Kelio sąnario endoprotezavimas

„Nordclinic“ – daugiausiai ortopedinių protezavimo operacijų atliekanti privati klinika Lietuvoje

Klinika, kurioje per metus atliekama virš 1.000 ortopedinių operacijų, yra vienintelis „Smith & Nephew“ kompetencijų centras Baltijos šalyse. „Nordclinic“ taip pat yra ir žinomiausia Lietuvos ortopedijos klinika užsienio šalyse, apie kurią reportažus rengė „BBC“, „The Guardian“, „Der Spiegel“, „ITV“, „The New York Times“ ir kt.

Kainos

Užsiregistruokite konsultacijai

Video apie mūsų kliniką:

Apie mus rašo:

Oficialūs sporto medicinos partneriai:

Chirurgo patirtis:

0
Atlikta sąnario pakeitimo operacijų
Vienas iš labiausiai patyrusių ortopedijos chirurgų visoje Europoje. Iki šios dienos gyd. Šarūnas Tarasevičius atliko daugiau nei 3.500 sąnario keitimo operacijų – tokiu skaičiumi neprilygsta joks kitas chirurgas ar klinika šiame regione.
0
Mokslinių straipsnių
Daugiau nei 150 mokslinių straipsnių, kurių bendraautoris yra mūsų chirurgas, ir daugiau nei 50 publikacijų skirtinguose medicinos žurnaluose.

Kuo mes išsiskiriame iš kitų klinikų?

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ortopedijos-traumatologijos chirurgijos specialistai, turintys 10–20 metų darbo patirtį. Kiekvienas iš mūsų chirurgų atlieka daugiau kaip 500 operacijų per metus. Be to, chirurgai yra įvairių prestižinių nacionalinių ir tarptautinių chirurginių draugijų nariai. Daugiau apie klinikoje dirbančius chirurgijos specialistus galite sužinoti čia

Klinikoje naudojamos modernios diagnostikos ir chirurginės priemonės, kokias specialistai pasitelkia ir Šiaurės Europos klinikose. Dalis įrangos yra itin aukšto technologinio lygio, kuris vis dar retenybė daugumoje kitų šalių. Palatos yra įrengtos užtikrinant maksimalų komfortą pacientui, jose yra televizorius, oro kondicionierius, atskiras tualetas. Klinikoje galima naudotis belaidžiu internetu.

Į kliniką atvyksta pacientai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių – Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų. Klinikoje pacientams suteikiama  visokeriopa asmeninė priežiūra ir pagalba. Savo pacientus iš klinikos išleidžiame tik tada, kai jie yra pasiruošę ir jaučiasi gerai.

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ekspertai, naudojami naujausi ir patikimiausi paciento saugumo užtikrinimo standartai bei kokybiškos medžiagos. Taip pat klinikoje pateikiamos kainos yra du kartus mažesnės nei Vakarų Europos klinikose.

Po operacijos visiems pacientams suteikiame aukščiausio lygio paslaugas ir priežiūrą visą parą. Jei pacientas gyvena ne Lietuvoje, galime padėti jam suorganizuoti kelionę, pasirūpinti pervežimais, viešbučiu ir kita.

Operacijos datą ir laiką prideriname prie paciento, atsižvelgiant į jo darbą, atostogas ir kitas aplinkybes.

Mūsų klinikos personalas gali bendrauti lietuviškai, rusiškai, angliškai, vokiškai, ispaniškai, norvegiškai, švediškai, daniškai.

Galime pasidalyti pacientų, kuriems mūsų klinikoje buvo atlikta operacija, patirtimi. Ilgametė klinikos patirtis ir pacientų pasitikėjimas, nesikeičiantis personalas, grįžtantys pacientai – elementai, kurie padės Jums priimti sprendimą dėl operacijos mūsų klinikoje.

Gydytojų ortopedų-traumatologų ekspertų patirtis

  • Ilgametė darbo patirtis, atlikta virš 3500 klubo sąnario keitimo bei kitų operacijų;
  • Licencijuoti Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Švedijoje;
  • Stažavosi Belgijoje, Danijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse;
  • Parašyti moksliniai straipsniai ir publikacijos medicinos žurnaluose.

Ortopedijos chirurgų komanda

Specializuota ortopedijos kineziterapija

Ilgametė „Nordclinic“ patirtis ortopedijoje lėmė, jog klinika pacientams gali pasiūlyti specializuotą ortopedijos kineziterapiją bei teikti  kineziterapinį gydymą po traumų, operacijų ar dėl lėtinių griaučių raumenų sistemos problemų. 

 „Nordclinic“ kineziterapijos padalinys aprūpintas modernia įranga, o individualias reabilitacijos programas rengia daugiau nei 20 metų patirtį turintis kineziterapeutas prof. Laimonas Šiupšinskas. 

  • Ilgametė patirtis ortopedijos kineziterapijoje;
  • Aukštos kvalifikacijos kineziterapeutai;
  • Pažangūs kineziterapijos metodai ir gydymo aparatai;
  • Individualus dėmesys pacientui.

