Klubo sąnario keitimas

Atsiliepimai

Grįžtamasis ryšys mums ne ką mažiau svarbus. Tad dalijamės mūsų klinikos pacientų atsiliepimais.

Aida Rupsyte
Aida Rupsyte
Read More
Ši Moteris.. Gydytoja..yra pati nuostabiausia..jos širdis auksinė o šypsena užburia bei nuramina..nuramina nes gali ja pasitikėti, tai Ugnė Grinaveckė🙏💋
Viktorija Janusauskaite
Viktorija Janusauskaite
Read More
Geriausia klinika, kokią Tik galėtų pasirinkti mergina/moteris turinti kompleksų ar tiesiog yra pasiryžusi pakoreguoti turimas formas. Didelis ACIU visai #nordesthetic klinikai... Skaityti visą
Inga Simanavičienė
Inga Simanavičienė
Read More
Sveiki. Šioj klinikoj man buvo atlikta krūtinės korekcija. Turiu pasakyti, kad personalo profesionalumas ir dėmesys paliko pačius šilčiausius jausmus... Skaityti visą
Ieva Ieva Martuseviciute
Ieva Ieva Martuseviciute
Read More
Esu labai patenkinta visos klinikos kolektyvu, didelis ačiū chirurgui Andriui Pajėdai bei visam prižiūrinčiam personalui! Didžiausios rekomendacijos!
Reda Juodziukyniene
Reda Juodziukyniene
Read More
Nuostabus daktaras kaip specialistas ir žmogus-tai Gediminas Samulėnas
Erika Karpavičiutė-Galinienė
Erika Karpavičiutė-Galinienė
Read More
Labai draugiškas ir malonus personalas, didelį ačiū tariu chirurgui Mantui Sakalauskui, labai džiaugiuosi atlikta operacija 🙂
Previous
Next

Video apie mūsų kliniką:

Mūsų pacientė pasirodė BBC:

Po nepaprastai didelių pastangų metant svorį, mūsų pacientė kovojo su pertekliniu odos kiekiu, kuris trukdė gyventi. Jungtinės Karalystės ligonių kasos (NHS) atmetė pacientės prašymą atlikti nemokamą perteklinės odos pašalinimo operaciją, kuri pacientei atrodė būtina, todėl apie mūsų pacientės dramatišką istoriją laidas sukūrė  garsieji BBC, Mirror, MailOnline kanalai. Galiausiai Stephanie nusprendė atvykti operuotis į mūsų kliniką iš Jungtinės Karalystės ir savo svajonės išsipildymo siekti čia. Skaitykite daugiau apie Stephanie istoriją čia.

Kuo mes išsiskiriame iš kitų klinikų?

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ortopedijos-traumatologijos chirurgijos specialistai, turintys 10–20 metų darbo patirtį. Kiekvienas iš mūsų chirurgų atlieka daugiau kaip 500 operacijų per metus. Be to, chirurgai yra įvairių prestižinių nacionalinių ir tarptautinių chirurginių draugijų nariai. Daugiau apie klinikoje dirbančius chirurgijos specialistus galite sužinoti čia

Klinikoje naudojamos modernios diagnostikos ir chirurginės priemonės, kokias specialistai pasitelkia ir Šiaurės Europos klinikose. Dalis įrangos yra itin aukšto technologinio lygio, kuris vis dar retenybė daugumoje kitų šalių. Palatos yra įrengtos užtikrinant maksimalų komfortą pacientui, jose yra televizorius, oro kondicionierius, atskiras tualetas. Klinikoje galima naudotis belaidžiu internetu.

Į kliniką atvyksta pacientai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių – Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų. Klinikoje pacientams suteikiama  visokeriopa asmeninė priežiūra ir pagalba. Savo pacientus iš klinikos išleidžiame tik tada, kai jie yra pasiruošę ir jaučiasi gerai.

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ekspertai, naudojami naujausi ir patikimiausi paciento saugumo užtikrinimo standartai bei kokybiškos medžiagos. Taip pat klinikoje pateikiamos kainos yra du kartus mažesnės nei Vakarų Europos klinikose.

Po operacijos užtikrinsime priežiūrą visą parą, kad jaustumėtės kuo patogiau ir saugiau.

Operacijos datą ir laiką prideriname prie paciento, atsižvelgiant į jo darbą, atostogas ir kitas aplinkybes.

Mūsų klinikos personalas gali bendrauti lietuviškai, rusiškai, angliškai, vokiškai, ispaniškai, norvegiškai, švediškai, daniškai.

Galime pasidalyti pacientų, kuriems mūsų klinikoje buvo atlikta operacija, patirtimi. Ilgametė klinikos patirtis ir pacientų pasitikėjimas, nesikeičiantis personalas, grįžtantys pacientai – elementai, kurie padės Jums priimti sprendimą dėl operacijos mūsų klinikoje.

