Viršutinės nugaros dalies odos pakėlimas

„Nordclinic“ – didžiausias plastinės chirurgijos centras Baltijos šalyse:

Didžiausia plastikos chirurgų komanda Baltijos šalyse – net 13 chirurgų, atliekančių virš 3.000 plastinių operacijų per metus. Ilgametė patirtis, išskirtinis dėmesys pacientams bei naujausios technologijos lėmė, kad Nordclinic taip pat yra ir žinomiausia Lietuvos klinika užsienio žiniasklaidoje.

Galerija

Nugaros odos pakėlimas. Bendra viršutinės nugaros dalies deformacija, kuri apima odos nukarimą, perteklinių kūno riebalų sankaupas ir perteklinius šoninius krūtų audinius, gali būti koreguojama atliekant viršutinės nugaros dalies odos pakėlimą, kuris dar vadinamas liemenėlės zonos nugaros odos pakėlimu. Daugiau apie operaciją.

Apie mus rašo:

Prieš ir po viršutinės nugaros dalies odos pakėlimo

Kainos

Video apie mūsų kliniką:

Konsultacijos

Mūsų plastikos chirurgų konsultacijos Jūsų mieste:

  • Konsultacijos Kaune ir Vilniuje – kiekvieną savaitę;
  • T. Urbonas Londone – gegužės 25-26 d.;
  • A. Pakulis Dubline – gegužės 27-29 d.

Užsiregistruokite konsultacijai

Plastikos chirurgų komanda

Kuo mes išsiskiriame iš kitų klinikų?

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo plastinės chirurgijos specialistai, turintys 10–15 metų darbo patirtį. Specialistai atlieka daugiau kaip 4000 operacijų (iš jų 3000 plastinių operacijų) per metus ir yra sertifikuoti ne tik Lietuvoje, bet ir Jungtinėje Karalystėje, Švedijoje, Danijoje. Be to, mūsų ekspertai yra įvairių prestižinių nacionalinių ir tarptautinių chirurginių draugijų nariai. Daugiau apie klinikoje dirbančius chirurgijos specialistus galite sužinoti čia.

Didžiausia plastikos chirurgų komanda Baltijos šalyse – net 13 patyrusių chirurgų.

Klinikoje naudojamos modernios diagnostikos ir chirurginės priemonės, kokias specialistai pasitelkia ir Šiaurės Europos klinikose. Dalis įrangos yra itin aukšto technologinio lygio, kuris vis dar retenybė daugumoje kitų šaliųesame vieni iš nedaugelio klinikų Baltijos šalyse, turinčių „Vaser“ liposukcijos aparatą.
Palatos yra įrengtos užtikrinant maksimalų komfortą pacientui, jose yra televizorius, oro kondicionierius, atskiras tualetas. Klinikoje galima naudotis belaidžiu internetu.

Sukaupta didesnė nei 10 metų patirtis, išskirtinis dėmesys pacientams, atvykstantiems iš daugiau nei 30 valstybių: Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų. Klinikoje pacientams suteikiama visokeriopa asmeninė priežiūra ir pagalba. Savo pacientus iš klinikos išleidžiame tik tada, kai jie yra pasiruošę ir jaučiasi gerai.

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ekspertai, naudojami naujausi ir patikimiausi paciento saugumo užtikrinimo standartai bei kokybiškos medžiagos. Taip pat klinikoje pateikiamos kainos yra du kartus mažesnės nei Vakarų Europos klinikose.

Po operacijos visiems pacientams suteikiame aukščiausio lygio paslaugas ir priežiūrą visą parą. Jei pacientas gyvena ne Lietuvoje, galime padėti jam suorganizuoti kelionę, pasirūpinti pervežimais, viešbučiu ir kt.

Operacijos datą ir laiką prideriname prie paciento, atsižvelgiant į jo darbą, atostogas ir kitas aplinkybes.

,,Nordclinic“ klinikos pacientams siekiame pasiūlyti naujoves, kurios paspartintų atsistatymą bei užtikrintų sėkmingą rezultatą. Esame vieni iš nedaugelio klinikų Baltijos šalyse, galinčių savo pacientams pasiūlyti hiperbarinę deguonies terapiją, kurios metu audiniai yra prisotinami dideliu slėgiu deguonies, tad pagerėja jų kraujotaka ir paspartinamas atsistatymas po operacijos. Taip pat vieni pirmųjų Lietuvoje įsigijome  ,,Vaser“ riebalų nusiurbimo aparatą, kuris suskaido riebalus dar prieš juos nusiurbiant ir suformuojamas kūno kontūras.

Galime pasidalyti pacientų, kuriems mūsų klinikoje buvo atlikta operacija, patirtimi. Ilgametė klinikos patirtis ir pacientų pasitikėjimas, nesikeičiantis personalas, grįžtantys pacientai – elementai, kurie padės Jums priimti sprendimą dėl operacijos mūsų klinikoje.

Konferencija

Viršutinės nugaros dalies odos pakėlimas

Kas yra viršutinės nugaros dalies odos pakėlimas?

