Artroskopija

„Nordclinic“ – daugiausiai ortopedinių protezavimo operacijų atliekanti privati klinika Lietuvoje

Klinika, kurioje per metus atliekama virš 1.000 ortopedinių operacijų, yra vienintelis „Smith & Nephew“ kompetencijų centras Baltijos šalyse. „Nordclinic“ taip pat yra ir žinomiausia Lietuvos ortopedijos klinika užsienio šalyse, apie kurią reportažus rengė „BBC“, „The Guardian“, „Der Spiegel“, „ITV“, „The New York Times“ ir kt.

Galerija

Artroskopija. Kadangi žmogaus atramos ir judėjimo sistemai, kuriai priskiriami ir sąnariai, būdingos ne tik specifinės ligos, bet ir traumos, patiriamos tiek dėl nelaimingų atsitikimų, tiek ir dėl aktyvaus gyvenimo būdo bei įvairių sporto rūšių, artroskopijos pacientai yra paties įvairiausio amžiaus žmonės, siekiantys susigrąžinti prarastą judrumą ar išspręsti apsunkinto judrumo problemą. Daugiau apie operaciją.

Apie mus rašo:

Kainos

SVARBI INFORMACIJA: „Nordclinic“ atliekamos operacijos gali būti finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Gydymo paslaugos gali būti teikiamos be papildomo mokesčio, tačiau pacientas savo iniciatyva gali pasirinkti papildomai apmokamas medicinines medžiagas ar paslaugas. Skaityti daugiau. 

Video apie mūsų kliniką:

Specializuota ortopedijos kineziterapija

Ilgametė „Nordclinic“ patirtis ortopedijoje lėmė, jog klinika pacientams gali pasiūlyti specializuotą ortopedijos kineziterapiją bei teikti  kineziterapinį gydymą po traumų, operacijų ar dėl lėtinių griaučių raumenų sistemos problemų. 

 „Nordclinic“ kineziterapijos padalinys aprūpintas modernia įranga, o individualias reabilitacijos programas rengia daugiau nei 20 metų patirtį turintis kineziterapeutas prof. Laimonas Šiupšinskas. 

 • Ilgametė patirtis ortopedijos kineziterapijoje;
 • Aukštos kvalifikacijos kineziterapeutai;
 • Pažangūs kineziterapijos metodai ir gydymo aparatai;
 • Individualus dėmesys pacientui.

Ortopedijos chirurgų komanda

Užsiregistruokite konsultacijai

Oficialūs sporto medicinos partneriai:

Kuo mes išsiskiriame iš kitų klinikų?

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ortopedijos-traumatologijos chirurgijos specialistai, turintys 10–20 metų darbo patirtį. Kiekvienas iš mūsų chirurgų atlieka daugiau kaip 500 operacijų per metus. Be to, chirurgai yra įvairių prestižinių nacionalinių ir tarptautinių chirurginių draugijų nariai. Daugiau apie klinikoje dirbančius chirurgijos specialistus galite sužinoti čia

Klinikoje naudojamos modernios diagnostikos ir chirurginės priemonės, kokias specialistai pasitelkia ir Šiaurės Europos klinikose. Dalis įrangos yra itin aukšto technologinio lygio, kuris vis dar retenybė daugumoje kitų šalių. Palatos yra įrengtos užtikrinant maksimalų komfortą pacientui, jose yra televizorius, oro kondicionierius, atskiras tualetas. Klinikoje galima naudotis belaidžiu internetu.

Į kliniką atvyksta pacientai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių – Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų. Klinikoje pacientams suteikiama  visokeriopa asmeninė priežiūra ir pagalba. Savo pacientus iš klinikos išleidžiame tik tada, kai jie yra pasiruošę ir jaučiasi gerai.

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ekspertai, naudojami naujausi ir patikimiausi paciento saugumo užtikrinimo standartai bei kokybiškos medžiagos. Taip pat klinikoje pateikiamos kainos yra du kartus mažesnės nei Vakarų Europos klinikose.

Po operacijos visiems pacientams suteikiame aukščiausio lygio paslaugas ir priežiūrą visą parą. Jei pacientas gyvena ne Lietuvoje, galime padėti jam suorganizuoti kelionę, pasirūpinti pervežimais, viešbučiu ir kita.

Operacijos datą ir laiką prideriname prie paciento, atsižvelgiant į jo darbą, atostogas ir kitas aplinkybes.

Mūsų klinikos personalas gali bendrauti lietuviškai, rusiškai, angliškai, vokiškai, ispaniškai, norvegiškai, švediškai, daniškai.

Galime pasidalyti pacientų, kuriems mūsų klinikoje buvo atlikta operacija, patirtimi. Ilgametė klinikos patirtis ir pacientų pasitikėjimas, nesikeičiantis personalas, grįžtantys pacientai – elementai, kurie padės Jums priimti sprendimą dėl operacijos mūsų klinikoje.

