Čiurnos sąnario artroskopija

„Nordclinic“ – daugiausiai ortopedinių protezavimo operacijų atliekanti privati klinika Lietuvoje

Klinika, kurioje per metus atliekama virš 1.000 ortopedinių operacijų, yra vienintelis „Smith & Nephew“ kompetencijų centras Baltijos šalyse. „Nordclinic“ taip pat yra ir žinomiausia Lietuvos ortopedijos klinika užsienio šalyse, apie kurią reportažus rengė „BBC“, „The Guardian“, „Der Spiegel“, „ITV“, „The New York Times“ ir kt.

Galerija

Čiurnos sąnario artroskopija. Čiurnos artroskopija yra minimaliai invazinė sąnario operacija, kurios metu diagnostikai ir gydymui naudojamas artroskopas – miniatiūrinę vaizdo kamerą turintis prietaisas, įvedamas į sąnarį per nedidelį pjūvį. Lyginant su atvira operacija, artroskopija laikoma labiau tausojančiu metodu – procedūros trunka trumpiau, atliekami tik minimalūs pjūviai, todėl jie greičiau ir geriau sugyja, mažėja pooperacinių komplikacijų rizika, greitesnė reabilitacija. . Daugiau apie operaciją.

Apie mus rašo:

Kainos

SVARBI INFORMACIJA: „Nordclinic“ atliekamos operacijos gali būti finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Gydymo paslaugos gali būti teikiamos be papildomo mokesčio, tačiau pacientas savo iniciatyva gali pasirinkti papildomai apmokamas medicinines medžiagas ar paslaugas. Skaityti daugiau. 

Video apie mūsų kliniką:

Specializuota ortopedijos kineziterapija

Ilgametė „Nordclinic“ patirtis ortopedijoje lėmė, jog klinika pacientams gali pasiūlyti specializuotą ortopedijos kineziterapiją bei teikti  kineziterapinį gydymą po traumų, operacijų ar dėl lėtinių griaučių raumenų sistemos problemų. 

 „Nordclinic“ kineziterapijos padalinys aprūpintas modernia įranga, o individualias reabilitacijos programas rengia daugiau nei 20 metų patirtį turintis kineziterapeutas prof. Laimonas Šiupšinskas. 

 • Ilgametė patirtis ortopedijos kineziterapijoje;
 • Aukštos kvalifikacijos kineziterapeutai;
 • Pažangūs kineziterapijos metodai ir gydymo aparatai;
 • Individualus dėmesys pacientui.

Ortopedijos chirurgų komanda

Užsiregistruokite konsultacijai

Oficialūs sporto medicinos partneriai:

Kuo mes išsiskiriame iš kitų klinikų?

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ortopedijos-traumatologijos chirurgijos specialistai, turintys 10–20 metų darbo patirtį. Kiekvienas iš mūsų chirurgų atlieka daugiau kaip 500 operacijų per metus. Be to, chirurgai yra įvairių prestižinių nacionalinių ir tarptautinių chirurginių draugijų nariai. Daugiau apie klinikoje dirbančius chirurgijos specialistus galite sužinoti čia

Klinikoje naudojamos modernios diagnostikos ir chirurginės priemonės, kokias specialistai pasitelkia ir Šiaurės Europos klinikose. Dalis įrangos yra itin aukšto technologinio lygio, kuris vis dar retenybė daugumoje kitų šalių. Palatos yra įrengtos užtikrinant maksimalų komfortą pacientui, jose yra televizorius, oro kondicionierius, atskiras tualetas. Klinikoje galima naudotis belaidžiu internetu.

Į kliniką atvyksta pacientai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių – Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų. Klinikoje pacientams suteikiama  visokeriopa asmeninė priežiūra ir pagalba. Savo pacientus iš klinikos išleidžiame tik tada, kai jie yra pasiruošę ir jaučiasi gerai.

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ekspertai, naudojami naujausi ir patikimiausi paciento saugumo užtikrinimo standartai bei kokybiškos medžiagos. Taip pat klinikoje pateikiamos kainos yra du kartus mažesnės nei Vakarų Europos klinikose.

Po operacijos visiems pacientams suteikiame aukščiausio lygio paslaugas ir priežiūrą visą parą. Jei pacientas gyvena ne Lietuvoje, galime padėti jam suorganizuoti kelionę, pasirūpinti pervežimais, viešbučiu ir kita.

