Klubo sąnario keitimas

Mūsų užsienio pacientų atsiliepimai

Esame viena didžiausių klinikų Baltijos ir Rytų Europos regione. Grįžtamasis ryšys mums ne ką mažiau svarbus. Tad dalijamės mūsų klinikos pacientų atsiliepimais.

Justin McCormick, Airija
Justin McCormick, Airija
Read More
Mano mama, kuriai 80 metų, vis jautė vieno klubo skausmą. Vietinėje klinikoje gydymo būtų tekę laukti beveik 2 metus, tad mums pasiūlė susisiekti su „Nordclinic“. Visa patirtis šioje klinikoje buvo teigiama, viskas, pradedant komunikacija, baigiant kelione namo buvo profesionaliai sukoordinuota mandagaus klinikos personalo. Tad tikrai rekomenduoju šią kliniką.
Annette, Velsas
Annette, Velsas
Read More
Visa mano patirtis buvo nepriekaištinga, operacijos laiko derinimas, konsultacijos, mokėjimai vyko sklandžiai. Pati klinika gražiai įrengta, tvarkinga, personalas nuostabus. Labai rekomenduoju pasilikti kelioms dienoms ir reabilitacijos centre po operacijos, tai labai padeda greitesniam atsistatymui. Tikrai rekomenduoju savo operacijai rinktis šią kliniką Lietuvoje, puiki patirtis.
Ronnie, Airija
Ronnie, Airija
Read More
Klinika akimirksniu atsakydavo į visus mano turimus klausimus. Viskas buvo suorganizuota profesionaliai, nuo pasitikimo oro uoste, operacijos, reabilitacijos ir grįžimo į oro uostą. Pačios geriausios rekomendacijos klinikai.
Karen, Alberta, Kanada
Karen, Alberta, Kanada
Read More
Klinika atrodė neįtikėtinai gerai, buvo viskas, ko reikėjo. Pooperacinė priežiūra viršijo mano lūkesčius. Personalas itin draugiškas ir profesionalus. Nors Kanada ir yra toli nuo Lietuvos, tačiau visiškai nesigailiu čia atvykusi savo operacijai ir jau planuoju grįžti čia kito klubo keitimo operacijai.
John, Airija
John, Airija
Read More
Administracija yra labai profesionali ir paslaugi, atsako į visus klausimus. Atvykimas operuotis į kitą šalį gali skambėti bauginančiai, bet visa kelionė buvo puikiai suplanuota, pasitinkant mane oro uoste, iš jo nuvežant į viešbutį bei kliniką. Klinika yra aukščiausios kokybės, personalas ir gydytojai labai tavimi rūpinasi ir yra padedantys.
Julie, Airija
Julie, Airija
Read More
Tai buvo geriausias mano priimtas sprendimas gyvenime. Visiems Airijoje apie tai pasakoju, klinika nuostabi, personalas nuostabus, gydytojai ir anesteziologai nuostabūs. Nuoširdžiai galiu atsiliepti apie kliniką tik geru žodžiu. Jei man reikės dar vieno klubo operacijos, būtinai čia sugrįšiu. Ačiū jums visiems!
Ray, Ispanija
Ray, Ispanija
Read More
Mano patirtis klinikoje nuo pradžios iki pabaigos buvo vienas malonumas. Mačiau pacientų, kurie praėjus vos kelioms valandoms po kelio operacijos jau vaikščiojo. Ir visa tai dėka puikaus personalo, slaugytojų ir kvalifikuotų chirurgų. Klinika nusipelno aukso medalio už aukštų kokybės standartų išlaikymą. Kai rinkausi, kurioje klinikoje operuotis, „Nordclinic“ buvo akivaizdus pasirinkimas.
David, Anglija
David, Anglija
Read More
Kadangi NHS man nesuteikė galimybės operuotis savo šalyje, nusprendžiau ieškoti variantų užsienyje. Ir jau nuo pirmo kontakto supratau, kad klinikoje yra aukščiausias profesionalumo ir aptarnavimo lygis. Tikrai aukščiausio lygio klinika, niekuo nenusileidžia Jungtinės Karalystės privačioms klinikoms. Tad visiems rekomenduoju šią kliniką.
Michael, Jungtinė Karalystė
Michael, Jungtinė Karalystė
Read More
Neseniai turėjau pilną klubo pakeitimo operaciją „Nordclinic“ klinikoje. Visa patirtis nuo pirmo kontakto iki reabilitacijos buvo nepriekaištinga. Dr. Šarūnas Tarasevičius ir visa komanda buvo neįtikėtinai atviri ir organizuoti, nepalikdavo neatsakytų klausimų. Jau kitą dieną po operacijos galėjau vaikščioti su ramentais. Labai rekomenduoju šią kliniką ir kitiems.
Previous
Next