Dėl didelio svorio numetimo per trumpą laiką gali kilti problemų dėl kūno odos, kada kūnas tampa tiek kosmetiškai, tiek funkcionaliai nepatrauklus. Bendra viršutinės nugaros dalies deformacija, kuri apima odos nukarimą, perteklinių kūno riebalų sankaupas ir perteklinius šoninius krūtų audinius, gali būti koreguojama atliekant viršutinės nugaros dalies odos pakėlimą, kuris dar vadinamas liemenėlės zonos nugaros odos pakėlimu. Viršutinės nugaros dalies odos pakėlimo operacija yra nuosekli ir patikima kūno kontūravimo operacija, kurios metu nuo viršutinės nugaros dalies pašalinama ir perteklinė oda, ir perteklinis poodinių riebalų sluoksnis tam, kad būtų atstatytas natūralus odos stangrumas bei natūralūs juosmens linijų kontūrai. Šią operaciją sudaro du atskiri horizontalūs pjūviai išilgai nugaros, perteklinės odos pašalinimas ir perteklinio riebalinio audinio pašalinimas tarp pjūvių. Pjūviai atliekami viršutinėje nugaros dalyje, kurią paprastai dengia liemenėlės juostelės, todėl nedidelius pooperacinius randus lengva paslėpti, jie žaizdų gijimo metu paprastai nekeičia savo pirminės padėties. Turint omenyje visus čia paminėtus dalykus, skersinis viršutinės kūno dalies pakėlimas yra efektyvi priemonė, kuri užtikrina nuoseklius ir saugius rezultatus. Ši operacija naudinga tiek tiems pacientams, kurie metė svorį įprastu tempu, tiek tiems, kurie metė svorį radikaliai, susidūrė su svorio svyravimo reiškiniu bei odos nukarimo problema. Šios operacijos komplikacijos yra retos, jos dažniausiai išsprendžiamos tinkama pooperacinių žaizdų priežiūra ar minimaliomis chirurginėmis korekcijomis.

Kokie pacientai yra tinkami šiai chirurginei operacijai? Kokios indikacijos?

Tinkami kandidatai viršutinės nugaros dalies odos pakėlimo operacijai dažniausiai yra tie pacientai, kurie per trumpą laiką numetė daug svorio bei susiduria su nukarusios odos problema viršutinėje ir vidurinėje nugaros zonose ir (arba) turi riebalinio audinio sankaupas, kurių nepavyksta pašalinti dietos pakeitimais arba pratimais.

Be to, pacientai turi būti geros bendrosios fizinės sveikatos būklės tam, kad būtų išvengta komplikacijų ir su gijimu susijusių problemų pooperaciniu laikotarpiu.

Dėl pacientų kūno masės indekso (KMI) griežtų reikalavimų nėra. Tačiau pacientams, kurių KMI yra virš 33-35, primygtinai rekomenduojame apsvarstyti bariatrinės (skrandžio tūrio mažinimo) chirurgijos pasirinktį kaip pirmenybę.

Bet kuriuo atveju tam, kad būtų įmanoma tinkamai įvertinti paciento tinkamumą viršutinės nugaros dalies odos pakėlimo operacijai, būtina plastikos chirurgo konsultacija.Kuo viršutinės nugaros dalies odos pakėlimas skiriasi nuo apatinės nugaros dalies odos pakėlimo?

Lyginant su apatinės nugaros dalies odos pakėlimu, kuris dar vadinamas sėdmenų zonos odos pakėlimu, viršutinės nugaros dalies odos pakėlimas yra ne tokia radikali operacija, kurios metu šalinamas audinys tik nuo vidurinės ir viršutinės nugaros dalies. Apatinės nugaros dalies odos pakėlimo metu keičiama paciento išorinės dalies šlaunų, sėdmenų, apatinės nugaros dalies formos, nes pjūviai tęsiasi iki vietos virš sėdmenų. Apatinės nugaros dalies odos pakėlimo operacija atliekama radikalesniam silueto atstatymui, ši operacija rekomenduojama pacientams, kurie turi problemų dėl gerokai nukarusios odos sėdmenų ir apatinės nugaros dalies srityse. Be to, atsistatomasis laikotarpis po šios operacijos yra ilgesnis, jis susijęs su didesne pooperacinių komplikacijų bei pooperacine žaizdų infekcijų tikimybe.

Pasiruošimas viršutinės nugaros dalies pakėlimo operacijai

Tam, kad pacientas tinkamai pasiruoštų viršutinės nugaros dalies pakėlimo operacijai, iki operacijos jis turi laikytis griežtų instrukcijų:

Praktikuoti sveiką gyvenimo būdą. Reguliariai mankštintis, susibalansuoti dietą, vartoti pakankamai skysčių, kad sustiprintų organizmą ir pooperacinis atsistatymas būtų greitesnis.

Venkite tabako ir alkoholio produktų vartojimo bent 6 savaites iki operacijos.

Išskyrus atvejus, jei gydytojas nurodytų kitaip, nenaudokite aspirino, vaistų nuo uždegimo ir kraują skystinančių vaistų bent 2 savaites iki operacijos tam, kad sumažintumėte pooperacinių komplikacijų tikimybę.

