Achilo sausgyslės operacija

„Nordclinic“ – daugiausiai ortopedinių protezavimo operacijų atliekanti privati klinika Lietuvoje

Klinika, kurioje per metus atliekama virš 1.000 ortopedinių operacijų, yra vienintelis „Smith & Nephew“ kompetencijų centras Baltijos šalyse. „Nordclinic“ taip pat yra ir žinomiausia Lietuvos ortopedijos klinika užsienio šalyse, apie kurią reportažus rengė „BBC“, „The Guardian“, „Der Spiegel“, „ITV“, „The New York Times“ ir kt.

Galerija

Achilo sausgyslės operacija. Operacija atliekama tada, kai Achilo sausgyslė plyšta į dvi dalis. Achilo sausgyslės plyšimas dažniausiai įvyksta praktikuojant tokias sporto šakas, kur reikia nuolatos bėgioti, šokinėti, staigiai sustoti, pasisukti, pavyzdžiui, krepšinio, teniso, futbolo arba bėgimo varžybose. Daugiau apie operaciją.

Apie mus rašo:

Kainos

SVARBI INFORMACIJA: „Nordclinic“ atliekamos operacijos gali būti finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Gydymo paslaugos gali būti teikiamos be papildomo mokesčio, tačiau pacientas savo iniciatyva gali pasirinkti papildomai apmokamas medicinines medžiagas ar paslaugas. Skaityti daugiau. 

Video apie mūsų kliniką:

Specializuota ortopedijos kineziterapija

Ilgametė „Nordclinic“ patirtis ortopedijoje lėmė, jog klinika pacientams gali pasiūlyti specializuotą ortopedijos kineziterapiją bei teikti  kineziterapinį gydymą po traumų, operacijų ar dėl lėtinių griaučių raumenų sistemos problemų. 

 „Nordclinic“ kineziterapijos padalinys aprūpintas modernia įranga, o individualias reabilitacijos programas rengia daugiau nei 20 metų patirtį turintis kineziterapeutas prof. Laimonas Šiupšinskas. 

 • Ilgametė patirtis ortopedijos kineziterapijoje;
 • Aukštos kvalifikacijos kineziterapeutai;
 • Pažangūs kineziterapijos metodai ir gydymo aparatai;
 • Individualus dėmesys pacientui.

Ortopedijos chirurgų komanda

Užsiregistruokite konsultacijai

Oficialūs sporto medicinos partneriai:

Kuo mes išsiskiriame iš kitų klinikų?

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ortopedijos-traumatologijos chirurgijos specialistai, turintys 10–20 metų darbo patirtį. Kiekvienas iš mūsų chirurgų atlieka daugiau kaip 500 operacijų per metus. Be to, chirurgai yra įvairių prestižinių nacionalinių ir tarptautinių chirurginių draugijų nariai. Daugiau apie klinikoje dirbančius chirurgijos specialistus galite sužinoti čia

Klinikoje naudojamos modernios diagnostikos ir chirurginės priemonės, kokias specialistai pasitelkia ir Šiaurės Europos klinikose. Dalis įrangos yra itin aukšto technologinio lygio, kuris vis dar retenybė daugumoje kitų šalių. Palatos yra įrengtos užtikrinant maksimalų komfortą pacientui, jose yra televizorius, oro kondicionierius, atskiras tualetas. Klinikoje galima naudotis belaidžiu internetu.

Į kliniką atvyksta pacientai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių – Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų. Klinikoje pacientams suteikiama  visokeriopa asmeninė priežiūra ir pagalba. Savo pacientus iš klinikos išleidžiame tik tada, kai jie yra pasiruošę ir jaučiasi gerai.

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ekspertai, naudojami naujausi ir patikimiausi paciento saugumo užtikrinimo standartai bei kokybiškos medžiagos. Taip pat klinikoje pateikiamos kainos yra du kartus mažesnės nei Vakarų Europos klinikose.

Po operacijos visiems pacientams suteikiame aukščiausio lygio paslaugas ir priežiūrą visą parą. Jei pacientas gyvena ne Lietuvoje, galime padėti jam suorganizuoti kelionę, pasirūpinti pervežimais, viešbučiu ir kita.

