Hallux Valgus (iškrypęs pėdos kauliukas)

„Nordclinic“ – daugiausiai ortopedinių protezavimo operacijų atliekanti privati klinika Lietuvoje

Klinika, kurioje per metus atliekama virš 1.000 ortopedinių operacijų, yra vienintelis „Smith & Nephew“ kompetencijų centras Baltijos šalyse. „Nordclinic“ taip pat yra ir žinomiausia Lietuvos ortopedijos klinika užsienio šalyse, apie kurią reportažus rengė „BBC“, „The Guardian“, „Der Spiegel“, „ITV“, „The New York Times“ ir kt.

Galerija

Hallux Valgus. Negydomas Hallux Valgus sukelia uždegimą, skausmą ir pėdos pirštų išsilygiavimą. Šie simptomai toliau blogėja dėvint nepatogius batus. Dėl to, kad keičiasi kaulų ir minkštųjų audinių struktūra, dėl šios deformacijos mažėja jautrumas aplink jos vietą. Tačiau Hallux Valgus galima gydyti chirurgiškai, po operacijos gyventi be skausmų ir atstačius pėdos estetiką. Daugiau apie operaciją.

Apie mus rašo:

Kainos

SVARBI INFORMACIJA: „Nordclinic“ atliekamos operacijos gali būti finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Gydymo paslaugos gali būti teikiamos be papildomo mokesčio, tačiau pacientas savo iniciatyva gali pasirinkti papildomai apmokamas medicinines medžiagas ar paslaugas. Skaityti daugiau. 

Video apie mūsų kliniką:

Ortopedijos chirurgų komanda

Užsiregistruokite konsultacijai

Oficialūs sporto medicinos partneriai:

Kuo mes išsiskiriame iš kitų klinikų?

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ortopedijos-traumatologijos chirurgijos specialistai, turintys 10–20 metų darbo patirtį. Kiekvienas iš mūsų chirurgų atlieka daugiau kaip 500 operacijų per metus. Be to, chirurgai yra įvairių prestižinių nacionalinių ir tarptautinių chirurginių draugijų nariai. Daugiau apie klinikoje dirbančius chirurgijos specialistus galite sužinoti čia

Klinikoje naudojamos modernios diagnostikos ir chirurginės priemonės, kokias specialistai pasitelkia ir Šiaurės Europos klinikose. Dalis įrangos yra itin aukšto technologinio lygio, kuris vis dar retenybė daugumoje kitų šalių. Palatos yra įrengtos užtikrinant maksimalų komfortą pacientui, jose yra televizorius, oro kondicionierius, atskiras tualetas. Klinikoje galima naudotis belaidžiu internetu.

Į kliniką atvyksta pacientai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių – Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų. Klinikoje pacientams suteikiama  visokeriopa asmeninė priežiūra ir pagalba. Savo pacientus iš klinikos išleidžiame tik tada, kai jie yra pasiruošę ir jaučiasi gerai.

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ekspertai, naudojami naujausi ir patikimiausi paciento saugumo užtikrinimo standartai bei kokybiškos medžiagos. Taip pat klinikoje pateikiamos kainos yra du kartus mažesnės nei Vakarų Europos klinikose.

Po operacijos visiems pacientams suteikiame aukščiausio lygio paslaugas ir priežiūrą visą parą. Jei pacientas gyvena ne Lietuvoje, galime padėti jam suorganizuoti kelionę, pasirūpinti pervežimais, viešbučiu ir kita.

Operacijos datą ir laiką prideriname prie paciento, atsižvelgiant į jo darbą, atostogas ir kitas aplinkybes.

Mūsų klinikos personalas gali bendrauti lietuviškai, rusiškai, angliškai, vokiškai, ispaniškai, norvegiškai, švediškai, daniškai.

Galime pasidalyti pacientų, kuriems mūsų klinikoje buvo atlikta operacija, patirtimi. Ilgametė klinikos patirtis ir pacientų pasitikėjimas, nesikeičiantis personalas, grįžtantys pacientai – elementai, kurie padės Jums priimti sprendimą dėl operacijos mūsų klinikoje.

Gydytojų ortopedų-traumatologų ekspertų patirtis

  • Ilgametė darbo patirtis, atlikta virš 3500 klubo sąnario keitimo bei kitų operacijų;
  • Licencijuoti Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Švedijoje;
  • Stažavosi Belgijoje, Danijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse;
  • Parašyti moksliniai straipsniai ir publikacijos medicinos žurnaluose.

Hallux Valgus (iškrypęs pėdos kauliukas)

Kas yra iškrypusio pėdos kauliuko deformacija?