Operacijos datą ir laiką prideriname prie paciento, atsižvelgiant į jo darbą, atostogas ir kitas aplinkybes.

Mūsų klinikos personalas gali bendrauti lietuviškai, rusiškai, angliškai, vokiškai, ispaniškai, norvegiškai, švediškai, daniškai.

Galime pasidalyti pacientų, kuriems mūsų klinikoje buvo atlikta operacija, patirtimi. Ilgametė klinikos patirtis ir pacientų pasitikėjimas, nesikeičiantis personalas, grįžtantys pacientai – elementai, kurie padės Jums priimti sprendimą dėl operacijos mūsų klinikoje.

Gydytojų ortopedų-traumatologų ekspertų patirtis

 • Ilgametė darbo patirtis, atlikta virš 3500 klubo sąnario keitimo bei kitų operacijų;
 • Licencijuoti Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Švedijoje;
 • Stažavosi Belgijoje, Danijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse;
 • Parašyti moksliniai straipsniai ir publikacijos medicinos žurnaluose.

Čiurnos sąnario artroskopija – tausojantis chirurginis gydymas bei patikima diagnostika

Čiurna – viena pažeidžiamiausių žmogaus kūno vietų. Nors pėdos ir blauzdos kaulus jungiantis čiurnos sąnarys – sąlyginai nedidelis, žmogui judant jam tenka milžiniškas krūvis, o sportuojant ar užsiimant kita aktyvia fizine veikla, šis krūvis padidėja dar kelis kartus. Tad nenuostabu, jog čiurnos sąnario traumos – vienos dažniausių. 

 

Kas yra čiurnos sąnario artroskopija?

Čiurnos artroskopija yra minimaliai invazinė sąnario operacija, kurios metu diagnostikai ir gydymui naudojamas artroskopas – miniatiūrinę vaizdo kamerą turintis prietaisas, įvedamas į sąnarį per nedidelį pjūvį. Lyginant su atvira operacija, artroskopija laikoma labiau tausojančiu metodu – procedūros trunka trumpiau, atliekami tik minimalūs pjūviai, todėl jie greičiau ir geriau sugyja, mažėja pooperacinių komplikacijų rizika, greitesnė reabilitacija.

Atroskopinės operacijos dažniausiai daromos siekiant pašalinti skausmą sukeliančias patologijas, jei reikalinga – atkurti pažeistą čiurnos, pėdos anatomiją, pagerinti bendrą sąnario funkciją.

Artroskopija pasitelkiama šioms būklėms diagnozuoti ir gydyti:

Uždegiminė sąnarių liga, pasireiškianti audinių tinimu, skausmu, sumažėjusia judesių amplitude.

 Operacijos metu pašalinama dalis kaulinio audinio ar kaulo ataugų, kurios užspaudžia minkštuosius audinius, blokuoja judesį.

Sinovitas arba sinovijos sluoksnio, kuriuo padengta vidinė sąnario ertmė, uždegimas – pasireiškia skysčių kaupimusi ir nuolatiniu sąnario patinimu, gydoma pašalinant uždegimo pažeistą dalį.

Užpakalinės čiurnos dalies ankštumas arba os trigonum sindromas – dėl specifinės ataugos, kuri būdinga tik 10 proc. žmonių, užpakalinė čiurnos sąnario dalis tampa skausminga, skauda atliekant kai kuriuos judesius. Būklė gydoma atliekant užpakalinės čiurnos dalies operaciją ir pašalinant iškilusią ataugą.

Kremzlės, kaulo ar minkštųjų audinių dalys.

Kaip pasiruošti čiurnos artroskopijai?

Pirmosios konsultacijos metu su pacientu aptariama jo ligos istorija, alergijos, tuo metu vartojami vaistai. Pirmas susitikimas skirtas gydymo planui sudaryti ir bendrai paciento sveikatos būklei įvertinti.
Primygtinai rekomenduojama bent 4 savaites iki operacijos nerūkyti ir nevartoti alkoholio. Pvz., rūkymas padidina kraujo krešėjimą ir blogina kraujotaką, todėl padidėja komplikacijų rizika.
Pooperaciniam gijimui, organizmo atsistatymui bus reikalinga daug įvairių maisto medžiagų, todėl dar prieš operaciją būtina pasirūpinti visaverčiu racionu, kuriame gausu vitaminų ir mineralų. Ypač svarbūs – vitaminai A, D ir C bei cinkas, kalcis, geležis, kurie dalyvauja imuninės sistemos procesuose, yra reikalingi kaulams formuotis.
Prieš operaciją atliekami tyrimai, tarp kurių – bendras ir biocheminiai kraujo, kraujo krešumo tyrimai, elektrokardiograma.

