Urologo konsultacija

Mūsų klinika

Mūsų ginekologijos ir urologijos padalinys Savanorių pr. 245 – tai daugiau nei 25 metus Kaune sėkmingai veikianti bei dešimtis tūkstančių pacientų turėjusi buvusi Kauno „Motina ir vaikas“ klinika. Tuo pačiu tai ir modernios bei šiuolaikiškos klinikos „Nordclinic“ dalis, kuri taip pat teikia plastinės chirurgijos, bariatrijos, ortopedijos, dermatologijos ir kitas medicinines paslaugas.

Gydytojų urologų komanda

Aukščiausios klasės Voluson S8 aparatas

Urologo konsultacija

Kas yra urologija?

Urologija yra medicinos sritis, kuriai priskiriamos vyrų ir moterų urogenitalinės sistemos ligos bei vyrų reprodukcinė sveikata, lytinis gyvenimas.

Urologai tiria, diagnozuoja bei gydo visas vyrų ir moterų onkologines urogenitalinės sistemos ligas, pvz.: inkstų, šlapimo pūslės vėžį ir labiausiai tarp vyrų paplitusį prostatos vėžį.

Urologai tiria ir gydo vyrų ir moterų inkstų bei šlapimo takų akmenligę, šlapimo takų uždegimus, infekcijas, taip pat ir lytiniu keliu plintančias infekcijas.

Tad urologijos sritis – gana plati, o pacientai su ja susiduria pačiame įvairiausiame amžiuje: nuo paauglių lytinio brendimo iki vaisingumo, visaverčio lytinio gyvenimo klausimų kuriant ir planuojant šeimą ar jau sulig branda užgyvenamų ligų ir kitokių problemų, atsirandančių dėl hormoninių pakitimų, gimdymų ar traumų, gyvenimo būdo.

Urologija apima ne tik chirurginį gydymą, bet ir medikamentinį. Su urologinėmis problemomis anksčiau ar vėliau susiduria dauguma žmonių, tačiau dažnai šios srities ligų gėdijamasi, apie jas nepatogu kalbėti, tad vizitas pas gydytoją atidėliojamas. Specialistai atkreipia dėmesį, jog ir urologijoje uždelstos ligos tampa pavojingesnės, ilgiau ir sunkiau gydomos.

Dėl urologinių problemų, pvz., lytinio gyvenimo bėdų ar nevalingo, apsunkinto šlapinimosi patiriamas ne tik fizinis, bet ir psichologinis diskomfortas, todėl gali nukentėti gyvenimo kokybė, – žmonės ima mažiau pasitikėti savimi, vengia išeiti iš namų ar bendrauti. Tačiau daugelis urologinių ligų gali būti gydomos ir kontroliuojamos – tereikia kreiptis pagalbos į specialistus ar paraginti tai padaryti savo artimuosius.

Kokios ligos dažniausiai diagnozuojamos ir gydomos gydytojų urologų?

Kada į urologą turėtų kreiptis vyrai?

Kada gydytojas urologas gali padėti moterims?

Moterys į šios srities specialistus dažniausiai kreipiasi dėl šlapimo pūslės ar šlapimo takų uždegimų, infekcijų, šlapimo pūslės dirglumo, taip pat dėl lengvo ar sunkaus šlapimo nelaikymo fizinio krūvio metu. Pasak statistikos, kas antra moteris sulaukusi 50 metų turi šlapimo nelaikymo problemų. Vyresniame amžiuje, kai sumažėja moteriškų hormonų estrogenų, ima kamuoti taip vadinamasis šlapimo pūslės dirglumas (hiperaktyvumas), kuris pasireiškia kaip dažnas ir staigus noras šlapintis.

Moterų urologines problemas lemia ir fiziologija, pavyzdžiui, moterų šlaplės kanalas yra daug platesnis ir trumpesnis nei vyrų, todėl bakterijoms lengviau patekti ir išplisti iki šlapimo pūslės ar net inkstų. Ir nors tradiciškai atsiradus tokiems nusiskundimams moterys dažniausiai kreipiasi į gydytoją ginekologą, visgi šlapimo sistemos organų uždegiminės ligos yra urologo specializacija.

Kokiems simptomams esant rekomenduojama kreiptis į gydytoją urologą ir vyrams, ir moterims?

Ginekologijos ir urologijos padalinys

Kiti padaliniai

Plastinė chirurgija
Ortopedija, bariatrija ir kineziterapija

    Užsiregistruokite


      Užsiregistruokite