Kelio sąnario endoprotezavimas

Kas yra kelio sąnario endoprotezavimas?

Kelio sąnario endoprotezavimo operacija, kuri dar vadinama artroplastika, laikoma efektyviu paskutinės stadijos kelio artrito gydymu. Ją atlikus pagerėja kelio funkcija ir ženkliai sumažėja stiprus skausmas, kuri sukelia degeneracinės sąnario ligos. Visos kelio sąnario endoprotezavimo operacijos paprastai skirstomos į 2 pagrindines grupes priklausomai nuo to, ar kelio sąnarys keičiamas visas, ar keičiama tik sąnario dalis. Norint geriau suprasti su kelio artroplastika susijusius mechanizmus, rekomenduotina žinoti kelio anatominį kompleksiškumą. Kelio sąnarys dažnai prilyginamas vyriui ar lankstui, kuris leidžia sulenkti, ištiesti ar ribotai sukti apatinę kojos dalį. Struktūriškai jis primena tris atskirus „šarnyrus” – šiek tiek užapvalintas šlaunikaulio viršus suformuoja 2 atskirus sujungimus su nedidelę įdubą turinčiu blauzdikaulio galu, kuris ant viršaus turi mobilią girnelę. Dažniausia indikacija kelio sąnario endoprotezavimui yra  sunki osteoartrito forma, kuri pažeidžia visus šių sinerginių sąnariu paviršius ir kelia skausmą, kurio nebeįmanoma mediciniškai kontroliuoti kitais būdais.

Šie dideli struktūriniai pokyčiai yra tiesiogiai susiję su dažniausiais nusiskundimais po kelio sąnario endoprotezavimo, nes pacientas jaučia sąnario nelankstumą ir svetimkūnį sąnaryje. Tačiau, nepaisant to, viso kelio sąnario endoprotezavimo operacija yra vienas iš sėkmingiausių moderniosios chirurgijos pavyzdžių, jis labai daug padeda žmonėms su rimtomis sąnarių problemomis.

Kas yra dalinis kelio sąnario endoprotezavimas?

Lyginat su viso kelio sąnario endoprotezavimu, dalinis kelio sąnario endoprotezavimas  galėtų būti apibūdintas kaip mažiau invazinė chirurginė operacija pacientams, su vidutinio sunkumo sąnarių ligomis. Didžioji dauguma degeneracinio pobūdžio sąnarių ligų pažeidžia medialinę kelio sąnario dalį. Taip yra todėl, kad skaidulinė kremzlė, esanti tarp medialinės medialinės blauzdikaulio-šlaunikaulio artikuliacijos, kuri taip pat vadinama medialiniu menisku, yra gerokai plonesnė ir vaikščiojimo metu gauna didesnę apkrovą. Pažeistas kelio komponentas pakeičiamas taikant tą patį būdą, kaip ir kelio artroplastikos (endoprotezavimo) atveju, tačiau nepaveikiant sveikų sąnario dalių. Tačiau kad ir kaip nepriekaištingai atrodytų dalinis kelio sąnario endoprotezavimas, pagrindinis šios metodikos trūkumas yra  nepilnas skausmo pašalinimas . Šios operacijos sėkmė iš esmės priklauso nuo paciento pasiruošimo operacijai ir išsamaus ligos progreso įvertinimo.

Pasiruošimas operacijai

Rūpestingas pasiruošimas kelio sąnario keitimo operacijai yra svarbi pačios operacijos dalis, nes tai didele dalimi lemia šios operacijos sėkmę ir atsistatymo po operacijos kokybę. Būtina laikytis šių rekomendacijų:

Ar yra koks nors amžiaus arba KMI ribojimas šiai operacijai? 

Savaime suprantama, kad didesnis nei įprastai kūno svoris gali sukelti tam tikrų problemų po operacijos, nes kelių sąnariai dėl didelio svorio perkraunami tiesiogiai. Nustatyta reikšminga sąsaja tarp kelio sąnario protezų komponentų susidėvėjimo ir pacientų KMI po operacijos. Tačiau pagal neseniai paskelbtus tyrimų rezultatus nustatyta kad perioperacinių komplikacijų statistika pacientams, kurių KMI indeksas buvo virš 40, nėra žymiai didesnis lyginant su mažesnio KMI pacientais. Be to, nustatyta, kad nutukę pacientai yra mažiau jautrūs skausmui ir pasižymi pozityviais funkciniais rezultatais po operacijos. Todėl atsakymas į klausimą dėl KMI ribojimo yra neigiamas. Medicininiu požiūriu nutukimas siejamas su įvairiomis kitomis gretutinėmis ligomis, kurios turi įtakos asmens kasdieniam gyvenimui ir gerbūviui.  Štai kodėl nutukimas neturi būti toleruojamas, tad jei pacientas gali numesti svorio, tai būtina padaryti.

Amžiaus riba dėl kelio sąnario endoprotezavimo taip pat diskutuotinas klausimas. Nepaisant to, kad vyresnio amžiaus pacientams reikia ilgesnės hospitalizacijos ir jiems egzistuoja didesnė komplikacijų tikimybė, jų gyvenimo kokybės pagerėjimas po operacijos labai panašus lyginant su jaunesniais pacientais.

