Kelio sąnario endoprotezavimas

Mūsų užsienio pacientų atsiliepimai

Esame viena didžiausių klinikų Baltijos ir Rytų Europos regione. Grįžtamasis ryšys mums ne ką mažiau svarbus. Tad dalijamės mūsų klinikos pacientų atsiliepimais.

Justin McCormick, Airija
Justin McCormick, Airija
Read More
Mano mama, kuriai 80 metų, vis jautė vieno klubo skausmą. Vietinėje klinikoje gydymo būtų tekę laukti beveik 2 metus, tad mums pasiūlė susisiekti su „Nordclinic“. Visa patirtis šioje klinikoje buvo teigiama, viskas, pradedant komunikacija, baigiant kelione namo buvo profesionaliai sukoordinuota mandagaus klinikos personalo. Tad tikrai rekomenduoju šią kliniką.
Annette, Velsas
Annette, Velsas
Read More
Visa mano patirtis buvo nepriekaištinga, operacijos laiko derinimas, konsultacijos, mokėjimai vyko sklandžiai. Pati klinika gražiai įrengta, tvarkinga, personalas nuostabus. Labai rekomenduoju pasilikti kelioms dienoms ir reabilitacijos centre po operacijos, tai labai padeda greitesniam atsistatymui. Tikrai rekomenduoju savo operacijai rinktis šią kliniką Lietuvoje, puiki patirtis.
Ronnie, Airija
Ronnie, Airija
Read More
Klinika akimirksniu atsakydavo į visus mano turimus klausimus. Viskas buvo suorganizuota profesionaliai, nuo pasitikimo oro uoste, operacijos, reabilitacijos ir grįžimo į oro uostą. Pačios geriausios rekomendacijos klinikai.
Karen, Alberta, Kanada
Karen, Alberta, Kanada
Read More
Klinika atrodė neįtikėtinai gerai, buvo viskas, ko reikėjo. Pooperacinė priežiūra viršijo mano lūkesčius. Personalas itin draugiškas ir profesionalus. Nors Kanada ir yra toli nuo Lietuvos, tačiau visiškai nesigailiu čia atvykusi savo operacijai ir jau planuoju grįžti čia kito klubo keitimo operacijai.
John, Airija
John, Airija
Read More
Administracija yra labai profesionali ir paslaugi, atsako į visus klausimus. Atvykimas operuotis į kitą šalį gali skambėti bauginančiai, bet visa kelionė buvo puikiai suplanuota, pasitinkant mane oro uoste, iš jo nuvežant į viešbutį bei kliniką. Klinika yra aukščiausios kokybės, personalas ir gydytojai labai tavimi rūpinasi ir yra padedantys.
Julie, Airija
Julie, Airija
Read More
Tai buvo geriausias mano priimtas sprendimas gyvenime. Visiems Airijoje apie tai pasakoju, klinika nuostabi, personalas nuostabus, gydytojai ir anesteziologai nuostabūs. Nuoširdžiai galiu atsiliepti apie kliniką tik geru žodžiu. Jei man reikės dar vieno klubo operacijos, būtinai čia sugrįšiu. Ačiū jums visiems!
Ray, Ispanija
Ray, Ispanija
Read More
Mano patirtis klinikoje nuo pradžios iki pabaigos buvo vienas malonumas. Mačiau pacientų, kurie praėjus vos kelioms valandoms po kelio operacijos jau vaikščiojo. Ir visa tai dėka puikaus personalo, slaugytojų ir kvalifikuotų chirurgų. Klinika nusipelno aukso medalio už aukštų kokybės standartų išlaikymą. Kai rinkausi, kurioje klinikoje operuotis, „Nordclinic“ buvo akivaizdus pasirinkimas.
David, Anglija
David, Anglija
Read More
Kadangi NHS man nesuteikė galimybės operuotis savo šalyje, nusprendžiau ieškoti variantų užsienyje. Ir jau nuo pirmo kontakto supratau, kad klinikoje yra aukščiausias profesionalumo ir aptarnavimo lygis. Tikrai aukščiausio lygio klinika, niekuo nenusileidžia Jungtinės Karalystės privačioms klinikoms. Tad visiems rekomenduoju šią kliniką.
Michael, Jungtinė Karalystė
Michael, Jungtinė Karalystė
Read More
Neseniai turėjau pilną klubo pakeitimo operaciją „Nordclinic“ klinikoje. Visa patirtis nuo pirmo kontakto iki reabilitacijos buvo nepriekaištinga. Dr. Šarūnas Tarasevičius ir visa komanda buvo neįtikėtinai atviri ir organizuoti, nepalikdavo neatsakytų klausimų. Jau kitą dieną po operacijos galėjau vaikščioti su ramentais. Labai rekomenduoju šią kliniką ir kitiems.
Previous
Next

Mūsų pacientų istorijos

Apie mus rašo:

„Nordclinic“ - Center Of Excellence

Viena iš pirmaujančių pasaulio medicinos technologijų kompanijų ir ortopedinių implantų gamintojų „Smith & Nephew“ pasirinko „Nordclinic“ kaip išskirtinį partnerį Baltijos šalyse, o klinika dabar yra šios įmonės kompetencijos centras regione.