Operacijos datą ir laiką prideriname prie paciento, atsižvelgiant į jo darbą, atostogas ir kitas aplinkybes.

Mūsų klinikos personalas gali bendrauti lietuviškai, rusiškai, angliškai, vokiškai, ispaniškai, norvegiškai, švediškai, daniškai.

Galime pasidalyti pacientų, kuriems mūsų klinikoje buvo atlikta operacija, patirtimi. Ilgametė klinikos patirtis ir pacientų pasitikėjimas, nesikeičiantis personalas, grįžtantys pacientai – elementai, kurie padės Jums priimti sprendimą dėl operacijos mūsų klinikoje.

Gydytojų ortopedų-traumatologų ekspertų patirtis

 • Ilgametė darbo patirtis, atlikta virš 3500 klubo sąnario keitimo bei kitų operacijų;
 • Licencijuoti Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Švedijoje;
 • Stažavosi Belgijoje, Danijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse;
 • Parašyti moksliniai straipsniai ir publikacijos medicinos žurnaluose.

Achilo sausgyslės operacija

Kas yra Achilo sausgyslė?

Achilo sausgyslė yra tvirtas audinys, kuris sujungia blauzdos raumenį su galine kulno kaulo dalimi. Achilo sausgyslė labai svarbi vaikščiojimui, šokinėjimui, bėgimui ir kojos ištiesimui.

Kada reikia daryti operaciją dėl Achilo sausgyslės plyšimo?

Operacija atliekama tada, kai Achilo sausgyslė plyšta į dvi dalis. Achilo sausgyslės plyšimas dažniausiai įvyksta praktikuojant tokias sporto šakas, kur reikia nuolatos bėgioti, šokinėti, staigiai sustoti, pasisukti, pavyzdžiui, krepšinio, teniso, futbolo arba bėgimo varžybose.

Plyšusią Achilo sausgysle įmanoma gydyti ir nechirurginiu būdu, tačiau buvo nustatyta, kad nechirurginiu būdu neįmanoma visiškai atstatyti raumenų ir sausgyslės stiprumo, nes Achilo sausgyslė plyšta netolygiai, o blauzdos raumuo tempia sausgysle link savęs į tą vietą, kur plyšusi sausgyslė tempiama atgal link kojos.

Trumpai sakant –  sausgyslė išsitempia ir negali normaliai funkcionuoti, nes raumens stiprumas priklauso nuo tinkamo įtempimo tarp sausgyslės ir raumens. Jei sausgyslė visiškai atitrūksta, tada Achilo sausgyslės operacija tampa vieninteliu efektyviu sprendimu.

Achilo sausgyslės plyšimo atstatymo operacija

Achilo sausgyslės operacijos skirstomos į du tipus. Pirmojo tipo operacija – tai operacija, kurios metu daromas didelis pjūvis galinėje kojos dalyje. Antrojo tipo operacija yra artroskopinė.

Pastaruoju metu atviroji operacija vis labiau kritikuojama dėl didelės odos infekcijos rizikos lyginant su modernia artroskopine operacija , kurios metu daromi keli minimalūs pjūviai vietoje vieno didelio. Per pjūvius chirurgas įveda medicininius instrumentus ir artroskopą, kuris yra labai nedidelis apžiūros prietaisas, o operacijos metu chirurgas susiūna plyšusią Achilo sausgyslę. Ši operacija laikoma gerokai tikslesne ir ne tokia sudėtinga, nes komplikacijų rizika ženkliai mažesnė.

Reabilitacija po Achilo sausgyslės operacijos 

Pirmąją savaitę po šios operacijos pacientui neleidžiama apkrauti kojos svoriu, todėl vaikščioti neleidžiama. Vėliau leidžiama vaikščioti avint specialius nuimamus batus; kojos įtvaras nenaudojamas, nes jis silpnina raumenis. Fizioterapija čia labai svarbi pilnam atsistatymui, todėl pacientas turi atsakingai atlikti visą reabilitacijos programą.

Ortopedijos, bariatrijos ir bendrosios chirurgijos padalinys

Kiti padaliniai

Plastinė chirurgija
Ginekologija ir urologija

  Užsiregistruokite


   Užsiregistruokite