Kelio artroskopija

Mūsų užsienio pacientų atsiliepimai

Esame viena didžiausių klinikų Baltijos ir Rytų Europos regione. Grįžtamasis ryšys mums ne ką mažiau svarbus. Tad dalijamės mūsų klinikos pacientų atsiliepimais.

Justin McCormick, Airija
Justin McCormick, Airija
Read More
Mano mama, kuriai 80 metų, vis jautė vieno klubo skausmą. Vietinėje klinikoje gydymo būtų tekę laukti beveik 2 metus, tad mums pasiūlė susisiekti su „Nordclinic“. Visa patirtis šioje klinikoje buvo teigiama, viskas, pradedant komunikacija, baigiant kelione namo buvo profesionaliai sukoordinuota mandagaus klinikos personalo. Tad tikrai rekomenduoju šią kliniką.
Annette, Velsas
Annette, Velsas
Read More
Visa mano patirtis buvo nepriekaištinga, operacijos laiko derinimas, konsultacijos, mokėjimai vyko sklandžiai. Pati klinika gražiai įrengta, tvarkinga, personalas nuostabus. Labai rekomenduoju pasilikti kelioms dienoms ir reabilitacijos centre po operacijos, tai labai padeda greitesniam atsistatymui. Tikrai rekomenduoju savo operacijai rinktis šią kliniką Lietuvoje, puiki patirtis.
Ronnie, Airija
Ronnie, Airija
Read More
Klinika akimirksniu atsakydavo į visus mano turimus klausimus. Viskas buvo suorganizuota profesionaliai, nuo pasitikimo oro uoste, operacijos, reabilitacijos ir grįžimo į oro uostą. Pačios geriausios rekomendacijos klinikai.
Karen, Alberta, Kanada
Karen, Alberta, Kanada
Read More
Klinika atrodė neįtikėtinai gerai, buvo viskas, ko reikėjo. Pooperacinė priežiūra viršijo mano lūkesčius. Personalas itin draugiškas ir profesionalus. Nors Kanada ir yra toli nuo Lietuvos, tačiau visiškai nesigailiu čia atvykusi savo operacijai ir jau planuoju grįžti čia kito klubo keitimo operacijai.
John, Airija
John, Airija
Read More
Administracija yra labai profesionali ir paslaugi, atsako į visus klausimus. Atvykimas operuotis į kitą šalį gali skambėti bauginančiai, bet visa kelionė buvo puikiai suplanuota, pasitinkant mane oro uoste, iš jo nuvežant į viešbutį bei kliniką. Klinika yra aukščiausios kokybės, personalas ir gydytojai labai tavimi rūpinasi ir yra padedantys.
Julie, Airija
Julie, Airija
Read More
Tai buvo geriausias mano priimtas sprendimas gyvenime. Visiems Airijoje apie tai pasakoju, klinika nuostabi, personalas nuostabus, gydytojai ir anesteziologai nuostabūs. Nuoširdžiai galiu atsiliepti apie kliniką tik geru žodžiu. Jei man reikės dar vieno klubo operacijos, būtinai čia sugrįšiu. Ačiū jums visiems!
Ray, Ispanija
Ray, Ispanija
Read More
Mano patirtis klinikoje nuo pradžios iki pabaigos buvo vienas malonumas. Mačiau pacientų, kurie praėjus vos kelioms valandoms po kelio operacijos jau vaikščiojo. Ir visa tai dėka puikaus personalo, slaugytojų ir kvalifikuotų chirurgų. Klinika nusipelno aukso medalio už aukštų kokybės standartų išlaikymą. Kai rinkausi, kurioje klinikoje operuotis, „Nordclinic“ buvo akivaizdus pasirinkimas.
David, Anglija
David, Anglija
Read More
Kadangi NHS man nesuteikė galimybės operuotis savo šalyje, nusprendžiau ieškoti variantų užsienyje. Ir jau nuo pirmo kontakto supratau, kad klinikoje yra aukščiausias profesionalumo ir aptarnavimo lygis. Tikrai aukščiausio lygio klinika, niekuo nenusileidžia Jungtinės Karalystės privačioms klinikoms. Tad visiems rekomenduoju šią kliniką.
Michael, Jungtinė Karalystė
Michael, Jungtinė Karalystė
Read More
Neseniai turėjau pilną klubo pakeitimo operaciją „Nordclinic“ klinikoje. Visa patirtis nuo pirmo kontakto iki reabilitacijos buvo nepriekaištinga. Dr. Šarūnas Tarasevičius ir visa komanda buvo neįtikėtinai atviri ir organizuoti, nepalikdavo neatsakytų klausimų. Jau kitą dieną po operacijos galėjau vaikščioti su ramentais. Labai rekomenduoju šią kliniką ir kitiems.
Previous
Next