Kuo mes išsiskiriame iš kitų klinikų?

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ortopedijos-traumatologijos chirurgijos specialistai, turintys 10–20 metų darbo patirtį. Kiekvienas iš mūsų chirurgų atlieka daugiau kaip 500 operacijų per metus. Be to, chirurgai yra įvairių prestižinių nacionalinių ir tarptautinių chirurginių draugijų nariai. Daugiau apie klinikoje dirbančius chirurgijos specialistus galite sužinoti čia

Klinikoje naudojamos modernios diagnostikos ir chirurginės priemonės, kokias specialistai pasitelkia ir Šiaurės Europos klinikose. Dalis įrangos yra itin aukšto technologinio lygio, kuris vis dar retenybė daugumoje kitų šalių. Palatos yra įrengtos užtikrinant maksimalų komfortą pacientui, jose yra televizorius, oro kondicionierius, atskiras tualetas. Klinikoje galima naudotis belaidžiu internetu.

Į kliniką atvyksta pacientai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių – Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų. Klinikoje pacientams suteikiama  visokeriopa asmeninė priežiūra ir pagalba. Savo pacientus iš klinikos išleidžiame tik tada, kai jie yra pasiruošę ir jaučiasi gerai.

Mūsų klinikoje dirba aukščiausio profesionalumo ekspertai, naudojami naujausi ir patikimiausi paciento saugumo užtikrinimo standartai bei kokybiškos medžiagos. Taip pat klinikoje pateikiamos kainos yra du kartus mažesnės nei Vakarų Europos klinikose.

Po operacijos užtikrinsime priežiūrą visą parą, kad jaustumėtės kuo patogiau ir saugiau.

Operacijos datą ir laiką prideriname prie paciento, atsižvelgiant į jo darbą, atostogas ir kitas aplinkybes.

Mūsų klinikos personalas gali bendrauti lietuviškai, rusiškai, angliškai, vokiškai, ispaniškai, norvegiškai, švediškai, daniškai.

Galime pasidalyti pacientų, kuriems mūsų klinikoje buvo atlikta operacija, patirtimi. Ilgametė klinikos patirtis ir pacientų pasitikėjimas, nesikeičiantis personalas, grįžtantys pacientai – elementai, kurie padės Jums priimti sprendimą dėl operacijos mūsų klinikoje.

Gydytojų ortopedų-traumatologų ekspertų patirtis

 • Ilgametė darbo patirtis, atlikta virš 3500 klubo sąnario keitimo bei kitų operacijų;
 • Licencijuoti Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Švedijoje;
 • Stažavosi Belgijoje, Danijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse;
 • Parašyti moksliniai straipsniai ir publikacijos medicinos žurnaluose.

Valdemar Loiba

Atlieka klubų, pečių ir kelių sąnarių artroskopijas bei minimaliai invazyvias ortopedines operacijas, turi didesnę nei 15 metų darbo patirtį.

Robertinas Juosponis

Specializuojasi klubų, kelių ir pečių sąnarių keitimo bei kaulų osteosintezės operacijose, atlieka apie 300 operacijų per metus.

Arnoldas Sipavičius

Operuoja priekinius kryžminius raiščius bei kitas kelio sąnarių patologijas, turi didesnę nei 10 metų darbo patirtį.

Vytautas Kimtys

Atlieka čiurnos sąnario artroskopijas, turi didesnę nei 20 metų darbo patirtį.

Šarūnas Tarasevičius

Specializuojasi klubų ir kelių sąnarių keitimo operacijose, yra atlikęs daugiau nei 3500 sąnarių keitimo operacijų.

Kelio sąnario endoprotezavimas

Kas yra kelio sąnario endoprotezavimas?

Kelio sąnario endoprotezavimo operacija, kuri dar vadinama artroplastika, laikoma efektyviu paskutinės stadijos kelio artrito gydymu. Ją atlikus pagerėja kelio funkcija ir ženkliai sumažėja stiprus skausmas, kuri sukelia degeneracinės sąnario ligos. Visos kelio sąnario endoprotezavimo operacijos paprastai skirstomos į 2 pagrindines grupes priklausomai nuo to, ar kelio sąnarys keičiamas visas, ar keičiama tik sąnario dalis. Norint geriau suprasti su kelio artroplastika susijusius mechanizmus, rekomenduotina žinoti kelio anatominį kompleksiškumą. Kelio sąnarys dažnai prilyginamas vyriui ar lankstui, kuris leidžia sulenkti, ištiesti ar ribotai sukti apatinę kojos dalį. Struktūriškai jis primena tris atskirus „šarnyrus“ – šiek tiek užapvalintas šlaunikaulio viršus suformuoja 2 atskirus sujungimus su nedidelę įdubą turinčiu blauzdikaulio galu, kuris ant viršaus turi mobilią girnelę. Dažniausia indikacija kelio sąnario endoprotezavimui yra  sunki osteoartrito forma, kuri pažeidžia visus šių sinerginių sąnariu paviršius ir kelia skausmą, kurio nebeįmanoma mediciniškai kontroliuoti kitais būdais.

