Hallux Valgus (iškrypęs pėdos kauliukas)

Atsiliepimai

Grįžtamasis ryšys mums ne ką mažiau svarbus. Tad dalijamės mūsų klinikos pacientų atsiliepimais.

Aida Rupsyte
Aida Rupsyte
Read More
Ši Moteris.. Gydytoja..yra pati nuostabiausia..jos širdis auksinė o šypsena užburia bei nuramina..nuramina nes gali ja pasitikėti, tai Ugnė Grinaveckė🙏💋
Viktorija Janusauskaite
Viktorija Janusauskaite
Read More
Geriausia klinika, kokią Tik galėtų pasirinkti mergina/moteris turinti kompleksų ar tiesiog yra pasiryžusi pakoreguoti turimas formas. Didelis ACIU visai #nordesthetic klinikai... Skaityti visą
Inga Simanavičienė
Inga Simanavičienė
Read More
Sveiki. Šioj klinikoj man buvo atlikta krūtinės korekcija. Turiu pasakyti, kad personalo profesionalumas ir dėmesys paliko pačius šilčiausius jausmus... Skaityti visą
Ieva Ieva Martuseviciute
Ieva Ieva Martuseviciute
Read More
Esu labai patenkinta visos klinikos kolektyvu, didelis ačiū chirurgui Andriui Pajėdai bei visam prižiūrinčiam personalui! Didžiausios rekomendacijos!
Reda Juodziukyniene
Reda Juodziukyniene
Read More
Nuostabus daktaras kaip specialistas ir žmogus-tai Gediminas Samulėnas
Erika Karpavičiutė-Galinienė
Erika Karpavičiutė-Galinienė
Read More
Labai draugiškas ir malonus personalas, didelį ačiū tariu chirurgui Mantui Sakalauskui, labai džiaugiuosi atlikta operacija 🙂
Previous
Next

Video apie mūsų kliniką:

Mūsų pacientė pasirodė BBC:

Po nepaprastai didelių pastangų metant svorį, mūsų pacientė kovojo su pertekliniu odos kiekiu, kuris trukdė gyventi. Jungtinės Karalystės ligonių kasos (NHS) atmetė pacientės prašymą atlikti nemokamą perteklinės odos pašalinimo operaciją, kuri pacientei atrodė būtina, todėl apie mūsų pacientės dramatišką istoriją laidas sukūrė  garsieji BBC, Mirror, MailOnline kanalai. Galiausiai Stephanie nusprendė atvykti operuotis į mūsų kliniką iš Jungtinės Karalystės ir savo svajonės išsipildymo siekti čia. Skaitykite daugiau apie Stephanie istoriją čia.

Kuo mes išsiskiriame iš kitų klinikų?

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ortopedijos-traumatologijos chirurgijos specialistai, turintys 10–20 metų darbo patirtį. Kiekvienas iš mūsų chirurgų atlieka daugiau kaip 500 operacijų per metus. Be to, chirurgai yra įvairių prestižinių nacionalinių ir tarptautinių chirurginių draugijų nariai. Daugiau apie klinikoje dirbančius chirurgijos specialistus galite sužinoti čia

Klinikoje naudojamos modernios diagnostikos ir chirurginės priemonės, kokias specialistai pasitelkia ir Šiaurės Europos klinikose. Dalis įrangos yra itin aukšto technologinio lygio, kuris vis dar retenybė daugumoje kitų šalių. Palatos yra įrengtos užtikrinant maksimalų komfortą pacientui, jose yra televizorius, oro kondicionierius, atskiras tualetas. Klinikoje galima naudotis belaidžiu internetu.

Į kliniką atvyksta pacientai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių – Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų. Klinikoje pacientams suteikiama  visokeriopa asmeninė priežiūra ir pagalba. Savo pacientus iš klinikos išleidžiame tik tada, kai jie yra pasiruošę ir jaučiasi gerai.

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ekspertai, naudojami naujausi ir patikimiausi paciento saugumo užtikrinimo standartai bei kokybiškos medžiagos. Taip pat klinikoje pateikiamos kainos yra du kartus mažesnės nei Vakarų Europos klinikose.

Po operacijos užtikrinsime priežiūrą visą parą, kad jaustumėtės kuo patogiau ir saugiau.

Operacijos datą ir laiką prideriname prie paciento, atsižvelgiant į jo darbą, atostogas ir kitas aplinkybes.

Mūsų klinikos personalas gali bendrauti lietuviškai, rusiškai, angliškai, vokiškai, ispaniškai, norvegiškai, švediškai, daniškai.

Galime pasidalyti pacientų, kuriems mūsų klinikoje buvo atlikta operacija, patirtimi. Ilgametė klinikos patirtis ir pacientų pasitikėjimas, nesikeičiantis personalas, grįžtantys pacientai – elementai, kurie padės Jums priimti sprendimą dėl operacijos mūsų klinikoje.

Gydytojų ortopedų-traumatologų ekspertų patirtis

 • Ilgametė darbo patirtis, atlikta virš 3500 klubo sąnario keitimo bei kitų operacijų;
 • Licencijuoti Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Švedijoje;
 • Stažavosi Belgijoje, Danijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse;
 • Parašyti moksliniai straipsniai ir publikacijos medicinos žurnaluose.
Dalius Matkevičius NORDCLINIC

Dalius Matkevičius

Gydytojas burnos chirurgas

Ieva Šalaševičienė- NORDCLINIC

Ieva Šalaševičienė

Gydytoja odontologė

Hallux Valgus (iškrypęs pėdos kauliukas)

Kas yra iškrypusio pėdos kauliuko deformacija?

