Vertikalioji skrandžio rezekcija

Prieš ir po svorio numetimo

Užsiregistruokite konsultacijai

Video apie mūsų kliniką:

Apie mus rašo:

Kuo mes išsiskiriame iš kitų klinikų?

Prof. Almantas Maleckas yra atlikęs virš 7000 bariatrinių operacijų, laisvai kalba 4 kalbomis. Taip pat jau 15 metų reguliariai dirba ir vienoje didžiausių Skandinavijos universitetinių ligoninių Geteborge, Švedijoje. Profesorius yra vienas iš laparoskopinės chirurgijos pradininkų Rytų ir Vidurio Europos regione.

Klinikoje naudojamos modernios diagnostikos ir chirurginės priemonės, kokias specialistai pasitelkia ir Šiaurės Europos klinikose. Dalis įrangos yra itin aukšto technologinio lygio, kuris vis dar retenybė daugumoje kitų šalių. Palatos yra įrengtos užtikrinant maksimalų komfortą pacientui, jose yra televizorius, oro kondicionierius, atskiras tualetas. Klinikoje galima naudotis belaidžiu internetu.

Į kliniką atvyksta pacientai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių – Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų. Klinikoje pacientams suteikiama  visokeriopa asmeninė priežiūra ir pagalba. Savo pacientus iš klinikos išleidžiame tik tada, kai jie yra pasiruošę ir jaučiasi gerai.

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ekspertai, naudojami naujausi ir patikimiausi paciento saugumo užtikrinimo standartai bei kokybiškos medžiagos. Taip pat klinikoje pateikiamos kainos yra du kartus mažesnės nei Vakarų Europos klinikose.

Po operacijos visiems pacientams suteikiame aukščiausio lygio paslaugas ir priežiūrą visą parą. Jei pacientas gyvena ne Lietuvoje, galime padėti jam suorganizuoti kelionę, pasirūpinti pervežimais, viešbučiu ir kita.

Operacijos datą ir laiką prideriname prie paciento, atsižvelgiant į jo darbą, atostogas ir kitas aplinkybes.

Mūsų klinikos personalas gali bendrauti lietuviškai, rusiškai, angliškai, vokiškai, ispaniškai, norvegiškai, švediškai, daniškai.

Galime pasidalyti pacientų, kuriems mūsų klinikoje buvo atlikta operacija, patirtimi. Ilgametė klinikos patirtis ir pacientų pasitikėjimas, nesikeičiantis personalas, grįžtantys pacientai – elementai, kurie padės Jums priimti sprendimą dėl operacijos mūsų klinikoje.

Bariatrijos chirurgų komanda

Kas yra vertikalioji skrandžio rezekcija? Skrandžio rezekcijos operacijos istorija.

Pakraštinės skrandžio rezekcijos operacija, dar vadinama laparoskopine vertikalia gastrektomija, yra chirurginė procedūra, kurios metu dalis skrandžio yra pašalinama, o likusi dalis veikia kaip naujas, mažesnis skrandis. Skrandis – tai organas, atliekantis laikinos maisto talpyklos funkciją. Jame taip pat gaminami hormonai, tokie kaip gastrinas ir grelinas. Grelinas siejamas su alkio pojūčiu, todėl didelės skrandžio dalies pašalinimas gali sumažinti alkio hormono gamybą. Po skrandžio rezekcijos sumažėja pacientų suvartojamo maisto kiekis ir jie greičiau pajunta sotumą. Tai bariatrinė operacija, kuri gali padėti atsikratyti net iki 50–75 proc. perteklinio kūno svorio.

Istoriškai skrandžio rezekcijos operacija buvo evoliucionuojanti procedūra, kurios pradžia tapo rūgštinio refliukso chirurginis gydymas ir gastroplastika. Pirmoji dvylikapirštės žarnos atskyrimo operacija buvo atlikta 1988-aisiais metais, o bėgant laikui ji išsivystė į atvirą skrandžio rezekcijos operaciją. 1999-aisiais metais buvo atlikta pirmoji laparoskopinė skrandžio rezekcijos operacija, tad chirurgams nebereikėjo atlikti atvirų operacijų. Pacientai galėjo būti operuojami atlikus vos kelis pjūvius pilve – ši praktika yra dažniausiai taikoma ir šiandien.

Kaip atliekama skrandžio rezekcija?