Šie dideli struktūriniai pokyčiai yra tiesiogiai susiję su dažniausiais nusiskundimais po kelio sąnario endoprotezavimo, nes pacientas jaučia sąnario nelankstumą ir svetimkūnį sąnaryje. Tačiau, nepaisant to, viso kelio sąnario endoprotezavimo operacija yra vienas iš sėkmingiausių moderniosios chirurgijos pavyzdžių, jis labai daug padeda žmonėms su rimtomis sąnarių problemomis.

Kas yra dalinis kelio sąnario endoprotezavimas?

Lyginat su viso kelio sąnario endoprotezavimu, dalinis kelio sąnario endoprotezavimas  galėtų būti apibūdintas kaip mažiau invazinė chirurginė operacija pacientams, su vidutinio sunkumo sąnarių ligomis. Didžioji dauguma degeneracinio pobūdžio sąnarių ligų pažeidžia medialinę kelio sąnario dalį. Taip yra todėl, kad skaidulinė kremzlė, esanti tarp medialinės medialinės blauzdikaulio-šlaunikaulio artikuliacijos, kuri taip pat vadinama medialiniu menisku, yra gerokai plonesnė ir vaikščiojimo metu gauna didesnę apkrovą. Pažeistas kelio komponentas pakeičiamas taikant tą patį būdą, kaip ir kelio artroplastikos (endoprotezavimo) atveju, tačiau nepaveikiant sveikų sąnario dalių. Tačiau kad ir kaip nepriekaištingai atrodytų dalinis kelio sąnario endoprotezavimas, pagrindinis šios metodikos trūkumas yra  nepilnas skausmo pašalinimas . Šios operacijos sėkmė iš esmės priklauso nuo paciento pasiruošimo operacijai ir išsamaus ligos progreso įvertinimo.

Pasiruošimas operacijai

Rūpestingas pasiruošimas kelio sąnario keitimo operacijai yra svarbi pačios operacijos dalis, nes tai didele dalimi lemia šios operacijos sėkmę ir atsistatymo po operacijos kokybę. Būtina laikytis šių rekomendacijų:

Ar yra koks nors amžiaus arba KMI ribojimas šiai operacijai? 

Savaime suprantama, kad didesnis nei įprastai kūno svoris gali sukelti tam tikrų problemų po operacijos, nes kelių sąnariai dėl didelio svorio perkraunami tiesiogiai. Nustatyta reikšminga sąsaja tarp kelio sąnario protezų komponentų susidėvėjimo ir pacientų KMI po operacijos. Tačiau pagal neseniai paskelbtus tyrimų rezultatus nustatyta kad perioperacinių komplikacijų statistika pacientams, kurių KMI indeksas buvo virš 40, nėra žymiai didesnis lyginant su mažesnio KMI pacientais. Be to, nustatyta, kad nutukę pacientai yra mažiau jautrūs skausmui ir pasižymi pozityviais funkciniais rezultatais po operacijos. Todėl atsakymas į klausimą dėl KMI ribojimo yra neigiamas. Medicininiu požiūriu nutukimas siejamas su įvairiomis kitomis gretutinėmis ligomis, kurios turi įtakos asmens kasdieniam gyvenimui ir gerbūviui.  Štai kodėl nutukimas neturi būti toleruojamas, tad jei pacientas gali numesti svorio, tai būtina padaryti.

Amžiaus riba dėl kelio sąnario endoprotezavimo taip pat diskutuotinas klausimas. Nepaisant to, kad vyresnio amžiaus pacientams reikia ilgesnės hospitalizacijos ir jiems egzistuoja didesnė komplikacijų tikimybė, jų gyvenimo kokybės pagerėjimas po operacijos labai panašus lyginant su jaunesniais pacientais.