Mūsų pacientų istorijos

Apie mus rašo:

„Nordclinic“ - Center Of Excellence

Viena iš pirmaujančių pasaulio medicinos technologijų kompanijų ir ortopedinių implantų gamintojų „Smith & Nephew“ pasirinko „Nordclinic“ kaip išskirtinį partnerį Baltijos šalyse, o klinika dabar yra šios įmonės kompetencijos centras regione.

Kuo mes išsiskiriame iš kitų klinikų?

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ortopedijos-traumatologijos chirurgijos specialistai, turintys 10–20 metų darbo patirtį. Kiekvienas iš mūsų chirurgų atlieka daugiau kaip 500 operacijų per metus. Be to, chirurgai yra įvairių prestižinių nacionalinių ir tarptautinių chirurginių draugijų nariai. Daugiau apie klinikoje dirbančius chirurgijos specialistus galite sužinoti čia

Klinikoje naudojamos modernios diagnostikos ir chirurginės priemonės, kokias specialistai pasitelkia ir Šiaurės Europos klinikose. Dalis įrangos yra itin aukšto technologinio lygio, kuris vis dar retenybė daugumoje kitų šalių. Palatos yra įrengtos užtikrinant maksimalų komfortą pacientui, jose yra televizorius, oro kondicionierius, atskiras tualetas. Klinikoje galima naudotis belaidžiu internetu.

Į kliniką atvyksta pacientai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių – Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų. Klinikoje pacientams suteikiama  visokeriopa asmeninė priežiūra ir pagalba. Savo pacientus iš klinikos išleidžiame tik tada, kai jie yra pasiruošę ir jaučiasi gerai.

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ekspertai, naudojami naujausi ir patikimiausi paciento saugumo užtikrinimo standartai bei kokybiškos medžiagos. Taip pat klinikoje pateikiamos kainos yra du kartus mažesnės nei Vakarų Europos klinikose.

Po operacijos užtikrinsime priežiūrą visą parą, kad jaustumėtės kuo patogiau ir saugiau.

Operacijos datą ir laiką prideriname prie paciento, atsižvelgiant į jo darbą, atostogas ir kitas aplinkybes.

Mūsų klinikos personalas gali bendrauti lietuviškai, rusiškai, angliškai, vokiškai, ispaniškai, norvegiškai, švediškai, daniškai.

Galime pasidalyti pacientų, kuriems mūsų klinikoje buvo atlikta operacija, patirtimi. Ilgametė klinikos patirtis ir pacientų pasitikėjimas, nesikeičiantis personalas, grįžtantys pacientai – elementai, kurie padės Jums priimti sprendimą dėl operacijos mūsų klinikoje.

Gydytojų ortopedų-traumatologų ekspertų patirtis

 • Ilgametė darbo patirtis, atlikta virš 3500 klubo sąnario keitimo bei kitų operacijų;
 • Licencijuoti Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Švedijoje;
 • Stažavosi Belgijoje, Danijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse;
 • Parašyti moksliniai straipsniai ir publikacijos medicinos žurnaluose.

Valdemar Loiba

Atlieka klubų, pečių ir kelių sąnarių artroskopijas bei minimaliai invazyvias ortopedines operacijas, turi didesnę nei 15 metų darbo patirtį.

Robertinas Juosponis

Specializuojasi klubų, kelių ir pečių sąnarių keitimo bei kaulų osteosintezės operacijose, atlieka apie 300 operacijų per metus.

Arnoldas Sipavičius

Operuoja priekinius kryžminius raiščius bei kitas kelio sąnarių patologijas, turi didesnę nei 10 metų darbo patirtį.

Vytautas Kimtys

Atlieka čiurnos sąnario artroskopijas, turi didesnę nei 20 metų darbo patirtį.

Šarūnas Tarasevičius

Specializuojasi klubų ir kelių sąnarių keitimo operacijose, yra atlikęs daugiau nei 3500 sąnarių keitimo operacijų.