Kaip operacija atliekama?

Artroskopija dažniausiai atliekama taikant spinalinę nejautrą. Chirurgas padaro kelis 1 cm dydžio pjūvius, pro kuriuos specialiais artroskopiniais instrumentais pasiekiamas čiurnos sąnarys. Naudodamasis per vieną iš pjūvių įvesto artroskopo transliuojamu vaizdu, chirurgas nuodugniai apžiūri sąnarį iš vidaus, įvertina jo būklę ir, atsižvelgdamas į individualius anatominius ypatumus, atlieka operaciją. Visi artroskopiniai instrumentai valdomi iš išorės, vadovaujantis į kompiuterio monitorių realiuoju laiku kameros perduodamu padidintu vaizdu iš sąnario vidaus, todėl artroskopija laikoma ypač tiksliu diagnostikos ir gydymo metodu.

Operacijos trukmė – 30–90 minučių. Po operacijos pjūviai užsiuvami, koja sutvarstoma. Jei reikalinga, čiurna gali būti sutvirtinama gipsu. Paprastai jau operacijos dieną didžiuma pacientų gali atsikelti iš lovos ir vaikščioti su ramentais. Pirmas kelias valandas skausmas malšinamas intraveniniais vaistais, operuota koja laikoma pakelta, kad netintų. Priklausomai nuo anestezijos būdo, procedūros sudėtingumo ir paciento būklės, jau tos pačios dienos vakarą pacientas gali būti išleistas į namus arba bent parą likti klinikoje – stebėjimui.

Kaip sveikstama?

Namuose pacientams taip pat rekomenduojama operuotą koją kuo dažniau laikyti pakeltą, kad ji mažiau tintų ir skaudėtų. Miegant patariama laikyti koją ant pagalvės, kad ji būtų kilstelta apie 10 cm.

Iki sugis, pjūvio vietos turi būti rūpestingai prižiūrimos: tvarstis – visuomet švarus ir sausas, keičiamas kasdien ar kai sušlampa, susitepa; keičiant tvarstį, tvarkant žaizdą būtina nusiplauti rankas muilu ar dezinfekuoti jas specialiu skysčiu; pirmas trumpas prausimasis po dušu, kuomet operuota vieta yra sušlapinama, galimas ne anksčiau nei 10–14 dienų po operacijos. Tinkama žaizdos priežiūra ir higiena sumažins komplikacijų riziką ir pagreitins gijimą.

Siūlės išimamos 2 savaitės po operacijos. Sveikimas – individualu, tačiau dažniausiai po paprastesnių čiurnos operacijų į darbą sugrįžtama po mėnesio. Jei operacija – sudėtinga, nedarbingumo pažymėjimas gali būti pratęstas ir iki keturių mėnesių.

Po operacijos pirmas savaites rekomenduojama kuo daugiau ilsėtis. Greitesnę reabilitaciją užtikrina fizioterapija – pėdos, kojos mobilumą didinantys, audinių aprūpinimą maisto medžiagomis gerinantys, gijimą greitinantys pratimai. Antrą–trečią savaitę pacientai gali pradėti vaikščioti nedideliais atstumais, tačiau čiurna vis viena turi būti kuo ilgiau laikoma pakelta.

Užsiimti anksčiau praktikuotu sportu ar kita fiziškai sunkesne veikla, vairuoti galima pradėti ne anksčiau nei 4–6 savaitės po operacijos – priklausomai nuo būklės, gijimo proceso, gydytojo rekomendacijų. Tiesa, jei operuota kairė koja, o automobilio pavarų dėžė – automatinė, vairuoti galima jau po savaitės. Norint grįžti į profesionalų sportą, aktyvumo, fizinio krūvio lygis turi būti didinamas palaipsniui. Normalu, jei nedidelis čiurnos patinimas išliks iki 3 mėnesių po operacijos.

Ortopedijos, bariatrijos ir bendrosios chirurgijos padalinys

Kiti padaliniai

Plastinė chirurgija
Ginekologija ir urologija

  Užsiregistruokite


   Užsiregistruokite