Skrandžio rezekcijos operacija atliekama bendrosios anestezijos metu ir užtrunka apie dvi valandas. Pilvo srityje atliekami vos keli nedideli pjūviai, kad į pilvo ertmę būtų galima įvesti laparoskopą ir kitus gastrektomijai atlikti reikalingus chirurginius instrumentus. Tada pašalinama maždaug 75 procentai skrandžio, o likusi jo dalis užsandarinama medicininėmis kabėmis. Kad pacientams vartojant maistą neatsirastų nesandarumas, kabių linija papildomai apsiuvama ranka ir, pacientui vis dar gulint ant operacinio stalo, atliekamas skrandžio pralaidumo testas. Naujasis skrandis įgyja rankovę primenančią formą. Skrandis ir toliau atlieka visas ankstesnes funkcijas, todėl maistas ir toliau gali būti tinkamai virškinamas. Didžiausias pokytis yra reikšmingai sumažėjęs alkio jausmas. Be to, pacientas greičiau pajunta sotumą ir gali vartoti maistą mažesnėmis porcijomis.

Kam galima atlikti skrandžio rezekcijos operaciją?

Skrandžio rezekciją galima atlikti ne kiekvienam nutukusiam pacientui. Kompetentingas gydytojas padės įvertinti, ar pacientui galima atlikti šią procedūrą. Kad būtų atliekama operacija, pacientas turi atitikti tam tikrus kriterijus.

Tinkamas kandidatas skrandžio rezekcijai yra asmuo, kuris jau bandė numesti svorio sveikai maitindamasis ir mankštindamasis, tačiau šie metodai nebuvo efektyvūs. Paciento kūno masės indeksas (KMI) turi būti 35 ar didesnis. 30–35 siekiantis KMI yra laikomas pakankamu skrandžio rezekcijos operacijai atlikti, jei pacientui pasireiškia  su nutukimu susiję sveikatos sutrikimai, tokie kaip 2-ojo tipo diabetas ar arterinė hipertenzija.

Svarbu nepamiršti, kad operacijos rezultatai labai priklauso nuo paciento ryžto laikytis naujo režimo ir griežtai vadovautis gydytojo rekomendacijomis. Taip pat neabejotinai svarbus yra ir tinkamas požiūris į fiziologinę bei psichologinę sveikatą.

Kuo skrandžio rezekcija skiriasi nuo skrandžio apylankos?

Bariatriškai gydomiems pacientams galima atlikti įvairias procedūras. Nors gijimas po skrandžio rezekcijos ir skrandžio apylankos užtrunka panašiai, galimos rizikos ir svorio netekimo rezultatai yra panašūs, jų chirurginiai metodai skiriasi.

Tiek po skrandžio rezekcijos, tiek po skrandžio apylankos pacientas visiškai pasveiksta per maždaug 2–4 savaites.

Abi operacijos gali išprovokuoti dempingo sindromą, kurį sukelia per greitai skrandžiu keliaujantis ir plonąją žarną pasiekiantis maistas.

Kita vertus, abi operacijos veiksmingai užtikrina ilgalaikį svorio netekimą. Per pirmuosius metus po abiejų operacijų pacientai gali atsikratyti vidutiniškai 60 procentų perteklinio kūno svorio.

Skrandžio rezekcijos operacijos metu chirurgas pašalina dalį skrandžio ir sutvirtina likusią skrandžio dalį titano kabėmis bei apsiuva ranka, kad užtikrintų sandarumą. Apylankos operacijos metu skrandis padalijamas į mažesnį viršutinį skrandį ir didesnį likutį“. Mažesnioji skrandžio dalis veikia kaip naujas, tik žymiai mažesnis, skrandis. Tada vidurinioji plonosios žarnos dalis sujungiama su šia mažąja skrandžio dalimi, taip sukuriant apylanką. Maistui keliaujant virškinamuoju traktu, jis aplenkia didžiąją dalį skrandžio ir pirmąją plonosios žarnos dalį, todėl suvartojamas mažesnis maisto kiekis ir pasisavinama mažiau kalorijų.

Konsultacijos metu chirurgas įvertins kiekvieną atvejį, aptars galimus pasirinkimus ir parinks geriausiai paciento poreikius atliepiančią procedūrą.

Skrandžio rezekcijos operacijos privalumai

Ar skrandžio rezekcija yra ilgalaikė operacija?

Atliekant skrandžio rezekcijos operaciją, pašalinami trys ketvirtadaliai skrandžio, o likusi jo dalis suformuojama į rankovę primenančią formą. Kadangi jos metu pašalinama dalis skrandžio, grąžinti skrandžio į pirminę būklę nėra įmanoma. Skrandžio dydis yra sumažinamas visam laikui – atitinkamai sumažėja ir alkio hormonų gamyba. Tai užtikrina visą likusį gyvenimą vartojamas mažesnes maisto porcijas ir patikimą bei negrįžtamą svorio netekimą.

Kaip pasiruošti skrandžio rezekcijos operacijai? Kokius tyrimus reikia atlikti?

Chirurginis nutukimo gydymo būdas yra gyvenimą keičiantis sprendimas, todėl pacientas turi būti jam pasiruošęs ir psichologiškai. Gydymas neprasideda ir nesibaigia vien operacija – tai naujo gyvenimo būdo pasirinkimas, todėl pacientai turi žinoti apie įvairius gyvenimo būdo pokyčius, kurie būtini sėkmingam gijimui ir ilgalaikiams rezultatams pasiekti.