Klubo sąnario keitimas

Kas yra klubo sąnario keitimas?

Klubo sąnario keitimas, dar vadinamas klubo endoprotezavimu, yra ortopedinė operacija siekiant atkurti klubo sąnario judesius ir sumažinti klubo sąnario skausmą. Šios operacijos metu disfunkcinis  klubo sąnarys keičiamas protezo implantu. 

Klubo sąnarys sudarytas iš apskritos šlaunikaulio galvutės, jis tvirtai įsistato į šlaunikaulio lizdą (acetabulum). Paprastai šio lizdo (acetabulum) ir šlaunikaulio galvutės paviršiai yra padengti storu kremzliniu sluoksniu. Šis kremzlinis audinys apsaugo klubo sąnarį sudarančius kaulus. Tačiau dėl įvairių medicininių būklių, tokių, kaip osteoartritas, reumatinis artritas ar osteonekrozė, pažeidžiamas kremzlinis šlaunikaulio paviršius ir jis nebegali atlikti savo funkcijos. Atkreipiame dėmesį į tai, kad klubo sąnario endoprotezavimo operacijos atliekamos tik tada, kai joks kitas gydymas nebepakankamas skausmui sumažinti.

Klubo sąnario endoprotezavimo operacijos yra atliekamos epidūrinėje nejautroje ir gilioje sedacijoje

Pasiruošimas klubo sąnario endoprotezavimo operacijai

Yra keletas svarbių dalykų, kuriuos būsimas pacientas turi atlikti prieš klubo sąnario endoprotezavimo operaciją:

Kokie yra tinkamumo kriterijai klubo sąnario endoprotezavimo operacijai?

Su amžiumi susijusių reikalavimų nėra. Nepaisant to, kad didžioji dauguma klubo sąnario keitimo operacijų atliekama 60-80 metų pacientams, jaunesnio amžiaus pacientams šios operacijos taip pat gali būti atliekamos.

Audinių išsaugojimo technika

Audinį išsaugantis klubo sąnario keitimas, dar vadinama minimalios invazijos viso klubo endoprotezavimo operacija (THA) yra chirurginės operacijos metodika, kuri vis labiau populiarėja dėl trumpesnio laiko ligoninės stacionare ir trumpesnės reabilitacijos trukmės. Ši operacija panaši į tradicinę klubo sąnario endoprotezavimo operaciją, tačiau jos dėka išsaugoma daugiau raumenų ir jungiamojo audinio aplink klubą.

Audinį išsaugantis klubo sąnario keitimas skiriasi nuo tradicinės klubo sąnario endoprotezavimo operacijos dėl daug trumpesnio tik 13 cm pjūvio lyginant su maždaug 25 cm tradicinės operacijos pjūviu. Be to, raumenys ir raiščiai atskiriami gerokai mažiau, nei tradicinės klubo sąnario endoprotezavimo operacijos metu. Šiai operacijai naudojami specialūs chirurginiai instrumentai ir technikos tam, kad būtų įvertintas sąnarys nepažeidžiant aplink jį esančių audinių. Naudojami implantai yra tokie patys, kaip ir tradicinės klubo sąnario endoprotezavimo operacijos. 

Atkreipiame dėmesį į tai, kad ne kiekvienam pacientui galima rekomenduoti audinį išsaugančią klubo sąnario keitimo operaciją. Ši operacija dažniausiai siūloma jaunesnio amžiaus ir geresnės fizinės formos pacientams. Paciento tinkamumas klubo sąnario endoprotezavimo operacijai bus įvertintas privačios gydytojo konsultacijos metu.

Ko tikėtis po klubo sąnario endoprotezavimo operacijos?

Pati operacija trunka apie 2 valandas. Po operacijos būsite perkeltas į pooperacinę palatą, kur atsibusite iš gilios sedacijos. Prabudę galite jausti tam tikrą diskomfortą klubo srityje. Prabudę iš gilios sedacijos kai kurie pacientai gali justi poreikį išsivalyti plaučius intensyviai kosėdami, kad yra visiškai normalu. Pacientui reikės vartoti nuskausminamuosius vaistus arba jie bus leidžiami intraveniniu kateteriu. Pjūvio vietoje į klubą gali būti įstatomas drenažinis vamzdelis. Pirmąją dieną pacientams jau leidžiama gerti ir valgyti maistą. 