Gydytojų ortopedų-traumatologų ekspertų patirtis

 • Ilgametė darbo patirtis, atlikta virš 3500 klubo sąnario keitimo bei kitų operacijų;
 • Licencijuoti Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Švedijoje;
 • Stažavosi Belgijoje, Danijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse;
 • Parašyti moksliniai straipsniai ir publikacijos medicinos žurnaluose.

Artroskopija

Kas yra artroskopija?

Artroskopija taikoma sąnarių ligoms, traumoms ir kitoms patologijoms gydyti bei joms diagnozuoti. Artroskopija priskiriama prie minimaliai invazyvių endoskopinių metodų, kuomet į sąnario vidų patenkama per kelis nedidelius pjūvius, pasitelkus specialius prietaisus: šviesos šaltinį ir aukštos raiškos vaizdo kamerą turinčius bei chirurgines manipuliacijas atlikti leidžiančius instrumentus, kurie į sąnarį įvedami plonais standžiais vamzdeliais.

Keičiant sąnarius, gydant kaulų lūžius ar kitas traumas, artroskopija dažnai pasitelkiama kaip pagalbinis metodas, kuris leidžia operaciją atlikti tiksliau bei sumažinti jos apimtį. Artroskopijos būdu atliekamų rekonstrukcinių operacijų metu gali būti naudojami implantai.

Kadangi žmogaus atramos ir judėjimo sistemai, kuriai priskiriami ir sąnariai, būdingos ne tik specifinės ligos, bet ir traumos, patiriamos tiek dėl nelaimingų atsitikimų, tiek ir dėl aktyvaus gyvenimo būdo bei įvairių sporto rūšių, artroskopijos pacientai yra paties įvairiausio amžiaus žmonės, siekiantys susigrąžinti prarastą judrumą ar išspręsti apsunkinto judrumo problemą.

Kada daromos artroskopijos?

Sąnariai yra kaulus jungiančios jungtys, tad žmogaus kūne jų – daugybė ir pačių įvairiausių. Lietuvoje artroskopijos būdu dažniausiai operuojami kelio sąnariai: gydomi įvairūs menisko plyšimai, kremzlės pažeidimai, rekonstruojami kryžminiai raiščiai, taip pat pašalinamos kremzlių, menisko ar kitos atplaišos, kurios pacientui kelia skausmą ir trukdo judėti.

Taip pat artroskopijos būdu dažnai atliekama riešo ir peties ligų, traumų diagnostika bei gydymas. Pavyzdžiui, artroskopija gali pagelbėti esant ribotam riešo judesiui, gydant riešo kanalo sindromą ir kitas riešo ligas. Tarp rečiau daromų – alkūnės, čiurnos (pvz., fiksuojama Achilo sausgyslė), klubo sąnario artroskopinės operacijos. Pėdos nykščio („kauliuko“) operacijos taip pat gali būti atliekamos artroskopijos būdu. O pasitelkus dar smulkesnius instrumentus, artroskopijos metodu gali būti atliekamos plaštakos ar pėdos sąnarių operacijos.

Artroskopija taikoma artrozėms, reumatoidiniam artritui gydyti. Artrozės atveju artroskopinis gydymas leidžia atitolinti sąnario protezavimą. Reumatoidinio artrito atveju – gydomas sąnario sinovitas (sąnario kapsulės vidiniame paviršiuje esančių minkštųjų audinių uždegimas), kuris pacientui kelia skausmą ir trukdo judėti.

Kokie yra artroskopijos privalumai?

Paciento atžvilgiu tai – mažoji chirurgija, leidžianti spręsti problemas maksimaliai efektyviai ir sykiu – organizmą tausojančiai, kuomet išvengiama įprastų operacijų atviru pjūviu ir sumažinamas kraujavimas bei infekcijų tikimybė, o pooperacinis reabilitacijos laikotarpis tampa lengvesnis, trumpesnis, lieka mažesni randai, greičiau sugrįžtama prie įprasto gyvenimo ritmo.  

Operuojantys chirurgai pastebi, jog, skirtingai nei darant atvirą ištisinį pjūvį, artroskopijos metu užtikrinamas geresnis matomumas, todėl diagnostika bei operacijos gali būti tikslesnės. Atliekant artroskopiją, vaizdą iš sąnario vidaus monitoriuje galima padidinti daug kartų.

Kokios galimos komplikacijos po artroskopijos?

Kadangi šis metodas yra minimaliai invazinis ir saugus, o diagnostika bei operacijos – itin tikslios, komplikacijų tikimybė – labai nedidelė ir prilyginama bendrosioms galimoms chirurginėms komplikacijoms. Kaip ir kiekvienos chirurginės intervencijos atveju, yra nedidelė infekcijų ar nejautros sukeltų komplikacijų, taip pat giliųjų venų trombozės rizika. Jei yra gretutinių ligų, dėl jų komplikacijų rizika didėja.

Ortopedijos, bariatrijos ir bendrosios chirurgijos padalinys

Kiti padaliniai

Plastinė chirurgija
Ginekologija ir urologija

  Užsiregistruokite


   Užsiregistruokite