Kokios yra skrandžio rezekcijos operacijos rizikos?

Komplikacijų riziką galima sumažinti pasirenkant patyrusį gydytoją ir griežtai laikantis gydymo plano. Be to, rizika reikšmingai sumažėja, jei pacientas nerūko ir yra pasiryžęs sveikai gyvensenai. Galimos komplikacijos:

Ko tikėtis po skrandžio rezekcijos operacijos?

Ką galėsiu valgyti po skrandžio rezekcijos operacijos?

Iš karto po operacijos pacientas gali tik gerti skaidrius skysčius. Reikia vengti cukraus, nes jis gali paskatinti dempingo sindromą, kurį sukelia staigus cukraus patekimas į organizmą. Kava gali sustiprinti rūgštinį refliuksą, todėl jos kiekis turi būti ribojamas iki minimalaus. Negalima vartoti gazuotų gėrimų, nes jie skatina dujų susidarymą. Klinikoje pacientui bus patiekiamas trintas maistas ir liesas jogurtas. Trintą maistą rekomenduojama valgyti maždaug šešias savaites po operacijos.

Šiuo laikotarpiu pacientams rekomenduojama vartoti kūdikiams skirtą maistą arba namines daržovių ir liesos mėsos tyres, liesą jogurtą be gumuliukų, baltyminius kokteilius, naminį skaidrų sultinį. Kaip užkandžius galima rinktis keptus ir sutrintus obuolius, persikus ar kriaušes, tačiau juos geriau valgyti pirmoje dienos pusėje, nes vaisiuose gausu cukrų. Jei su maistu nesuvartojama pakankamai baltymų, į tyres galima pridėti baltymų miltelių. Kavos ir arbatos vartojimą reikėtų riboti iki dviejų puodelių per dieną. Reikia išgerti bent 1,5 litro negazuoto vandens per dieną. Nepamirškite visada valgyti lėtai ir gerai sukramtyti. Kiekvienas valgymas turėtų trukti ne trumpiau kaip 20 minučių.

Kol vartoja trintą maistą, pacientas turėtų rinktis prieskoniais negardintus liesus trintus produktus be kofeino ir cukraus. Trečiąją savaitę reikėtų padidinti suvartojamą baltymų kiekį. Pacientas gali ir toliau gerti baltyminius kokteilius ir pradėti valgyti virtus ar keptus kiaušinius, konservuotą kūdikiams skirtą maistą, trintą žuvį ir avokadus, humusą, trintus bananus bei kitus mažai skaidulų turinčius vaisius.

Po mėnesio galima lėtai pradėti vartoti pusiau kietą maistą ir palaipsniui pereiti prie kieto maisto. Puikus pasirinkimas yra gerai iškepta vištiena, žuvis ir daržovės, saldžiosios bulvės, liesi pieno produktai ir mažai cukraus turintys dribsniai, kuriuos pirmiausia reikėtų vartoti šiek tiek sutrintus šakute. Pacientas turėtų ir toliau vengti riebalų gausių produktų, kepsnių, daug skaidulų turinčių vaisių, baltų bulvių ir kito angliavandenių gausaus maisto. Kofeinas turėtų būti vartojamas saikingai.

Atkreipkite dėmesį, kad procedūros rezultatai priklauso nuo žmogaus noro įgyti ir palaikyti sveikus mitybos įpročius. Nuo penktosios savaitės pacientai gali įtraukti į racioną naują maistą, tačiau pagrindinę mitybos dalį ir toliau turi sudaryti liesi baltymai ir daržovės. Svarbu ir toliau vengti saldumynų bei saldžių gėrimų. Išmokite pastebėti skirtumą tarp emocinio persivalgymo ir tikro alkio. Nepamirškite gerti pakankamai skysčių.

Ar po skrandžio rezekcijos operacijos turėsiu vartoti vitaminus ir papildus?

Kad gautumėte visų reikiamų maistinių medžiagų, jums bus paskirti tam tikri vitaminų papildai, kuriuos pradėsite vartoti praėjus maždaug mėnesiui po operacijos. Rinkitės kliniškai patikrintus vitaminus ir venkite pigesnių multivitaminų guminukų, kuriuose įprastai trūksta tam tikrų vitaminų.

Dažniausiai skiriami papildai yra multivitaminai su geležimi, vitaminu D, vitaminu B12 ir kalciu. Patariama stebėti vitaminų bei maisto papildų poreikį, kasmet atliekant kraujo tyrimus.

Ortopedijos, bariatrijos ir bendrosios chirurgijos padalinys

Kiti padaliniai

Plastinė chirurgija
Ginekologija ir urologija

    Užsiregistruokite


      Užsiregistruokite