Gydytojų ortopedų-traumatologų ekspertų patirtis

 • Ilgametė darbo patirtis, atlikta virš 3500 klubo sąnario keitimo bei kitų operacijų;
 • Licencijuoti Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Švedijoje;
 • Stažavosi Belgijoje, Danijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse;
 • Parašyti moksliniai straipsniai ir publikacijos medicinos žurnaluose.
Dalius Matkevičius NORDCLINIC

Dalius Matkevičius

Gydytojas burnos chirurgas

Ieva Šalaševičienė- NORDCLINIC

Ieva Šalaševičienė

Gydytoja odontologė

Klubo sąnario keitimas

Kas yra klubo sąnario keitimas?

Klubo sąnario keitimas, dar vadinamas klubo endoprotezavimu, yra ortopedinė operacija siekiant atkurti klubo sąnario judesius ir sumažinti klubo sąnario skausmą. Šios operacijos metu disfunkcinis  klubo sąnarys keičiamas protezo implantu. 

Klubo sąnarys sudarytas iš apskritos šlaunikaulio galvutės, jis tvirtai įsistato į šlaunikaulio lizdą (acetabulum). Paprastai šio lizdo (acetabulum) ir šlaunikaulio galvutės paviršiai yra padengti storu kremzliniu sluoksniu. Šis kremzlinis audinys apsaugo klubo sąnarį sudarančius kaulus. Tačiau dėl įvairių medicininių būklių, tokių, kaip osteoartritas, reumatinis artritas ar osteonekrozė, pažeidžiamas kremzlinis šlaunikaulio paviršius ir jis nebegali atlikti savo funkcijos. Atkreipiame dėmesį į tai, kad klubo sąnario endoprotezavimo operacijos atliekamos tik tada, kai joks kitas gydymas nebepakankamas skausmui sumažinti.

Klubo sąnario endoprotezavimo operacijos yra atliekamos epidūrinėje nejautroje ir gilioje sedacijoje

Pasiruošimas klubo sąnario endoprotezavimo operacijai

Yra keletas svarbių dalykų, kuriuos būsimas pacientas turi atlikti prieš klubo sąnario endoprotezavimo operaciją:

Kokie yra tinkamumo kriterijai klubo sąnario endoprotezavimo operacijai?

Su amžiumi susijusių reikalavimų nėra. Nepaisant to, kad didžioji dauguma klubo sąnario keitimo operacijų atliekama 60-80 metų pacientams, jaunesnio amžiaus pacientams šios operacijos taip pat gali būti atliekamos.

Audinių išsaugojimo technika

Audinį išsaugantis klubo sąnario keitimas, dar vadinama minimalios invazijos viso klubo endoprotezavimo operacija (THA) yra chirurginės operacijos metodika, kuri vis labiau populiarėja dėl trumpesnio laiko ligoninės stacionare ir trumpesnės reabilitacijos trukmės. Ši operacija panaši į tradicinę klubo sąnario endoprotezavimo operaciją, tačiau jos dėka išsaugoma daugiau raumenų ir jungiamojo audinio aplink klubą.

Audinį išsaugantis klubo sąnario keitimas skiriasi nuo tradicinės klubo sąnario endoprotezavimo operacijos dėl daug trumpesnio tik 13 cm pjūvio lyginant su maždaug 25 cm tradicinės operacijos pjūviu. Be to, raumenys ir raiščiai atskiriami gerokai mažiau, nei tradicinės klubo sąnario endoprotezavimo operacijos metu. Šiai operacijai naudojami specialūs chirurginiai instrumentai ir technikos tam, kad būtų įvertintas sąnarys nepažeidžiant aplink jį esančių audinių. Naudojami implantai yra tokie patys, kaip ir tradicinės klubo sąnario endoprotezavimo operacijos. 

Atkreipiame dėmesį į tai, kad ne kiekvienam pacientui galima rekomenduoti audinį išsaugančią klubo sąnario keitimo operaciją. Ši operacija dažniausiai siūloma jaunesnio amžiaus ir geresnės fizinės formos pacientams. Paciento tinkamumas klubo sąnario endoprotezavimo operacijai bus įvertintas privačios gydytojo konsultacijos metu.

Ko tikėtis po klubo sąnario endoprotezavimo operacijos?

Pati operacija trunka apie 2 valandas. Po operacijos būsite perkeltas į pooperacinę palatą, kur atsibusite iš gilios sedacijos. Prabudę galite jausti tam tikrą diskomfortą klubo srityje. Prabudę iš gilios sedacijos kai kurie pacientai gali justi poreikį išsivalyti plaučius intensyviai kosėdami, kad yra visiškai normalu. Pacientui reikės vartoti nuskausminamuosius vaistus arba jie bus leidžiami intraveniniu kateteriu. Pjūvio vietoje į klubą gali būti įstatomas drenažinis vamzdelis. Pirmąją dieną pacientams jau leidžiama gerti ir valgyti maistą. 