Mūsų pacientų istorijos

Apie mus rašo:

„Nordclinic“ - Center Of Excellence

Viena iš pirmaujančių pasaulio medicinos technologijų kompanijų ir ortopedinių implantų gamintojų „Smith & Nephew“ pasirinko „Nordclinic“ kaip išskirtinį partnerį Baltijos šalyse, o klinika dabar yra šios įmonės kompetencijos centras regione.

Kuo mes išsiskiriame iš kitų klinikų?

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ortopedijos-traumatologijos chirurgijos specialistai, turintys 10–20 metų darbo patirtį. Kiekvienas iš mūsų chirurgų atlieka daugiau kaip 500 operacijų per metus. Be to, chirurgai yra įvairių prestižinių nacionalinių ir tarptautinių chirurginių draugijų nariai. Daugiau apie klinikoje dirbančius chirurgijos specialistus galite sužinoti čia

Klinikoje naudojamos modernios diagnostikos ir chirurginės priemonės, kokias specialistai pasitelkia ir Šiaurės Europos klinikose. Dalis įrangos yra itin aukšto technologinio lygio, kuris vis dar retenybė daugumoje kitų šalių. Palatos yra įrengtos užtikrinant maksimalų komfortą pacientui, jose yra televizorius, oro kondicionierius, atskiras tualetas. Klinikoje galima naudotis belaidžiu internetu.

Į kliniką atvyksta pacientai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių – Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų. Klinikoje pacientams suteikiama  visokeriopa asmeninė priežiūra ir pagalba. Savo pacientus iš klinikos išleidžiame tik tada, kai jie yra pasiruošę ir jaučiasi gerai.

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ekspertai, naudojami naujausi ir patikimiausi paciento saugumo užtikrinimo standartai bei kokybiškos medžiagos. Taip pat klinikoje pateikiamos kainos yra du kartus mažesnės nei Vakarų Europos klinikose.

Po operacijos užtikrinsime priežiūrą visą parą, kad jaustumėtės kuo patogiau ir saugiau.

Operacijos datą ir laiką prideriname prie paciento, atsižvelgiant į jo darbą, atostogas ir kitas aplinkybes.

Mūsų klinikos personalas gali bendrauti lietuviškai, rusiškai, angliškai, vokiškai, ispaniškai, norvegiškai, švediškai, daniškai.

Galime pasidalyti pacientų, kuriems mūsų klinikoje buvo atlikta operacija, patirtimi. Ilgametė klinikos patirtis ir pacientų pasitikėjimas, nesikeičiantis personalas, grįžtantys pacientai – elementai, kurie padės Jums priimti sprendimą dėl operacijos mūsų klinikoje.

Gydytojų ortopedų-traumatologų ekspertų patirtis

 • Ilgametė darbo patirtis, atlikta virš 3500 klubo sąnario keitimo bei kitų operacijų;
 • Licencijuoti Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Švedijoje;
 • Stažavosi Belgijoje, Danijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse;
 • Parašyti moksliniai straipsniai ir publikacijos medicinos žurnaluose.

Valdemar Loiba

Atlieka klubų, pečių ir kelių sąnarių artroskopijas bei minimaliai invazyvias ortopedines operacijas, turi didesnę nei 15 metų darbo patirtį.