Iškrypęs pėdos kauliukas medicininėje terminologijoje vadinamas hallux valgus (lotynų kalba: hallux – didysis pirštas; valgus – sąnario iškrypimas). Kai didysis kojos pirštas pasikreipia į vidinę pėdos dalį, dėl to kiti pėdos pirštai išsilygiuoja į naują padėtį. Tada minkštasis audinys ir kaulai suformuoja iškilumą medialinėje arba vidinėje pėdos dalyje. Kai kuriais atvejais ši deformacija gali būti ir lateralinėje arba išorinėje pėdos pusėje. Tai nutinka tada, kai pakinta penktojo kojos pirštų kaulų vieta. Hallux valgus deformacija neatsiranda be priežasties. Tam, kad kaulai ir minkštieji audiniai suformuotų iškrypimą, reikia nemažai laiko.

Kada dėl hallux valgus deformacijos reikalinga chirurginė operacija?

Negydomas hallux valgus sukelia uždegimą, skausmą ir pėdos pirštų išsilygiavimą. Šie simptomai toliau blogėja dėvint nepatogius batus. Dėl to, kad keičiasi kaulų ir minkštųjų audinių struktūra, dėl šios deformacijos mažėja jautrumas aplink jos vietą. Tačiau hallux valgus galima gydyti chirurgiškai, po operacijos gyventi be skausmų ir atstačius pėdos estetiką. Operacija padeda ištiesinti didįjį pirštą, koreguoti kitus pirštus ir pašalinti pėdos gumbą (jei toks yra).

Kaip atliekama ši operacija?

Hallux valgus operacija atliekama naudojant epidūrinę nejautrą ir giliąją sedaciją, t.y. pacientas operacijos metu miega. Sutvarsčius operuotą pėdą pacientas perkeliamas į pooperacinę palatą. Iki nejautros pabaigos bus matuojamas širdies ritmas ir kraujo spaudimas. Hallux valgus operacija yra stacionarinė procedūra, o pacientas iš ligoninės išleidžiamas kitą dieną. Sudėtingesniais atvejais hospitalizacija gali trukti 2 dienas.

Sveikimas po hallux valgus operacijos

Sveikimas yra itin svarbi viso gydymo proceso dalis. Pėdas po operacijos nėra imobilizuojama, todėl pooperacinės procedūros apima tvarsčių keitimą, naktinės apsaugos dėvėjimą ir operuotos kojos kilnojimą. Anksčiausias skrydis į namus gali būti numatytas praėjus  5 dienoms po operacijos.

Po išrašymo iš ligoninės pirminė reabilitacija trunka apie 2 savaites. Gijimo metu operuota koja turi būti laikoma pakelta kiek įmanoma ilgesnį laiką.

Skausmo kontrolei gydytojas gali rekomenduoti priešuždegiminius vaistus, tokius, kaip ibuprofenas arba paracetamolis. Per pirmąsias 24 valandas po operacijos rekomenduojame, kad kas nors apsilankytų pas pacientą jam padėti. Per pirmąsias kelias dienas paciento kelias turi būti pakeltas, kad sumažėtų patinimas. Rekomenduojame naudoti ledo kompresus, kurie padeda slopinti skausmą ir greitina gijimą. 

Rekomenduojame nedrėkinti tvarčių bent 12 dienų. Siūlės pašalinamos po 12-14 dienų.

4-6 savaites po operacijos pacientai avi dekompresinius priekinės pėdos dalies batus tam, kad būtų lengviau vaikščioti. Po 5 savaičių pacientai gali vėl avėti plačius, minkštus ir patogius batus.

Priklausomai nuo darbo pobūdžio ir gydytojo rekomendacijų, pacientai gali grįžti prie sėdimo darbo praėjus tik 2 savaitėms po operacijos. Pacientams leidžiama vairuoti po 4 savaičių. Jei įmanoma, pacientams rekomenduojame pasiimti viso mėnesio nedarbingumą, kad galėtų gerai pailsėti ir atsistatyti.

Pacientams sudaroma pagrindinė pratimų programa, kuri stiprina raumenis ir stabilizuoja pėdą.

Ar gali būti tuo pat metu atliekama hallux valgus operacija abiems pėdoms? 

Rekomenduojame atlikti hallux valgus operaciją vienai pėdai vienu metu. Jei reikia operuoti abi pėdas, rekomenduojame iki kitos operacijos palaukti bent 3 mėnesius. Atlikus abiejų pėdų operaciją tuo pat metu, gijimas ir reabilitacija gali būti labai sudėtinga, gerokai padidėja rizika dėl pilno funkcijos neatsistatymo.

Ortopedijos, bariatrijos ir bendrosios chirurgijos padalinys

Kiti padaliniai

Plastinė chirurgija
Ginekologija ir urologija

    Užsiregistruokite


      Užsiregistruokite