslės. Įprastai venomis kraujas iš pėdų teka į širdį, tačiau varikozės sutrikdo normalią kraujo tėkmę ir sukelia kraujo sąstovį bei patinimą. Todėl varikozė gali ne tik atrodyti estetiškai nemaloniai, bet ir sukelti daug sveikatos problemų, įskaitant kojų patinimą ir skausmingumą.

Yra kelios varikozės rūšys: voratinklinės venos, retikulinės varikozės venos ir poodinės varikozės venos. Atsižvelgiant į venų varikozės laipsnį yra pasirenkamas ir gydymas. Voratinklinės venos dažnai gali būti prilyginamos estetinėms problemoms, kurios susijusios su hormoniniu fonu arba yra paveldimos.

Kaip diagnozuojama venų varikozė? Kokie yra simptomai?

Varikozė diagnozuojama atliekant fizinę apžiūrą, taip pat, kaip vienas iš metodų, gali būti atliekamas ir Doplerio ultragarso tyrimas. Doplerio ultragarsu matuojamas kraujagyslių srautas ir nustatomi nenormalūs kraujo tėkmės modeliai. Tyrimas trunka apie 20-30 minučių ir yra visiškai neskausmingas.

Varikozinės venos pasireiškia daugeliu bendrų simptomų, įskaitant kojų skausmą, pėdų ir kulkšnių patinimą, deginimo pojūtį, raumenų mėšlungį ir sausą odą virš pažeistų venų. Sunkiais venų varikozės atvejais išsiplėtusios ir susisukusios venos sukelia itin skausmingas opas.

Kokios yra venų varikozės gydymo galimybės?

Kas yra tinkamas kandidatas venų varikozės gydymui?

Tinkamas kandidatas venų varikozės gydymui yra asmuo, kuriam varikoze pasireiškiantis skausmas yra nuolatinis, netaikant nechirurginių gydymo metodų, tokių kaip svorio metimas, mankšta ir kompresinių kojinių dėvėjimas. Geri kandidatai yra 30-60 metų amžiaus ir apskritai geros sveikatos. Tačiau chirurginis venų varikozės gydymas negali būti atliekamas nėščioms ar krūtimi maitinančioms moterims.

Kaip pasiruošti venų varikozės operacijai?

Prieš operaciją pacientai turėtų laikytis sveikos mitybos ir palaikyti aktyvų gyvenimo būdą.

Pirmasis pasiruošimo operacijai žingsnis – konsultacija su chirurgu. Chirurgas įvertina kandidato sveikatos būklę ir įvertina venų varikozės tipą, ankstesnius medicininius įrašus ir bet kokias gretutines kraujagyslių ligas. Chirurgas taip pat peržiūri visus šiuo metu paciento vartojamus vaistus. Atlikdamas fizinį vertinimą, chirurgas atlieka Doplerio ultragarsinį tyrimą, kuris suteikia daugiau informacijos apie venų būklės pobūdį.

Operacijos dieną pacientas turėtų atvykti su laisvais drabužiais, be papuošalų, auskarų ir kontaktinių lęšių. Iki operacijos būtina susilaikyti nuo maisto ir gėrimų bent 8 valandas.

Kaip atliekama venų varikozės operacija?

Populiariausia venų varikozės operacija yra endoveninė lazerinė abliacija (EVLA). Operacija trunka apie 20-30 min. vienai kojai taikant vietinę nejautrą. Chirurgas įdeda lazerio skaidulą taip, kad jos galiukas būtų aukščiausiame taške (dažniausiai kirkšnies raukšlėje). Tada lazeris įjungiamas ir maždaug per 5 min. traukiamas žemyn vena. Lazerio šviesa priverčia veną susitraukti ir užsidaryti. Anksčiau užsistovėjęs veninis kraujas dabar gali tekėti į normalias venas ir toliau būti nešamas į širdį. Baigęs operaciją, gydytojas adatos dūrį uždengia nedideliu tvarsčiu ir uždeda kompresinę kojinę.

Kokia yra su venų varikozės operacija susijusi rizika?

Nors rimtos komplikacijos pasitaiko labai retai, pacientai turėtų būti informuoti apie galimą infekcijos, kraujavimo, randų susidarymą, alergines reakcijas į vaistus, laikino tirpimo, terminio sužalojimo (nudegimo), krešulio giliojoje venoje ir kt. riziką.

Kokia yra priežiūra po gydymo?

Po operacijos pacientai iki 2 savaičių turi nešioti kompresines kojines. Dėvėdami kompresines kojines, pacientai turėtų vengti jų sušlapimo.
Vidutinis skausmas ar diskomfortas operacijos vietoje yra normalus reiškinys, todėl jam malšinti galima vartoti priešuždegiminius vaistus.
Po operacijos pacientai turėtų stengtis reguliariai keisti padėtį ir vengti ilgai sėdėti ar stovėti. Sėdint ar gulint koją geriausia laikyti pakeltą.
Pacientai taip pat turėtų vengti kelti sunkius daiktus ir intensyviai sportuoti maždaug 1-2 savaites po operacijos.

Kaip greitai pacientas atsigauna po operacijos? Ar rezultatas yra ilgalaikis?

Pacientai iš karto po operacijos gali grįžti į darbą ir tęsti daugumą veiklų. Venų varikozės operacija yra ilgalaikis sprendimas, tačiau ji negali užkirsti kelio naujų venų atsiradimui ateityje. Todėl pacientai turėtų imtis prevencinių priemonių, pavyzdžiui, numesti papildomą svorį, pradėti sportuoti ir mūvėti kompresines kojines.

Plastinės chirurgijos ir dermatologijos padalinys

Kiti padaliniai

Ortopedija, bariatrija ir kineziterapija
Ginekologija ir urologija

    Užsiregistruokite


      Užsiregistruokite