Robertinas Juosponis

Specializuojasi klubų, kelių ir pečių sąnarių keitimo bei kaulų osteosintezės operacijose, atlieka apie 300 operacijų per metus.

Arnoldas Sipavičius

Operuoja priekinius kryžminius raiščius bei kitas kelio sąnarių patologijas, turi didesnę nei 10 metų darbo patirtį.

Vytautas Kimtys

Atlieka čiurnos sąnario artroskopijas, turi didesnę nei 20 metų darbo patirtį.

Šarūnas Tarasevičius

Specializuojasi klubų ir kelių sąnarių keitimo operacijose, yra atlikęs daugiau nei 3500 sąnarių keitimo operacijų.

Kelio artroskopija

Kas yra kelio artroskopija ir kaip ji atliekama?

Kelio artroskopija yra chirurginė technika, kurios metu chirurgas gali apžiūrėti kelio vidų ir išgydyti pažeistas kelio sausgysles.

Menisko plyšimo tipai

Meniskas yra tarp blauzdikaulio ir šlaunikaulio kaulų. Šie raiščiai sudaryti iš kremzlinio audinio ir panašūs į gumines pagalvėles, kurios veikia kaip „amortizatoriai“. Meniskas užtikrina kelio sąnario stabilumą ir apsaugo kaulus nuo trynimosi vienas į kitą judant.

Kelio sužalojimai būna įvairūs, o vienas dažniausių tokių sužalojimų yra menisko plyšimas. Meniskai dažniausiai pažeidžiami dėl įvairių traumų, sužalojimų arba degeneracijos dėl amžiaus. Meniskas dažniausiai sužalojamas dėl staigaus pasisukimo, apsisukimo arba pritūpimo judesio. Simptominiams sužalojimams išsamiai ištirti chirurgai dažniausiai taiko kelio artroskopijos operaciją. Negydomas menisko plyšimas žymiai padidina osteoartrito tikimybę vėlesniame amžiuje. Operacijos tipo pasirinkimas priklauso nuo menisko plyšimo tipo.

Menisko plyšimo simptomai ir diagnostika

Meniskas plyšta dažniausiai dėl traumos ar degeneracinių procesų, jis gali būti skausmingas ir sekinantis. Menisko traumos metu dažnai pasigirsta „pokštelėjimo“ garsas ir kelio sąnaryje juntamas „trūkimo“ pojūtis. Daug žmonių ir toliau vaikščioja po šios traumos. Tačiau kelio sąnarys lėtai tinsta ir po maždaug 6 –12 valandų jis sustandėja ir jį pradeda skaudėti. Dėl menisko plyšimo gali atsirasti ir atsilaisvinusių dalių,  kurios gali kliudyti kelio sąnario lankstymui, kelias gali visai nebesilankstyti.

Šiuo atveju pacientas gali nebepajudinti kelio pilnu jo judesio. Menisko plyšimas gali būti diagnozuotas, jei sąnaryje jaučiasi minkštumas, sąnarys gerokai išsipūtęs arba labai apribotas jo judėjimo diapazonas. Atliekami ir specifiniai tyrimai, kuriais nustatymas meniško plyšimas, tačiau efektyviausiai menisko plyšimas nustatomas magnetinio rezonanso tyrimu.

Pasiruošimas kelio artroskopinei operacijai

Hospitalizacija ir ko tikėtis per pirmąsias dienas po operacijos

Pacientui atsibudus iš nejautros jis bus perkeltas į priežiūros palatą. Kelias bus subintuotas ir pakeltas. Pacientas gali jaustis daugiau ar mažiau pavargęs, kas yra įprasta po nejautros. Daugelis pacientų iš ligoninės išleidžiami praėjus vos 2 valandoms po operacijos.

Prie sėdimo darbo įmanoma grįžti jau maždaug po savaitės, o prie įprastos kasdienės veiklos maždaug po 3 savaičių. Grįžimas prie sporto veiklos užtrunka ilgiau, bet daugelis žmonių gali grįžti prie intensyvios veiklos jau po kelių mėnesių.