Hospitalizacija ir ko tikėtis pirmosiomis dienomis po operacijos

Po operacijos pacientas lieka klinikoje 2 – 3 dienas. Jei pacientui buvo taikoma bendroji nejautra, visiškai normalu, kad pacientas jus tam tikrus nesunkius šalutinius poveikius pirmąją dieną po operacijos. Dar kitą dieną po operacijos pacientas skatinamas pradėti judėti ir vaikščioti vaikštyklės arba ramentų pagalba. Pačioje pradžioje gali prireikti nemažai valios ir pastangų vėl pradėti vaikščioti, tačiau šios pastangos atsipirks greitesnio pooperacinio atsistatymo forma. Išrašymo iš ligoninės metu pacientas turi gebėti nueiti nedidelį atstumą, sulenkti kelio sąnarį iki 90 laipsnių ir užlipti bei nulipti kelis laiptelius su nedidele pagalba.

Fizioterapijos svarba

Reikėtų akcentuoti tai, kad kelio sąnario endoprotezavimo operacijos sėkmė didele dalimi priklauso nuo fizioterapijos po operacijos. Fizioterapiniai pratimai gali būti atliekami ir namuose, ir prižiūrint sveikatos specialistams reabilitacijos įstaigose. Tyrimais nustatyta, kad reguliarūs mažo ir vidutinio intensyvumo pratimai gerina pacientų fizinę funkciją trumpalaikėje perspektyvoje, o intensyvūs – duoda teigiamų ilgalaikių rezultatų. Tam, kad bet kokia gydymo metodika duotų gerų rezultatų, būtina kiekvienam pacientui sudaryti tinkamą fizioterapinę metodiką.

Fizinis aktyvumas po operacijos

Pacientams, kuriems atlikta kelio sąnario endoprotezavimo operacija, fizinis aktyvumas yra itin svarbus, nes osteoartritas medžiagų apykaitos ir funkcinės būklės silpnėjimą. Lengva fizinė veikla, tokia, kaip vaikščiojimas, lipimas laiptais, bėgiojimas ir t.t. yra patraukli ir patogi pratimų forma, nes ji gali būti organizuojama paties paciento kasdien už nedidelę kainą ir su minimaliu įrangos poreikiu. Be to, yra keli pratimų tipai, kurie skirti konkrečioms apatinės dalies raumenų grupėms ir kuriuos galima atlikinėti kiekvieną dieną:

Šlaunies raumenų pratimai gerina kelio lankstumą. Juos galima daryti lengvai tempiant pakinklines sausgysles.

Priekiniai šlaunies raumenys atsakingi už kelio ištiesimą. Norint juos sustiprinti reikia atlikti bet kokius lengvus įtempimą sukuriančius pratimus, tokius, kaip negreiti pritūpimai laikantis už turėklo arba ištiesinėjant kojas sėdint ant kėdės ar pan.

Ankstyvojo pooperacinio laikotarpiu metu yra daug įvairių nesunkių pratimų, kuriuos galima atlikinėti gulint. Tai tokie pratimai, kaip kelių lenkimas slenkant kulnu link sėdmenų taip nuolatos treniruojant operuotą koją ir pan.

Norint pasirinkti tinkamos formos pratimus ir kad rezultatai būtų maksimalūs, pasikonsultuokite su fizioterapijos specialistu.

Žaizdos priežiūra ir chirurginių kabučių išėmimas

Vairavimas po operacijos

Pacientai dažnai nori išvengti kelio sąnario  endoprotezavimo operacijos, nes yra susiformavusi klaidinanti nuomonė, kad po šios operacijos pacientui bus draudžiama vairuoti automobilį. Tačiau pacientai po operacijos gali pradėti vėl vairuoti vos praėjus 4 savaitėms po operacijos arba tada, kai jie jaučiasi komfortabiliai ir pasitikinčiai lankstydami operuotą kelio sąnarį.

Sportas po kelio sąnario endoprotezavimo

Remiantis bendrąja medicininės bendruomenės nuomone,  mažo intensyvumo sportinė veikla, tokia, kaip vaikščiojimas, plaukiojimas, bėgiojimas ar važiavimas dviračiu ir pan. po kelio sąnario operacijos, yra sveikintina ir skatintina. Tačiau intensyvesnė fizinė veikla , kuri gerokai apkrauna kelių sąnarius, tebėra diskusijų klausimu. Pastebėta, kad pacientai, kurie sportavo prieš operaciją, aktyviai grįžta prie sportinės veiklos dėl savo vidinio noro ir motyvacijos. Galiausiai, chirurgijos tobulėjimas ir gerėjančios žinios apie pooperacinę priežiūrą daro mažiau neigiamo poveikio pooperacinių pacientų aktyvumo lygiui.

Ortopedijos, bariatrijos ir bendrosios chirurgijos padalinys

Kiti padaliniai

Plastinė chirurgija
Ginekologija ir urologija

    Užsiregistruokite


      Užsiregistruokite