Pacientai ligonėje dažniausiai praleidžia apie 2 dienas. Po pirmosios dienos daugelis pacientų jau gali sėdėti ant lovos krašto ir atsistoti. Antrą dieną pacientai jau gali lėtai eiti naudodamiesi ramentais.

Antrąją ar trečiąją dieną po operacijos daugelis pacientų pradeda fizinę terapiją. Pacientams rekomenduojama miegoti ant sveiko klubo su pagalve tarp kojų, kad būtų patogu operuotam klubui. Užsitikrinkite, kad turėsite pagalbą namuose, kurios reikės per pirmąsias savaites po operacijos. Pacientams rekomenduojama atsisakyti buities ir kitų darbų, tokių, kaip sodininkystė.

Fizioterapijos svarba.

Pacientai gali pradėti daryti paprastus reabilitacinius pratimus sekančią dieną po operacijos. Vėliau pacientams bus pateikta specialių pratimų programa, kuri padės greičiau atstatyti raumenų stiprumą ir mobilumą. Nepaisant to, kad judėjimas ar pratimai iš pradžių gali sukelti diskomfortą, aktyvus dalyvavimas fizioterapijoje labai svarbus sėkmingam raumenų gijimui ir trumpesniam reabilitacijos laikotarpiui. Fizioterapeutas Jums sudarys specialią reabilitacinę programą ir individualiai parinks pratimų intensyvumą pagal Jūsų progresą. Pooperacinio periodo pradžioje pacientams rekomenduojama daryti pratimus  po 20 minučių 3 kartus per dieną. Daugiau informacijos apie konkrečius pratimus Jums bus suteikta ligoninėje ir reabilitacijos centre.

Žaizdos priežiūra

Vairavimas po operacijos

Pacientams neleidžiama vairuoti bent 6 savaites po operacijos, o konkrečią šio draudimo trukmę nustato chirurgas. Jums gali būti gan sudėtinga įlipti į automobilį ir iš jo išlipti, todėl rekomenduojama, kad su Jumis būtų pagalbininkas tol, kol vėl galėsite vairuoti be diskomforto. Svarbu pasipraktikuoti paspaudant stabdžio pedalą greitai bei stipriai, taip pat lėtai, nes to gali prireikti tam tikrose eismo situacijose. Turėkite omenyje, kad kai kurie skausmą malšinantys vaistai gali turėti migdomąjį poveikį, todėl jų nerekomenduojame vartoti prieš vairavimą.

Fizinis aktyvumas po operacijos

Vaikščioti galėsite iš karto po operacijos, tačiau galite jausti diskomfortą. Kadangi naudositės lazdą, vaikštykle arba ramentais, išsidėstykite baldus namuose taip, kad jie Jums netrukdytų judėti. Pirmosiomis keliomis savaitėmis nerekomenduojame lipti laiptais. Todėl, jei norint patekti į Jūsų miegamąjį, reikia lipti laiptais, rekomenduojame miegoti tokiame kambaryje, į kurį norint patekti nereikėtų lipti laiptais aukštyn ir žemyn.

Pacientams reikės atlikti specialią pratimų programą, kurios pagrindinis tikslas yra klubų ir viršutinės kojų srities raumenų stiprinimas. Atminkite, kad vaikščiojimas nors ir duoda didelės naudos, jis negali atstoti pratimų.

Fizinis aktyvumas labai svarbus sėkmingam atsistatymui po operacijos. Pacientams rekomenduojama grįžti į aktyvų gyvenimo būdą praėjus trims mėnesiams po operacijos. Lengva fizinė veikla, tokia, kaip plaukiojimas, golfas, važiavimas dviračiu, ne tik padės greičiau atsistatyti Jūsų sąnariams, bet ir teigiamai įtakos Jūsų bendrą savijautą. Rekomenduojame vengti didelio fizinio aktyvumo reikalaujančio sporto, kaip bėgimas, slidinėjimas ir pan.

Klinika:

Asmeninė priežiūra

Visiems pacientams suteikiame aukščiausio lygio paslaugas ir priežiūrą visą parą. Jei pacientas gyvena ne Lietuvoje, galime padėti jam suorganizuoti kelionę, pasirūpinti pervežimais, viešbučiu ir kita.

  Užsiregistruokite

   Užsiregistruokite

   Mes dirbame! Skaitykite COVID-19 prevencijos rekomendacijas