Po operacijos kelią gali skaudėti, jis gali patinti. Atsistatymo trukmė skiriasi nuo įvairių faktorių. Daugelis pacientų išlieka aktyvūs , jiems nereikia pagalbinių priemonių po plyšusio menisko, sulaužytos kremzlės ar pakinklio cistos operacijos ir jiems net nereikia pagalbinių priemonių. Pacientams rekomenduojama dėvėti šarnyrinį kelio įtvarą 4 savaites po operacijos.

Tvarsčiai turi būti sausi ir švarūs. Pacientai bus informuoti apie tai, kada pirmą kartą gali nusiprausti duše ir kaip prižiūrėti žaizdą.

Skausmo kontrolei gydytojas gali rekomenduoti priešuždegiminius vaistus, tokius, kaip ibuprofenas arba paracetamolis. Per pirmąsias 24 valandas po operacijos rekomenduojame, kad kas nors apsilankytų pas pacientą jam padėti. Per pirmąsias kelias dienas paciento kelias turi būti pakeltas, kad sumažėtų patinimas. Rekomenduojame naudoti ledo kompresus, kurie padeda slopinti skausmą ir greitina gijimą.

Pacientui neleidžiama vairuoti tol, kol gydytojas nesuteikia leidimo.

Reabilitacijos specialistas sudarys reabilitacijos programą, kuri dažniausiai apima pratimų komplektą ir gali apimti kitą raumenų stiprinimo veiklą, tokią, kaip plaukimas, interferencinių srovių terapija (IST) ar elektrinis raumenų stimuliavimas.

Fizioterapija, grįžimas prie sportinės veiklos

1 – 4 savaitės

Pagrindiniai tikslai pirmąją savaitę yra sumažinti uždegimą ir patinimą, atstatyti kelio ištiesimą ir sulenkimą (90 º), atstatyti keturgalvių raumenų veiklą, pilną rando  ir girnelės mobilumą. Kulkšnies, keturgalvių raumenų, pakinklių ir sėdmenų pratimų kompleksas padės sustiprinti kelio lenkimą.

4 – 6 savaitės

Tai laikotarpis, kuris skirtas aktyviam judesio diapazonui ir raumenų veiklai atstatyti. Tikslas – judinti sąnarį be skausmo pojūčio. Mokymosi propriocepcija taip pat svarbi atsistatymui po operacijos. Pacientui reikės daryti tokius pratimus, kaip kulnų pakėlimas, mini pritūpimai (keliai sulenkti mažiau, nei 90 º laipsnių), gali reikėti naudoti stacionarų dviratį be pasipriešinimo.

6 – 12 savaitės

Šiame etape pacientai bus ruošiami didesnio krūvio ir sudėtingesniems pratimams. Judesio diapazonas turi būti pilnas ir pacientas neturi jausti skausmo. Pacientai dabar gali pradėti lenkti kelią daugiau, nei 90º. Priklausomai nuo individualaus atvejo, kinezioterapeutai pasiūlys įvairių pratimų, kuriais bus gerinamas kelio stabilumas ir lankstumas.

12 – 16 savaitės

Pacientai, kurie ketina grįžti į profesionalų sportą, turi ir toliau stiprinti raumenų stiprumą, galią ir ištvermę. Šiame etape galima pradėti ir su sportu susijusias specifines treniruotes. Tačiau pacientams teberekomenduojama vengti tūpti, sukti ar pasukti kelią. Reikia tęsti visus pratimus ir galima pradėti bėgioti. Plyometrija ir plaukimas taip pat labai naudingi atsistatymui.

Klinika:

Asmeninė priežiūra

Visiems pacientams suteikiame aukščiausio lygio paslaugas ir priežiūrą visą parą. Jei pacientas gyvena ne Lietuvoje, galime padėti jam suorganizuoti kelionę, pasirūpinti pervežimais, viešbučiu ir kita.

  Užsiregistruokite

   Užsiregistruokite

   Mes dirbame! Skaitykite COVID-19 prevencijos rekomendacijas