Pacientai ligonėje dažniausiai praleidžia apie 2 dienas. Po pirmosios dienos daugelis pacientų jau gali sėdėti ant lovos krašto ir atsistoti. Antrą dieną pacientai jau gali lėtai eiti naudodamiesi ramentais.

Antrąją ar trečiąją dieną po operacijos daugelis pacientų pradeda fizinę terapiją. Pacientams rekomenduojama miegoti ant sveiko klubo su pagalve tarp kojų, kad būtų patogu operuotam klubui. Užsitikrinkite, kad turėsite pagalbą namuose, kurios reikės per pirmąsias savaites po operacijos. Pacientams rekomenduojama atsisakyti buities ir kitų darbų, tokių, kaip sodininkystė.

Fizioterapijos svarba.

Pacientai gali pradėti daryti paprastus reabilitacinius pratimus sekančią dieną po operacijos. Vėliau pacientams bus pateikta specialių pratimų programa, kuri padės greičiau atstatyti raumenų stiprumą ir mobilumą. Nepaisant to, kad judėjimas ar pratimai iš pradžių gali sukelti diskomfortą, aktyvus dalyvavimas fizioterapijoje labai svarbus sėkmingam raumenų gijimui ir trumpesniam reabilitacijos laikotarpiui. Fizioterapeutas Jums sudarys specialią reabilitacinę programą ir individualiai parinks pratimų intensyvumą pagal Jūsų progresą. Pooperacinio periodo pradžioje pacientams rekomenduojama daryti pratimus  po 20 minučių 3 kartus per dieną. Daugiau informacijos apie konkrečius pratimus Jums bus suteikta ligoninėje ir reabilitacijos centre.

Žaizdos priežiūra

Vairavimas po operacijos

Pacientams neleidžiama vairuoti bent 6 savaites po operacijos, o konkrečią šio draudimo trukmę nustato chirurgas. Jums gali būti gan sudėtinga įlipti į automobilį ir iš jo išlipti, todėl rekomenduojama, kad su Jumis būtų pagalbininkas tol, kol vėl galėsite vairuoti be diskomforto. Svarbu pasipraktikuoti paspaudant stabdžio pedalą greitai bei stipriai, taip pat lėtai, nes to gali prireikti tam tikrose eismo situacijose. Turėkite omenyje, kad kai kurie skausmą malšinantys vaistai gali turėti migdomąjį poveikį, todėl jų nerekomenduojame vartoti prieš vairavimą.

Fizinis aktyvumas po operacijos

Vaikščioti galėsite iš karto po operacijos, tačiau galite jausti diskomfortą. Kadangi naudositės lazdą, vaikštykle arba ramentais, išsidėstykite baldus namuose taip, kad jie Jums netrukdytų judėti. Pirmosiomis keliomis savaitėmis nerekomenduojame lipti laiptais. Todėl, jei norint patekti į Jūsų miegamąjį, reikia lipti laiptais, rekomenduojame miegoti tokiame kambaryje, į kurį norint patekti nereikėtų lipti laiptais aukštyn ir žemyn.

Pacientams reikės atlikti specialią pratimų programą, kurios pagrindinis tikslas yra klubų ir viršutinės kojų srities raumenų stiprinimas. Atminkite, kad vaikščiojimas nors ir duoda didelės naudos, jis negali atstoti pratimų.

Fizinis aktyvumas labai svarbus sėkmingam atsistatymui po operacijos. Pacientams rekomenduojama grįžti į aktyvų gyvenimo būdą praėjus trims mėnesiams po operacijos. Lengva fizinė veikla, tokia, kaip plaukiojimas, golfas, važiavimas dviračiu, ne tik padės greičiau atsistatyti Jūsų sąnariams, bet ir teigiamai įtakos Jūsų bendrą savijautą. Rekomenduojame vengti didelio fizinio aktyvumo reikalaujančio sporto, kaip bėgimas, slidinėjimas ir pan.

Mūsų klinika yra didžiausias plastinės chirurgijos centras Baltijos šalyse

Mus pasirinko

Asmeninė priežiūra

Visiems pacientams suteikiame aukščiausio lygio paslaugas ir priežiūrą visą parą. Jei pacientas gyvena ne Lietuvoje, galime padėti jam suorganizuoti kelionę, pasirūpinti pervežimais, viešbučiu ir kita.

  Užsiregistruokite

   Užsiregistruokite

   Mes dirbame! Skaitykite COVID-19 prevencijos rekomendacijas