Pasikonsultuokite su plastikos chirurgu apie savo alergijas, anksčiau atliktas chirurgines operacijas bei kasdien geriamus vaistus. Jei Jums reikia vartoti kokius nors vaistus, būtinai apie tai informuokite plastikos chirurgą.

Laikykitės ir visų specialiųjų ikioperacinių nurodymų, nes, pagal kiekvieno paciento medicininę istoriją, jie gali skirtis.

Atsistatymas po viršutinės nugaros dalies odos dalies pakėlimo

Sklandžiam ir sėkmingam atsistatymui po viršutinės nugaros dalies odos pakėlimo operacijos reikės laiko ir kantrybės.

Atsistatymo trukmė. Atsistatymas paprastai trunka apie 6-8 savaites. Atsistatymo laikotarpiu reikės vengti bet kokios intensyvesnės fizinės veiklos, kuri susijusi su viršutinės kūno dalies judesiais, pavyzdžiui, intensyvesniu rankų kilnojimu ir pan., nes tai gali turėti įtakos pjūvio vietoms.

Skausmas. Pooperaciniu laikotarpiu pacientai jaučia nestiprius arba vidutinio intensyvumo skausmus iki 14 dienų po operacijos, kurie slopinami nuskausminančiais vaistais.

Pjūvių vietos. Reikės rūpintis, kad pooperacinės pjūvių vietos būtų sausos ir švarios. Jei pacientas tvarstomas neperšlampamais tvarsčiais, reikės užtikrinti griežtą asmeninę higieną pirmąją dieną po operacijos arba ją atitinkamai koreguoti pagal gydytojo rekomendacijas.

Drabužiai. Rekomenduojame 6-8 savaites po operacijos dėvėti kompresinius rūbus, nes tai spartina žaizdų gijimą.

Gulėjimas. Nerekomenduojame pacientui po operacijos gulėti ant nugaros tol, kol nebus pašalintos siūlės ir tvarsčiai. Pirmąsias 3 savaites po operacijos pacientai turi miegoti gulėdami ant šono arba ant pilvo.

Randai. Randai po viršutinės nugaros odos dalies kiek labiau matomi tik per pirmuosius tris mėnesius po operacijos, o vėliau lėtai išnyksta suformuodami ploną liniją. Be to, esant poreikiui, didesnį ar labiau matomi randai gali būti mažinami chirurginėmis operacijomis.

Mėlynės ir patinimai. Viršutinės nugaros dalies mėlynės ir patinimas gali būti iki 4 savaičių po operacijos, nes tai organizmo priešuždegiminė reakcija į chirurginę intervenciją. Jei tai tęstųsi ilgiau, reikės konsultuotis su gydytoju.

Ar viršutinės nugaros dalies odos pakėlimas gali būti derinamas su kitomis operacijomis?

Viršutinės nugaros dalies odos pakėlimo operacija gali būti atliekama kartu su riebalų nusiurbimu siekiant dar efektyvesnių rezultatų. Norint nustatyti, ar šias operacijas galima derinti kartu, kvalifikuotas plastikos chirurgas turi įvertinti individualias paciento anatomines ir fiziologines charakteristikas, tokias, kaip KMI ir kt. Reikėtų paminėti ir tai, kad, siekiant išvengti didesnės infekcijos rizikos ir didesnės pooperacinių komplikacijų tikimybės, viršutinės nugaros dalies odos pakėlimas negali būti atliekamas kartu su tokiomis chirurginėmis operacijomis, kaip krūtų mažinimo arba krūtų didinimo operacijos.

Ko tikėtis pooperaciniu laikotarpiu?

Atlikus viršutinės nugaros dalies odos pakėlimą ir siekiant užtikrinti sklandų atsistatymą po operacijos, reikės atsižvelgti dar į kelis dalykus:

Skausmas. Visiškai natūralu jausti skausmą iki 2 savaičių po operacijos. Skausmas paprastai malšinamas nuskausminančiaisiais vaistais, kurie skiriami atsižvelgiant į skausmo intensyvumą.

Alkoholis ir tabakas. Pacientams primygtinai nerekomenduojama vartoti alkoholio ar tabako produktų, ypač tais atvejais, kai jiems skirti vaistai po operacijos, nes tai gali sukelti nepageidaujamus toksinius reiškinius ir dėl to gali atsirasti pooperacinių komplikacijų.

Fizinė veikla. Per pirmąsias 4 savaites po operacijos rekomenduojame susilaikyti nuo bet kokios intensyvesnės fizinės veiklos. Tačiau neintensyvi fizinė veikla turi teigiamą poveikį kraujo apytakai, todėl greitina audinių gijimą.

Drabužiai. Rekomenduojame dėvėti laisvus drabužius, nes juos lengviau užsivilkti ir nusivilkti.

Plastinės chirurgijos ir dermatologijos padalinys

Kiti padaliniai

Ortopedija, bariatrija ir kineziterapija
Ginekologija ir urologija

    Užsiregistruokite


      Užsiregistruokite