Iškrypęs pėdos kauliukas medicininėje terminologijoje vadinamas hallux valgus (lotynų kalba: hallux – didysis pirštas; valgus – sąnario iškrypimas). Kai didysis kojos pirštas pasikreipia į vidinę pėdos dalį, dėl to kiti pėdos pirštai išsilygiuoja į naują padėtį. Tada minkštasis audinys ir kaulai suformuoja iškilumą medialinėje arba vidinėje pėdos dalyje. Kai kuriais atvejais ši deformacija gali būti ir lateralinėje arba išorinėje pėdos pusėje. Tai nutinka tada, kai pakinta penktojo kojos pirštų kaulų vieta. Hallux valgus deformacija neatsiranda be priežasties. Tam, kad kaulai ir minkštieji audiniai suformuotų iškrypimą, reikia nemažai laiko.

Kada dėl hallux valgus deformacijos reikalinga chirurginė operacija?

Negydomas hallux valgus sukelia uždegimą, skausmą ir pėdos pirštų išsilygiavimą. Šie simptomai toliau blogėja dėvint nepatogius batus. Dėl to, kad keičiasi kaulų ir minkštųjų audinių struktūra, dėl šios deformacijos mažėja jautrumas aplink jos vietą. Tačiau hallux valgus galima gydyti chirurgiškai, po operacijos gyventi be skausmų ir atstačius pėdos estetiką. Operacija padeda ištiesinti didįjį pirštą, koreguoti kitus pirštus ir pašalinti pėdos gumbą (jei toks yra).

Kaip atliekama ši operacija?

Hallux valgus operacija atliekama naudojant epidūrinę nejautrą ir giliąją sedaciją, t.y. pacientas operacijos metu miega. Sutvarsčius operuotą pėdą pacientas perkeliamas į pooperacinę palatą. Iki nejautros pabaigos bus matuojamas širdies ritmas ir kraujo spaudimas. Hallux valgus operacija yra stacionarinė procedūra, o pacientas iš ligoninės išleidžiamas kitą dieną. Sudėtingesniais atvejais hospitalizacija gali trukti 2 dienas.

Sveikimas po hallux valgus operacijos

Sveikimas yra itin svarbi viso gydymo proceso dalis. Pėdas po operacijos nėra imobilizuojama, todėl pooperacinės procedūros apima tvarsčių keitimą, naktinės apsaugos dėvėjimą ir operuotos kojos kilnojimą. Anksčiausias skrydis į namus gali būti numatytas praėjus  5 dienoms po operacijos.

Po išrašymo iš ligoninės pirminė reabilitacija trunka apie 2 savaites. Gijimo metu operuota koja turi būti laikoma pakelta kiek įmanoma ilgesnį laiką.

Skausmo kontrolei gydytojas gali rekomenduoti priešuždegiminius vaistus, tokius, kaip ibuprofenas arba paracetamolis. Per pirmąsias 24 valandas po operacijos rekomenduojame, kad kas nors apsilankytų pas pacientą jam padėti. Per pirmąsias kelias dienas paciento kelias turi būti pakeltas, kad sumažėtų patinimas. Rekomenduojame naudoti ledo kompresus, kurie padeda slopinti skausmą ir greitina gijimą. 

Rekomenduojame nedrėkinti tvarčių bent 12 dienų. Siūlės pašalinamos po 12-14 dienų.

4-6 savaites po operacijos pacientai avi dekompresinius priekinės pėdos dalies batus tam, kad būtų lengviau vaikščioti. Po 5 savaičių pacientai gali vėl avėti plačius, minkštus ir patogius batus.

Priklausomai nuo darbo pobūdžio ir gydytojo rekomendacijų, pacientai gali grįžti prie sėdimo darbo praėjus tik 2 savaitėms po operacijos. Pacientams leidžiama vairuoti po 4 savaičių. Jei įmanoma, pacientams rekomenduojame pasiimti viso mėnesio nedarbingumą, kad galėtų gerai pailsėti ir atsistatyti.

Pacientams sudaroma pagrindinė pratimų programa, kuri stiprina raumenis ir stabilizuoja pėdą.

Ar gali būti tuo pat metu atliekama hallux valgus operacija abiems pėdoms? 

Rekomenduojame atlikti hallux valgus operaciją vienai pėdai vienu metu. Jei reikia operuoti abi pėdas, rekomenduojame iki kitos operacijos palaukti bent 3 mėnesius. Atlikus abiejų pėdų operaciją tuo pat metu, gijimas ir reabilitacija gali būti labai sudėtinga, gerokai padidėja rizika dėl pilno funkcijos neatsistatymo.

Mūsų klinika yra didžiausias plastinės chirurgijos centras Baltijos šalyse

Mus pasirinko

Asmeninė priežiūra

Visiems pacientams suteikiame aukščiausio lygio paslaugas ir priežiūrą visą parą. Jei pacientas gyvena ne Lietuvoje, galime padėti jam suorganizuoti kelionę, pasirūpinti pervežimais, viešbučiu ir kita.

  Užsiregistruokite

   Užsiregistruokite

   Mes dirbame! Skaitykite COVID-19 prevencijos rekomendacijas