Hospitalizacija ir ko tikėtis pirmosiomis dienomis po operacijos

Po operacijos pacientas lieka klinikoje 2 – 3 dienas. Jei pacientui buvo taikoma bendroji nejautra, visiškai normalu, kad pacientas jus tam tikrus nesunkius šalutinius poveikius pirmąją dieną po operacijos. Dar kitą dieną po operacijos pacientas skatinamas pradėti judėti ir vaikščioti vaikštyklės arba ramentų pagalba. Pačioje pradžioje gali prireikti nemažai valios ir pastangų vėl pradėti vaikščioti, tačiau šios pastangos atsipirks greitesnio pooperacinio atsistatymo forma. Išrašymo iš ligoninės metu pacientas turi gebėti nueiti nedidelį atstumą, sulenkti kelio sąnarį iki 90 laipsnių ir užlipti bei nulipti kelis laiptelius su nedidele pagalba.

Fizioterapijos svarba

Reikėtų akcentuoti tai, kad kelio sąnario endoprotezavimo operacijos sėkmė didele dalimi priklauso nuo fizioterapijos po operacijos. Fizioterapiniai pratimai gali būti atliekami ir namuose, ir prižiūrint sveikatos specialistams reabilitacijos įstaigose. Tyrimais nustatyta, kad reguliarūs mažo ir vidutinio intensyvumo pratimai gerina pacientų fizinę funkciją trumpalaikėje perspektyvoje, o intensyvūs – duoda teigiamų ilgalaikių rezultatų. Tam, kad bet kokia gydymo metodika duotų gerų rezultatų, būtina kiekvienam pacientui sudaryti tinkamą fizioterapinę metodiką.

Fizinis aktyvumas po operacijos

Pacientams, kuriems atlikta kelio sąnario endoprotezavimo operacija, fizinis aktyvumas yra itin svarbus, nes osteoartritas medžiagų apykaitos ir funkcinės būklės silpnėjimą. Lengva fizinė veikla, tokia, kaip vaikščiojimas, lipimas laiptais, bėgiojimas ir t.t. yra patraukli ir patogi pratimų forma, nes ji gali būti organizuojama paties paciento kasdien už nedidelę kainą ir su minimaliu įrangos poreikiu. Be to, yra keli pratimų tipai, kurie skirti konkrečioms apatinės dalies raumenų grupėms ir kuriuos galima atlikinėti kiekvieną dieną:

Šlaunies raumenų pratimai gerina kelio lankstumą. Juos galima daryti lengvai tempiant pakinklines sausgysles.

Priekiniai šlaunies raumenys atsakingi už kelio ištiesimą. Norint juos sustiprinti reikia atlikti bet kokius lengvus įtempimą sukuriančius pratimus, tokius, kaip negreiti pritūpimai laikantis už turėklo arba ištiesinėjant kojas sėdint ant kėdės ar pan.

Ankstyvojo pooperacinio laikotarpiu metu yra daug įvairių nesunkių pratimų, kuriuos galima atlikinėti gulint. Tai tokie pratimai, kaip kelių lenkimas slenkant kulnu link sėdmenų taip nuolatos treniruojant operuotą koją ir pan.

Norint pasirinkti tinkamos formos pratimus ir kad rezultatai būtų maksimalūs, pasikonsultuokite su fizioterapijos specialistu.

Žaizdos priežiūra ir chirurginių kabučių išėmimas

Vairavimas po operacijos

Pacientai dažnai nori išvengti kelio sąnario  endoprotezavimo operacijos, nes yra susiformavusi klaidinanti nuomonė, kad po šios operacijos pacientui bus draudžiama vairuoti automobilį. Tačiau pacientai po operacijos gali pradėti vėl vairuoti vos praėjus 4 savaitėms po operacijos arba tada, kai jie jaučiasi komfortabiliai ir pasitikinčiai lankstydami operuotą kelio sąnarį.

Sportas po kelio sąnario endoprotezavimo

Remiantis bendrąja medicininės bendruomenės nuomone,  mažo intensyvumo sportinė veikla, tokia, kaip vaikščiojimas, plaukiojimas, bėgiojimas ar važiavimas dviračiu ir pan. po kelio sąnario operacijos, yra sveikintina ir skatintina. Tačiau intensyvesnė fizinė veikla , kuri gerokai apkrauna kelių sąnarius, tebėra diskusijų klausimu. Pastebėta, kad pacientai, kurie sportavo prieš operaciją, aktyviai grįžta prie sportinės veiklos dėl savo vidinio noro ir motyvacijos. Galiausiai, chirurgijos tobulėjimas ir gerėjančios žinios apie pooperacinę priežiūrą daro mažiau neigiamo poveikio pooperacinių pacientų aktyvumo lygiui.

Klinika:

Asmeninė priežiūra

Visiems pacientams suteikiame aukščiausio lygio paslaugas ir priežiūrą visą parą. Jei pacientas gyvena ne Lietuvoje, galime padėti jam suorganizuoti kelionę, pasirūpinti pervežimais, viešbučiu ir kita.

  Užsiregistruokite

   Užsiregistruokite

   Mes dirbame! Skaitykite COVID-19 prevencijos rekomendacijas